Įkraunama...
Įkraunama...

nuo kada galima mokyti vaika antros kalbos?

Sveiki .mes su vyru skirtingu tautybiu. Dabar turime maza angeliuka.as noriu kalbetis su jo savo gimtaja kalba, vyras savaja. Ar nebus jam problemu veliau? gal sudetinga iskarto mokyti abieju kalbu? gal kas turi tokiso patirties?
Atsakyti
Mes su vyru ir kalbame su suneliu skirtingomis kalbomis. Pries maziuliui gimstant, daug domejausi sia tema, sako, kad dvikalbiai ar net trikalbiai vaikai veliau ima sneketi, ju zodynas kiek skurdesnis, bet jie ima sneketi dviem ar trim kalbom is karto ir tarp ju nesusimaiso. Dar negaliu to patvirtinti, nes suneliui tik 9 men, bet pastebejau, kad kalbos raida siek tiek atsilieka: priebalses M ir N eme istarti tik pries pora savaiciu, nors paskaiciau, kad kiti vaikai tai daro jau budami 5 men.
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2012 02 06, 14:29)
Mes su vyru ir kalbame su suneliu skirtingomis kalbomis. Pries maziuliui gimstant, daug domejausi sia tema, sako, kad dvikalbiai ar net trikalbiai vaikai veliau ima sneketi, ju zodynas kiek skurdesnis, bet jie ima sneketi dviem ar trim kalbom is karto ir tarp ju nesusimaiso. Dar negaliu to patvirtinti, nes suneliui tik 9 men, bet pastebejau, kad kalbos raida siek tiek atsilieka: priebalses M ir N eme istarti tik pries pora savaiciu, nors paskaiciau, kad kiti vaikai tai daro jau budami 5 men.

o su vaiku daug uzsiimat? abi kalbos leteja, ar tecio kalba?
Atsakyti
QUOTE(elenka @ 2012 02 06, 17:20)
o su vaiku daug uzsiimat? abi kalbos leteja, ar tecio kalba?


Specialiu pratimu nedarom, tiesiog kalbames su juo ir tiek. Tiesa, kai atsibodo laukti, kol pagaliau pasakys "mama", emiau jam kasdien kartoti, tai po savaites eme M ir N tarti.

Kadangi jis dar kalba savo "pauksciu" kalba, tai negaliu pasakyti, ar abi kalbos leteja. Pagal straipsnius, kuriuos skaiciau sia tema, jis turetu pradeti kalbeti is karto abiem kalbom. Tik nezinau, ar mum taip bus, nes netrukus su mazium vaziuosim i Lietuva, tetis tik po gero pusmecio pas mus atvaziuos, tai gali jo kalba ir pamirsti...
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2012 02 06, 16:23)
Specialiu pratimu nedarom, tiesiog kalbames su juo ir tiek. Tiesa, kai atsibodo laukti, kol pagaliau pasakys "mama", emiau jam kasdien kartoti, tai po savaites eme M ir N tarti.

Kadangi jis dar kalba savo "pauksciu" kalba, tai negaliu pasakyti, ar abi kalbos leteja. Pagal straipsnius, kuriuos skaiciau sia tema, jis turetu pradeti kalbeti is karto abiem kalbom. Tik nezinau, ar mum taip bus, nes netrukus su mazium vaziuosim i Lietuva, tetis tik po gero pusmecio pas mus atvaziuos, tai gali jo kalba ir pamirsti...

*****, pergyvenu del to. kad sunku paskui nebutu:( man tai atrodo, kad mano vaikas jau mama sako:DDD
Atsakyti
Tiesa, dar yra butina, kad jus su vaiku kalbetumete tik lietuviskai, o jusu vyras - jo kalba, nes kitaip vaikui tikrai susimaisyti gali. Ir dar tema apie daugiakalbius vaikus http://www.supermama...p?showtopic=430 .
Atsakyti
QUOTE(Ruby Tuesday @ 2012 02 06, 22:28)
Tiesa, dar yra butina, kad jus su vaiku kalbetumete tik lietuviskai, o jusu vyras - jo kalba, nes kitaip vaikui tikrai susimaisyti gali. Ir dar tema apie daugiakalbius vaikus http://www.supermama...p?showtopic=430 .

aciu, sita zinojau. 4u.gif
Atsakyti
labas vakaras, jei kalbos raida normali, niekas neveluoja. Mano mazajai 2.4men, kalba trim kalbom, lietuviskai geriausiai, normaliais sakiniais, viska kalba be problemu, tik r neistaria ir buna skiemenis sumaiso buciukas-ciubukas ir pns, bet cia smulkmenos tokiam amziuj. Tevo kalba siek tiek silpnesnis zodynas, bet taip pat kalba sakiniais, tik skurdesni kaip minejau, nes jis maziau su ja uzsiima. Taip pat kalba angliskai, bet zodynas pakol kas irgi neitin gausus. as su vyru bendrauju angliskai, o ir sese is mokyklos parejus kalba tai angliskai, tai lietuviskai. Nuo pat gimimo grieztai su vaikais kalbam tik kiekvienas savo kalba, angliskai ne, ismoko pati vyresnioji, ismoks ir sita. Nors vyras moka lietuviskai gerai, bet apsimeta, kad visiskai nesupranta prie vaiku biggrin.gif Beje, iki metu vaikas gali tik sakyt mamamamam, bet ne logiska mama. Virs metu, pusantru yra normalu pradeti tikrai kviesti mama. tada dauguma ir pradeda, aisku, buna isimciu, bet didzioji dauguma pradeda tokiam amziuj.
Atsakyti
MES NUO MAZENS KALBAM SU VAIKU DVIEM KALBOM-IR JAM PUIKIAI SEKASI
Atsakyti
Problemų nebus, jei vienokia ar kitokia kalba kalbėsite TAISYKLINGAI. Netiesa, kad vaikas "maišys" kalbas ar jo žodynas bus skurdesnis. Mano vaikas nuo mažens trim kalbom kalba, o turtingiausias žodynas, be abejo, vienos iš gimtųjų - ta, kuria kalbu aš, nes daugiausia laiko praleidžiam kartu.
Atsakyti
QUOTE(elenka @ 2012 02 05, 19:57)
Sveiki .mes su vyru skirtingu tautybiu. Dabar turime maza angeliuka.as noriu kalbetis su jo savo gimtaja kalba, vyras savaja. Ar nebus jam problemu veliau? gal sudetinga iskarto mokyti abieju kalbu? gal kas turi tokiso patirties?



Jeigu norite kad vaikas kalbetu abiejomis kalbomis, jau nuo gimimo reikia su juo tomis kalbomis ir kalbeti. Sakau is savo patirties. Mano dukryte dvikalbe, lietuviu kalba su ja kalbu as (mano vyras danas). Kadangi visada labai atkakliai su ja kalbejau lietuviskai (nors ji kartais ir nelabai noredavo, bet as vis tiek ja ragindavau), tai dabar viskas labai atsipirko. Dukryte labai neblogai kalba lietuviskai (nors daniskai siek tiek geriau). O svarbiausia yra tai, kad dabar ji labai didziuojasi ir dziaugiasi, kad kalba dviejomis kalbomis. O kur dar laisvas bendravimas su savo giminemis Lietuvoje. thumbup.gif
Kitoks pavyzdys - mano drauges sunus. Ji nutare su juo lietuviskai pradeti kalbeti, kai jam sueis 5 metai. Rezultatas buvo nekoks. Sunus atsisake kalbeti lietuviskai. Siaip as ji visiskai suprantu. Turetu buti be galo sunku staiga, nuo 5 metu su savo mama pradeti bendrauti kita kalba, negu buvo iprasta.
Taigi mano patarimas - kuo anksciau pradesite abiejomis kalbomis kalbeti, tuo geriau.
Apie jokias problemas ir kalbos cia negali buti.
Atsakyti
aciu, tai ir darau
Atsakyti