Įkraunama...
Įkraunama...

Mano vaikas aspergeris

Auginu vaikutį aspergerį.Norėčiau susipažinti su tokių pat vaikučių mamytėmis,pasidalinti savo patirtimi.
Atsakyti
Pasiskaitinėk čia. Mamytės apie šį dalyką kalbėjo, gal rasi draugių mirksiukas.gif
Atsakyti
hestija, tu davei nuoroda i tema apie autizma ir panashius sutrikimus. aspergerio sindromas yra shiek tiek kitas dalykas...

atene v., o kas nustate tavo vaikui aspergerio sindroma?
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2006 04 04, 19:36)
hestija, tu davei nuoroda i tema apie autizma ir panashius sutrikimus. aspergerio sindromas yra shiek tiek kitas dalykas...

atene v., o kas  nustate tavo vaikui aspergerio sindroma?



Aspergerio sibdromas yra lengva autizmo forma. Daugiau info yra www.aspergers.com ir autizmo.projektas.lt
Atsakyti
Aspergerio sindromą nustatė vaiko raidos centre,Vilniuje.
Atsakyti
su Aspergerio sindromu susiduriau tiek, kad mano brolis, studijuojantis psichiatrija, man dave paskaityti mokslini straipsni apie si sindroma. ir ne veltui, o todel, kad musu sheimos nariams pradedant nuo senelio (senesnes kartos mes papraschiausiai jau nebepazhinojom) yra budingi aspergerio bruozhai.

su autizmu shi sindroma sieja mazhiausiai vienas dalykas - emocines raidos ir socialines adaptacijos sutrikimas.

kiek prisimenu ish straipsnio, aspergerio sindroma turintys zhmones paprastai pasizhymi puikia intelektine raida, tachiau prasta emocine. nors ir budami labai protingi, shie zhmones patiria sunkumu adaptuodamiesi socialiai, nes ju emocine raida ir emociju suvokimas yra sutrikes.
dauguma zhmoniu bendraudami didzhiaja informacijos dali gauna neverbaliniu budu - ish kuno kalbos, balso intonacijos ir pan. aspergerio sindroma turintys zhmones to nesugeba, todel bendrauti jiems tampa labai sunku. visa laime, kad igydami bendravimo patirties shie zhmones ishmoksta samoningai atpazhinti ir interpretuoti neverbalinius zhenklus.

nors man ir labai skaudu, bet galechiau papasakoti apie savo teva, kuris budamas be galo protingas, fizikos mokslu daktaras, sugebejes budamas vyresnis nei penkiasdeshimties metu greichiau negu per dvejus metus visishkai savarankishkai ishmokti japonu kalba, visishkai nesugebejo prisitaikyti socialiai... liko be darbo, be sheimos...
savyje irgi randu kai kuriu tipiniu aspergerio bruozhu, nors sindromo diagnozuoti man niekas negaletu.

jei idomu, prashysiu brolio rasti ta staipsni.

Atsakyti
Mielai paskaityčiau tą straipsnį.Mano sūnus raides ir skaičius pažysta nuo 2 metų,bet kalbėti pradėjo tik4.Dabar jam 7metai,tačiau papasakoti nei teksto,nei ką veikė mokykloje negali,nors tikrai protingas vaikas.Laisvalaikiu skaito enciklopedijas,domisi geografija,groja smuiku.Kieme vienas nėra buvęs ir visai nenori eiti.Jam nereikia draugų,gerai jaučiasi tik namuose,nes čia jam saugu.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2006 04 05, 11:32)
kiek prisimenu ish straipsnio, aspergerio sindroma turintys zhmones paprastai pasizhymi puikia intelektine raida, tachiau prasta emocine. nors ir budami labai protingi, shie zhmones patiria sunkumu adaptuodamiesi socialiai, nes ju emocine raida ir emociju suvokimas yra sutrikes.
dauguma zhmoniu bendraudami didzhiaja informacijos dali gauna neverbaliniu budu - ish kuno kalbos, balso intonacijos ir pan. aspergerio sindroma turintys zhmones to nesugeba, todel bendrauti jiems tampa labai sunku. visa laime, kad igydami bendravimo patirties shie zhmones ishmoksta samoningai atpazhinti ir interpretuoti neverbalinius zhenklus.



nu tiksliai as doh.gif nors man turbut irgi diagnozes niekas neduotu... bet pastebejau, kad sie bruozai yra budingi tiksliuju mokslu atstovams. o gal tiksliau: zmones, pasizymintys siais bruozais, tampa tiksliuju mokslu atstovais.
Atsakyti
Taip pat manoma,kad nemaza dalis zmoniu turinciu polinki i autizma( Aspergeri) psirenka programuotoju darba.JIe bendrauja su kompiuteriu ir jiems to pilnai uztenka. smile.gif
Atsakyti
Įtarioama, kad ir Bilas geitsas serga lengva šio sutrikimo forma...
Atsakyti
QUOTE(Atėnė V @ 2006 04 05, 20:25)
Mielai paskaityčiau tą straipsnį.Mano sūnus raides ir skaičius pažysta nuo 2 metų,bet kalbėti pradėjo tik4.Dabar jam 7metai,tačiau papasakoti nei teksto,nei ką veikė mokykloje negali,nors tikrai protingas vaikas.Laisvalaikiu skaito enciklopedijas,domisi geografija,groja smuiku.Kieme vienas nėra buvęs ir visai nenori eiti.Jam nereikia draugų,gerai jaučiasi tik namuose,nes čia jam saugu.


Laba diena
Tai ar gavote paskaityti straipsnį apie Aspergerio sindromą. Kadangi mano sūnui 12 metų ir niekaip negaliu susitvarkyti mokymo į namus. Jį labai uja mokykloje unsure.gif nebežinau kaip jam ir bepadėti. Dibame su psichologe du vakarus per savaitę. Ir nieko, nors psichologė jam labai patinka ir pareina iš jos labai patenkintas. Po to vieną dieną priprašau, kad eitų į mokyklą ir vėl neina. Visiškai nesugeba bendrauti su vaikais, nekalba, užsidaręs savyje kažką galvoja, o išklausti kas yra neišeina. Visų ir visada bijo. O pradinėje mokykloje buvo geras mokinys mokėsi 10, 9, 8. Kai prasidėjo dalykinis mokymas vos ketvertus gauna. verysad.gif jau visiškai nebežinau ką daryti. Su katinu daugiau kalbasi nei su mumis namiškiais, šiaip dėl jo katiną ir įsigijome, kad kažkas gyvas apie kojas trainiotūsi. O ištiesu tai arba skaito knygą kiaurą vakarą, arba žiūri jam įtikusius video filmus ten Harį poterį, Žiedų valdovą, Žmogų vorą. Arba žaidžia kompiuteriu įvairius taktinius kur šiaip reikia daug galvoti ir spręsti žaidimus. Ir jei noriu pasikalbėti su sūnum pirma turiu kalbą pradėti apie kokį nors žaidimą kuris jam patinka tai tada bent jau išgirstu jo balsą. O taip tai tyli, tyli, tyli.
Psichologė jokių didelių garantijų neduoda, kad jis ten labai prasilauš, bet viliuosi, kad nors truputį padės. Jau antą mokyklą žadame keisti, nes jis niekaip negali adaptuotis. Dabar daromės testavimą Pedagoginėje-psichologinėje tarnyboje. Po to daktarų komisija: psichiatrai, neurologai ir t.t. O dar pilnapadis su stuburo iškrypimu ir širdis neišsveikiausių. Vienu žodžiu visas ligų kamuolys. verysad.gif
O kaip jums sekasi gydytis, įveikti šią ligą. Mano vyras tai visiškai nesiruošia pripažinti, kad sūnus turi labai didelių problemų.
Aš pati labai panaši į sūnų šiaip jei rimtai patyrinėtų tai gal ir man pripaišytų šį sindromą koks psichiatras. Nes išėjau dirbt į kitą firmą susiradusi darbą, ištempiau vos 9 mėn. ir vėl gryžau ten kur visi savi kur kiekvieną pažystu, darbas nesvarbu dirbu visur kur trūksta žmogaus kai reikia pakeist, sekretoriate, buhalterijoj, problemų nėra viską sugebu, bet žmonės turi būti savi dabartinėje įmonėje dirbu jau 14 metų.
Na gerai iki....
Tikiuosi atsakysite
Paplepėsim...
Atsakyti
Sesiuk, mes su panašaus likimo mamomis dabar plepam skyrelyje Svetimo skausmo nebūna, austistukai.Junkis prie mūsų.Rasim kaip viena kitą palaikyti.
Atsakyti