Įkraunama...
Įkraunama...

IVF namučiai


user posted image

Žinau kaip tyliai tyliai verkia miškas...
Žinau kaip jūra išsilieja iš krantų.
Žinau, kad vieną šviesų laimės rytą
Išgirsiu tavo balsą: „ATEINU“
Pačiu tyriausiu ilgesiu mane svaiginsi,
Kol mano akys tavo rankutes išvys...
Žinau, kad nieko niekada taip nemylėsiu
Kaip savo angelėlio mažojo akis...

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF – in vitro fertilizacija) – tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

Indikacijos IVF taikymui:
1) pakenkti arba nepratekami moters kiaušintakiai (dėl infekcinių ligų, praeityje buvusių operacijų, pavyzdžiui, dėl negimdinio nėštumo, perforavusio apendicito ir pan.),
2) išplitusi endometriozė, kai prieš tai taikytas nevaisingumo gydymas buvo neefektyvus,
3) kitas anovuliacijos (t.y. kiaušidžių funkcijos sutrikimas) gydymas buvo neefektyvus,
4) vyro nevaisingumas - prasta spermos kokybė,
5) vyro ejakuliate nėra spermatozoidų, tačiau punktate iš sėklidžių randami gyvi ir sveiki spermatozoidai,
6) kai po 3-6 mėnesinių ciklų, atlikus IUI procedūras, moteris nepastojo,
7) neaiškios kilmės nevaisingumas.


Kaip vyksta IVF procedūra?
1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
Trumpa schema- nuo 1-3 cd
Ilga schema- nuo 21 cd
2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.


Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę
Indikacijos:
1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas


Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)
Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.

Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
Indikacijos:
1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
3) moters amžius ≥ 35,
4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.


Blastocistų auginimas
Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis (nuotraukoje 5-ių dienų blastocista).
Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.
Indikacijos:
1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.


TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.
http://www.vaisingum...dex.php?cid=324
http://www.vaisingum...pvaisinimas_IVF


Vaisingumo klinikos atliekančios IVF:
http://vaisingumas.lt/
http://www.bak.lt/
http://www.vaisingumocentras.lt/
http://www.motinairvaikas.lt/
http://www.embrions.lv./
Jolsana


Kainos:
Pati procedura kainuoja nuo 4000 iki 6000 lt + vaistai + echo
1. Vaistai kainuoja nuo 1500-4000lt
2. Konsultacijos stimuliacijos metu (nuo 4 iki 8 ), kaina vienos kons. nuo 100-140lt (nuo klinikos priklauso)
3. IVF kaina (nuo klinikos priklauso)-į ją įeiną ir punkcijos kaina ;
4. Jei su vyrų problemos tai gali reikti ISCI (kaina priklauso nuo klinikos)
5. Jei yra ką šaldyti (apie 800lt);
6.Jei augina iki blastocistų dar plius apie 800lt;
7.Progesteronas 14 dienų (apie 240lt)Jei pastoji reiks iki 12 sav. naudoti jį.(kai kam ilgiau)


Tyrimai prieš IVF(priklausomai nuo klinikos):
LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis

Gimdos gleivinės (endometriumo) storis:
5-7 c.d. ~ 5mm(3-6mm)
8-10 c.d. ~ 8mm(5-10mm)
11-14c.d. ~ 11mm(7-14mm)
15-18c.d. ~ 12mm(10-16mm)
19-23c.d. ~ 14mm(10-18mm)
24-27c.d. ~ 12mm(10-17mm)


Folikulo diametras:
5-7 c.d. ~ 2-6mm
8-10 c.d. ~ 12-15mm
11-14c.d. ~ 18-25mm(ovuliacija)


HCG po įsodinimo (2-jų dienų embrionas):
5dpį ~ 4 (min. 2)
6dpį ~ 7 (min. 3)
7dpį ~ 11 (min. 3)
8dpį ~ 18 (min. 8)
9dpį ~ 28 (min. 11)
10dpį ~ 45 (min. 17)
11dpį ~ 73 (min. 22)
12dpį ~ 105 (min. 29)
13dpį ~ 160 (min. 39)
14dpį ~ 260 (min. 68)
15dpį ~ 410 (min. 120)



Malonių pokalbių ir sėkmės!!!

user posted image

P.S. Namai ne mano, o Warwaros, o jinai nuo Krempudros, aš tik Copy-Paste! blush2.gif
Atsakyti
Jungiuosi kuo greiciau I laukiamaji 4u.gif
Sawana, koks dziaugsmas thumbup.gif
As vakar startavau su blokuojanciais.
Iki, buckis visoms, ypac Keberiokst 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Atiloja @ 2012 02 21, 13:00)
lotuliukas.gif reikia, man juos reikes 7-10 stimuliacijos diena lasintis  4u.gif
bet as gi noriu ka nors daryti  lotuliukas.gif antibus baigiau, tai dabar reikia ka nors nauja sugalvoti biggrin.gif


Kada tu pas bykova? Ka tik atrase man Bikova, kad mus abu su vyru yra infekcija ir kad ji sutinka su antibijotikais tik butinai vartoti su probiotikais.

O i klausima kada sekanciam LIT planuoti, ji parase atsakys kai pranesiu kada mano sekancios mmm ateis unsure.gif o tai ka tas LIT dar svarbu ir kuria ciklo diena ji darai?? sito nezinojau. Iride gal tu gali pakomentuoti?? Ir dar liepta atvaziuoti su vyru sekanti karta, vadinasi ji nori vistik vyro LIT daryti ir sake paims jo kraujo dviems dozems tai tada 3 karta kai LIT darys apie 2 dienos pries punkcija galesiu tik as viena nulekti ir susileisti greitai 4u.gif

Vadinasi LIT man gausis: 1 saldytas donoro, 1 sviezias MB, 1 saldytas MB - visa kokteili apturesiu lotuliukas.gif


QUOTE(Deimė @ 2012 02 21, 13:04)
Jungiuosi kuo greiciau I laukiamaji  4u.gif
Sawana, koks dziaugsmas  thumbup.gif
As vakar startavau su blokuojanciais.
Iki, buckis visoms, ypac Keberiokst 4u.gif


Sekmes 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Deimė @ 2012 02 21, 13:04)
Jungiuosi kuo greiciau I laukiamaji  4u.gif
Sawana, koks dziaugsmas  thumbup.gif
As vakar startavau su blokuojanciais.
Iki, buckis visoms, ypac Keberiokst 4u.gif

Kuo didziausios sekms ir lai sis pirmas duris bus leminatis jusu seimai sekme wub.gif
Papildyta:
QUOTE(Citas @ 2012 02 21, 14:17)
Kada tu pas bykova? Ka tik atrase man Bikova, kad mus abu su vyru yra infekcija ir kad ji sutinka su antibijotikais tik butinai vartoti su probiotikais.

O i klausima kada sekanciam LIT planuoti, ji parase atsakys kai pranesiu kada mano sekancios mmm ateis  unsure.gif  o tai ka tas LIT dar svarbu ir kuria ciklo diena ji darai?? sito nezinojau. Iride gal tu gali pakomentuoti?? Ir dar liepta atvaziuoti su vyru sekanti karta, vadinasi ji nori vistik vyro LIT daryti ir sake paims jo kraujo dviems dozems tai tada 3 karta kai LIT darys apie 2 dienos pries punkcija galesiu tik as viena nulekti ir susileisti greitai  4u.gif

Vadinasi LIT man gausis: 1 saldytas donoro, 1 sviezias MB, 1 saldytas MB - visa kokteili apturesiu  lotuliukas.gif
Sekmes  4u.gif

kaip faina thumbup.gif na,o as kol kas nezinioje g.gif Dabar laukiu kariotipo atsakymo, endokrinologo atsakymo,skambinsiu jam rytoj,nes pagal kitos laboratorijos normas mano Prolaktionas jau normoj.Tik ju normos kitokios doh.gif subalamutino mane tai bandysiu issiaiskitn.
Na,ir dabar dar yra neaiskumu su ginekologu g.gif bet ziuresiu kaip spresis per sias dienas.
Atiloja,uzjauciu del antibijotiku poveikio ir linkiu kuo greiciau pasveikti 4u.gif Zinai,as irgi labai noriu HYSTERESKOPIJOS ax.gif bet del jos dar bus matyt nes su Kaunu sunku susitarti tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Afrodite69 @ 2012 02 21, 14:41)
kaip faina thumbup.gif  na,o as kol kas nezinioje g.gif Dabar laukiu kariotipo atsakymo, endokrinologo atsakymo,skambinsiu jam rytoj,nes pagal kitos laboratorijos normas mano Prolaktionas jau normoj.Tik ju normos kitokios doh.gif subalamutino mane tai bandysiu issiaiskitn.
Na,ir dabar dar yra neaiskumu su ginekologu g.gif bet ziuresiu kaip spresis per sias dienas.
Zinai,as irgi labai noriu HYSTERESKOPIJOS ax.gif bet del jos dar bus matyt nes su Kaunu sunku susitarti tongue.gif


Nu ziurek gal su prolaktinu irgi klaida kokia isivele praeituose tyrimuose ax.gif Linkiu tik gero kariotipo atsakymo 4u.gif
Hystero rolleyes.gif as ne nezinau kokia ji nauda duoda tiksliai - bet tiesiog ramiau kai patikrina ar nera tu polipu, kadangi pas mane bedos su gleivine tai ir ta biopsija neprosal o ir tas pagramdymas gerai girdejau, nu gal issiprasysi, juk tai labai trumpa procedura blush2.gif

Tiesa - pradejau antra antibu kursa - taigi simboliskai nuo Uzgaveniu sedu ant antibu vel thumbup.gif lotuliukas.gif Ir ko as cia dziaugiuosi doh.gif
Atsakyti
Citai, Bykova lit daro mazdaug ovuliacijos metu. Bet juk mes ne naturaliai planuojam, tad man si logika nebuvo aiski. Negrazu, bet as siek tiek pamelavau jai del savo mm, kad suspeciau su lit tada, kada man gorgis sake blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Iride @ 2012 02 21, 15:29)
Citai, Bykova lit daro mazdaug ovuliacijos metu. Bet juk mes ne naturaliai planuojam, tad man si logika nebuvo aiski. Negrazu, bet as siek tiek pamelavau jai del savo mm, kad suspeciau su lit tada, kada man gorgis sake  blush2.gif


Nu va cia tai bent patarimas thumbup.gif Pasinaudosiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Citas @ 2012 02 21, 15:03)
Nu ziurek gal su prolaktinu irgi klaida kokia isivele praeituose tyrimuose  ax.gif Linkiu tik gero kariotipo atsakymo  4u.gif
Hystero  rolleyes.gif  as ne nezinau kokia ji nauda duoda tiksliai - bet tiesiog ramiau kai patikrina ar nera tu polipu, kadangi pas mane bedos su gleivine tai ir ta biopsija neprosal o ir tas pagramdymas gerai girdejau, nu gal issiprasysi, juk tai labai trumpa procedura  blush2.gif

Tiesa - pradejau antra antibu kursa - taigi simboliskai nuo Uzgaveniu sedu ant antibu vel  thumbup.gif  lotuliukas.gif Ir ko as cia dziaugiuosi  doh.gif

na,del prolaktino bus matyt-nes vis delto dariausi Kauno Klinikose Endokrinologijos Klinikoj tuos tyrimus ir abu kartus rode staigu kylima aukstyn. Geriu vaistus.O mano miestelio laboratorija rodo kad norma.Tai arba nuo vaistu susinormalizavo, arbajie kazkaip ne taip gal tiria.Viska suzinosiu kai ryt paskambinsiu savo endokrinologui.
Oi,Cituk kad taov palinkejimas tiesiai Dievui i ausi nueitu,nes labai labai meldziu kad mano kariotipas butu geras.
Beje,dabar kaip suprantu tu jau sefuosi mano akcija? blush2.gif Tad aciu,kad priziuresi 4u.gif
Linkiu kad daugiau tau tu antibu nereiktu 4u.gif O as kai vaziavau pas Bykova LiT darytis kaip tik ta diena atejo mm, tai ji vistiek dare.O pries tai penktadieni kai turejom vykti ji sirgo,ir as jos paklausiau tai kaip del LIT argi neturi reiksmes kada suleisti-sako siuo metu ne g.gif tai va suprask kaip nori biggrin.gif
ok,gero vakaro,skaniu blynu ir su UZGAVENEMIS jus.
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Afrodite69 @ 2012 02 21, 16:27)
na,del prolaktino bus matyt-nes vis delto dariausi Kauno Klinikose Endokrinologijos Klinikoj tuos tyrimus ir abu kartus rode staigu kylima aukstyn. Geriu vaistus.O mano miestelio laboratorija rodo  kad norma.Tai arba nuo vaistu susinormalizavo, arbajie kazkaip ne taip gal tiria.Viska suzinosiu kai ryt paskambinsiu savo endokrinologui.
Oi,Cituk kad taov palinkejimas tiesiai Dievui i ausi nueitu,nes labai labai meldziu kad mano kariotipas butu geras.
Beje,dabar kaip suprantu tu jau sefuosi mano akcija? blush2.gif Tad aciu,kad priziuresi 4u.gif
Linkiu kad daugiau tau tu antibu nereiktu 4u.gif  O as kai vaziavau pas Bykova LiT darytis kaip tik ta diena atejo mm, tai ji vistiek dare.O pries tai penktadieni kai turejom vykti ji sirgo,ir as jos paklausiau tai kaip del LIT argi neturi reiksmes kada suleisti-sako siuo metu ne g.gif tai va suprask kaip nori biggrin.gif
ok,gero vakaro,skaniu blynu ir su UZGAVENEMIS jus.


Vadinasi as tikiu kad su vaistukais tau normalizavosi ir jokio naviko ten nera.
Bikova ir manes klause kad mmm buvo tai pasakiau kad man buvo 6dpi ir ji dare LIT, nu as bandysiu derint kada man patogiau su bilietais smile.gif

Aha as perimu tavo grazia akcija ax.gif Reikes vakare susiziuret kaip ten kas smile.gif
Atsakyti
Keberiokst - sveikinimai nuosirdziausi!!!!


QUOTE(Afrodite69 @ 2012 02 20, 17:00)
Keistai tu cia domiesi is smalsumo-man jaucia sirdis kad tu pati nori lasinti mirksiukas.gif Gavau tikrai sunkiai,nes niekas nenorejo rasyti-tipo cia pavojinga,reikia kad pats gydytojas lasintu prieziuroj ir t.t.t.Tai per vyro pazystamo pazystamo drauge gavau ax.gif Va ir gavau sitaip.
Ok,lekiu iki banko.


As tai nematau kazko keisto. Visi cia klausiam ir atsakom: dalinames informacija 4u.gif

QUOTE(KittyKitty @ 2012 02 20, 18:08)
ačiū 4u.gif
O kaip dabar jautiesi? 4u.gif
Man padėjo sėmenų aliejus. Nakčiai. Skonis bjaurokas, bet..

Dar kartą bandau klausti dėl imuninių tyrimų, gal kas pastebės ax.gif

Aciu, kad domiesi smile.gif Jauciuosi jau geriau, bet kol kas sportuoti visai negaliu... Del imuniniu, sutinku su Atijola, kad kazin ar verta listi i ta kose.. jei sperma nera blizganti, tai jums ISCi ar IMSi pades.. juolabiau, kad vaikeli jau turite... Na nebent as klystu, bet man rodos, jei jau yra vaikelis, tai tokiu ciudu nebegali buti??

QUOTE(Iride @ 2012 02 20, 18:23)
vienas leliukas jau 16mm, o kitas - 15 mm 


Kokie dideli jau mazuciukai wub.gif

QUOTE(marusiote0120 @ 2012 02 20, 18:59)
man regis as viska sugadinau. verysad.gif  susimoviau su gonaliu. Nei U, nei sesele nepasake, kad ta pacia valanda reik leistis, o pirma as susileidau 16, o antra 18  doh.gif  tik supermamose radau, kad reik tuo pat metu  doh.gif  pasiskambinau i VK-apsauke mane, kad neismanau, bet as net nezinojau... galvojau, kad nepamenu kazko-bet ir vyras sake nieko negirdejo apie laika, nes kartu buvom... Bliamba nervas ima  verysad.gif


Nesinervuok, kol kas nieko blogo nepadarei... Bet ju reakcija tai tyliu.... Nors nieko nuostabaus... Laikykis
4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Citas @ 2012 02 20, 19:17)

Oho tai reiskia man skambinti jiem reikia, neuztenka parasyt mailo, kaip tarp kitko pati administratore ir prase  blink.gif
Ai zodziu pradedu as ryt gerti tuos antibus ir viskas, neturiu kada laukt.
isivaizduoju, bet matyt sirdele tavo jaute kazkokiu slaptu budu  4u.gif Tikiu labai, tik kartais visokios negeros mintys smesteli  biggrin.gif
Jokio skirtumo  schmoll.gif as jau rimtai pavalgau nuo savo papildu  lotuliukas.gif  jauciu patapsiu  nestuke.gif  bet liksiu be skrandzio ir kepenu  lotuliukas.gif



as dar be sirdies lotuliukas.gif Na juos ten reikia paraginti trupuciuka...


QUOTE(Beta1 @ 2012 02 20, 19:26)
Nu gal jie tiesiog menininkai  lotuliukas.gif
Tai nieko tokio  irnesakyk.gif Kam tau tie kepenai ir skrandis, tik nervus bereikalingai gadintu  biggrin.gif

Pritariu Iridei, bais ilgai cia reik laukt tu stebuklingu planu issipiyldymu, beeeeet, kantrybe - dorybe, taigi ir toliau stoviu kaip kareivis ir nesitraukiu is posto, kol nepamatysiu cia kai kuriu isskirtiniu personu dvieju pagaliu  cool.gif

P.s. mesteliu dar viena slapia bucki i visas puses  oro_buckis.gif

lotuliukas.gif panasu, kad dangaus paisytojai
Gaudom gaudom!!!! Ateis diena ir mes tave sveikinsim supuojant suneli ant ranku... Kaip viskas greitai blink.gif Tik ka buvo birzelis... Na, bet tai suteikia vilciu 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(sawana @ 2012 02 21, 10:09)
sveikos merginos 4u.gif sestadieni nebejauciau jokiu pojuciu dar galva pradejo skaudeti, galvoju sakes arteja mm. pasidariau testa rodo pagaliuka, pradejau nervuotis ir gailetis, kad pasidariau, tada perskaiciau instrukcija, kad reikia palaukti 15min. ir ka jus manot, isvydau vaiduokliuka, toki maza, jau galvojau, kad vaidenasi smile.gif  traukiau kelias dienas is siuksledezes ir ziurejau ar tikrai ten tas vaiduokliukas smile.gif  dziaugiausi, bet dar abejojau. si ryta pasidariau dar karta, o ten ryskus pliusas smile.gif pagaliau ir mums pasiseke, linkiu jums visoms to pacio, ir zinau, kad jus taip pat turesit, reikia didelio tikejimo smile.gif  sekmes visoms 4u.gif


sveikinimai wub.gif

Atijola - aciu uz temuke wub.gif
Atsakyti
Sveikinu sawana wub.gif wub.gif wub.gif
Damos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Warwara @ 2012 02 21, 16:59)
Sveikinu sawana  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Damos  4u.gif

ooo - kas lenda is pogrindzio 4u.gif
Atsakyti