Įkraunama...
Įkraunama...

Pūliuojantis mastitas

Sveikos,
Turiu pūliuojantį mastitą. Visa istorija su krūtim tęsiasi tris savaites, jau buvo atlikta viena punkcija (iš krūties pūliai ištraukiami stora adata), šiandien turbūt laukia antra... verysad.gif Man dvi savaites daktarai tik liepė dažniau dėti kūdikį prie krūtinės, savaitę gėriau antibiotikus (peniciliną), kol pati nenuvažiavau pas krūtų chirurgą ir gavau kalną priekaištų, kodėl tiek delsiau. Chirurgas laikosi nuomonės, kad geriau atlikti tris punktavimus nei daryti pjūvį, nors pjūvis kaip ir labiau užtikrina, kad pūlių nebeliks...
Gal esate turėję šitą "džiaugsmą" ir galite papasakoti, kaip išsigydėte? Gal kuriai valė pūlius per pjūvį, kaip tai daroma (su vietine nejautra?), ar didelis pjūvis, ar sudėtingas gijimas? Ir ar po tokių problemų toliau galima sėkmingai žindyti savo vaikelį?
Atsakyti
QUOTE(Surya @ 2012 02 22, 15:57)
Sveikos,
Turiu pūliuojantį mastitą. Visa istorija su krūtim tęsiasi tris savaites, jau buvo atlikta viena punkcija (iš krūties pūliai ištraukiami stora adata), šiandien turbūt laukia antra...  verysad.gif  Man dvi savaites daktarai tik liepė dažniau dėti kūdikį prie krūtinės, savaitę gėriau antibiotikus (peniciliną), kol pati nenuvažiavau pas krūtų chirurgą ir gavau kalną priekaištų, kodėl tiek delsiau. Chirurgas laikosi nuomonės, kad geriau atlikti tris punktavimus nei daryti pjūvį, nors pjūvis kaip ir labiau užtikrina, kad pūlių nebeliks...
Gal esate turėję šitą "džiaugsmą" ir galite papasakoti, kaip išsigydėte? Gal kuriai valė pūlius per pjūvį, kaip tai daroma (su vietine nejautra?), ar didelis pjūvis, ar sudėtingas gijimas? Ir ar po tokių problemų toliau galima sėkmingai žindyti savo vaikelį?

labas, esu turejusi tokia pacia beda, pulius irgi trauke adata, geriau antibiotikus, praejus savaitei viskas atsinaujino, vel trauke pulius, israse stipresnius antibijotikus doh.gif mano maziukas kruties visiskai neeme, tai traukiau pientraukiu, ranka... zodziu verkiau ir maniau niekada galo nebus, bet po antru stipresniu antibiotiku visgi pasveikau smile.gif o del pjuvio tai nei negalvok doh.gif nu kam reikia operacijos, juk gijimas sunkesnis bus, gali ir komplikaciju buti, visokius drenus isves, Kaune klinikose as lankiausi pas Boguseviciu tai jis grieztai pries pjuvius ir aciu jam kad manes nepjove 4u.gif laikykis, tau matyt irgi per silpni antibiotikai buvo be to po gimdymu pats organizmas sunkiau su viskuom kovoja, laikykis viskas bus gerai 4u.gif
Atsakyti
Du mėnesiai po gimdymo, krūty susidarė guziukas, kuris išaugo per dvi savaites. Pradėjau ieškot pagalbos, nes maniau, kad ką nors blogai darau ir tiesiog užsikimšo kanalėlis (nors po maitinimo likusį pieną nutraukdavau pientraukiu). Išsikviesta akušerė išmasažavo visą krūtį, o tas guzas liko. Kitą dieną padarė kraujo tyrimą, uždegimo jokio nerodė. Pas chirurgus savoj poliklinikoj neprisibeldžiau. Gavau siuntimą į ligoninės priimamąjį. Ten padarė echoskopiją ir pasakė, kad krūty yra pūlinys (2,6 cm skersmens). Kitą dieną operavo, nes antibiotikams jau buvo per vėlu. Po operacijos ir tyrimų diagnozė yra ne mastitas, o paprasčiausias abscesas (t.y. pūlinys). Nuo ko susidarė neaišku. Pjūvis maždaug 1-1,5 cm ilgio. Po operacijos jo nesiuvo, nes dėjo setonus, kad išsivalytų pūliai. Operavo su narkoze, pirmas perrišimas su narkoze. Tik kartą gavau nuskausminamųjų. Likę perrišimai be nuskausminimo buvo. Skauda, bet iškęst įmanoma. 5 dienas po 4 kartus paroj leido antibiotikus. Po to jau tik porą kartų apsilankiau poliklinikoj ir toliau persirišinėjau pati. Toliau maitinu MP. Nors jei būtų blogai giję, būtų tekę gerti vaistus pieno gamybai nutraukti (per žaizdą bėgo ne tik nešvarumai bet ir pienas). Ligoninėj pieną nutraukinėjau peintraukiu.
Tai tokia mano istorija...
Atsakyti
Liusii, Garbanelele, ačiū už atsakymus 4u.gif

O man chirurgas, atlikęs antrą punkciją, vis tik nuspręndė, kad šitaip visų pūlių nepavyko pašalint. Padarė nedidelį pjūvį (gal kokio pusės cm, tą vietą užšaldė prieš tai), įvedė dreną ir per jį toliau plovė pūlius. Iškart paaiškėjo, kad to tikrai reikėjo: po plovimo aš visa baloj gulėjau doh.gif Kitą vizitą paskyrė po savatės, tikiuosi tuomet jau išims dreną, nes vis tik labai nepatogu, nors ir beveik neskauda. Dabar per dreną nuolat bėga pūliai, kelias dienas dar darė plovimus. Labai laukiu, kada pasveiksiu.

Pienelį dabar tenka nutraukinėti pientraukiu, bet kasdien vis mažėja... Jei taip toliau, po kelių dienų nebeliks visai MP unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Surya @ 2012 02 25, 19:12)
<...>
Pienelį dabar tenka nutraukinėti pientraukiu, bet kasdien vis mažėja... Jei taip toliau, po kelių dienų nebeliks visai MP  unsure.gif

O kas kiek laiko nusitraukinėji? Gal pamėgink dažninti nusitraukinėjimą. Man tai padėjo, nes pienas irgi buvo pusiau sumažėjęs ir tapęs visai kaip vandenėlis nuo vaistų.
Atsakyti
Sveikos, jungiuosi ir as i nelaimeliu bureli sad.gif
guzeli krutinej nesiojuos jau seniai, gal kelis menesius, ir visiskai nesijaudinau, nes echoskopuotoja pasake kad cia cistute, ne pieno sankaupa... doh.gif doh.gif
pries dvi dienas ta "cistute" kad issipute, kad suskaudo...taigi siandien chirurgas truputeli istrauke su svirkstu to turinio ir rado puliu verysad.gif verysad.gif
taigi siandien po pietu keliauju "pjautis" ir valytis...
Nezmoniskai bijau...labiau nei gimdyt verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Voveryyte @ 2012 02 28, 14:43)
Sveikos, jungiuosi ir as i nelaimeliu bureli sad.gif
guzeli krutinej nesiojuos jau seniai, gal kelis menesius, ir visiskai nesijaudinau, nes echoskopuotoja pasake kad cia cistute, ne pieno sankaupa... doh.gif  doh.gif
pries dvi dienas ta "cistute" kad issipute, kad suskaudo...taigi siandien chirurgas truputeli istrauke su svirkstu to turinio ir rado puliu  verysad.gif  verysad.gif
taigi siandien po pietu keliauju "pjautis" ir valytis...
Nezmoniskai bijau...labiau nei gimdyt  verysad.gif


Tai, kad liga atrasta ir pradėta gydyt, jau yra gerai mirksiukas.gif Aišku, nemalonus ir skausmingas tas gydymas. O dar viską apsunkina, kad tai krūtis - bent jau man tai kažkaip dar labiau skaudu blush2.gif Bet po truputį viskas gerės. Lauksim žinių, kaip sekasi po pjūvio.

O pas mane drenas antrai savaitei paliktas. Bet jau pati jaučiu, kad baigiu pasveikti. Ir net MP pradėjo vėl daugėti thumbup.gif Turbūt pavyks toliau maitinti mažylę.
Atsakyti
QUOTE(Surya @ 2012 03 01, 18:43)
Tai, kad liga atrasta ir pradėta gydyt, jau yra gerai  mirksiukas.gif Aišku, nemalonus ir skausmingas tas gydymas. O dar viską apsunkina, kad tai krūtis - bent jau man tai kažkaip dar labiau skaudu  blush2.gif  Bet po truputį viskas gerės.  Lauksim žinių, kaip sekasi po pjūvio.

O pas mane drenas antrai savaitei paliktas. Bet jau pati jaučiu, kad baigiu pasveikti. Ir net MP pradėjo vėl daugėti  thumbup.gif  Turbūt pavyks toliau maitinti mažylę.


Na prapjovė su vietiniu nuskausminimu (žinau, kad nedaug - į visa tai negaliu žiūrėt, net kai perriša užsimerkiu, nusisuku..), sakė daugiau visko nei tikėjausi, o dar ir su kraujais ėjo pūliai doh.gif skausmo kokio tikėjaus visiškai nebuvo smile.gif Labiau skauda dabar kai perriša,pakeičia drenuką,praplauna - vistik tai daro be nuskausminimo...
Man tai nelabai maišo tas apibintavimas, kadangi pjūvis krūties pačioj viršutinėj daly, tai kažkaip nekliūna. Beje SURYA, jūs likimo draugė - ar duodat iš tos krūties vaikiukui pienuką?? Aš pilu lauk, bet gaila kažkaip.. blush2.gif Antibiotikų,beje aš negeriu..
O kad mažy;ę toliau maitinsit - būkit tikra 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Man irgi paliko drenuka kitai savaitei. Kadangi jus jau seniau su juo vaikstot - o per savaitgali neperrisinejat? Zaizda neprades uzsitraukinet? Kazkaip man neramu dabar del artejancio savaitgalio, o poliklinika tai nedirba... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Voveryyte @ 2012 03 02, 12:49)
Man irgi paliko drenuka kitai savaitei. Kadangi jus jau seniau su juo vaikstot - o per savaitgali neperrisinejat? Zaizda neprades uzsitraukinet? Kazkaip man neramu dabar del artejancio savaitgalio, o poliklinika tai nedirba... blush2.gif


Praėjusį šeštadienį tai važiavau į ligoninės, kur man dreną dėjo, priimamajį ir ten pasiprašiau, kad praplautų ir perrištų ax.gif Tai tada man sakė, kad viskas ir taip gerai valosi, nesikemša, todėl sekmadienį galiu ir neatvažiuot biggrin.gif Aš sau tada pagalvojau, kad žiūrėsiu, kaip jausiuos: jei jausiu, kad labai jau bėga pūliai ar paskaudėt pradeda, tai važiuosiu vėl. Bet viskas buvo gerai ir sulaukiau pirmadienio. Šį savaitgalį irgi taip darysiu. Beje, man pats chirurgas patarė važiuot į priimamąjį, jei kas. O žaizdelė šiaip ar taip truputuką lyg ir traukiasi, bet labai jau nedaug.
Atsakyti
Tik patarti noriu, kad nešiotumėt kiek galima krūtinę pakėlusios, kad traukiantis žaizdelei ji kuo gražiau ir lygiau suaugtų. Aš rodos kėliau, bet vis tiek sugijo nelygiai. Dabar randas akies formos... Svarbiausia pasveikau, bet dabar jau kažkaip kliūt tas pradeda, nes vieta gana matoma. Ir psichologiškai tas sunkiausia yra. Tik visokių tepalų randam mažint tept bijau, nes maitinu visgi dar.
Atsakyti
Garbanelele, ačiū už patarimą, net nebūčiau pagalvojus apie tai 4u.gif
Aš jau dabar vis pagalvoju apie tai, ar matomas bus randelis. Visai nelinksma, jei negalėsiu apsivilkt nieko su didesne iškirpte... blush2.gif Reikės paklausinėt daktaro dėl tepalų, kai išėminės dreną, ar galima naudot maitinant ir ar iš tiesų jie veiksmingi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Surya: 02 kovo 2012 - 20:47