Įkraunama...
Įkraunama...

Vyro teisė į vaikų globą po skyrybų

Sveiki,

Dažnai minimos yra lygios vyrų ir moterų teisės į vaikų priežiūrą, auginimą, globą ir pan., tačiau, kaip yra realybėje? Kokia Jūsų nuomonė, apie vyro teisę globoti vaiką po skyrybų? Tai iš ties diskutuotinas ir įdomus aspektas, kadangi kaip nerašyta taisyklė, nepaisant teisinių aktų patvirtinančių tiek moters tiek vyro lygias teises globoti vaiką, vis dėl to vaikas dažniausiai atitenka motinai, o vyras tuo tarpu lieka nuošalyje. Taigi, kuo vyras prastesnis už moteri siuo klausimu?Kaip manote, ar vyras gali ir moka užauginti ir pasirūpinti vaiku, lygiai taip pat, kaip tai daro motina ar net geriau? Gal buvote susidūrę su panašia situacija? Ir kam Jūsų nuomone, turėtų atitekti vaiko globa po šeimoje įvykusių skyrybų? Kodėl? Ir pan., tiesiog padiskutuokime.

Pakalbėkime ne apie vaiko atskirimą nuo kurio nors iš tėvų, o apie globos klausimą-pas ką vaikas turėtų likti po skyrybų? ir kodėl? pagrįskite ir pakomentuokite. Nes bet kokiu atveju, skyrybų atveju vaikas lieka gyventi pas vieną iš tėvų.
Atsakyti
zinot, kiek as pazistu vyru, kurie "augina" vaikus, tai galiu pasakyti, jog tuos vaikus is tiesu augina ju seneliai, o ne tevas. Todel manau, jog teisingiau, kai vaikai buna pas mama, nes jie tikrai buna pas mama, o ne atitenka seneliams (dar klausimas, ar tie seneliai taip labai jau nori augint anukus, ar tik sunaus pagaili).
Atsakyti
o kodėl tik vienas vaikas? jei vaikai du-trys-keturi-...?
Atsakyti
Liūdna tema verysad.gif Bet aš bet kokiu atveju už tai, kad vaikus augintų mamos, jeigu jau yra reikalas dalintis tai, kas iš esmės yra nepadalijama. Joks normalus vyras nesistengtų iš motinos paimt vaikus. Išskyrus musulmonas. Religinius įsitikinimus ir mišrios šeimos atveju tai pateisinu, bet mūsų Europietiško mentaliteto šalyse juolab Lietuvoje, vyrus auginančius vaikus matau tik tuo atveju, jei mama mirusi arba abipusiu susitarimu, kai pvz. mama pati nori išvykti į užsienį, pakeisti gyvenimą ar sukurti naują šeimą t.y. pati atsisako vaikų auginimo bet nenutraukia ryšių su jais. Kitu atveju, jei jau vyras nesugeba išlaviruoti savo santykių šeimoje taip, kad nereiktų skyrybų-dalybų, bet reiškia pretenzijas į vaikų auginimą, gadina nervus mamai ir vaikams teisminiais procesais ir lieja ašaras prieš socialinius darbuotojus pildamas purvą ant vaikų motinos- vaikai turėtų augti su motina, kad ir kokia ji bebūtų. Tokie apsisnargliavę ir apsižliumbę lygių teisių ieškantys vyrai- man apgailėtini. Gali būti prikurpta įvairiausių įstatymų ir straipsnių apie lygias galimybes, bet svarbiausi žmogiškumo ir savitarpio supratimo įstatymai vistiek yra nerašytiniai bet per amžius galiojantys. Man bjauri buvo istorija vieno jauno mūsų šoumeno, kuri paisibaigė tragiškai. Geriausia, kai iki tokios situacijos, kai reikia dalintis vaikus išvis neprieinama.
Atsakyti
QUOTE(miqshka @ 2012 02 26, 17:39)
Sveiki,

Taigi, kuo vyras prastesnis už moteri siuo klausimu?
Kaip manote, ar vyras gali ir moka užauginti ir pasirūpinti vaiku, lygiai taip pat, kaip tai daro motina ar net geriau?

1. Jau vien iškeltas šis klausimas pasibaisėtinas. Jūsų ego aukščiau visko. Be to, tokias varijacijas užvesti gali tik visiškai gyvenime nepatyręs žmogus, vyras, kuris neturi jokių kitų svarbesnių tikslų gyvenime, ambicijų, kaip tik įrodyti, kad ir jis gali būti "boba", reikalui esant bus jautrus, supratingas ir pareigingas iki susiraukšlėjimo, supins tiesias kasytes savo dukrai ir atėjus laikui pasisodinęs ją ant kelių išdėstys visus atsiradusių mėnesinių privalumus ir trūkumus . Pradžiai siūlau suvokti svarbiausią dalyką- kad užauginti vaiką- tai ne tik pripilti jam lėkštę sriubos ir užmaukšlint kepurę per šalčius bet ir pasigilinti į vyrų ir moterų fiziologiją bei psichologiją. Ar jie jums atrodo tokie patys? Kur matėte gamtoje, kad patinai peštų patelių plunksnas ir išdidžiai klijuotų sau g.gif
2. Pasirūpinti ir užauginti tikrai gali, bet tikrai ne lygiai taip pat kaip motina. O ar išeis geriau ar blogiau nei mamai- niekad nesužinosit. Sutinku, kad vyrai dėl savo vaikų gali padaryti viską, bet moterys- gali daug daugiau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rūta Mėta: 28 vasario 2012 - 12:10
[quote=Rūta Mėta,2012 02 28, 12:40]
Liūdna tema verysad.gif Kitu atveju, jei jau vyras nesugeba išlaviruoti savo santykių šeimoje taip, kad nereiktų skyrybų-dalybų, bet reiškia pretenzijas į vaikų auginimą, gadina nervus mamai ir vaikams teisminiais procesais ir lieja ašaras prieš socialinius darbuotojus pildamas purvą ant vaikų motinos- vaikai turėtų augti su motina, kad ir kokia ji bebūtų.

o jau moterys kaltos del skyrybu dalybu niekada nebuna, niekam nervu negadina, ant ex purvo nepila?

Tokie apsisnargliavę ir apsižliumbę lygių teisių ieškantys vyrai- man apgailėtini.
Na vyra kovojanti del vaiko tikrai nepavadinciau apgailetinu. labiau si epiteta pritaikyciau jums.

norejau daugiau parasyti, bet bergzdzias reikalas diskutuoti tu tokiu negatyvia, siauro mastymo persona.

Atsakyti
Man atrodo visai priimtinas būdas (aišku, tfu tfu tfu) globa 50/50, kas kitose šalyse įprasta. Tik tam abiem labai geranoriškiems reikia būti - kad vaikas vieną savaitę gyventų su mama, kitą - su tėvu, reikia pasistengti aplinką normalią sukurti: gyventi netoliese, kad vaikui nekiltų rūpesčių su mokykla, draugais, nekliudyti bendrauti su tėvu/motina per ne "jo/jos" savaitę (skambučiai, internetas, vakarieniavimas ar pasimatymas po mokyklos, būrelio, etc.), vaikas abiejuose namuose turi jaustis namie . Kalbu apie normalų normalių žmonių, galvojančių apie vaiką, bendravimą. Tam reikalingas ir nusiteikimas atsisakyti kažkokių karjeros galimybių, kitokių pokyčių, nes dalinantis vaiko globa iškiltų nemažai problemų, jei vienas iš tėvų sumąstytų išvykti į kitą šalį/miestą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cigale: 28 vasario 2012 - 14:56
[quote=Kosmonautė,2012 02 28, 15:31]
[quote=Rūta Mėta,2012 02 28, 12:40]
Liūdna tema verysad.gif Kitu atveju, jei jau vyras nesugeba išlaviruoti savo santykių šeimoje taip, kad nereiktų skyrybų-dalybų, bet reiškia pretenzijas į vaikų auginimą, gadina nervus mamai ir vaikams teisminiais procesais ir lieja ašaras prieš socialinius darbuotojus pildamas purvą ant vaikų motinos- vaikai turėtų augti su motina, kad ir kokia ji bebūtų.

o jau moterys kaltos del skyrybu dalybu niekada nebuna, niekam nervu negadina, ant ex purvo nepila?

Tokie apsisnargliavę ir apsižliumbę lygių teisių ieškantys vyrai- man apgailėtini.
Na vyra kovojanti del vaiko tikrai nepavadinciau apgailetinu. labiau si epiteta pritaikyciau jums.

norejau daugiau parasyti, bet bergzdzias reikalas diskutuoti tu tokiu negatyvia, siauro mastymo persona.
[/quote]
Kalba eina ne apie tai, kas kaltas dėl skyrybų, o su kuo turėtų augti vaikai. Taigi, neatidžiai skaitote. O vyrą "kovojantį" dėl vaiko tai suprantu kaip besidrąskantį ir gatavą tą vaiką perplėšti, kad tik sumenkinti pagrindinę Dievo dovaną moteriai- motinystę, jam neįtikusiai moteriai. Geriau jau jie aršiai kovotų kur nors kitur, kur galėtų save realizuoti. Kad ir už gražius ir darnius santykius šeimoje. Kad moterys būna "su kiaušiais", tai esu girdėjusi, bet kad vyrai trokšta būti "su papais"- tai jau atsiprašau lotuliukas.gif O mano siauras mastymas kol kas neprivedė nei iki skyrybų nei iki vaikų dalybų, ir tikiuosi, neprives g.gif Man jis padeda sugyventi žmoniškai, ar ben jau taip, kad klausimų kas turi auginti vaikus- nekyla. Ir mano negatyvus mąstymas dar padeda man atskirti vyrą nuo moters ir tėvą nuo motinos. Apmaudu, bet tarp visų svieto gyvų būtybių, tik aukščiausiu protu ir intelektu apdovanotas ŽMOGUS jau nebesusigaudo, kaip auginti savo palikuonis ir kas juos išvis turi auginti. Ir atsiranda matai "kovotojų"....Naudingiau būtų už geresnį kąsnį savo šeimai pakovoti, tai tokių situacijų liūdnų mažiau būtų.
Atsakyti
anot Rūta Mėta tik vyrai būna kalti dėl skyrybų ir turi 'laviruoti' biggrin.gif aš už tai kad vaiką augintų labiau tai galintis ir sugebantis. ne visada tai būna moteris. be to jei būtų mano valia. vyrai neturėtų mokėti už tai kad vaikai auga su mama, nors daugelis moeterų po skyrybų vyrą mato tik kaip pinigų šaltinį ir nori kad jis netrukdytų ieškoti naujo 'tėvelio' (nesakau kad visos, galite nesiputoti). manau kad vaiką turėtų auginti abu ir tikrai nebūtinai motina.
Atsakyti
ruta meta, paskutinis sakinys visai i pievas. kaip tik vienam kovojant uz geresni kasni, antroji puse emociskai atsitolina. pavyzdziu n. taigi. nesvarbu, skiriasi moterys ir nuo geru vyru, ir nu uzdirbanciu. cia nenagrinekim kodel skiriamasi, nes bus pievos. kiekviena ras savo svarbiu argumentu skyryboms.

o del vaiku auginimo? na cia jau buv uzvesta temu, ir teciai kovojo. ir jiems sekasi sunkiai ar nesiseka iki siol? kur jie dingo beje, nebesimato...

siaip, as taip pat uz tai, kad augintu mama. su isimtinimis. motina neturi buti psichopatine.

leau: idomus pamastymai del pinigu. pasakyk placiau? as kai panasiai pamastau, esu apsaukiama kitu moteru iskrypusia mot. terese.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 28 vasario 2012 - 16:10
jei mama ir tėvas vienodai geri, vaikai turi augt pas mamą. Kai vyrai ims gimdyt-bus kita kalba.
Atsakyti
QUOTE(MK. @ 2012 02 28, 16:11)
jei mama ir tėvas vienodai geri, vaikai turi augt pas mamą. Kai vyrai ims gimdyt-bus kita kalba.

temos autorė prašo pagrįsti ir argumentuoti.
Atsakyti