Įkraunama...
Įkraunama...

Vienerių metų

Sveikutės,mums suėjo metukai.Apsilankėm pas gydytoja sakė skiepas nuo raudoniukės priklauso 1m ir 3mėn.šiandien sulaukiu skambučio iš kitos daktarės ir visai iš kitos gydymo įstaigos[Šilainių sveikatos centro]kuriai mano numerį davė vaiko gydytoja.sako turim vakcina atvažiuokit pasiskiepyt, kuo ankščiau tuo geriau ir būtinai šia savaite.tada nereikės 1,3mėn.kas žinot apie tą centra?gal čia kas nešvaraus?ar tikrai galima skiepyti ankščiau nei priklauso?tiesa dar sakė, kad nuo šio skiepo reakcijos jokios nebus.nes mes pirmą skiepijom paprasta tai buvo baisu.Tad visus kitus pirkom ir viskas buvo gerai. laukiu kuo greičiau atsakymų, nes laiko liko tik viena diena ačiū g.gif
Atsakyti
QUOTE(tudla @ 2006 04 06, 16:12)
Sveikutės,mums suėjo metukai.Apsilankėm pas gydytoja sakė skiepas nuo raudoniukės priklauso 1m ir 3mėn.šiandien sulaukiu skambučio iš kitos daktarės ir visai iš kitos gydymo įstaigos[Šilainių sveikatos centro]kuriai mano numerį davė vaiko gydytoja.sako turim vakcina atvažiuokit pasiskiepyt, kuo ankščiau tuo geriau ir būtinai šia savaite.tada nereikės 1,3mėn.kas žinot apie tą centra?gal čia kas nešvaraus?ar tikrai galima skiepyti ankščiau nei priklauso?tiesa dar sakė, kad nuo šio skiepo reakcijos jokios nebus.nes mes pirmą skiepijom paprasta tai buvo baisu.Tad visus kitus pirkom ir viskas buvo gerai. laukiu kuo greičiau atsakymų, nes laiko liko tik viena diena ačiū g.gif



Man labai kvepia komercija, nes jūsų tel. Nr. davė vaiko gydytoja (man visai nesuprantamas toks elgesys), greičiausiai kokiai nors savo draugei-kolegei. Kodėl dabar taip skubėti? Kas čia-epidemija ateina, kad reiktų tuoj pat imunitetą suformuoti? Tos ligos pagaliau nėra tokios dažnos kaip gripas. MMR pagal Lietuvoje patvirtintą skiepų kalendorių priklauso skiepyti 15 mėn ir revakcinuotis 6 metų arba 12 metų, jei nerevakcinuota 6m .
Niekada negalima pasakyti, kad po skiepo nebus reakcijos, nes kiekvienas organizmas reaguoja savitai. Ir joks gydytojas, net ir pats protingiausias NIEKADA negali numatyti povakcininės reakcijos. Yra tik bendros tendencijos. Vienos vakcinos duoda didesnes reakcijas, kitos silnesnes, vienos valytos labiau, kitos ne. Švaresnės pašalinių reakcijų arba neduoda arba jos silpnos. Pagaliau į kiekvieną vakciną įeina tam tikrų komponentų, be kurios jos negalima pagaminti, o vaikas gali pasirodyti tam alergiškas. Dažniausiai tai būna kiaušinio baltymas. nereikia bijoti reakcijų, jei jos nėra labai sunkios-aušta temperatūra, nervų sistemos sutrikimai ir pan. Reakcija rodo, kad organizmas reaguoja į skiepą ir vystosi imunitetas.
Aš jūsų vietoje nesiskiepyčiau dabar, o laukčiau iki 15 mėn.
Atsakyti
Man pasirodė tavo atvejis kažkuo panašus į mano. Man buvo taip. nuėjom mes metukų proga atsižymėti į polikliniką. Seselė pareiškė kad greit reiks skiepyti MMR, bet galima butų prie MMR skiepo pridėti skiepą nuo vėjaraupių NEMOKAMAI. jei aš sutinku, tai turiu būtinai sekančią dieną paskambinti vedėjai ( būtent vedėjai o ne savo pediatrei ) , pasakyti kad sutinku, ir visi tolimesni reikalai bus tik su ja blink.gif pasakė, kad reiks paimti kraujo iš venos, prieš ir po skiepo. Aš paklausiau, kodėl taip skubu su atsakymu, tai pasakė, kad tokių vakcinų kaip MMr+vėjauraupiai ant visos poliklinikos paskirta tik 14 nemokamų dozių ir vos ne kokį jie man blatą daro huh.gif Aš aišku iš mandagumo pažadėjau pagalvoti iki ryt, bet man kažkaip pasidarė įtartina. O dar kaip pediatrė patikino kad skiepas nuo vėjaraupių apsaugo visą gyvenimą blink.gif tai tik dar labiau pasidarė įtartina. Aišku, niekur aš neskambinau, bet ieškau kuo daugiau info apie šią vakciną. tai va kaip.
Atsakyti
dielis ačiū, aš pagalvojau pagalvojau ir nusprendžiau, kad neskiepysiu.Dar šiandien paskambinsiu vaiko gydytojai išsiaiškinti kas čia per afera.
Atsakyti
QUOTE(tudla @ 2006 04 07, 09:40)
dielis ačiū, aš pagalvojau pagalvojau ir nusprendžiau, kad neskiepysiu.Dar šiandien paskambinsiu vaiko gydytojai išsiaiškinti kas čia per afera.



Būtinai pasiskambink ir pranešk mums kaip sekėsi ir kuo ji motyvuoja tokį poelgį smile.gif
Atsakyti
Seikutės,skambinau vaiko gydytojai.Tas skiepas nuo raudoniukės dar plius ir nuo vėjaraupių.Ir tokia vakscna turi tik šis centras, kuris sudares sutartį su mūsų poliklinika.Tai mūsų gydytoja labai ,,gera,, tai pranešė apie mano vaika, kad mums būtų geriau. Tipo nušausim du zuikius vienu šūviu.O jei neskiepysim tai vakcina nuo vėjaraupių vėliau turėsim pirkti patys.Tai va koks apsurdas - aš atsisakiau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(tudla @ 2006 04 07, 17:39)
Seikutės,skambinau vaiko gydytojai.Tas skiepas nuo raudoniukės dar plius ir nuo vėjaraupių.Ir tokia vakscna turi tik šis centras, kuris sudares sutartį su mūsų poliklinika.Tai mūsų gydytoja labai ,,gera,, tai pranešė apie mano vaika, kad mums būtų geriau. Tipo nušausim du zuikius vienu šūviu.O jei neskiepysim tai vakcina nuo vėjaraupių vėliau turėsim pirkti patys.Tai va koks apsurdas - aš atsisakiau schmoll.gif



Žodžiu jus norėjo paskiepyti 2 vakcinom-MMR ir vėjaraupių. Ir nemokamai? Vistiek man kvepia komercija. O kokiai jūs poliklinikai priklausot? Ir vistiek nesuprantu, kodėl reikia "laužyti" skiepų kalendorių, kurį nustatė kompetetingi asmenys, remdamiesi vaiko imuniteto formavimusi g.gif
O kad atsisakei, tai nepergyvenk, jei nenorėsi skiepytis nuo vėjaraupių, tai niekas ir neprivers smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Saule100 @ 2006 04 07, 17:30)
Ir vistiek nesuprantu, kodėl reikia "laužyti" skiepų kalendorių, kurį nustatė kompetetingi asmenys, remdamiesi vaiko imuniteto formavimusi g.gif

Kaip man dar pasakė, tas skubumas tame, kad reikia atlikti kraujo tyrimą mėnesis prieš skiepą ir mėnesis po jo. Ir visą tą laiką stebi ar nevyksta pakitimai. Nu labai įtartina, labai g.gif

QUOTE
Ir tokia vakscna turi tik šis centras, kuris sudares sutartį su mūsų poliklinika

Maniškė poliklinika nors ir ne centras rolleyes.gif , bet irgi turi tokią vakciną mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo persefone: 07 balandžio 2006 - 18:09
QUOTE(persefone @ 2006 04 07, 19:08)
Kaip man dar pasakė, tas skubumas tame, kad reikia atlikti kraujo tyrimą mėnesis prieš skiepą ir mėnesis po jo. Ir visą tą laiką stebi ar nevyksta pakitimai. Nu labai įtartina, labai g.gif
Maniškė poliklinika nors ir ne centras rolleyes.gif , bet irgi turi tokią vakciną mirksiukas.gif


Žinot ką, apie tai, kad mėnesį prieš skiepą ir mėnesį po skiepo daryti kraujo tyrimą-visiška nesąmonė. Dar galiu suvokti, kad padarytų bendrą kraujo tyrimą vaikui prieš skiepą-patikrintų hemoglobiną, eritrocitų, leukocitų ir kt. kraujo ląstelių kiekį, eritocitį nusėdimo greitį ir.t.t-šis tyrimas yra gana informatyvus pasakyti vaikas sveikas ar ne-galima šiuo metu jį skiepyti ar ne. Bet ir to daryti nėra būtinybės. paprastai pakanka bendros apžiūros. bet mėnesį prieš skiepą-nu sorry, per tą mėnesį daug kas gali pasikeisti smile.gif Įdomu. kokių pakitimų jie ten ieško g.gif
Galų gale teigti. kad tik ši gydymo įstaiga turi toookią vakciną irgi nesąmonė. Juk jei vakcinos gamintojas marketingo tikslais darytų kažkokią akciją-atrakciją, tai tikrai ne vienoje gyd. įstaigoje. Bent jau man taip atrodo.
Dar man šovė viena mintis į galvą-gal kažkam reikia duomenų moksliniam darbui?Pvz. imuniteto formavimasis ir kraujo pakitimai ankstyvame amžiuje paskiepyjus MMR+vėjaraupiai. Na ir "prifantazavau" biggrin.gif
Atsakyti
Skiepijant vėjaraupių vakcina būtina gydytojų priežiura, t.y. paimamas kraujas iš venos pries pat skiepijimą, 41 diena ir 82 diena. Čia tikra teisybė.
Atsakyti
QUOTE(persefone @ 2006 04 07, 22:18)
Skiepijant vėjaraupių vakcina būtina gydytojų priežiura, t.y. paimamas kraujas iš venos pries pat skiepijimą, 41 diena ir 82 diena. Čia tikra teisybė.



Geras, o aš to nežinojau smile.gif, reiks plačiau tuom pasidomėti. Bet žinai kas įdomiausia, prieš metus mano dukters darželio grupėje buvo pakabintas skelbimas, kad visus norinčius vaikučius tam tikrą dieną skiepys nuo vėjaraupių, vakcinos kaina 120 lt. Bet apie jokį kraujo tyrimą nebuvo net kalbos. Keista. Gal kartais žinai kur internete rasti tokiso info?Nes man tai tikrai naujiena.
Atsakyti
as savo dukryte skiepiju mokamomis vakcinomis ir laiku pagal si kalendoriu ir jokiu kraujo tyrimu ar kokiu nesamoniu nepraso schmoll.gif tiesiog pasakom, akd norim mokama (isvalyta skiepa) ir viskas g.gif o kad is to vienos poliklinikos uzsideda daugiau pinigu, cia ir taip verslas doh.gif o kad kazkas nori bandomus triusius padaryti, tai baisu blink.gif
Atsakyti