Įkraunama...
Įkraunama...

Seno namo pirkimas

Laba diena. Na gime tokia mintis pirkti zemes sklypa su namu. Viskas yra kaimo vietoveje. Netoli vandens telkinys geras privaziavimas. Tai gi noreciau paklausti pas Jus kaip viskas butu igyvendinama ar tai realu ir ar verta investuoti. Taigi namas yra dvieju aukstu su rusiu, senos statybos senai nebegyvenamas (nelabai betinkamas gyventi) noreciau ji nugriauti ir ant jo pamatu pastatyti nauja pastata vieno auksto su mansarda. Naujojo pastato plotas butu labai panasus kaip ir senojo gal siek tiek mazesnis. Kadangi tas pastatas nebenaudojamas jau apie 15-20 metu nemanau kad bus dokumentai tvarkyti.

Klausimai butu keli:
1. Koki dokumentai gali buti reikalingi?
2. Kiek kainuotu dokumentu tvarkymas? (bent apytiksliai)
3. Koki istatymai reglamentuoja visa tai?

Sioj temoj galbut labiau klausiu Jusu nuomones nei kazko konkretaus. Bet gal kam teko susidurti su panasia situacija kai tenka nugriauti sena pastata ir vietoj jo statomas kitas.
Buciau dekingas uz komentarus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cerberis: 06 kovo 2012 - 15:43
QUOTE(cerberis @ 2012 03 06, 15:41)
.....

Klausimai butu keli:
1. Koki dokumentai gali buti reikalingi?
2. Kiek kainuotu dokumentu tvarkymas? (bent apytiksliai)
3. Koki istatymai reglamentuoja visa tai?

Sioj temoj galbut labiau klausiu Jusu nuomones nei kazko konkretaus. Bet gal kam teko susidurti su panasia situacija kai tenka nugriauti sena pastata ir vietoj jo statomas kitas.
Buciau dekingas uz komentarus



jeigu namas neįregistruotas, tada nereikia leidimo griauti. jeigu įregistruotas, prašysit sąlygu griovimui ir naujo statinio statymui, viska vienu projektu galite pasidaryti. arba rekonstrukciją oficialiai daryti. dėl reglamentų čia jau priklauso nuo vietovės, žemės paskirties ir pan.

dokumentų tvarkimas. vėl gi priklauso nuo vietovės. jeigu vilniaus rajone tai už namo projektą kainos eina nuo 3000.
jeigu namas neregistruotas ir žemės ūkio paskirties žemė, tai reikia ūkininko sodybą kurti, kas kainuoja 1000-2000lt. arba detaliuoju planu keisti paskirti, kas gali atsieiti 3000-10000lt.

Mano nuomone, jei sklypas gyvenamųjų teritorijų paskirties, geroje vietoje, galite giauti ir statytis savo. tik viską darykite legaliai. nes poto galvas lauzo kaip baudas išsimokėti




Atsakyti
Na vieta tikrai nebloga. Del kazkokiu veiksmu vykdymo be dokumentu negali buti nei kalbos, nes zmones labai pavydus cia ir duodu 80% kad uzklius kazkam. Veiksmas vyksta marijampoles rajone. As noreciau statyti tik kaip vasarnami ar kazka panasau na galbut daugiau orientuojuos i sales, pirties irangima ir panasiai- nuomavimui.

O kaip ten yra su ta ukininko sodyba? Noreciau placiau suzinoti.

Tad jei gerai suprantu jei pastatas neiregistruotas tai jo kaip ir nera ir jei ji griaunu niekam negali uzkliuti? Ar as klystu?
Atsakyti
QUOTE(cerberis @ 2012 03 06, 20:44)
Na vieta tikrai nebloga. Del kazkokiu veiksmu vykdymo be dokumentu negali buti nei kalbos, nes zmones labai pavydus cia ir duodu 80% kad uzklius kazkam. Veiksmas vyksta marijampoles rajone. As noreciau statyti tik kaip vasarnami ar kazka panasau na galbut daugiau orientuojuos i sales, pirties irangima ir panasiai- nuomavimui.

O kaip ten yra su ta ukininko sodyba? Noreciau placiau suzinoti.

Tad jei gerai suprantu jei pastatas neiregistruotas tai jo kaip ir nera ir jei ji griaunu niekam negali uzkliuti? Ar as klystu?



ukininko sodyba tai bene pigiausias variantas leidimui statyboms žemės ūkio paskirties sklype. tokiuose sklypuose negalima šiaip statyba. ūkininko sodybai įkurti reikalingas ūkininko pažymėjimas(kuri lengva išsiimti jei turite žemės ūkio paskirties žemės). taip pat reikia kad sklypas būtų ne mažiau kaip 0,5 ha ploto (50arų). jei visa tai atitinka, savivaldybėje išsiimate sąlygas(galit tiesiog paprašyti, kad firma kuri darys kaimo pletros žemetvarkinį projektą ūkininko sodybai įkurti išimtų sąlygas). tokiame sklype pažymima 40% teritorija, kurioje galima statyti namus. Suderinus ukininko sodybos projektą, galite pradėti projektuoti namus, išsiimti leidimą. bet prieš perkant sklypą reikia žiūrėti, kad nebūtų saugomų melioracijos sistemų, kad nebūtų mišku apaugę, kad nebūtų daug aukštos įtampos elektros linijų, nes visi šiti įrenginiai turi apribojimus, kurie kliudo statyboms. nors visais atvejais galima kaškaip išsisukti. Pati projektuoju ukininko sodybas, tai ojej kokių atvejų būna.
Va, o ūkininko sodybą ir turizmui galima pritaikyti.

jei pastatas niekur neregistruotas, jam leidimo griauti kaip ir nereikia. kaip ir neturi pagrindo prisikabint. o jei ir registruotas, tai vienu projektu ir griovima ir nauja statyba susiprojektuosit.
Atsakyti
Kiek skaitinejau as tuos straipsnius ir statymus, tai buvau tik i nevilti puoles kad cia man daugiau kainuos popierizmas nei pacio pastato pastatymas. Jau senai puoseleju minti ikurti versla, kad ir sakykim kaimo turizmo sodyba taciau labai jau visur dokumentai popieriai ir valdininkai imantys pinigus.

Na bet del staybos leidimu gavimo paprastumo esant ukininku man patiko. Nesenai draugas patapo ukininku tai jam kainavo berods 600 ar 700lt du kartus buvo kursuose biggrin.gif
Papildyta:
Ir dar butu klausimeliu. Ten laidai eina tik pakrasciu sklypo tai jie visiskai netrugdo. Medziai ir tik seni klevai pora azuolu ir liepu jos pakrasciuose.

Na bet butu idomu jei noreciau dar iskasti tvenkini tame savo sklype ar kiltu problemu? Kiek zinau jei neklystu iki 10 aru kazkokiu projektu nereikia tik leidimo. Cia galioja ta tvarka? nepykit jei atrodo kvaili klausimai tiesiog neteke susidurti su tokiomis bedomis tad neiko nezinau o istatymu neka teismanau.
Atsakyti
QUOTE(cerberis @ 2012 03 06, 21:22)
Kiek skaitinejau as tuos straipsnius ir statymus, tai buvau tik i nevilti puoles kad cia man daugiau kainuos popierizmas nei pacio pastato pastatymas. Jau senai puoseleju minti ikurti versla, kad ir sakykim kaimo turizmo sodyba taciau labai jau visur dokumentai popieriai ir valdininkai imantys pinigus.

Na bet del staybos leidimu gavimo paprastumo esant ukininku man patiko. Nesenai draugas patapo ukininku tai jam kainavo berods 600 ar 700lt du kartus buvo kursuose biggrin.gif


ūkininko sodyba tai nėra statybos leidimas. tai yra papildomas dokumentas leidziantis apskritai statyti tokiame sklype, nekeičiant žemės paskirties.
žinokite tas popierizmas tikrai daug kainuoja. pas mus trakuose tai architekturiniai projektai keliems pastatams ir iki kelias dešimt tūkstančių atseina. bet susiradus normalų architektą, gal neprojektuojant visų statinių (kaikuriuose sklypuose pagalbinius pastatas iki 50kv.m., kitur iki 80kv.m. projektuot nereikia. tik vietą numatyti) tai susiprojektuotumet paprastą namą ir kelis pagalbinius. tik būtinai reik pasiskambinet, palygint kainas.


o dėl tvenkinių nežinau, priklauso nuo vietovės apribojimu, reglamentų ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grunge: 06 kovo 2012 - 21:35
Suprantu kad nera statybos leidimas bet tai siek tiek supaprastina tvarka jei gerai supratau. Truputi daugiau paskaiciau internete tai man susidare toks vaizdas. Tame sklype jau yra vienas pagalbinis pastatas ir jis puikios bukles tai ji reiketu iteisinti. Beda su tais popieriukais. reiketu eiti su kokiu statybininku kad ivertintu esamo pastato bukle galbut dar butu imanoma senaji pastata rekonstruot.

Betkokiu atveju aciu uz atsakymus ir pagalba. smile.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad jusu atveju nereikia steigti ukininko ukio, nes yra buvusi sodyba. Nesvarbu, kad pastatai nera iregistruoti, bet jei tokia sodyba su pastatai yra kazkada buvusi, tai viskas yra archyvuose- pakanka pasiklausineti kas toje vietoje seimininkavo ir surasite dokumentus. Tada atstatinesite buvusia sodyba.
Nes ukininko atveju reikia klausytis kursu, laikyt egzamina, registruot uki ir t.t. Gal dar kokiu deklaraciju prisideda g.gif
Man atrodo einant pirmuoju keliu yra paprasciau, juolab tarybiniais metais visose kaimo vietovese juk buta kolukiu, ir ju sodybos visos i namu knygas prirasytos...
Atsakyti
QUOTE(cerberis @ 2012 03 06, 22:46)
Suprantu kad nera statybos leidimas bet tai siek tiek supaprastina tvarka jei gerai supratau. Truputi daugiau paskaiciau internete tai man susidare toks vaizdas. Tame sklype jau yra vienas pagalbinis pastatas ir jis puikios bukles tai ji reiketu iteisinti. Beda su tais popieriukais. reiketu eiti su kokiu statybininku kad ivertintu esamo pastato bukle galbut dar butu imanoma senaji pastata rekonstruot.

Betkokiu atveju aciu uz atsakymus ir pagalba.  smile.gif

Rasot,kad sklypo kraste eina elektros laidai - susizinokit,kokio jie galingumo-kad tas pastatas netycia nepatektu i elektros linijos apsaugos zona, kurioje statiniu but negali.
Atsakyti
QUOTE(grunge @ 2012 03 06, 21:01)
Mano nuomone, jei sklypas gyvenamųjų teritorijų paskirties, geroje vietoje, galite giauti ir statytis savo. tik viską darykite legaliai. nes poto galvas lauzo kaip baudas išsimokėti



QUOTE(cerberis @ 2012 03 06, 21:44)
Na vieta tikrai nebloga. Del kazkokiu veiksmu vykdymo be dokumentu negali buti nei kalbos, nes zmones labai pavydus cia ir duodu 80% kad uzklius kazkam.


Pavydus zmones? doh.gif Gal veikiau socialiai atsakingi? Istatymai tam ir kuriami, kad ju laikytis.
Atsakyti