Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikas negirdi ką sakau

Sveikos, mamytės, jūs tikriausiai susidūrėte su šia problema: mano keturmetis berniukas paiso tik savo norų, ir ką aš besakyčiau apsimeta, kad negirdi. Visada elgiasi taip kaip jis nori. Bandžiau ir barti, ir gražiai šnekėti niekas nepadeda. Kartais atrodo, kad mes visai nesusišnekam ir vakarais pagalvoju, kad visą dieną vaiką tik ir baru... Net sąžinė graužia verysad.gif Gal reikia su kokiais psichologais pasišnekėti ar ką? Pagal horoskopą jis skorpionas tai turi savo charakterį doh.gif O gal tai išaugama?
Atsakyti
Visų pirma su vaiku reikia kalbėti jo lygyje t.y. atsitūpti...ir prašyti kad jis žiūrėtų tau į akis kol jam ką sakai...Kalbėti ramiu bet tvirtu tonu (kad nesuprastų kad jūs čia juokaujat)...trečia...duodat vieną įspėjimą jei paprašius vistiek taip elgiasi...jei padaro savo...nubaudžiat...pastatot į kampą ar pasodinat ant kėdės...tiek minučių kiek vakui metų...ir pati išeinat...ateinat po to laiko ir "reikalaujat" atsiprašymo...vėl kalbėdamos vaiko lygyje ir rimtu tonu...atsiprašo... thumbup.gif gyvenat toliau...neatsiprašo...vėl paliekat tam pačiam laikui...po to kartojat tol kol atsiprašo.... Nu aš čia ne pati sugalvojau...čia "superauklės" patarimai...veiksmingi labai thumbup.gif
Pabandykit...gal pavyks....

Ir dar...vaikai linkę apsimesti kad negirdi tada kai tėvai burba po nosim...o ne sako jam tiesiai, žiūrint į akis....
Atsakyti
astu, labai abstrakciai parasei, gal gali sukonkretinti, ko butent negirdi?
Getter patarimai saunus. Galiu papasakoti viena realu pavyzdi: namuose isdykelis keturmetis, rodos, nevaldomas, neklausantis ir t.t Karta grizta mama su juo namo is parduotuves ir tas tiesiai su batais slept slept ant sofos. Mama kad pratruks: "Kas cia dabaaaar? Ot koks tu. Kiek kartu sakyta, reikia nusiauti. Nebeturiu jau kantrybes su tavimi, tu man visus nervus istampei!!!!!". Vaikas ziuri i mama ir nereaguoja. "Ar tu normalus ar ne? Greitai baik!!!! Kam sakau. Tuoj dirzo ieskosiu. Ar tu nusiausi pagaliau batus?". - "A, batus nusiauti? Tai ko is karto nesakei?"- sako vaikas ir eina autis batu. Mama, issirekusi, issiliejusi po sunkios darbo dienos. Ir du zodziai, kuriu tereikejo: "Nusiauk batus". Kartais mes sakome, prasome, reikalaujame is vaiku to, ko jie nepajegus suprasti pagal savo amziu. Kalbeti reiktu kuo imanoma aiskiau, suprantamiau. Geriau nevartoti veksmazodziu prasidedanciu "Ne.. NEsedek, NEverk, NEsinervuok" Vietoj ju vaikui daug aiskiau sakyti: "Stokis. Nusiramink. Atsisesk ir patylek".
Labai svarbu nuoseklumas. Jei tarkim, viena vakara vaikui laikas eiti miegoti, nes jau 9 val., o jis issipraso dar pasedeti prie TV, tai vaikas tikrai nesupras, kodel kita diena jus ji su trenksmais varote lovon 9.
Atsakyti
O, geru patarimu pazeret, nes mano penkiametis irgi kartais serga "negirdejimo liga". Padeda tarp kitko, kai isjungiu televizoriu - tada atkreipia demesi i mane, o ne multikus. Dar - neidomaus proceso pavertimas idomiu: reikia eiti tvarkytis, o jis nenori, tai sakau, kad kai kuo greiciau susitvarkysim namucius, eisim kartu pazaisti jo megstamo zaidimo ar pan. - tada buna tokia reakcija, kad mazdaug "tikrai, ta mama protingai sneka, visai cia gerai sugalvota!".
Atsakyti
kai mano sunui buvo 2 metai, as ji vedziau pas lor,nes maniau jis tikrai neprigirdi g.gif Tai gydytoja atsake-mamyte ,jo klausa labai gera,tik jis jusu vaikas nenori jusu klausyti ir negirdi doh.gif pasijauciau tikrai labai durnai doh.gif ir dabar jei jis nenori manes klausyti tai ir ignoruoja,ka sakau net nereaguoja i mane,elgiasi taip lyg manes nebutu.Labai sunkus charaktris,bet tenka kovot su juo ir perlauzt i savo puse
Atsakyti
Nugis, kai ko nors prašoma, ypač susitvarkyti žaislus ir knygas, manoji irgi neprigirdi. Tenka kartoti keletą kartų, kol pagaliau pavyksta balsu ir gestais įteigti norimą dalyką... Bet kai kitame kambaryje kuo tyliausiai ir atsargiausiai, kad tik nesučežėtų, lupu "Karūnos" šokoladą, tą pačią minutę prisistato: "Ir aš noriu..."
Ką darau, kai mergučė negirdi? Stengiuosi dar kartą pakartoti. Bet visada sakau ramiu tonu, nekeliu balso. Jei kartoti tenka keletą kartų, ir tada stengiuosi pasakyti tyliai ir ramiai. Jei tenka ką nors paliepti, visada sakinį pradedu "Prašau..."
Atsakyti
Dėl kalbėjimo jo lygyje ir tiesiai į akis tai sutinku, kuriam laikui tai padeda, bet po kokio pusvalandžio ir vėl tas pats verysad.gif , o kartais net ir tokiu būdu neįmanoma susišnekėti, pvz.: kai reikia eiti į darželį ir autis batus, rengtis striukę ir pan. Tuomet atsiranda labai daug pašalinių darbų, o mama lieka paskutinėje vietoje...
Atsakyti
Stengiuosi ir aš nekelti balso, kai manęs mergičkos bando negirdėti. Bet veiksmingiausiai pas mus suveikė, kai ir aš, ir tėvelis negirdėjom jau panelyčių prašymų. ax.gif Taip, tuo metu buvo ir ašarėlių, tačiau nepasidavėm. Iškart paaiškinom kodėl taip pasielgėm, abi suprato ir jokių problemų neliko. Nesakau, kad iškart puola susitvarkyti žaislus ar išjungia televizorių, bet du kartus kartoti nebereikia. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(astu @ 2006 04 10, 09:09)
Dėl kalbėjimo jo lygyje ir tiesiai į akis tai sutinku, kuriam laikui tai padeda, bet po kokio pusvalandžio ir vėl tas pats verysad.gif , o kartais net ir tokiu būdu neįmanoma susišnekėti, pvz.: kai reikia eiti į darželį ir autis batus, rengtis striukę ir pan. Tuomet atsiranda labai daug pašalinių darbų, o mama lieka paskutinėje vietoje...


Pas mus tas pats!

QUOTE(Paja @ 2006 04 10, 10:23)
Stengiuosi ir aš nekelti balso, kai manęs mergičkos bando negirdėti. Bet veiksmingiausiai pas mus suveikė, kai ir aš, ir tėvelis negirdėjom jau panelyčių prašymų. ax.gif  Taip, tuo metu buvo ir ašarėlių, tačiau nepasidavėm. Iškart paaiškinom kodėl taip pasielgėm, abi suprato ir jokių problemų neliko. Nesakau, kad iškart puola susitvarkyti žaislus ar išjungia televizorių, bet du kartus kartoti nebereikia. thumbup.gif


Isbandyta priemone, irgi veiksminga!
Atsakyti
QUOTE(astu @ 2006 04 10, 08:09)
Dėl kalbėjimo jo lygyje ir tiesiai į akis tai sutinku, kuriam laikui tai padeda, bet po kokio pusvalandžio ir vėl tas pats verysad.gif , o kartais net ir tokiu būdu neįmanoma susišnekėti, pvz.: kai reikia eiti į darželį ir autis batus, rengtis striukę ir pan. Tuomet atsiranda labai daug pašalinių darbų, o mama lieka paskutinėje vietoje...

Niu dar yra toks variantas....SKATINIMAS...pvz... paimk dvi dėžutes, ant vienos parašyk "GIRDŽIU" ant kitos "NEGIRDĖJAU" ... Tada reikėtų kokių nors objektų pvz kamuoliukų, ar kažko panašaus...daug maž tiek kad užpildytų visą dėžutę (maždaug 15 objektų turėtų pripildyti dėžutę)...Tada paaiškink vaikui, kad kiekvieną kartą kai jis tave "išgirs" t.y. paklausys ir padarys iškarto ko yra prašomas, tu į dėžutę "GIRDŽIU" įdėsi vieną objektą (gali ir pats vaikas įdėti, mamai stebint)...ir taip kol ji užsipildys...Kai dėžutė bus pilna vaikas turi sulaukti atpildo t.y. žaisliuko, šokolado, kelionės į kiną ir pan. Paaiškink, kad kiekvieną kartą kai jis tavęs negirdės arba reikės kartoti prašymą (3-5k) tu pasilieki teisę iš dėžės "GIRDŽIU" išimti vieną objektą ir įdėti į dėžę "NEGIRDĖJAU". Taigi tokiu būdu vaikas yra skatinamas "girdėti" ir paklusti iš karto...Jis aišku norės kad kuo greičiau ta dėžė prisipildytų ir jis kažko sulauktų thumbup.gif po kiek laiko tai taps įpročiu ir dėžės nebereikės 4u.gif Linkiu sėkmės 4u.gif
Papildyta:
Dar pamiršau paminėti, kad tos dėžutės turėtų būti permatomos, tam kad vaikas matytų savo progresą...ir dar....jei pasakėte kad išimsite objektą tai taip ir padarykite...Jei sakysit "va tuoj išimsiu, jau einu" ir nepadarysite to...tai visas šitas būdas nueis šuniui ant uodegos verysad.gif Būkit tvirtos savo žodžiuose 4u.gif
Atsakyti
Mano vaikas irgi negirdi kai prasau susitvarkyti,arba kai liepiu eit valgit,bet kai tyliai su vyru pradedam sneketis apie cipsus,ledus,saldainius kazkaip klausa vaikui atsiranda. g.gif thumbup.gif
Atsakyti
Labai geru cia patarimu radau. thumbup.gif O kadangi mano vaikas irgi negirdi, tai reiks isbandyti drinks_cheers.gif
Atsakyti