QUOTE(Emila @ 2012 06 02, 23:41)
Jolituxxx, žinau, kad kitos merginos profilaktiškai mirko/ purškia naujai įsigytas orches, bet bent jau aš niekada to nedarau, jei nėra tikrai rimto pagrindo, ir kol kas, galima sakyt, praradimų ar bėdų iš esmės dėl to neturėjau.
Neaišku, kuo jums įtartinos naujos orchidėjos - ar dėl galimo puvinio, ar dėl kenkėjų?
Dezinfekcijai galite bandyti (jei šaknys nebuvo parduotuvėje per daug užmirkytos), vazonėlį pamikyti silpnam kalio permanganato tirpale.
Jei įtariate kenkėjus (nelygu kokius), vertėtų pagal konkretų gyvį ieškoti žolinių receptų. Bet kokiu atveju, tikrai verta nuplauti/ nuvalyti lapus, žiedkočius. Esant įtarimams tai tektų daryti dažnai, ne vieną dieną. Stenkitės pasiekti ir gerai išvalyti tarpulapius. Bandymams - česnako užpiltinės ar česnakas, galite keletą kartų alumi nuvalyti (alkoholis gretai nugaruoja), bet geriausia ieškoti būtų dar ir kitų būdų, geriausia - konkrečiai, pagal jūsų įtarimus. Jei nebijote tokių dalykų kaip lapų blizginimo servetėlės (vis ne koncentruota chemija nuo kenkėjų) - lapus galite valyti jomis. Jos veikia kaip ir purškiami lapų blizgikliai, kuriuos kiti naudoja profilaktikai nuo kenkėjų.
Kadangi natūralio preimonės dažniausiai yra silpnai veikiančios - bandykite įvarius būdus ir juo dažnai kartokite.
Ačiū už patarimus

kalio permanganatą tai naudoju, man jis daug kur pasiteisino ne tik su orchidėjom

Va tų servetėlių dar nebandžiau

Aš prieš metus įsigijau 8 nupigintus falenopsius iš bazių, dar vargstu su jais, vis išlenda bėdos kokios, bet nieko, jau dabar jie panašėja į gėlytes, o ne į mirtininkų armiją, nors ir nenaudojau jokios chemijos išskyrus kalio permanganatą

Dabar įsigyjau įtartiną orchidėją, tikriausiai perlaistyta, jei neišropos gyvių tai gal ir nereikės kažko griežtesnio imtis