Įkraunama...
Įkraunama...

Jūrų kiaulytė mano mylimiausia

Kviečiu visus kurie augino, augina ir ruošiasi auginti šiuos nuostabius padarėlius – jūrų kiaulytes, diskutuoti toliau.

41-oji Atvelykio tema biggrin.gif

user posted image

user posted image

Jūrų kiaulytė – tai toks gyvūnėlis, kuris labai gerai jaučiasi žmogaus namuose. Jūros kiaulytei nereikia daug priežiūros. Labai mėgsta būti ant rankų. Jos labai prisiriša prie savo šeimininkų ir juos atpažįsta. Su jūros kiaulyte kiekvienam malonu pabendrauti, o žaisti – gali ir mažiausias vaikas. Jūros kiaulytė visiškai nesugeba kautis, net ir gresiant rimtam pavojui. Ji žino tik du gynybos būdus: arba greitai sprukti, arba sustingti ir laukti, gal priešas išsigąs. Todėl šis žvėrelis yra idealus vaiko draugas ir neverta baimintis, kad aštrūs dantys bus panaudoti savigynai. Tai atrodo nesuprantama, ypač stebint kiaulyčių tarpusavio santykius. Patelės puikiai susitvarko su per daug įkyriais patinais – iš tikrųjų nekanda tačiau neblogai įsikimba į plaukus. Dažnai užtenka tik parodyti dantis. Taip pat jūros kiaulytės nekanda ir kitų gyvūnų. Didesnė nesantaika galima tarp dviejų vyresnių patelių, kurios prieš susitikdamos gyveno atskiruose narveliuose.

Jūros kiaulytė kilusi iš Pietų Amerikos, tiksliau Peru priekalnėse, sausose vietose. Laisvėje gyvena nedideliais būriais. Tai - tolimi voverės giminaičiai. Jūros kiaulytėmis jas vadina dėl to, kad jos atvežtos iš už jūrų, o kvykia kaip kiaulytės. Jūros kiaulyčių labai išsivystęs bandos jausmas, jų mažyliai ilgai neatsiskiria nuo šeimos.

BENDROJI CHARAKTERISTIKA

Jūrų kiaulytės ilgis 24–30 cm. Suaugusios patelės sveria 600–900 g, patinai — 900–1500 g. Gyvena žvėreliai 8–10 metų. Jūrų kiaulytės išvaizda labai – savotiška. Didelė galva, bukas snukutis, apvalios ausys. Uodegos visai neturi. Gyvūnėlio priekinės kojos su keturiais pirštais, užpakalinės – tik su trimis.
Jūrų kiaulytės, ilgą laiką veisiamos nelaisvėje, labai pasikeitė. Dabar jų kailiuko spalva nepaprastai įvairi – sunku rasti du vienodus gyvūnėlius. Dažniausiai pasitaiko dėmėtų: baltų, juodų, rudų, geltonų įvairaus dydžio ir formos dėmės atrodo labai puošniai. Būna ir vienspalvių – juodų, rudų, baltų. Visiškai baltos su raudonomis akimis vadinamos albinosėmis. Nelaisvėje selekcininkai išvedė labai daug įvairių dekoratyvinių jūrų kiaulyčių formų: glotniaplaukių, ilgaplaukių, verpetuotų, sukūriuotų, garbanotų ir kt.
Šeima skirstoma į du pošeimius, iš viso apie 20 rūšių:
• Pošeimis. Caviinae:
o Kavijos, arba jūrų kiaulytės (Cavia)
o Galėjos (Galea)
o Kalninės kiaulytės (Microcavia)
o Mokos, arba uolinės kiaulytės (Kerodon)
• Pošeimis. Dolichotinae:
o Maros (Dolichotis)

Abisinijos(verpetuota) jūrų kiaulytė turi verpetus. Pagal visas taisykles ji turi turėti keturis verpetus ant nugaros, keturis aplink pasturgalį ir po du prie pečių. Jų kailis neužauga ilgesnis nei keturi centimetrai, bet jas reikėtų šukuoti kartą per dieną.
Peru(karališkoji)jūros kiaulytė turi labai ilgą kailį, šią rūšį veisė daugiau, kaip 100 metų, jos kailiuką tektų pašukuoti nors kartą per dieną. Angliškoji(paprastoji) tai dažniausiai auginama jūros kiaulytė. Jos kailis dažniausiai būna: baltas, rudas, juodas, margas ir su įvairiais rudais atspalviais.
Himalajinė jūrų kiaulytė turi šviesų kailį ir juodas galūnes kailio spalva dažnai priklauso nuo gyvenamosios vietos temperatūros. Jei yra šalta jos kailis tamsėja.
Daniškoji jūrų kiaulytė yra retesnė. Jos kailis yra tamsus, ji turi baltą dėmelę ant nosies ir baltą plėmą ant nugaros.

Į KĄ REIKĖTŲ ATKREIPTI DĖMESĮ, PERKANT JŪRŲ KIAULYTĘ:

Akys turėtų būti ryškios ir švarios.
Nosytė turėtų būti švari.
Viršutiniai priekiniai dantys turi iš dalies uždengti apatiniuosius ir juos liesti.
Kailiukas turi būti glotnus, minkštas ir švelnus.
Letenos turi būti lanksčios ir gerai išsivysčiusios.
Kūnas turi būti lankstus ir gerai išsivystęs.
Užpakaliukas turi būti švarus.
Paprastai jūrų kiaulytė turėtų būti budri, judri ir atrodyti sveika bei savimi pasitikinti.

ĮKURDINIMAS NAMUOSE

Parsinešę naująją įnamę, nesivaikykite po butą, nemaigykite kūnelio, negąsdinkite baikščios būtybės. Pasikeitusi aplinka ją baugina. Apie porą dienų kiaulytė studijuos aplinką ir jus. Jūros kiaulytės gyvena 6-8 metus. Trumpinkite jai nagus, pašukuokite kailiuką, stebėkite išmatas - ar jos nepasidarė skystos. Skystos išmatos yra blogos žarnyno veiklos išdava, tokiu metu neduokite jokio “žalio” maisto, jei tai nepadeda, kreipkitės į veterinarą. Jokiu būdu kiaulytės nemėtykite, neduokite šlapios ir pakelėse augančios žolės, neleiskite pirmomis dienomis prie jos kitų gyvūnų. Supažindinkite palaipsniui, laikydami rankose, ramiai kalbindami.
Jūrų kiaulytė – stambus gyvūnas, todėl ir narvelis turėtų būti didelis. Be to, juo didesnis narvelis, juo geriau jame jausis jūsų augintinis. Patys mažiausi narvo ar akvariumo matmenys būtų tokie: ilgis – 60 cm, plotis – 40 cm, aukštis – 40 cm. Tokio aukščio pakanka, tik svarbu, kad jo ilgis ir plotis nebūtų mažesni už pateiktus matmenis. Geriausiai laikyti metaliniuose narveliuose plastmasiniu dugnu. Tai labai patogu valant jų būstą. Geriausias kraikas – pjuvenos. Į narvelio dugną jokiu būdu negalima tiesti laikraščių ar žurnalų. Jūrų kiaulytei patinka viską graužti, kramtyti, todėl prisikramčiusi popieriaus gali nugaišti. Laikraščių ir žurnalų popieriuje yra daug kenksmingų chemikalų, nuodijančių gyvūnėlio organizmą. Pjuvenos gerai sugeria drėgmę ir nekenkia kiaulytės sveikatai. Jas reikia stengtis keisti kasdien. Tada nebus galimybės atsirasti specifiniam kvapui. Plastmasinis narvelio dugnas išplaunamas. Tik venkite aštrių cheminių ploviklių!
Jūrų kiaulytės jautrios šalčiui, bijo drėgmės, todėl narvelį statykite ramesnėje, apsaugotoje nuo skersvėjų vietoje.

AUGINIMAS, PRIEŽIŪRA, MITYBA

Šie žvėreliai aktyvūs dieną. Pirkti geriausia 6-8 savaičių jūros kiaulytę, ji turi sverti ne mažiau kaip 220-280 g. Nerekomenduojama šių gyvūnų pirkti rudenį ar žiemą - tik vasarą. Galima išmokyti keleto komandų, pavyzdžiui, atbėgti pašauktai vardu.

Šeriame šiuos žvėrelius saikingai, geru, vitaminingu maistu. Pagrindinę jūrų kiaulytės maisto raciono dalį turėtų sudaryti specialus sausas ėdalas. Pašarą reikia duoti sunkioje molinėje lėkštutėje, kad jos neapverstų. Taip pat jas galima maitinti specialiais grūdų mišiniais, grūdais (sausais ir daigintais), žaliu maistu (salierais, špinatais, krapais, petražolėmis, dilgėlėmis (džiovintomis), liucerna, dobilais, kraujažolemis, jaunais kiaulpienių lapais), daržovėmis (agurkais, morkomis (galima duoti ir daržovių lapus), pomidorais, brokoliais, salotais, kopūstais (dideliais kiekiais bus pilvo išpūtimas), moliūgais, pipirais (raudoni, geltoni, žali), burokais (galima ir lapus), topinambais (šakniavaisis ir lapai), aguročiais, kukurūzais (galima ir lapus), žiedinio kopūsto lapais), vaisiais (obuoliais, bananais, kriaušėmis, braškėmis, džiovintomis erškėtuogėmis, kiviais, mandarinais, vynuogėmis (be kauliukų ir odelės), apelsinais, arbūzais, melionais). Vasarą galima duoti žalios žolės (šviežios, sausos, nesukaitusios) ar tiesiog leisti gyvūnui pasiganyti pievoje, žiemą – šieno. Žiemą jūrų kiaulytei reikia duoti daigintų grūdų, želmenų (ypač nėščioms). Draudžiama duoti žalią bulvę! Jūrų kiaulytę reikia šerti 2-3 kartus per dieną tuo pačiu laiku. Maisto duodama tiek, kiek kiaulytė suėda iki sekančio maitinimo. Ryte geriau šerti daržovėmis, grūdiniu maistu, vakare – šienu. Maisto raciono pavyzdys parai:40-50 g specializuoto grūdinio maisto, 40-50 g daržovių (morkos, agurko, kopūsto gabalėlių), 50 g šieno, 0,5 g spec.druskos, o žiemą dar 2-3 lašai žuvų taukų, neriebios varškės.
Visais metų laikais pridėti mineralinių maisto papildų ir vitaminų! Nėščioms ir maitinančioms jūrų kiaulytėms galima į pašarus įmaišyti pašarinių mielių, vitaminų. Naujo maisto į žvėrelio racioną įvesti po truputį; tuo pačiu stebėti gyvūnėlį, jo savijautą. Nekokybiškas pašaras, kaip ir staigūs raciono pokyčiai, gali sukelti virškinamojo trakto sutrikimus. Nuolat augantiems dantims galąsti duoti medžių šakelių, kreidos arba specialios druskos. Narvelyje taip pat turėtų būti speciali girdykla su vandeniu, kurį reikėtų keisti kuo dažniau (geriausiai – kiekviena dieną).

Žmogaus namuose kiaulytei geriausia gyventi specialiame narvelyje, kuris turėtų būti pakankamai erdvus, kad gyvūnas galėtų laisvai judėti. Narvelis turi stovėti saulėtoje vietoje, kur nėra drėgmės ir skersvėjų. Narvelio dugną geriausia iškloti specialiomis pjuveninėmis granulėmis, kurios puikiai sugeria drėgmę ir kvapą , arba pjuvenomis, kurias reikėtų keisti bent kelis kartus per savaitę. Gyvūną galima retkarčiais išleisti palakstyti po kambarį narvelio duris paliekant atviras, tačiau reikėtų prižiūrėti, kad kambaryje nebūtų laidų, kuriuos gyvūnas galėtų perkąsti. Jūrų kiaulytės yra gana baikštūs ir slėptis mėgstantys gyvūnai, todėl į narvelį galima įdėti specialų namelį kiaulytei, dėžutę ar tiesiog pridengti narvelį medžiagos skiaute.

user posted image
Optimali oro temperatūra 18-20 laipsnių šilumos.

Jūrų kiaulyčių, ypač ilgaplaukių, kailiuką reikėtų bent retkarčiais iššukuoti, taip pat trumpinti nagus.

Kiaulytės nepatartina maudyti, tik stipriai susitepus arba užsikrėtus kokiais nors parazitais, galima išmaudyti ir išdžiovinti su fenu.

Dėl karšto oro jūros kiaulytes gali ištikti šokas, jos gali net samanę prarasti. Pirmai pagalbai reikėtų ją apšlakstyti vandeniu.

VEISIMAS

Nors jūros kiaulytė priklauso graužikų šeimai, kuri pasižymi greitu dauginimuisi, jų nėštumo laikotarpis tęsiasi net 65 dienas. Jūros kiaulytė pilnai subręsta 5-8 mėnesių. Gerai prižiūrimos patelės per metus gali susilaukti keturių vadų. Atsiveda iki 6 jauniklių. Dažniausiai gimsta 2 nuostabūs naujagimiai, jau atsimerkę ir plaukuoti, turi visus dantis ir dar tą pačią dieną paragauja ką valgo mama. Motinos pienu žindo apie 3 savaites.
Neporuoti vyresnių nei 3 metų patelių ir vyresnių nei 5 metų patinų.

VEISLĖS

Dažniausiai sutinkamos veislinės jūrų kiaulytės Lietuvoje:
Sheltie
Coronet
Texel
Merino
Skinny
Peruvian
US teddy
Lunkarya
Alpaco

user posted image

Norint labiau pažinti savo kiaulytę:

1. Jūrų kiaulyčių garsai
http://www.svinki.ru/07-07.html
2. Lyties nustatymas
http://www.svinki.ru/03-04.html
3. Įdėjos darant narvą
http://www.guineapig...hotos/index.php

Jūrų kiaulyčių ir kiaulyčių augintojų sąrašiukas:

1.aaistee – j.kiauliukas Storas (2007 01 18), Kaunas
2.Agatas1 - j.kiaulytė Mikė (2008), Pasvalys
3.Aiste27- j.kiauliukai Mikis ir Upsis (~ 2010 07), Klaipeda
4.Alacka - j.kiaulyte Micė (2010 05), j.kiaulytė Simba (2010 10 15 Micės vaikas), Zarasai
5.Andren-j.kiauliukas Guci (2010)
6.anedara - j.kiaulytė Čipolina (~ 2012 02 pradžia), Klaipėda
7.aurejeae - j.kiauliukas Benas (2004), Šiauliai
8.besika - j.kiauliukas Kurkulys (2008 11), j.kiaulytė Gaurė (2009 02), Vilnius
9.*CHOCOLADE* - trumpaplaukis su 1 verpetu j.kiauliukas Paršukas (2007 04), Kaunas
10.ČIČI – j.kiauliukas Pikas (2009 07), Klaipėda
11.Dainulia – j.kiauliukas Keksas (2006 12), Kaunas
12.due drops - verpetuota j.kiaulytė Matilda (2009 07 31 iš Jurate0111), sheltie veislės j.kiauliukas Larsas Lepūnėlis*LT (2010 12 10 iš Lepūnėlis*LT veislyno), Vilnius
13.desrele-lt – j.kiauliukas Denzelis (Sheltie veislės, šokolado spalvos) (2009 09 01)
14.Devintas dangus - j.kiaulytė Pupa (2007 pavasaris), Juockis, Pukutė (Pukelis) (2008 02 18), Pinkis (2009 03), Kaunas
15.Džakonda' – j.kiaulytė Ella ( 2010 08 15 ), Vilnius
16.Eagle78 - US Teddy veislės j.kiaulytė - Meggy Paradise Cavia ( 2008 01 03) ir US Teddy veislės j.kiaulytė - Cypa Paradise Cavia (2008 07 01) (iš Paradise Cavia veislyno), Vilnius
17.ejeva - j.kiauliukai Romka (2007) ir Banditas (2009), j.kiaulytės Braškė (2009) ir Pūkė (2008), Vilnius
18.FleureEe - j.kiaulytė (?) (2007 10), j. kiauliukas (?) (2008 04)
19.giekab - j.kiaulytės Negriukė (2011 02 16), Margutė (2011 03 06), Kaunas
20.gita – j.kiaulytė Rikis (~ 2009 06), Klaipėda
21.ievune – j.kiaulytė Pupa (2009 07 19 iš Jurate0111), Vilnius
22.jazva - j.kiauliukai Rožė ir Kipšas
23.Jolare - j.kiauliukas Goša (2010 08 15)
24.jossera - j.kiaulytė - Kika (~2005), Kaunas
25.juliciukas666 – j.kiauliukas Rokis (2010 10), Molėtai
26.juringa j.kiauliukas Fredis (2011 07 24), Jonava
27.Kadete – j.kiaulytė Milė (2009 06)
28.karosimi – j.kiauliukas Gučis, Ukmergė
29.Keksas_Ir_Baksis - j.kiauliukas Keksas, j.kiauliukas Baksis (2010 12 07, tėvai sandrute22 j.kiaulytės - Vierchutė ir Barnis), Vilnius
30.Kemeta – j.kiaulytė Kriuksia (2005 07 15), Vilnius
31.kissa666 – j.kiauliukas Tiomka (2009 06), Vilnius
32.kristi13 - j.kiauliukas Martynas, Kaunas
33.kukki - j.kiauliukas Kukis (2009 04 30), Šiauliai
34.*Kvietkutea* - j.kiauliukai Pakis Lepunelis*LT (2011 12 01), Grikis Lepunelis*LT (2011 09 10), Biržai
35.laura-p - j.kiauliukas Keksas (2008 10 12), Jonava
36. Lavella – j.kiauliukas Plikis (2010 04), Kaunas
37.Leilla - j.kiaulytė Mika (2011 05), Klaipeda
38.Liaudija - j. kiaulytė Pelė (2007 01), Vilnius
39.linete33-j.kiauliukas Limpopo (2009 11 16), Kaunas
40. LolitCafe – j.kiauliukas Baxas (2010 12), Vilnius
41.LOONA - j.kiaulytė Pupa (2009 07 18), Jonava
42.Lovea – j.kiaulytė Mika (2011 06 14), Vilnius
43.mau - j.kiaulytė Žiurkė (2008 11), Kaunas
44.medeliuke - j.kiaulytės Kuzia (2007 pavasaris), Nafania (2008 04 vidurys), Vilnius
45.MeiLLi - j.kiauliukas Džimis (2010 11 13), Vilnius
46.melka - j.kiaulytės Čiuka Nr.1 Ručkytė (2005 11), Čiuka Nr.2 Baltoji-Piktoji (2009 01), Čiukutė Nr.3 Mažoji Kanapėtoji (2010 03), Vilnius
47.meoow - j.kiaulytė Deira (2008 03 31), Kaunas
48.migliux - verpetuota j.kiaulytė Pukė (2008 09 09), Vilnius
49.Milabra - j.kiauliukas Mučius Barbarisas, Kaunas
50.miss candy - j.kiauliukas Svaras Popkornas (2011 08 25), D.Britanija
51.Motina – j.kiaulytės veislyne TANGO CAVIA, Vilnius
52.mumrikas - j.kiaulytė Zuzytė (2009 07), Vilnius
53.murka1980 – j.kiauliukas Baster (2011 01), D.Britanija
54.Natty bear - j.kiaulytės Ryžė (2004), Veltine (2004), Juočkė (2005), Vilnius
55.Neite – j.kiauliukai Maksas (2009 05 03), Patrikas, Vilnius
56.neringute miaukalys – j.kiauliukai Mukas, Bingo Mientus (2008 coronet veislės, iš Fantasy cavia veislyno), Marijampolė
57.nitro – j.kiaulytės veislyne VITA LUNA, Kaunas
58.orin-tux - j.kiauliukas Ogis (2009 02 11), Vilnius
59.PienėsPūkas - j.kiauliukas Cilius (2008 01), Palanga
60.raimaza - j.kiaulytė Roxana (2008 09), j.kiauliukas Džordžas (2009, vienas iš Jurate0111 kiauliukų jauniklių), Kaunas
61.raimondziukiuke –j.kiauliukai Čiukas ( 2010 05 06), Pepsė (2008 07 20), Pagėgiai
62.Raminta M. - j.kiauliukas Guzis ( 2010 01 18), Kaunas.
63.rimkka - j. kiauliukas Pukis (2008 03 31 tėvai - Jurate0111 j.kiauliukai Kriuksas ir Kudle), j.kiaulytė Ksiuša (2007 12 04), Vilnius
64.Rodnega –j.kiauliukai Čipas ir Deilas (2009 05), Kaunas
65.SAMOGITIJA – j.kiauliukė Mikutė (2010 01 18), N.Akmenė
66.san – j.kiauliukas Čikis (2009 04), Vilnius
67.*sandriukas*- j.kiaulytė Pupsė (2008 06)
68.sandrute22 - j.kiauliukai Vierchutė (2010 02 28), Barnis (2010 02), Liūtukas(2010 09 06 -Barnio vaikas), Vilnius
69.Saron - j.kiaulytė Kipsė (2009 08 11 iš qiekab), Kaunas
70.sauadsa – j.kiaulytės Bitė (2008 10 12), Šaškytė (2009 02 12, iš Čiuko/Šaškės I vados), Kėdainiai
71.shanet – j.kiaulytė Margo (2009), Klaipėda
72.Sheena232 – j.kiauliukai Debeselis (2010 02 15) ir Grizetė (~ 2010 05), Vilnius
73.Simas14 - j.kiaulytės Mika (2010 10 01), Pika (2011 01 15), Rokiškis
74.Simph – j.kiauliukas Kikas (2004 pavasaris), Vilnius
75.S. Sandra – j.kiauliukas Burbuliukas (2009 04 01), Kaunas
76.Stiuardese - j kiaulytė Mika (2009 12), Garliava
77.Surfinija - j.kiaulytės Norius (2006 05 12), Kaunas
78.sweet - j.kiauliukas Rududu (skinny gen iš Lepūnėlis*LT veislyno 2011 07 01 ), Kaunas
79.tamsi - j.kiaulytė Kmynė (2008 03 03), Vilnius
80.Taurė - j.kiaulytės Rozyte (2010 01), Petunia (2010), Niujorkas
81.Tessa_i.p. – j.kiaulytė Pupa (2009 08 11, Čiuko ir Šaškės vaikas iš qiekab), Kaunas
82.Tifa - j.kiaulytė Rigmor von Fancy (Sylė, coronet veislės iš von Fancy veislyno) (2011 04 29), Danija
83.Tutka - j.kiaulytė Tapsė ( 2009 12 01), Vilnius
84.Uogienė – coronet veislės j.kiauliukas Šokoladas (2010 03), Vilnius
85.Vaidida - j. kiaulytė lygiaplaukė Pupytė (2009 09), j.kiaulytė ilgaplaukė Voverytė (2009 12 23), Vilnius
86.vaivaj - j. kiauliukas Pūkelis (2009 01), Vilnius
87.Vilkra - j.kiaulytė Riukė (~2011 liepos pradžia), Kaunas
88.Voverė – j.kiaulytė Gvadelupė (2009 10 19) (s!mos j.k Nutės ir Giekab Čiuko vaikas), Kaunas
89.wilmusia - j.kiaulytė Braškė (2008 08), Kaunas
90.zeneta - j.kiaulytės Rikė (2010 09 03), Pica (2010 08 26), Vilnius
91.Zhyi - j.kiauliukas Emmy Lou (~2008 03)
92.zivile19 – j.kiaulytė Keksė (2008~)
93.Zoja123 - j.kiaulytės Delma Lepūnėlis*LT (2011 07 25), Gizele Lepūnėlis*LT (2011 09 10), Vilnius.
94...

Kita, kas padės daugiau sužinoti apie jūrų kiaulytes:

1. Albumas visiems turintiems jūrų kiaulytes
http://public.fotki.com/Jurukiaulytes/
Vartotojo vardas:: jurukiaulytes
Slaptažodis: augintiniai

2. Jūrų kiaulyčių augintojų facebook'o grupė
http://www.facebook....1...9684&ref=ts
3. Jūrų kiaulyčių bendruomenė - WWW.JURUKIAULYTES.LT
4.Jūrų kiaulyčių prieglaudėlė gyvenančioms UK
http://www.thepotter...uk/aboutus.html

Lietuvoje esantys jūrų kiaulyčių veislynai:

Lepunėlis*LT - Kaunas
http://www.lepunelis.puslapiai.lt/
Paradise Cavia - Klaipėda
http://paradisecavia.ucoz.com/

Sena tema čia:
http://www.supermama...howtopic=829467
Pirmose nuotraukose linete33-j.kiauliukas Limpopo ir wilmusia - j.kiaulytė Braškė wub.gif
Atsakyti
Aciu uz naujus namučius 4u.gif
Atsakyti
sveiki 4u.gif
Manoji rusike nastia noretu sukurt šeimyną ax.gif gal yra laisvų jaunikaičių? 4u.gif Nastei 1 metai, sveria apie 650 gr biggrin.gif Mes iš Mažeikių 4u.gif
Taaip noretus poros nasčiukų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(nekava @ 2012 04 10, 07:28)
Labas rytukas 4u.gif
Mes jau praturtejom  biggrin.gif  turitm tris kiauliukus  4u.gif  radau siandien ryte smile.gif Labai smagus jausmas  wub.gif
Dabar jau papasakokit kaip man su jais elgtis smile.gif Foto reportazas bus veliau smile.gif

Wau, kokios naujienos bigsmile.gif Sveikinimai dideliausi 4u.gif Smalsu bus pamatyti wub.gif

QUOTE(MeiLLi @ 2012 04 10, 12:20)
Baltutė kiša subinuką, o džimis verčiau agurką kramsnoja.  Matyt panai dienos, o mano senbernis nelabai suvokia ką daryt reikia  doh.gif

Nu jau siuolaikines merginos.. lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(uogyte3 @ 2012 04 10, 13:54)
Sveikos,
ateinu pasipasakoti kaip mes gyvenam.

Su nauja augintine 4u.gif Dviese tikrai bus smagiau smile.gif
Atsakyti
nekva, super naujienos thumbup.gif Sveikinimai 4u.gif
anoje temoje bebaigiant skaitinejau kaip tik aptarinejot merino kiauliukus, man labai aktulu ir idomu g.gif Mums veiseja sake apei isskirtini ju kuoduka virsugalvyje, o kad plaukuciai ilgi bus tai kazkaip neakcentavo, sake tik ant subiniuko jie ilgesni bus g.gif
Beje, pries tai tureta musu Tuzyte nebuvo reikalinga sukuoti, o merino tikrausiai reikia, nes kailiukas kur kas ilgesni, pukuotas toks g.gif o kokiom sukytem reik cia uzsiimt g.gif is kikos?
Atsakyti
Aciu uz naujus namukus 4u.gif

Limpopo nusigrauze plaukus,o as tik ji gyriau,kad jis taip nedaro,dabar kaip ta pusiau lupta,skusta ozkele doh.gif MB sako,kad cia as ji stresuoju panom,naujais aigintiniais,jis jauciasi uzmirstas,jam nuobooodu mega_shok.gif
Atsakyti
QUOTE(nekava @ 2012 04 10, 07:28)
Labas rytukas 4u.gif
Mes jau praturtejom  biggrin.gif  turitm tris kiauliukus  4u.gif  radau siandien ryte smile.gif Labai smagus jausmas  wub.gif
Dabar jau papasakokit kaip man su jais elgtis smile.gif Foto reportazas bus veliau smile.gif

Sveikinu thumbup.gif
Papildyta:
Ar jums normaliai rodo pirmas nuotraukas?Kai sukeliau viskas buvo gerai,o dabar man neberodo blink.gif
Atsakyti
QUOTE(mazyte @ 2012 04 10, 14:54)
nekva, super naujienos  thumbup.gif  Sveikinimai  4u.gif
anoje temoje bebaigiant skaitinejau kaip tik aptarinejot merino kiauliukus, man labai aktulu ir idomu  g.gif  Mums veiseja sake apei isskirtini ju kuoduka virsugalvyje, o kad plaukuciai ilgi bus tai kazkaip neakcentavo, sake tik ant subiniuko jie ilgesni bus  g.gif
Beje, pries tai tureta musu Tuzyte nebuvo reikalinga sukuoti, o merino tikrausiai reikia, nes kailiukas kur kas ilgesni, pukuotas toks  g.gif  o kokiom sukytem reik cia uzsiimt  g.gif is kikos?


Merinukas nebus ilgakailis,kaip texeliukas,nes texeliukas isvestas kryzminant merinukus su sheltukais,todel jo plaukai ilgi.Kadangi vienur rase sukuot,kitur nesukuot texelius,as pasukavau,pamaciau,kad naudos tiek,kad issitiesino garbanos ir dabar nesukuoju ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo linete33: 10 balandžio 2012 - 16:30
QUOTE(linete33 @ 2012 04 10, 17:20)
Limpopo nusigrauze plaukus,o as tik ji gyriau,kad jis taip nedaro,dabar kaip ta pusiau lupta,skusta ozkele  doh.gif  MB sako,kad cia as ji stresuoju panom,naujais aigintiniais,jis jauciasi uzmirstas,jam nuobooodu  mega_shok.gif

Is Larso karciu visiskai nieko nebeliko blink.gif doh.gif .Pries Velykas neturejau tiek laiko jam-"apsikarpe" grazuolis doh.gif
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2012 04 10, 16:35)
Is Larso karciu visiskai nieko nebeliko blink.gif  doh.gif .Pries Velykas neturejau tiek laiko jam-"apsikarpe" grazuolis doh.gif


zodziu dabar abu kavalieriai viens uz kita grazesni doh.gif paroda jei ka musu nedomina,neisim gi veislei gedos daryt lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(due drops @ 2012 04 10, 16:27)

Ar jums normaliai rodo pirmas nuotraukas?Kai sukeliau viskas buvo gerai,o dabar man neberodo blink.gif

matau abu grazuolius blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(wajda_j @ 2012 04 10, 14:33)
sveiki  4u.gif
Manoji rusike nastia noretu sukurt šeimyną  ax.gif  gal yra laisvų jaunikaičių? 4u.gif  Nastei 1 metai, sveria apie 650 gr  biggrin.gif  Mes iš Mažeikių  4u.gif 
  Taaip noretus poros nasčiukų  biggrin.gif

mes turim grazuli berniuka jam 6 men. va jo nuotraukyte:

user posted image

Tik mes is Birzu... turim ir kita berniuka jam dar tik 4 men laiko..

user posted image

4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*Kvietkutea* @ 2012 04 10, 19:37)
mes turim grazuli berniuka jam 6 men. va jo nuotraukyte:
Tik mes is Birzu... turim ir kita berniuka jam dar tik 4 men laiko..

grazuoliai
Atsakyti