Įkraunama...
Įkraunama...

Mano veja - 3

QUOTE(mintas @ 2022 06 28, 11:17)
Man 1 kartą iki goto suvažinėti, apie 8€ gaunasi šiuolaikinėmis degalų kainomis, su taupiu dyzeliniu automobiliu, o dar ir nuvežti kompresorių atgal reikėtų, tai jau ir visas 16€, pridedam nuomos kainą ir vienas pripūtimas jau ir 20€ siekia.

Įsigijus galingesnį kompaktišką betepalinį kompresorių iškalt atpuola problemos su laiko gaišimu, derinimusi prie kažko, prireikė ir naudoji. Aš įsigijau didelį, sunkų tepalinį modelį, tai kaip ne autoservise dirbančiam, tai tikrai pereboras. Mažas, kompaktiškas našus betepalinis variantas namams daug parankesnis, su tokiu ne tik žarnas prapūsi, bet ir visų automobilių padangas prižiūrėsi ir rekuperatoriaus filtrus prapūsi ir dulkes iš užsistovėjusios technikos išpūsi ir rūdis su smėliniu pistoletu nuo surūdijusių paviršių pašalinsi ir begalę kitų darbų atliksi. Turėsi, pamatysi, kad panaudosi tikrai dažniau, nei kartą metuose.

Pažiūrėjau, simpatišką, kompaktišką, pakankamai galingą kompresorių galima įsigyti iki 100€. Gyvenantiems nuosavuose namuose tikrai rekomenduočiau kažką panašaus įsigyti. Tiems, kas ir autoserviso darbais namuose užsiiminėja, gal geriau tepalinis variantas, bet buitiniams poreikiams tikrai parankesnis betepalinis kompaktiškas variantas.


Nu problema ta, kad visai nesu tikras, ar toks mažylis normaliai sugebės išpūsti orą iš laistymo sistemos. Aš gal per daug pedantiškai išpūtinėju, bet ir tepalinį goto tenka užpompuoti iki 6 atm balione kelis kartus ir atidarinėti kontūrą, kad išpurkštų vandenį. Suprantu, kad teoriškai pakanka, kad vandens nebūtų pačiam purkštuke ir jo alkūnėje (kieta ten plastmasė), bet praktiškai nerizikuoju. Gal, jei gauti pasibandymui, rezultatai nudžiugintų... Kitaip sakant, jei imti 100% išpūtimui, reiktų su min 24L talpos reciveriu, o tokį namie laikyti nu jau gal perdaug.

O Goto nuomos nuo manęs per 6,5 km dvi, iki Markučių važiuojant apskritai tik vienas šviesoforas pakeliui, bet, paršai, nedirba jie ten savaitgaliais verysad.gif Važinėju su hibridu, tai maždaug 1-1,5l benzo užtenka paimti/nuvežt smile.gif
Atsakyti
3 m - puikiai išpučia orą (tiesa, purkštuikų sistemoj nėra ) smile.gif tik vanduo išvedžiotas sklype

[/quote]
PRAPŪTIMUI

[quote=Verteris,2022 06 28, 20:22]
Nu problema ta, kad visai nesu tikras, ar toks mažylis normaliai sugebės išpūsti orą iš laistymo sistemos. Aš gal per daug pedantiškai išpūtinėju, bet ir tepalinį goto tenka užpompuoti iki 6 atm balione kelis kartus ir atidarinėti kontūrą, kad išpurkštų vandenį. Suprantu, kad teoriškai pakanka, kad vandens nebūtų pačiam purkštuke ir jo alkūnėje (kieta ten plastmasė), bet praktiškai nerizikuoju. Gal, jei gauti pasibandymui, rezultatai nudžiugintų... Kitaip sakant, jei imti 100% išpūtimui, reiktų su min 24L talpos reciveriu, o tokį namie laikyti nu jau gal perdaug.Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 06 26, 21:02)
Jei planuojat išpūtinėt su nuomojamu kompresoriumi, tai iškart galiu duot patarimą ant tos 'angos' uždėti pneumatinės žarnos pajungimo antgalį. Rudenį, kai visi nuomojasi iš Goto kompresorius, reikia labai didelės sėkmės, kad kartu su kompresoriumi iš jų gautum perėjimą iš 1/2" į pneumatiką smile.gif

O koks tas pneumatinės žarnos antgalis? Arba kokio reikia nuomojamam įrankiui?
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2022 06 28, 11:17)
Man 1 kartą iki goto suvažinėti, apie 8€ gaunasi šiuolaikinėmis degalų kainomis, su taupiu dyzeliniu automobiliu, o dar ir nuvežti kompresorių atgal reikėtų, tai jau ir visas 16€, pridedam nuomos kainą ir vienas pripūtimas jau ir 20€ siekia.

Prie manęs įrankių nuoma prie naujos Moki-Veži atsidarė, tai ir 2 km į vieną pusę nėra. Daug iš jų įrankių nuomavau.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2022 06 28, 11:17)
Įsigijus galingesnį kompaktišką betepalinį kompresorių iškalt atpuola problemos su laiko gaišimu, derinimusi prie kažko, prireikė ir naudoji. Aš įsigijau didelį, sunkų tepalinį modelį, tai kaip ne autoservise dirbančiam, tai tikrai pereboras.

Įmesk nuorodų galingo ir buitinio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 29 birželio 2022 - 10:34
QUOTE(arkava @ 2022 06 29, 08:41)
3 m - puikiai išpučia orą (tiesa, purkštuikų sistemoj nėra ) smile.gif tik vanduo išvedžiotas sklypeMano situacijoje iki tolimiausios vietos turbūt gaunasi virš 50 metrų (vanduo iš namo išvestas nugarinėje pusėje, tada turi apeiti ratu namą ir per visą sklypą, labai lengvai tų metrų prisivynioja) D25 vamzdžio. Iš čia ir tas skepticizmas dėl mažų kompresorių be normalaus reciverio...
Papildyta:
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 06 29, 10:35)
O koks tas pneumatinės žarnos antgalis? Arba kokio reikia nuomojamam įrankiui?


Goto nuomojamo kompresoriaus žarnai pajungti įsukau berods šitą antgalį https://www.senukai....v...5a&index=11

Gal kitos nuomos ar kitokie kompresoriai kitokį standartą mėgsta.
Atsakyti
turejau omeny - 3 metai (sezonai) - metru - apie 35, D20

QUOTE(Verteris @ 2022 06 29, 11:08)
Mano situacijoje iki tolimiausios vietos turbūt gaunasi virš 50 metrų (vanduo iš namo išvestas nugarinėje pusėje, tada turi apeiti ratu namą ir per visą sklypą, labai lengvai tų metrų prisivynioja) D25 vamzdžio. Iš čia ir tas skepticizmas dėl mažų kompresorių be normalaus reciverio...

Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2022 06 29, 12:08)
Gal kitos nuomos ar kitokie kompresoriai kitokį standartą mėgsta.


Dar būna naudojami automobiliniai ventiliai, pav. hidroforuose, bet kur rimtesnė pneumatinė įranga, tai pagrinde su šia jungtim.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2022 06 29, 11:35)
Įmesk nuorodų galingo ir buitinio.


Paieškojus galima rasti geresnių pasiūlymų, nei pateikti čia. Čia pateiksiu pirmus pasitaikiusius variantus, tik bendro vaizdo sudarymui.

Aš turiu kinietį, pirktą su akcija, kurio:
variklio galia 1,150kW,
buferinio bako (reciverio) talpa 24l,
automatika palaiko iki 8 ATM slėgį,
našumas iki 150l/min.

sakyčiau pakankamai panašus į šį variantą.

Raliai kaip ir visiems darbams, kuriems jo prireikė, šio prietaiso per akis užtenka, bet jis gana masyvus, užima daug vietos, tad jei nėra kur sandėliuoti, o reikia būtent tokio, gal ir verta pamąstyti apie nuomą.

Beje, aš su šiuo kompresoriumi visą vandenį iš lauko kolektoriaus išpūčiau, o tai beveik 300 metrų 40mm vamzdžio ir kai pagalvoji, tai didžioji išpūtimo laiko dalis teko plikam variklio darbui, be buferinės talpos pagalbos, kuri išsikvėpo po pirmų minučių darbo.

Rekomendavau įsigyti ženkliai kompaktiškesnį modelį - be buferinės talpos.

Šio varianto techninės charakteristikos beveik identiškos mano turimam, tad realiai turėtų susitvarkyti su dauguma užduočių, su kuriomis susitvarko ir maniškis, plius, kadangi kompaktiškesnis ir lengvesnis bus patogiau naudojamas.

Vis tik tokio įrenginio minusas yra buferinės talpos nebuvimas. Kai nori prapūsti vandentiekio vamzdžius, pirmiausiai palauki, kol buferinėje talpoje slėgis užkiltų iki 8 ATM, o tada kai pajungi, iš talpos išsiveržiantis suslėgtas oras vamzdyną prapučia gerokai didesne jėga, nei išgalėtų prapūsti nuolatos dirbantis kompresorius. Taip kad šiai užduočiai buferinė talpa kaip ir būtų didelis pliusas.

Vis tik, sau jei dabar pirkčiau, jau tokio didelio gargaro greičiausiai nepirkčiau. Plius teplainis, tai reiškia galintis dirbti ilgiau. Su mano poreikiais ir betepalinio resursas daugiau nei pakankamas. Plius betapalinis nesispjaudo tepalais, todėl tinkamas net ir dažymo darbams be jokių papildomų filtrų išgaudančių tepalų lašelius iš tiekiamo oro.

Taigi, ieškočiau mažesnio ir lengvesnio, atitinkamai buferinė talpa jau turėtų būti mažesnė. Arba visai jos atsisakyti ir įsigyti ankščiau nusižiūrėto tipo variantą. Kuris yra pakankamai galingas ir kurio užteks didžiajai daugumai užduočių, arba įsigyti su mažesniu rezervuaru (reciveriu) pav. 5 litrų talpos. Arba bent jau imti vertikalios komponuotės, kad mažiau vietos užimtų sandėliuojant. Įmestas vertikalios komponuotės variantas sveria 24kg, tai yra tiek pat, kiek dvigubai mažesnės reciverio talpos tepalinis variantas, ir panašu, jog užims mažiau ploto sandėliuojant, turėdamas dvigubai talpesnį reciveri išskirtiniams panaudojimo atvejams. Žiūrint į paveiksliuką spėju, kad vertikalusis ir du cilindrus turi, tai irgi šioks toks pliusas, nors kai yra tokios talpos buferis, tas pliusas nelabai ir pasijaus.

Vis tik Arkavos įmestas „rankinio kompresoriaus variantas“ irgi pakankamai neblogas spendimas smile.gif, nors dabar karšta ir be papildomo fizinio darbo prakaitas pila, tai galima šį darbą palikti elektrai smile.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 29 birželio 2022 - 15:56
Tai kad išpūtimai sistemos daromi spaly-lapkrity - tai karsčiai tikrai nebaisūs smile.gif


QUOTE(mintas @ 2022 06 29, 15:38)

Vis tik Arkavos įmestas „rankinio kompresoriaus variantas“ irgi pakankamai neblogas spendimas smile.gif, nors dabar karšta ir be papildomo fizinio darbo prakaitas pila, tai galima šį darbą palikti elektrai smile.gif.

Atsakyti