Įkraunama...
Įkraunama...

IVF

Žinau kaip tyliai tyliai verkia miškas...
Žinau kaip jūra išsilieja iš krantų.
Žinau, kad vieną šviesų laimės rytą
Išgirsiu tavo balsą: „ATEINU“
Pačiu tyriausiu ilgesiu mane svaiginsi,
Kol mano akys tavo rankutes išvys...
Žinau, kad nieko niekada taip nemylėsiu
Kaip savo angelėlio mažojo akis...


Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF – in vitro fertilizacija) – tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

Indikacijos IVF taikymui:
1) pakenkti arba nepratekami moters kiaušintakiai (dėl infekcinių ligų, praeityje buvusių operacijų, pavyzdžiui, dėl negimdinio nėštumo, perforavusio apendicito ir pan.),
2) išplitusi endometriozė, kai prieš tai taikytas nevaisingumo gydymas buvo neefektyvus,
3) kitas anovuliacijos (t.y. kiaušidžių funkcijos sutrikimas) gydymas buvo neefektyvus,
4) vyro nevaisingumas - prasta spermos kokybė,
5) vyro ejakuliate nėra spermatozoidų, tačiau punktate iš sėklidžių randami gyvi ir sveiki spermatozoidai,
6) kai po 3-6 mėnesinių ciklų, atlikus IUI procedūras, moteris nepastojo,
7) neaiškios kilmės nevaisingumas.

Kaip vyksta IVF procedūra?
1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
Trumpa schema- nuo 1-3 cd
Ilga schema- nuo 21 cd
2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.

Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę
Indikacijos:
1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas

Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)
Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.

Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
Indikacijos:
1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
3) moters amžius ≥ 35,
4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.

Blastocistų auginimas
Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis (nuotraukoje 5-ių dienų blastocista).
Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.
Indikacijos:
1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.

TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.
http://www.vaisingum...dex.php?cid=324
http://www.vaisingum...pvaisinimas_IVF

Vaisingumo klinikos atliekančios IVF:
http://vaisingumas.lt/
http://www.bak.lt/
http://www.vaisingumocentras.lt/
http://www.motinairvaikas.lt/
http://www.embrions.lv./
Jolsana

Kainos:
Pati procedura kainuoja nuo 4000 iki 6000 lt + vaistai + echo
1. Vaistai kainuoja nuo 1500-4000lt
2. Konsultacijos stimuliacijos metu (nuo 4 iki 8 ), kaina vienos kons. nuo 100-140lt (nuo klinikos priklauso)
3. IVF kaina (nuo klinikos priklauso)-į ją įeiną ir punkcijos kaina ;
4. Jei su vyrų problemos tai gali reikti ISCI (kaina priklauso nuo klinikos)
5. Jei yra ką šaldyti (apie 800lt);
6.Jei augina iki blastocistų dar plius apie 800lt;
7.Progesteronas 14 dienų (apie 240lt)Jei pastoji reiks iki 12 sav. naudoti jį.(kai kam ilgiau)

Tyrimai prieš IVF(priklausomai nuo klinikos):
LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis

Gimdos gleivinės (endometriumo) storis:
5-7 c.d. ~ 5mm(3-6mm)
8-10 c.d. ~ 8mm(5-10mm)
11-14c.d. ~ 11mm(7-14mm)
15-18c.d. ~ 12mm(10-16mm)
19-23c.d. ~ 14mm(10-18mm)
24-27c.d. ~ 12mm(10-17mm)

Folikulo diametras:
5-7 c.d. ~ 2-6mm
8-10 c.d. ~ 12-15mm
11-14c.d. ~ 18-25mm(ovuliacija)

HCG po įsodinimo (2-jų dienų embrionas):
5dpį ~ 4 (min. 2)
6dpį ~ 7 (min. 3)
7dpį ~ 11 (min. 3)
8dpį ~ 18 (min. 8)
9dpį ~ 28 (min. 11)
10dpį ~ 45 (min. 17)
11dpį ~ 73 (min. 22)
12dpį ~ 105 (min. 29)
13dpį ~ 160 (min. 39)
14dpį ~ 260 (min. 68)
15dpį ~ 410 (min. 120)


Malonių pokalbių ir sėkmės!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Citas: 11 gegužės 2012 - 15:57
Afrodite, as darysiuos Bak'e
Atsakyti
O, pataikiau i nauja tema, pati budama visiskai cia ne i tema biggrin.gif va kaip susirimavo lotuliukas.gif

O atsakyti norejau tai Afroditei.As cetrotide leidausi tuo paciu metu kaip ir gonali per abu IVF'us.Tai manau ir tu taip gali drasiai daryt mirksiukas.gif Bent jau man niekas kitaip neliepe ax.gif O turtas tavo neblogas, turei kokius 10 foliu, pamatysi 4u.gif O pas jus kiek pamenu embrioniukai visi laaaaabai geri gavosi praeita karta per Treijsa, taip kad raaaamios bites, raaaaaamiai duzgia rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Beta1: 11 gegužės 2012 - 21:02
QUOTE(Beta1 @ 2012 05 11, 22:02)
O, pataikiau i nauja tema, pati budama visiskai cia ne i tema  biggrin.gif  va kaip susirimavo  lotuliukas.gif

O atsakyti norejau tai Afroditei.As cetrotide leidausi tuo paciu metu kaip ir gonali per abu IVF'us.Tai manau ir tu taip gali drasiai daryt  mirksiukas.gif  Bent jau man niekas kitaip neliepe  ax.gif O turtas tavo neblogas, turei kokius 10 foliu, pamatysi  4u.gif  O pas jus kiek pamenu embrioniukai visi laaaaabai geri gavosi praeita karta per Treijsa, taip kad raaaamios bites, raaaaaamiai duzgia  rolleyes.gif

Aciukas Betute1 uz atsakyma,as susileidau beveik tuo paciu metu,nes kol susimaisiau Citrotide,susileidau,ismeciau,o jau po to susilleidau Gonali.Na,prasciausias embrionas buvo 7 lasteliu,kiti 3 buvo 8.Bus matyt kaip sikart,o del ramumo-tai manau tu mane vienintele gali suprasti ir ta mano tryzniojima mirksiukas.gif
Spinsa,turtas tavo geras ir linkiu kad viskas ir toliau eitu tik geryn mirksiukas.gif Taigi,mums kita savaite svarbi ir labai tikiuosi ir meldziuosi kad butu SEKMINGA wub.gif
Saldziu sapnu mergytes ir aciu uz padrasinima 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
AFRODITE - Juk patyrus jau mergyte esi, ir turi zinoti kad 10 folikulu vinai kiausidei yra labai optimalus skaicius. As isitikinus kai jau viena kiauside uzaugina niolika ar daugiau tai nemazai ju tusciu buna. Gaila kad tavo antroji kiauside miega, bet ta nemieganti dirba tiesiog puikiai 4u.gif
Nu va ir Beta sako kad kartu leistis, ir manes atmintis reiskia dar visai neapleido tongue.gif Galvojau kad mes koja kojon eisim, o va tau jau punkcija treciadieni, o man dar tik stimuliacijos pradzia gal penktadieni. Eilini karta dievas pasijuoke is mano planu biggrin.gif Viskas bus gerai, intralipidai, LIT laiku, negali nepasisekti smile.gif

Spinsa - ir tavo kiausides tiesiog puikios thumbup.gif Abi turit po viena kiauside realiai ir po tiek pat foliu ir abi busit nestuke.gif - as uz tai laikysiu kumscius drinks_cheers.gif

Cia jau seniai neturim geru ziniu - taip kad niekur jus abi nedingsit, nes taip jau yra gyvenime kad po nakties visada ateina diena 4u.gif

Warwara - man taip kirba galvoj, kad tu koki grandiozini plana kuri slaptai wub.gif
Atsakyti
labas rytas!
Afrodite, Spinsa - mergaites, as uz Jusu sekme spaudziu kumstukus!! Labai labai dziaugiuosi uz folikulu skaiciu ir greitai dziaugsimes uz vaikuciu skaiciu wub.gif
Atsakyti
Sveikutės,

QUOTE(Terze @ 2012 05 11, 11:32)

KittyKitty - kaip tavo sveikatele? kaip dukryte? tikiuosi sloga viskas ir baigesi wink.gif



ačiū už rūpestį, dukrytė sloguoja, bet ne taip baisiai, aš kol kas laikausi su tuo pačiu, lyg kosulys mažėja (norisi man tai matyti blush2.gif ), kaip nors laikysimės.. Tik sunkiai įtampą pakeliu, atidaviau vakar tą užduotį, spėjau, bet variau kelias dienas, net dūmai rūko, ir viskas, iš karto baisinga migrena, prasta savijauta, skrandis sustreikavo.. bet tikiuosi, daugiau tokių bajerių nebebus.
4u.gif

QUOTE(Afrodite69 @ 2012 05 11, 20:25)
Idomiai sakyciau sekesi.



Na, man rodos, visai neblogai, laikom kumščius, labai labai labai suprantu tryzniojimą blush2.gif blush2.gif 4u.gif 4u.gif

Spinsa 4u.gif
Cituk 4u.gif
Atsakyti
Sveikutes 4u.gif
Na,stai susilasinau intralipidus,tikiuosi jie savo gera darba padarys thumbup.gif Aciu mergytes,kad suprantate mano tryzniojima,greiciau sakyciau jausmu sumaisti blush2.gif bandau ir medituot ir geras mintis kisti,bet kirba kaip kirminelis sirdeleje kazkokia baime ir nerimas.Soriukas blush2.gif
Galvoju,gal man reiks Cituko planu pasinaudoti ir po isodinimo dingkt,kad neuznervuociau jusu nesj auciu tada busiu totali tryzne lotuliukas.gif
Merginos,gal kurios zinot- kaip su intralipidais? Ar juos lasinti reikia tik iki punkcijos? Ar ir po punkcijos reikia? bukite gerutes,maldauju,apsvieskit mane 4u.gif
Grazaus sestadienio visoms thumbup.gif ,o as einu prigulti nes kazko pradejo gerkle persteti ir koseti pradejau,karstis pyla,bet kol kas temperaturos nera-tai noriu issigulet-o tai paskui ir punkcijos nebedarys doh.gif
Labai lauksiu atsakymu del intralipidu blush2.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Afrodite, Spinsa, puikus rezultatai, toliau sergu uz jus ir zinoma, musu Cituka. wub.gif 4u.gif

Visom kitom taip pat sekmes! 4u.gif
Atsakyti
virusuoju naujus namucius wub.gif wub.gif wub.gif sekmes visoms 4u.gif
Atsakyti
4u.gif Anna, Renačiuk 4u.gif

TERZE, aš niekur nedingau. mirksiukas.gif Tiesiog dabar toks laikas, kai viską reikia gerai apmąstyti ir priimti tinkamus sprendimus. Tad užsuku labai retai pas jus blush2.gif

AFRODITE, CITUK, ir visoms norinčioms nestuke.gif STIPRYBĖS IR II wub.gif wub.gif wub.gif

GAUDAU VISURIUKUS ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Beila: 12 gegužės 2012 - 16:37
QUOTE(Afrodite69 @ 2012 05 12, 12:14)
Sveikutes 
Na,stai susilasinau intralipidus,tikiuosi jie savo gera darba padarys  Aciu mergytes,kad suprantate mano tryzniojima,greiciau sakyciau jausmu sumaisti blush2.gif  bandau ir medituot ir geras mintis kisti,bet kirba kaip kirminelis sirdeleje kazkokia baime ir nerimas.Soriukas
Galvoju,gal man reiks Cituko planu pasinaudoti ir po isodinimo dingkt,kad neuznervuociau jusu nesj auciu tada busiu totali tryzne  lotuliukas.gif
Merginos,gal kurios zinot- kaip su intralipidais? Ar juos lasinti reikia tik iki punkcijos? Ar ir po punkcijos reikia? bukite gerutes,maldauju,apsvieskit mane
,o as einu prigulti nes kazko pradejo gerkle persteti ir koseti pradejau,karstis pyla,bet kol kas temperaturos nera-tai noriu issigulet-o tai paskui ir punkcijos nebedarys
Labai lauksiu atsakymu del intralipidu


Nu va kaip gerai, aisku kad intralipidai pades thumbup.gif Kiek pamenu Keberiokst sake kad kai jau pamate kad nestuke.gif dar kelis kartus lasinosi juos, bet gal tu jei i AZ parasyk 4u.gif
O Cito planai pradeti tam tikra diena stimuliacija, dingti po isodinimo man atrodo taip ir liks planais, nes niekas man neina pagal plana biggrin.gif O tu irgi neuzsidaryk nes vienai tryznioti net neimanoma, ir cia gali sakyti ka nori, jei mes kartais paprotinsim ar pabarsim tai nereiskia kad tave varom is cia, tiesiog is patirties zinau kad neimanoma netryznioti, nu gal tik Krempudrai imanoma lotuliukas.gif


QUOTE(Triumfante @ 2012 05 12, 12:18)
Afrodite, Spinsa, puikus rezultatai, toliau sergu uz jus ir zinoma, musu Cituka.  wub.gif  4u.gif

Visom kitom taip pat sekmes!  4u.gif

wub.gif sergi uz mane netgi pries visa proceso pradzia, aciu 4u.gif Dabar as tik tikiuosi kad cista dings is mano kiausides blink.gif
O kaip tu pati, vis nepasakai kada gi tavo stebuklus ides? Jau si ar kita cikla?

QUOTE(Beila @ 2012 05 12, 17:36)
4u.gif Anna, Renačiuk 4u.gif

TERZE, aš niekur nedingau. mirksiukas.gif Tiesiog dabar toks laikas, kai viską reikia gerai apmąstyti ir priimti tinkamus sprendimus. Tad užsuku labai retai pas jus blush2.gif


Linkiu paciu geriausiu sprendimu wub.gif
Atsakyti