Jau senokai perskaičiau Marinos Aleksėjevos "Žvilgsnis iš amžinybės" bet nerašiau-laukiau,gal susigulės...Ne.Tai prasčiausia iš visų mano skaitytų.Detektyvas su Krylovo pasakėčių fragmentais.Va-radau atsiliepimą.Reiškia,viskas su manim gerai
http://www.vaga.lt/g...366:w.170:h.999Kitokia knyga. Tai ta rašytojos A. Marininos pusė, kuri retkarčiais imasi kitokios siužeto linijos, kuri vieniems jos gerbėjams bus dar viena malonia išimtim, o kitiems, kurie kremta tik Nastios Kamenskajos ir Co detektyvines mįsles bus, švelniai tariant, labai nuobodi ir neverta dėmesio knyga - serialas. Ši knyga kaip tik tokia. Serialas. Ir dar su keistais herojais: Varnu, Žalčiu, Akmeniu, Vėju, kurie, kaip tos babytės ant suolelio, aptarinėja herojų gyvenimo vingius ir stebi/analizuoja jų ateitį, likimą, poelgius.
Ši knyga patiks toms (moterims, nes vyrams vargu ar bus įdomu skaityti apie žmonių santykius, šeimynines peripetijas ir kt.), kurios nori išgyventi kelių kartų gyvenimą sovietmečio fone, sužinoti (čia jaunesnės kartos atstovams bus galbūt smalsu), kaip gyveno mūsų tėvai, tai pokaris ir dešimtmečiai iki 1980 m.. Kaip gyvenome mes, tarybiniai vaikai. Kaip augo to laikotarpio vaikai, kokiose sąlygose, koks buvo socialinis gyvenimas ir kaip mūsų mamos sukosi. Kai nebuvo tokių ilgų motinystės atostogų (kaip dabar), kai niekas negalėjo sau leisti būti tik namų šeimininke (-u) (gal tik partinių šulų žmonos galėjo turėti tokią išimtį), nes dirbti privalėjo visi, buvo net straipsnis už veltėdžiavimą, suprask, bedarbystę ir durniaus voliojimą. Kaip tėvai stovėdavo eilėse ir eidavo reguliariai atsižymėti, kad gautų pvz. naujus virtuvės baldus. Laukdavo savo eilės mėnesių mėnesiais, kol baldų gamintojai vykdydavo planą. Ir dar daug daug kitokių realių gyvenimo momentų, kurie taip pat bus įdomūs kitokia prasme. Kas buvo blatas

Čia pat ir to laikmečio mados, grožio tendencijos, filmai (kaip kad Likimo ironija, arba po pirties), dainos, kurias mintyse dainavau, kai skaičiau.
Knyga ganėtinai nuobodi. Babyčiu pasiplepėjimus iš dalies permečiau paskubomis. Bet po to, jau paskutinės dalys vis tik įkvėpė kitų tęsinių skaitymui. Šiek tiek intrigos ir pasimoviau ant kabliuko. Na, žiūrėsim, kaip bus toliau. Pirmoji dalis galbūt ir liks pačia nuobodžiausia, reik tikėtis.
Mano charakteris auksinis - todėl toks sunkus