Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos


Motinystės pašalpa

Tėvystės pašalpa

Motinystės (tėvystės) pašalpa

Atsakyti
sveikos. turiu klausimeli. Motinystes atostogos baiges bizelio pradzioj kai dukrytei suejo 2 metukai, darbo neturiu (atleido kai buvau nescia del pasibaigusios terminuotos darbo sutarties), is sodros pasalpas gavau. dabar stoviu darbo birzoj nes negaliu eit dirbti (tik nuo rugsejo dukra priima i darzeli). vel laukiuos, pas daktare dar nebuvau, bet i dekreta tureciau iseiti kazkur gruodzio pradzio-vidury, gimdymas vasario vidury. jei nerasciau darbo ar man priklausytu NG pasalpa ir motinystes tevystes pasalpa (pirmai dukrai bus 2,5m kai iseisiu i dekreta)? o jei rasiu darba tai kaip skaiciuos pasalpa (pagal pajamas kaip ir pirmam skaiciavo, ar pagal paskutiniu 12 men pajamas)? labai aciu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo 101010: 14 birželio 2012 - 20:28
QUOTE(101010 @ 2012 06 14, 21:23)
sveikos. turiu klausimeli. Motinystes atostogos baiges bizelio pradzioj kai dukrytei suejo 2 metukai, darbo neturiu (atleido kai buvau nescia del pasibaigusios terminuotos darbo sutarties), is sodros pasalpas gavau. dabar stoviu darbo birzoj nes negaliu eit dirbti (tik nuo rugsejo dukra priima i darzeli). vel laukiuos, pas daktare dar nebuvau, bet i dekreta tureciau iseiti kazkur gruodzio pradzio-vidury, gimdymas vasario vidury. jei nerasciau darbo ar man priklausytu NG pasalpa ir motinystes tevystes pasalpa (pirmai dukrai bus 2,5m kai iseisiu i dekreta)? o jei rasiu darba tai kaip skaiciuos pasalpa (pagal pajamas kaip ir pirmam skaiciavo, ar pagal paskutiniu 12 men pajamas)? labai atciu uz atsakyma 4u.gif

Turetumete gauti visas ismokas,jas skaiciuotu is to DU kaip ir pirmam vaikui.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 06 14, 20:25)
Turetumete gauti visas ismokas,jas skaiciuotu is to DU kaip ir pirmam vaikui.

jai nerasciau darbo vistiek tureciau gauti?
Atsakyti
QUOTE(101010 @ 2012 06 14, 21:27)
jai nerasciau darbo vistiek tureciau gauti?

Bent jau dekreta tai tikrai,nes jus atleido su pirmu del to,kad baigesi terminuota sutartis,dar aisku geriau sodros uzklauskit.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 06 14, 20:30)
Bent jau dekreta tai tikrai,nes jus atleido su pirmu del to,kad baigesi terminuota sutartis,dar aisku geriau sodros uzklauskit.

Parasiau el.laiska jiems, ziuresiu ka parasys g.gif
Papildyta:
ai ir dar: jei darba rasiu tai ar yra kazkoks laikas nustatytas kiek reikia isdirbt naujoj darbo vietoj kad gaut pasalpa ar ne? g.gif
Atsakyti
QUOTE(101010 @ 2012 06 14, 21:39)
Parasiau el.laiska jiems, ziuresiu ka parasys g.gif
Papildyta:
ai ir dar: jei darba rasiu tai ar yra kazkoks laikas nustatytas kiek reikia isdirbt naujoj darbo vietoj kad gaut pasalpa ar ne? g.gif

Nera termino,jums vistiek skaiciuotu is to DU kaip pirmam vaikui.
Atsakyti
Laba 4u.gif

Norėčiau sužinoti, ar yra koks nustatytas terminas, prieš kurį vyras turi darbe pranešti, kad eis tėvystės atostogų 3-4 mėn (laukiuosi dvynių, tai planuojam eiti abu)? Ir jeigu jis ims 70 proc, tai po 3-4 mėn, kai vyras išeis į darbą, toliau tuos pinigėlius gausiu aš už antrą vaikiuką?
Ir dar klausimas, tėvystės atostogos jam pradės skaičiuotis nuo mano gimdymo datos, ar jis dar galės pasiimti tėvystės atostogas, kurios priklauso iki vaikui sueis mėnuo? Gal aiškiai parašiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Kiva @ 2012 06 15, 11:28)
Laba  4u.gif

Norėčiau sužinoti, ar yra koks nustatytas terminas, prieš kurį vyras turi darbe pranešti, kad eis tėvystės atostogų 3-4 mėn (laukiuosi dvynių, tai planuojam eiti abu)? Ir jeigu jis ims 70 proc, tai po 3-4 mėn, kai vyras išeis į darbą, toliau tuos pinigėlius gausiu aš už antrą vaikiuką?
Ir dar klausimas, tėvystės atostogos jam pradės skaičiuotis nuo mano gimdymo datos, ar jis dar galės pasiimti tėvystės atostogas, kurios priklauso iki vaikui sueis mėnuo? Gal aiškiai parašiau  blush2.gif

Kai zinosit kada baigiasi jusu NGA,tada gali eiti rasyti darbe prasima,kad ji isleistu i mot-tev atostogas,tada rasyti prasima sodroj pasirinkus du metus kad gaudines pasalpa,kai po 3-4 men iseis i darba,tai abeju vaiku VPA busit jus,vyras gaudines alga,o jus gaudinesit tik 100% ismokos,o ne 140%,kai butu,jeigu butumete abudu VPA.
Vyras gali paimti nuo vaiko gimimo iki kol jam sueis menuo tevystes atostogas,o i VPA eis tik kai pasibaigs jusu NGA.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2012 06 15, 11:40)
Ko jus gaudinesit tik 100% ismokos,o ne 140%,kai butu,jeigu butumete abudu VPA.

Tai jeigu būtume abu VPA visą laikotarpį, tai suprantu, kad aš turėčiau gauti 70 proc (nes pasirinkčiau 2 metus), o vyras gautų 100 proc už antrą vaikiuką (nes pasirinktų 1 metus) g.gif O jeigu ir aš, ir vyras pasirinktume po 2 metus, tai tiek jis, tiek aš gautume po 70 proc pirmus metus g.gif Ar ne taip?

Tik labai blogai, kad į VPA vyras gali išeiti tik tada, kai mamai baigiasi NGA doh.gif Juk pagalbos kaip tik reikia pačiais pirmais mėnesiais verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kiva: 15 birželio 2012 - 10:45
QUOTE(Kiva @ 2012 06 15, 11:43)
Tai jeigu būtume abu VPA visą laikotarpį, tai suprantu, kad aš turėčiau gauti 70 proc (nes pasirinkčiau 2 metus), o vyras gautų 100 proc už antrą vaikiuką (nes pasirinktų 1 metus)  g.gif O jeigu ir aš, ir vyras pasirinktume po 2 metus, tai tiek jis, tiek aš gautume po 70 proc pirmus metus  g.gif Ar ne taip?

Tik labai blogai, kad į VPA vyras gali išeiti tik tada, kai mamai baigiasi NGA  doh.gif Juk pagalbos kaip tik reikia pačiais pirmais mėnesiais  verysad.gif

Jeigu jus dviems metams eitumete,o vyras vieneriems,tai taip pirmus metus jus gaudinetumete 70%,antrus 40%,o vyras pirmus metus 100%,antrus metus nieko,nors ir jus peremtumete antro vaiko antru metu auginima,tai jau uz ji nieko negaudinetumete,tik uz pirma vaika 40%.
O jeigu abudu eitumete 2 metams,tai ir jus ir vyras gaudinetu 70%/40%,bet vyras galetu antrais metais dirbti ir gaudineti tuos 40% pasalpos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 15 birželio 2012 - 10:48
QUOTE(Kiva @ 2012 06 15, 11:28)
Laba  4u.gif

Norėčiau sužinoti, ar yra koks nustatytas terminas, prieš kurį vyras turi darbe pranešti, kad eis tėvystės atostogų 3-4 mėn (laukiuosi dvynių, tai planuojam eiti abu)? Ir jeigu jis ims 70 proc, tai po 3-4 mėn, kai vyras išeis į darbą, toliau tuos pinigėlius gausiu aš už antrą vaikiuką?
Ir dar klausimas, tėvystės atostogos jam pradės skaičiuotis nuo mano gimdymo datos, ar jis dar galės pasiimti tėvystės atostogas, kurios priklauso iki vaikui sueis mėnuo? Gal aiškiai parašiau  blush2.gif

Pagal viska, tai vyras gales eit i VPA tik pasibaigus jusu dekretui (lyg nemaciau isimciu, kai gimsta ne vienas vaikutis). Aisku, ta men. iki vaikuciam sueis 1men., tevystes atostogu priklauso - tad naudokites.
Del terminu, tai kaip ir egzistuoja tas pats - 2 savaites... bet tam menesiui, kai gimsta vaikutis, gi datos nenumatysi - cia darbdavio reikia klaust, kaip jis pageidauja, bet jei gimtu anksciau, tai vistiek privaletu isleist. O del isejimo i VPA - galima zodziu ir is anksto ispet, o paskui jau rasyt tada, kai jau datas tiksliai zinosit. Bet jei santykiai su darbdaviu nelabai ir yra rizika, kad nores atleist ar dar kas - geriau su tuo ,,labai is anksto" nepersistengt 4u.gif .
Del ismoku, vyrui gryzus i darba, jums mokes, bet perskaiciuos pagal jusu atlyginimo vidurki ir kad uz abu vaikucius nevirsytu 100pr. buvusiu pajamu (to paskaiciuoto DU visdurkio).
Atsakyti