QUOTE(diasaja @ 2012 08 17, 09:44)
su žieminiais ridikais esu visiškai
žalia 
pirmą kartą. Mėgstu eksperimentuoti
Žieminius ridikus (juodus) reikia sėti apie rugpjūčio vidurį, galima biški anksčiau. Spėja užaugti puikiausiai, dygsta staigiai . Čia žiemos reikmėms. O vasarą abejoju, kad juos kas valgo, kai yra visko tiek DAUG.
Sėjant anksčiau galioja kaip ir kitiem ridikam - per ilga diena, per karšta, biški užaugina ropelę ir pradeda žydėti ir blogai žiemoja.
Man jie trenkia pelėsiu, naudoju tik žiemą peršalimams gydyti. Nors nė velnio nepadeda (apart gėrimo su 40 laipsnių) vis tiek naudoju nuo bronchito:) Įsitikinimas:)
Baltieji (daikonai) sėjami biški anksčiau nei juodieji (nors pati sėju apie rugpjūčio pradžią). Užauga kaip velniai, labai lapija plati, jiem reikia vietos. Laikau pakastus smėlyje po nuėmimo. Jie ne tokie aitrūs kaip juodieji ir iki Naujųjų suryjame tarkuotose salotose su morkomis, žaliais burokais, kopūstais, svogūnais. Galima ir vienus su grietine bei pipiriukais, baltieji skanūs ir gaivūs

Šitų visad neužtenka, neįsivaizduoju, ar jie ilgiau išsilaiko rūsyje.
Pirmąsyk girdžiu apie ridikų koncervavimą, gal kas pasidalins išradimais?
Papildyta:
QUOTE(Dzigute @ 2012 08 18, 14:26)
Man toks klausimelis kilo, ar ta sudeta zole ant takeliu tarp lysviu nepuna, kai stora sluoksni jos priklojat? Ar gal negalima kloti storai, o geriau ploniau mulciuoti bet dazniau?
Darže niekas neturi pūti, net tarplysviai, o žemė visur skirtinga. Jūs turite rasti pati, kokio storio galite kloti. Aš kloju tik tam, kad nupjauta žolė išdžiūtų, kurią po to dedu po augalais.
Labiausiai pūna smulki šviežiai nupjauta veja, nes ji susiklijuoja ir neprasivėdina, "dega".
Jei jūsų žolė žalia, geriau dėti po nedaug, kad pradžiūtų ir gautų oro, tadu nepus