Įkraunama...
Įkraunama...

NLP padeda atsikratyti antsvorio?

Sveikos,

pradėsiu nuo to, kad turiu apie 10 kg antsvorio, bet neturiu valios unsure.gif pasiryžtu lengvai, o valios įgyvendinti - ne. kiekvieną dieną vis iš naujo pažadu sau, kad derinsiu maistą, mažinsiu maisto kiekius, nevalgysiu po 18 val., ir beveik nieko nepavyksta įgyvendinti doh.gif ir tai tęsiasi jau ne vienerius metus doh.gif
prieš kelias dienas buvau mokymuose, visai nesusijusiuose su svorio metimu biggrin.gif tačiau ten maža dalim buvo užkabintas NLP, t.y., neurolingvistinis programavimo metodas, padedantis pasiekti užsibrėžtų tikslų, padedantis pakoreguoti savo elgesį ir t.t. o kaip pavyzdį pranešėja papasakojo apie moterį, kuri labai stengėsi numesti svorio, išbandė viską, tačiau jai visiškai nepavyko. užburtas ratas sukosi... ir štai išanalizavus jos, kaip asmenybės, vertybes bei jų svarbą, išaiškėjo, kad lieknas kūnas jos pasąmonėje nebuvo vertybė, todėl niekas ir nepavykdavo. ta prasme, pasąmonei trūko motyvacijos. ir tik tada, kai antsvoris pradėjo kelti didelių sveikatos problemų, jai pavyko jį numesti, nes sveikata buvo jos vertybių skalėje ir užėmė aukštą vietą.

turbūt supintai čia viską dėstau, bet esmė yra ta, kad žmogus gali, save analizuodamas ir naudodamas neurolingvistinio programavimo metodą, "užprogramuoti" save tam tikro tikslo siekimui, nutraukti "užburtus" ratus ir pasiekti tai, ko iš tiesų nori ir kas jam yra svarbu.
vat tokia esmė. tai mane labai sudomino. gal kas iš jūsų žino daugiau? kiek tai pagrįsta? o gal kas jau sėkmingai save "užprogramavo" ir lengviau meta svorį rolleyes.gif ?

Atsakyti
Dieta be dietos thumbup.gif

Norite numesti svorį? Pamirškite valios stiprybę, kalorijų skaičiavimą, angliavandenių apribojimą ir raumenų treniravimą. Visa tai beveik visada baigiasi niekuo. Jeigu norite atsikratyti antsvorio visam laikui, išsilaisvinkite nuo daugybės kasdieninių įpročių.
Jau ne vienas viršsvorio problemų kamuojamas žmogus savo kailiu įsitikino, kad dietos – pats neveiksmingiausias svorio metimo būdas. Apie 95 proc. pasiryžusių laikytis dietos vos po metų susigrąžina ankstesnįjį svorį arba dar daugiau pastorėja.
Pasibaigus šventiniam laikotarpiui, per kurį žmonės sau leido daugiau nei reikia, „stebuklingų“ dietų pasiūla pastebimai išauga. Jeigu kuri nors dieta pasiektų žadamą veiksmingumą, pasaulinė nutukimo epidemija jau seniai būtų įveikta.
Deja, realybė kitokia: daugiau nei du trečdaliai britų turi viršsvorio ar yra nutukę. Per pastaruosius 25 m. nutukusių žmonių skaičius išaugo daugiau nei 400 proc. Kas penkta britė laikosi dietos, panašus rodiklis ir paauglių mergaičių tarpe.
Gal atrodo ir neteisinga, tačiau ne visada liekna figūra džiaugiasi tik tie, kurie mažai valgo. Yra žmonių, kurie valgo tiek daug, kad turėtų būti panašūs į kalėdinį kalakutą, tačiau taip nėra. Tokiais atvejais sakoma, kad priežastys slypi genetikoje ir greitoje medžiagų apykaitoje. Tačiau retai išgirsi, kad ne paskutinį vaidmenį čia atlieka ir žmogaus psichologija.
Nutukimo psichologija
Būtent nutukimo psichologiją tyrinėja profesorius Benas Fletcheris ir daktarė Karen Pine. Mokslininkai tvirtina, kad lieknų ir viršsvorio turinčių žmonių mityba ne taip jau ir skiriasi.
Persivalgymas – šalutinis kasdieninių įpročių poveikis, psichologinių problemų simptomas. Pagal šią teoriją, atsisakius tam tikrų įpročių žmogus pradeda natūraliai lieknėti, kol pasiekia idealų svorį. Dieta tampa nebenaudinga. Taip atsirado teorijos pavadinimas „dieta be dietos“.
Atliekant klinikinius tyrimus, programoje dalyvavę žmonės numesdavo iki kilogramo svorio per savaitę. Dauguma atvejų svoris krito tol, kol pasiekė idealų, o svarbiausia yra tai, kad faktiškai visi programos dalyviai jai pasibaigus svorio nebepriaugo.
Taigi, dietos be dietos esmė – atsisakyti įpročių, verčiančių persivalgyti. Kaip bebūtų keista, tai pasiekti galima pakeitus maršrutą į darbą ar visą dieną neįjungiant televizoriaus.
Dietų industrija jau ne vieną dešimtmetį sukasi aplink tokią idėją: organizmui gaunant mažiau kalorijų, jis pradeda naikinti riebalinius rezervus, todėl pradeda kristi svoris. Tačiau nutylima, kad neįmanoma laikytis dietos ilgiau nei kelias savaites ar mėnesius.
Problema slypi visai ne valios stiprybėje, o biologijoje. Evoliucija išmokė žmogų ieškoti maisto ir jį vartoti – tam gamta mums davė alkio jausmą. Tik už jo gali slėptis šis tas daugiau, nei natūralus noras pasistiprinti. Įpročiai, emocijos, lūkesčiai, socialinės sąlygos ir didelis psichologinis bagažas gali skatinti „melagingą alkį“.
Grandininė įpročių reakcija
Dažniausiai viskas prasideda nuo įpročių, kurių bėgant metams vis daugėja. O įpročiai formuoja elgesį, jie palaiko vienas kitą: vienas įprotis būtinai veda prie kito, tas įjungia trečią, o šis – ketvirtą. Psichologai tokį elgesį vadina „grandinine įpročių reakcija“, kuri suformuoja „įpročių tinklą“. Patinka tai jums ar ne, tačiau psichologai tvirtina, kad statistinis žmogus 85 proc. laiko atlieka vienus ar kitus veiksmu vedamas vieno ar kito įpročio.
Prisiminkite: visada miegate toje pačioje lovos pusėje, keliatės tuo pačiu laiku, keliaujate į darbą tuo pačiu maršrutu, renkatės tas pačias sekso pozas ir taip toliau.
Dabar prisiminkite maistą. Kiek kartų pradėjote valgyti sausainius ir po kelių minučių suvokėte, kad jau suvalgėte pusę pakelio? Tai įprotis. Taip įprantama valgyti bulvių traškučius žiūrint televizorių, gerti alų ar vyną prieš vakarienę. Taip nesąmoningai gaunamos bereikalingos kalorijos: jokio malonumo, bet svoris auga. Situaciją blogina tai, kad beveik viskas šiuolaikiniame pasaulyje skatina įpročių formavimąsi.
Pereikite pagrindine gatve ir išvysite tas pačias parduotuves, prekiaujančias tokiomis pačiomis prekėmis. Televizija ir laikraščiai kartoja tuos pačius burtažodžius, skatinančius vartojimą. Visi šie signalai įjungia protinių ir fizinių įpročių kaskadą. Mes tiesiogine to žodžio prasme programuojami taip, kad pernelyg daug valgytume ir gertume.
Tereikia mėgautis gyvenimu
Vis dėlto galima suardyti šį įpročių tinklą, išsilaisvinti iš jo ir pradėti mesti svorį. Jeigu kasdien stengsitės atsikratyti įpročio, jis netrukus praras savo galią. Atsikratyti atskiro įpročio nėra sunku, tačiau jų galia slypi psichologiniame įpročių tarpusavio ryšyje. Reikia rasti silpnąją šio ryšio grandį. Jeigu atsisakysite kažkokio konkretaus įpročio, visa grandinė subyrės. Jeigu atsisakysite įpročių, verčiančių persivalgyti, suprantama, pradės kristi svoris.
Vadinasi, tereikia nedidelių pokyčių kasdieniniame gyvenime. Kiekvieną dieną stenkitės kažką daryti kitaip, pavyzdžiui, pakeliui į biurą nelėkite strimgalviais, o sustokite ir apsidairykite. Užtenka vos kelių sekundžių, kad pasigrožėtumėte gėlėmis parke ar lapais ant medžių, kad atkreiptumėte dėmesį į mėnulį danguje. Tereikia sustoti akimirkai ir pasimėgauti gyvenimu. Tada mažiau malonumo tikėsimės iš maisto, todėl svoris tikrai pradės kristi.
Dietos kenkia sveikatai
Dietos laikymasis gali sukelti sveikatos sutrikimus, galinčius pakenkti tokiems organams, kaip plaučiai, širdis ir kepenys, taip pat raumenų audiniui. Nuolatinis dietų laikymasis sumažina būtinų ląstelių-žudikių, kovojančių su tokiomis ligomis, kaip vėžys, kiekį.
Ilgalaikės dietos gali tapti odos susirgimų, galvos svaigimo ar skausmo, nuplikimo priežastimi. Taip pat jos gali išreguliuoti menstruacijų ciklą, sukelti mieguistumą bei vidurių užkietėjimą.
Kadangi dėl dietos organizmas netenka svarbių maistinių medžiagų, neįmanoma ilgą laiką laikytis dietos nepakenkiant sveikatai. Greitas svorio kritimas ir po to sekantis greitas priaugimas padidina širdies ir kraujagyslių susirgimų riziką.
Nereikia pamiršti, kad ilgalaikės dietos kenkia ne tik fizinei, bet ir dvasinei sveikatai. Dietos laikymasis iškreipia santykį su maistu, o tai reiškia, kad vos nutraukus dietą svoris vėl ims augti kaip ant mielių. Laikantis dietos pamažu prarandamas normalus santykis su apetitu: pajutus alkį nevalgoma, dėl ko ilgainiui prarandamas gebėjimas atpažinti, kada esate sotus, o kada metas užkasti.
Kalorijų apribojimas sumažina energijos lygį. Dėl to gali sumažėti „kognityvinė kompetencija“, kitaip tariant – intelekto galios.
Kartais chroniškas dietos laikymasis siejamas su depresija, prastu savęs vertinimu ir streso sustiprėjimu. Kadangi dietos amžinai laikytis neįmanoma, taip žmogus susikuria sąlygas nesėkmei.
Atsakyti
Anastacia, aciu uz straipsniuka.
gera informacija apmastymui good.gif
realiai dabar zhmones priversti vartoti per daug. pasiula, reklama skatina vartojima besaikiais kiekiais. reik kazhkaip su tuo kovot blush2.gif
Atsakyti
Anastacios cituotas straipsnis neblogas, bet kad vėl tas pats per tą patį. man, pvz., atsisakyti įpročių yra be galo sunku schmoll.gif o gal net neįmanoma. neturintys antsvorio to, ko gero, nesupras. niekada nepamiršiu kažkur skaitytų Statkevičiaus žodžių (o bože doh.gif ), kai jis "varė" ant aptukusių lietuvaičių: juk cepelinų joms niekas per prievartą į burną nekiša!!!! na teisybė, bet juk kažkas visgi verčia pamiršti pažadus sau cool.gif kasdien...diena iš dienos...

žodžiu, paslaptis slypi kažkur anapus biggrin.gif
Atsakyti
Viskas imanoma,tik reikia noro ir siek tiek pastangu-labai greit ipranti prie normalios mitybos ir sveiko gyvenimo ritmo ir vietoj savigrauzos ir nevilties ir baimes,kad neturi valios atsiranda pasididziavimas savim ir nauji drabuziai spintoje mirksiukas.gif
beje,tai ir yra tam tikros formos saviitaiga-as save itikinau,kad galiu,kad numesiu,kad busiu vel grazi,o ne kad neturiu valios 4u.gif kol kas esu pusiaukeleje, bet man patinka nauja as blush2.gif
jei tau tokiam isitikinimui reikia specialistu pagalbos-tada sakau thumbup.gif tai milijona kart geriau nei dietos ar stebuklingieji preparatai(tabletes, pleistrai, injekcijos)
Jei tai pakeis tavo mastyma, poziuri i save-nematau nieko blogo 4u.gif
Atsakyti
na bet tame esmė, kad visi psichologai moko mylėti save ir priimti save tokį, koks esi. tą pamoką, manau, daug kas išmoko. aš ir dabar, žiūrėdama į save veidrodyje, dažniausiai visiškai sau patinku. o pasibaisėju ir ryžtuosi "viskas, nuo pirmadienio..." tik retkarčiais: pvz., kai pamatau save filmuotoje medžiagoje, kai išgirstu kokią repliką, kai paskaitau Remarką, kuris taip aukština lieknutes moteris rolleyes.gif
tai, kad man nepavyksta, kaip supratau, reiškia, kad iš tiesų mano pasąmonė nemato tragedijos tame +10 kg, tad jei noriu juos numesti, man reikia save įtikinti, kad tai, ko gero, problema, kad mano kūnas šiandien yra netinkamas ir pan. doh.gif

bet džiugu, kad nors kas nors atsiliepė, taip ir maniau, kad tai ne naujiena, jei jau 2001 m. apie tai rašė.
ech, reiks pasistudijuoti tuos straipsnius rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Karna @ 2006 04 27, 14:00)
na bet tame esmė, kad visi psichologai moko mylėti save ir priimti save tokį, koks esi. tą pamoką, manau, daug kas išmoko. aš ir dabar, žiūrėdama į save veidrodyje, dažniausiai visiškai sau patinku. o pasibaisėju ir ryžtuosi "viskas, nuo pirmadienio..." tik retkarčiais: pvz., kai pamatau save filmuotoje medžiagoje, kai išgirstu kokią repliką, kai paskaitau Remarką, kuris taip aukština lieknutes moteris rolleyes.gif
tai, kad man nepavyksta, kaip supratau, reiškia, kad iš tiesų mano pasąmonė nemato tragedijos tame +10 kg, tad jei noriu juos numesti, man reikia save įtikinti, kad tai, ko gero, problema, kad mano kūnas šiandien yra netinkamas ir pan. doh.gif

bet džiugu, kad nors kas nors atsiliepė, taip ir maniau, kad tai ne naujiena, jei jau 2001 m. apie tai rašė.
ech, reiks pasistudijuoti tuos straipsnius rolleyes.gif

Na,mane susiimti priverte butent suvokimas,kad as atrodau negraziai tiek sau,tiek aplinkiniams, nors ir dabar nuolat girdziu patarimus,akd save reikia myleti,kad ir kokia bebutum,su tuo nesutinku-jei buciau mylejus save, ir toliau sekmingai pusciausi, iki kol dasivaryciau iki ligu doh.gif
Nezinau, paskaityk straipsnius, pasiklausyk pastabeliu-gal kazkada ateis ir laikas,kai nuspresi,kad pasikeisti svarbiau,nei tingejimas pakeisti iprocius ir patikek,atsiras ir tos pacios valios mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Karna @ 2006 04 27, 15:00)
aš ir dabar, žiūrėdama į save veidrodyje, dažniausiai visiškai sau patinku. o pasibaisėju ir ryžtuosi "viskas, nuo pirmadienio..." tik retkarčiais: pvz., kai pamatau save filmuotoje medžiagoje, kai išgirstu kokią repliką, kai paskaitau Remarką, kuris taip aukština lieknutes moteris rolleyes.gif
tai, kad man nepavyksta, kaip supratau, reiškia, kad iš tiesų mano pasąmonė nemato tragedijos tame +10 kg, tad jei noriu juos numesti, man reikia save įtikinti, kad tai, ko gero, problema, kad mano kūnas šiandien yra netinkamas ir pan. doh.gifva va, pas mani irgi tas pats ax.gif nors toli gražu ne +10 hihihi.gif na, bet neatrodau aš sau baisi veidrodyje, namuose smile.gif

liūdna, kad dėl visuomenės nustatytų standartų mes turime "įtikinti save, kad mano kūnas šiandien yra netinkamas" verysad.gif

nesu girdėjusį apie NLP (bet dabar būtinai pasidomėsiu), bet yra ne viena nutukimo psichologiją nagrynėjanti teorija, kitoj temoj jau minėjau David Brook programą "lieknėjame iš vidaus", kuri kaip ir NLP paremta visų pima savo pasamonės suvokimu,

mano supratimu tai ir yra pagrindas norint sulieknėti sveikai ir negrižtamai smile.gif
Atsakyti
del pasamoneje nepripazhystamos anstvorio problemos irgi visishkai sutinku - as ir taip sau grazhi ax.gif ir tik vienintelis akstinas, kuris verchia i antsvori zhiureti kaip i problema - tai rubu parduotuves doh.gif neilendu i didzhiausius dydzhius blink.gif
o puoshtis naujais rubais tai norisi 4u.gif
Atsakyti
Esu perskaicius ne viena knyga apie pasamones galias. Isbandziau tuos patarimus kai kuriose savo gyvenimo srityse. Ir rezultatais tikrai nenusivyliau. kaip tik dabar bandau pasamones pagalba numesti likusius kg. Kol kas sekasi puikiai thumbup.gif siandien svarstykles parode toki skaiciu, kokio net mokykloj nemaciau. Dar -3kg ir busiu pasiekus savo idealu svori, apie kuri svajojau nuo mokyklos laiku ir niekaip negalejau jo pasiekti, nes usisukdavau prisirijimo ir dietu laikymosi rate. Jau ir pati suvokiau, kad viskas priklauso nuo psichologinio nusiteikimo. Taciau teorines zinios padejo jaustis tvirciau. jei kam bus idomu galesiu parasyti placiau.

Tiesa, Baltarusijoj yra gydytojas, kuris kodavimo budu gydo ne tik nuo alkoholizmo ir rukymo, bet ir nuo antsvorio bei odos ligu. Pati pas ji buvau del odos. Jokie tepalai nepadejo. Atrodziau baisiai. Kai dabar paziuriu i tas nuotraukas negaliu patiketi, kad ten as. Po jo seanso jau pirma savaite prasidejo akivaizdus pokyciai. Be jokiu tepalu! O mama numete 17kg ir meta juos toliau.

Skeptikems linkiu ir toliau kankintis ir buti nepatenkintoms tuo ka mato veidrodyje. O gal geriau pasidometi, kas vyksta aplink? Juk jei meskazko nezinom, nereiskia, kad to nera mirksiukas.gif
Atsakyti
Kas liečia nutukusį žmogų, tai meilė sau yra ne ta, kad myliu save tokiu koks esu (su visais +10, +20 ar + 30 kg), bet tai, kad tu pradedi save gerbti, pradedi gerbti ir mylėti savo kūną ir nustoji jį naudoti vietoj šiukšliadėžės. Čia pasireiškia meilė sau. Argi mylėdamas save gali alinti savo kūną kimšdamas visokį šlamštą, nešiodamas papildomą svorį, kuris tikrai nėra vien tik estitinis klausimas (jei taip būtų, tai tada tikrai, koks kieno reikalas kaip aš atrodau, kaip rusai sako: na vkus i cvet tovariščei net). Bet juk tas svoris yra ir širdelės permušimai, ir skaudanti nugara, kojos, dusulys, kraujospūdis ir dar begalė problemų. Todėl mylėdama save, moteris nori, kad ir jos kūnas gerai jaustųsi, kad nesirgtų. Štai kur tikroji meilė sau. Čia aišku mano asmeninė nuomonė.
O kas liečia savianalizę - tikiu, kad tai ne iš prišto laužta. Turiu vieną pažįstamą, kuri buvo įjunkusi į vyną. Kaip pati sakė, dar biškutį ir galėsiu eiti pas anoniminius alkoholikus. Taigi, vieną dieną pasakė stop. Paklausiau jos, kaip pavyko atsikratyti šio įpročio. Pasirodo, ji kiekvieną vakarą atsigulusi bandydavo įsivaizduoti tai ko trokšta. Pasirodo, jos pasąmonė iškeldavo vaizdą: pajūrys, geltonas smėlis ir jinai lekianti ant žirgo smile.gif . Sako, man šis vaizdas buvo dalis manęs. Vėliau sekė klausimas sau, kaip nugalėti potraukį vynui. Atėjo ir atsakymas: greipfurtai bigsmile.gif Ir ką, ogi nieko, vietoj vakarinio vyno butelio prasidėjo greipfurtų valgymas. Valgė su pasimėgavimu ir neprisiminė, kad nori vyno. Manau yra panašiai ir su viršsvorio problema. Reikia paklausti savęs, kas gali padėti MAN atsikratyti nereikalingo balasto ir nesijausti nuskriaustai. Manau, kiekvienos mūsų kūnas turi savo individualų atsakymą. Tereikia mokėti paklausti ir išgirsti.
Ilgą laiką ir aš maniau, ai save myliu tokią kokia esu, o aplinkiniai eina švilpt su savo juokeliais, pastabėlėm ir t.t. Nefiga, jei tikrai myliu save, tai ir padėsiu sau tapti sveika, nes mano viršsvoris kelia daug sveikatos problemų. Pradėjau mesti svorį, krenta jis lėčiau nei aš norėčiau, bet jis pradėjo kristi, ir tegul tai bus 1-2 kg per mėnesį, bet tai bus sveikatos link.
Na ir prifilosofavau aš čia doh.gif Bet taip yra, tik mes pačios ir mūsų kūnai žino, kaip sau padėti ir niekas nepadės, ir ne valioje čia esmė. Juk kaip pagalvoji, kiek daug storuliukių dienų dienas nevalgo, laikosi griežčiausių dietų - ar tai ne valia? Daugelis iš mūsų turi geležinę valią, tik nežinom išeities taško, o taškas yra kiekvienos mūsų panosėje, tik reikia įsiklausyti į save.
Atsakyti
QUOTE(busima @ 2006 06 04, 19:25)
na,zinai, pasidare man idomu del tu teoriniu ziniu, tai gal galima placiau isgirsti?Kam idomu, labai siulau paskaityti Josefo Merfio knyga "Pasamones galia". Ten super aiskiai viskas isaiskinta. Siaip tu knygu yra ir daugiau, bet pradeti siulyciau nuo sios. Ten moksliskai, bet paprastai ir prieinamai paaiskinta kaip funkcionuoja musu samone ir pasamone kokias galias jos turi. Taip pat yra labai gaug liudijimu, bei patarimu skityingoms gyvenimo sritims: finansinei gerovei, sveikatai, seimyninei laimei ir t.t. Duoti konkretus patarimai kaip pasiekti tai ko nori. Sekmes! 4u.gif
Atsakyti