Įkraunama...
Įkraunama...

Užsiėmimai su vaikais

Laba diena!
Noreciau jusu patarimo. Tikiuosi tema nepasalinsit nes butent tokios neradau smile.gif
Mano vaikuciams 2 ir 4 metai. Jie labai skirtingo budo. 2metu berniukas labai sportiskas, jam reikia begioti, zaisti su kamuoliu. 4metu mergyte megsta skaityti, piesti. Abu du nelanko darzelio - ko kas neturim tokios galimybes. Kol vyras dirba sedim visi namie arba iseinam i lauka. Bet labiausiai neturim veiklos namie. Per ta laika jau pavargau nuo vaiku, ir jei anksciau ir valgyti gamindavom kartu ir viska padarydavom linksmai ir kartu, dabar to nebenoriu, bandau pabegti nuo ju i kita kambari ir tiesiog palikti jiems koki uzsiemima. Jie aisku vieni nieko nenori daryti - begioja, sukauja, musasi. Suprantu kad reikia skirti daugiau demesio, bet tiesiog nebegaliu, jei skiriu, tai per prievarta. Manau reikia kazkokios visiems idomios veiklos, gal jus turite patarimu?
Bandziau ieskoti info internete, bet kai prisiskaitau kaip mamos padaro naminiu teatrus su vaikais dar labiau susizlugdau. Noriu buti ideali motina - bet supratau kad mano galimybes ribotos, arba man stogas vaziuoja, arba vaikams nuo demesio stokos.
Kuo uzsiimat jus su vaikuciais kad ir jums tai butu idomu?
Atsakyti
Man taip pat ši tema būtų aktuali, negi nieks negali pasidalinti savo patirtimi? verysad.gif Aš taip at turiu 2 vaikus 2 metų ir nežinau kuo su jais užsiimti, kokius žaidimus žaisti, kad jiems būtų įdomu ir naudinga?! unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(*Bounty* @ 2012 07 24, 10:25)
.....man stogas vaziuoja, arba vaikams nuo demesio stokos.
Kuo uzsiimat jus su vaikuciais kad ir jums tai butu idomu?

Mamai reikia poilsio, vaikams darzelio drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emile.: 11 rugsėjo 2012 - 23:16
QUOTE(Vitalija01 @ 2012 09 08, 16:16)
Man taip pat ši tema būtų aktuali, negi nieks negali pasidalinti savo patirtimi?  verysad.gif Aš taip at turiu 2 vaikus 2 metų ir nežinau kuo su jais užsiimti, kokius žaidimus žaisti, kad jiems būtų įdomu ir naudinga?!  unsure.gif

eidavom lapų rinkt ir juos čežint, piešti linijas lazdomis ant žemės, verdavom didelius karolius (vėliau smlkesnius). Pripildavau vandens po dubenį ir leisdavau su įvairiais indeliais ir žaislais žaisti (papildomai nudažydavau maistiniais dažais). Čia kokiai valandai. Galima ir pailsėti nuo jų smile.gif.

Man patikdavo slapukus žaisti. Paslėpdavau kokį daiktą/žaislą ir reikėdavo vaikams surasti. sakau pimą užduotį: nueiti po laiptais; vėliau sekančią: paliesti rankyte komodos viršų, atidaryti stalčių ir t.t... Radęs daiktą premijuojamas,, kad ir popieriniu lėktuvėliu (laimikiai aptariami iš anksto). Augant vaikams duodamos jau dvi užduotys iš karto, įvedamos sąvokos aukščiau, žemiau, kairė dešinė, šilta, šalta. Labai įdomu stebėti jų mąstymo raidą...bent man buvo. Labai geras dailykas smėlio dėžėje tunelius rausti ir pilis statyti.. Galima palikti vienus (kažkuo užsiimti netoliese), galima kartu kurti.

Mėgdavome žaisti muzikinius žaidimus. Prie stalo atkartodavom ritmus, ritmus paprastus su paprastom dainelėm. Taip ir žodynas plėtėsi. Vėliau ėmėm žaisti atminties kortelių žaidimus (nuo kokių tejų su puse). Man patikdavo su jais. Jėgos apylygės būdavo.
Atsakyti
QUOTE(*Bounty* @ 2012 07 24, 11:25)
Laba diena!
Noreciau jusu patarimo. Tikiuosi tema nepasalinsit nes butent tokios neradau smile.gif
Mano vaikuciams 2 ir 4 metai. Jie labai skirtingo budo. 2metu berniukas labai sportiskas, jam reikia begioti, zaisti su kamuoliu. 4metu mergyte megsta skaityti, piesti. Abu du nelanko darzelio - ko kas neturim tokios galimybes. Kol vyras dirba sedim visi namie arba iseinam i lauka. Bet labiausiai neturim veiklos namie. Per ta laika jau pavargau nuo vaiku, ir jei anksciau ir valgyti gamindavom kartu ir viska padarydavom linksmai ir kartu, dabar to nebenoriu, bandau pabegti nuo ju i kita kambari ir tiesiog palikti jiems koki uzsiemima. Jie aisku vieni nieko nenori daryti - begioja, sukauja, musasi. Suprantu kad reikia skirti daugiau demesio, bet tiesiog nebegaliu, jei skiriu, tai per prievarta. Manau reikia kazkokios visiems idomios veiklos, gal jus turite patarimu?
Bandziau ieskoti info internete, bet kai prisiskaitau kaip mamos padaro naminiu teatrus su vaikais dar labiau susizlugdau. Noriu buti ideali motina - bet supratau kad mano galimybes ribotos, arba man stogas vaziuoja, arba vaikams nuo demesio stokos.
Kuo uzsiimat jus su vaikuciais kad ir jums tai butu idomu?


Visa tai yra normalu. Tokie tie vaikai, tokios mes mamos. Vaikų energija sparnuota, o mes jau tiek jos neturime. Vis galvojam, kad kažką ne taip darom mirksiukas.gif kantrybės, kantrybės ir kartais kažko negirdėkite wink.gif
Atsakyti
o as manau, kad mama turi istrukt pailseti, kad ir keleta valandu per savaite atsigaut, o vaikiukams butu, manau, smagu i kokia mokyklele ar bureli nueiti ar su teciu kazka judraus smagaus paveikti wink.gif jei tetis negali yra juk ir ivairiu bureliu, priklauso nuo vaiko, vieniems menai, kitiems muzika, kitiems sportas. Kai mama bus pailsejusi nors kiek ir su vaikais vel entuziazmo naujiems zaidimams ir veikloms tures wink.gif
Atsakyti
Auginu du nenuoramas - vienas ramesnis (1,5 metų), kitas hyperaktyvus - 5 metų, bet abiems labai patinka, kai ką nors kartu darome, lipdome, gaminame, eksperimentuojame.
Tai sugalvojau visas įdomias veiklas sukelti į YouTube, ką patys pasigaminame.

Mūsų filmukai:

Kaip pasigaminti miltinukų (balionas+miltai):
https://youtu.be/wArUAiSAXxU

Ką daryti su muilo likučiais?
https://youtu.be/Rc5Xm6sgo6Q

Kaip pasigaminti šešėlių teatrą?
https://youtu.be/UKDEGcr8BpY

Kaip greitai ir lengvai gauti spalvotą smėlį?
https://youtu.be/_jH-EH1s8jY

Stengiuosi kelti bent 1pasidaryk pats ir bent 1 mokomąjį filmukus per savaitę.

Čia vaikams filmukas apie vandenį ir jo būsenas:
https://www.youtube....h?v=2tN0PxvH7dc

Tikiuosi, kad patiks, nes labai jau stengiamės. O jei turite pastabų - rašykite - mes iš klaidų mokomės ;)
Atsakyti