Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikai mane varo iš proto

Nežinau net nuo ko čia pradėti. Nes rašyti yra labai labai daug. Nuosavi vaikai mane varo iš proto. Visiškai nemoku suderinti laiko ir jų. Namuose ištisas klykimas. Nors vienam apie 2,5 kitam 5 metukai, jie ir valgo net daugiau už mane. Toks jausmas, kad abu geria mano syvus. Atsikelia ryte abu, nė minutės ramybės. Nesirengia, nieko nedaro ko paprašau. Lenda į šaldytuvą, verdu košę - iš pradžių sako, kad tą, poto ne tą. Išverdu kiaušinį - tas mažiukas (o vyresnysis kiek atmenu buvo labai panašus) nepatinka kažkas, pavyzdžiui, kad aš jį praskėliau, nes nori pats gi nusilupti (nors dar negali) sviedžia ant žemės, arba pats griūna, raitosi. Kai valgau pati ima prašyti, kad nori ir jie:) Noriu, kad viskas būtų gerai, pakloti lovą, sutvarkyti kambarį, tai jie užsilipa ir abu dūksta. Gal tai toks dėmesio prašymas?Bet kuo jo daugiau skiriu tuo daugiau reikia, atrodo, jo yra užtektinai. Į jokius pamokymus, prašymus žodinius nereaguoja. Visiškai. Jei nekreipiu dėmesio būna dar blogiau. Vėl gi - šaldytuvas - įlys ten, užsilips ant kėdės ir viską išvers, ieškos saldainių arba stovės pusvalandį atidarę, išbjauros sviestą peiliu, nes jį labai mėgsta. Man visą dieną reikia daryti valgyti, tvarkytis, plauti indus, migdyti. Ir to aš nepadarau. Nes nesugebu visko apimti. Ekstra atveju įkeliu mažių į grotuotą lovą kad lėkščių neišdaužytų, arba bandau auklėjimo tikslais, ir jis ten verkia, kol užmiega, nes negali išlipti. Triusikai ant lempų kabo, tokia tvarka namie ir nešvara. Nuolat jaučiuosi emociškai išsekusi. Dabar vėl gi, atrodo, pabėgiojo valandą po kiemą, praploviau indus, gal kažką galima nuveikti...Ateina vaikas ir sako, mama, betgi dar šašlyko yra smile.gif Ir turėčiau eiti, dėti ir t.t. Poto vėl kalnas nešvarių indų. Jei neinu, tada ilgai labai zyzia, sėdasi ant kelių ir taip, kad išprotėti galima! (O smurtauti prieš vaikus negalima. Nei rėkti, nei lupti, tik gražiai paaiškinti, viską kantriai... )O tada ateina vakaras, besisukant tame pačiame kaip voverės rate.
... ...Arba vakar miegu, ateina žadina (kokia valanda - dvi po pietų) duok dar valgyti blink.gif Ir niekur nuo jų negaliu pabėgti. Ir vyras ištisai burba, kad netvarka ir t.t. Ir nieko negaliu pasakyti, nes atseit jis uždirba pinigus, o aš ne. Tai aš turiu dėl to plauti indus ir pan. smile.gif Na, jis tikrai juos uždirba, dar valgyt padaro. Bet tikrai nuo to nelengviau.
Vienu žodžiu man labai sunku susitvarkyti su motinos vaidmeniu. Atrodo, kad kitom moterim tikrai lengviau, kiek pastebiu, kažkaip sugeba ir apsitvarkyti namus, tvarka ideali ir valgyt padaryti, vaikai linksmi, laimingi, švariai aprengti....O jos linksmos, dirbančios, vairuojančios. Bet gal taip tik atrodo...?
Tai nežinau kodėl čia parašiau, gal ir kitoms taip, ne tik man.
Atsakyti
labas,
pati turiu irgi du vaikus, tik man biski geriau nes ne pametinukai tai su dideliu kaip ir ner tos bedos biggrin.gif zodziu perskaiciau ka paraset ir man taip gaila pasidare jusu... matau tik viena iseiti - imtis grieztu priemoniu, ne musime cia reikalas, o grieztume, nes dabar matosi kad vaikai jus valdo o ne jus juos doh.gif jei klojat lova o jie bando sokineti tai neleiskit o grieztai pasakykit kad negalima, jei neklauso tai paimkit juos savo ranka ir nukelkit , subarkit, kad suprastu jog daro negerai, kad jus jau pykstat ir cia ne zaidimas schmoll.gif mano vaikai is balso tono supranta kad jau nebe zaidimas , jei reikia ne tik subaru bet ir ranka per uzpakali uzploju, neleidziu joti sau ant galvos schmoll.gif ir todel namu apkuisti neleidziu, tik savo zaidimu kambary gali metyti zaislus o ne svetaineje ar virtuveje, kas liecia valgi tai irgi pavalgom , indus susiplaunam ir turi buti tvarka iki kito valgio g.gif zodziu as jusu vietoj tikrai keisciau savo poziuri i save pacia, nu kam jus taip uzsileidziat kad paskui pati nuo depresijos ar pervargimo gydysites... daugiau grieztumo, balsa pakelkit, pabarkit ir nubauskit jei neklauso ( i kampa pastatyti galima, ar uz bausme kazko neduot, neleisti) , o jei rekia ir isterikuoja tai nekreipkit demesio, pamatysit isterijos pasibaigs, jei joms prasidejus jus iseisit i kita kambari, nebus pries ka vaidinti mirksiukas.gif zodziu neleiskit vaikams manipuliuoti jumis, nes dabar jie daro ka nori, o jus jiems leidziat ...
Atsakyti
Išleiskit vaikus į darželį smile.gif poilsis garantuotas vacation4.gif
Atsakyti
o čia tik dabar taip,ar nuolat? jei vaikai auga namie,jiems reikia veiklos,taigi-būrelių ir pan,ypač 5mečiui. Dėl indų plovimo nuolatinio-pamąstykit apie indaplovę,nes esant tokiam nuolatiniam indų plovinėjimui ji greitai atsipirks ir dar pelną neš wink.gif
Atsakyti
Tokio amziaus vaikuciai turi daug energijos, veskit i kazkokius uzsiemimus, ypac didesni. Kol didesnis uzimtas kokio burelio veikla, jus su maziuke galit eiti i parka, vaiku aikstele, tegu issilaksto. O jeigu jus istisai juos namie laikot tai nenuostabu kad jie duksta, jiem reikia kazkur energija isliet. Eikit i baseina, vaiku aiksteles, parkus ir t.t. O namie aisku, jus turit parodyti kad esate mama ir mamos jie PRIVALO klausyti, tai ne pasirinkimas. Uz nepaklausyma ar izulu ignoravima negautu kazko tai megstamo - zaislo, ar tai uzsiemimo ar tai saldumynu. Cia pagrinde penkiameciui, su jaunele reikia tik griezciau pakalbeti.
Atsakyti
Tai kad jie yra istisai lauke, istisai gamtoje, kaime:) Gali savam kieme lakstyti po laukus, Dabar dar ir suni turi. Gali zaisti su juo. Zinoma, darzelis. Buvo vyresnysis jau ten kai mieste gyvenome. Tikrai geriau, bent tiek, kad tarpusavyje nesiniauja, viens kitam ant nugaros nejoja biggrin.gif O dabar rodos ir turi tos veiklos. Siulau piesti, galiu ir pati pamokinti, ir ka tik nori nupiesti. Kad zinotumete kas darosi tada lotuliukas.gif Atimineja viens is kito popierius, piestukus. Nu ...vaikai...ir tiek smile.gif Labai megsta su dazais, cia jau rimtai, bet pavojinga dar biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Pradeda, meta, nebenori, susipesa, priterlina. Ir jau nebereikia smile.gif
Esme yra, kad galima jiems grieztai, nustatyti griezta balsa, plekstelti, is nervu rekti, grasinti, liepti pasedeti kampe ir pamastyti (si metoda pasiule darzo aukletoja) bet rezultato tai nera. Su musimu yra taip, kad siaip jau oficialiai jau vaiku gi negalima musti. O jei musimas nepadeda ...kyla klausimas iki kiek juos galima musti. Su tuo tik blogiau. Juk jei nepadeda mazas plekst, tada reikia jau didelio. Reikia lupti vis stipriau ir stipriau unsure.gif Geriau vaiku nemusti, tad. g.gif Tai bent jau man tie plekstelejimai yra is dideles silpnybes, ir sazine grauzia del to.
Esme tame, kad ar vesiu i darzeli ar isigysiu indaplove, autoritetas yra 0 vietoje. Kai vedeme i darza darzelyje gerutis, zinoma geriau tiek, kad pailsim, bet vos tik tevai, ipac mama ateina, jau gincijasi, neklauso ir t.t. doh.gif O dar tie cirkai parduotuveje, poliklinikoje budavo. Uzejo kazkas, griuva, troleibusu nevaziuoja, lupa prasiskele, zmones ziuri bigsmile.gif . Imu galvoti, kad gal taip padariau pati kazkaip g.gif Tik nezinau kokia mano elgesio savybe tai galejo issaukti g.gif Gal koks charakterio nepastovumas, o gal jie jaucia kaip jie mane nervina. O gal blogai dariau kai jie buvo kudikiai, kad jie verkdavo, as neprieidavau, tad dabar yra likes supratimas, kad jie turi rekti ir zysti kuo garsiau tongue.gif Gal ilgas maitinimas krutimi abieju? g.gif Jauneli baigiau tik, dar sirgo, tai vel atnaujinus buvau. Juk kazkada tai vaikams, kudikiams buna VisKas. Mamos siluma, maistas, saugumas. Ir dabar galejo likti tas suvokimas - mama vistiek svelni, ji gera, kad ir kiek ant manes reks, kad ir ka darys vistiek duos VIskA. Tik reikia parekti, paprasyti. Ir galima taip demesio prasyti g.gif 2,5 metai, tai pats sunkiausias laikotarpis, bet kad panasiai ir su 5 - meciu. Nesupranta musu, ipac mano NE. Jis dar istisai visko klausineja. Visa visa laika. Tad gal tai demesio trukumas. Bet kuo daugiau jo duodi tuo daugiau praso, o tada jau...nebegaliu....As esu ne as, tik kazkieno poreikiu vykdytoja. Tad ir nesuprantu kaip kitos mamos gali viska su vaikais, vykdo kurybine veikla, dirba ir tt. Gal tai asmens savybes ir nepriklauso nuo vaiku kiekio...

4u.gif
Atsakyti
Na,jei 5 metis elgiais kaip jo 2,5 m brolis,tai gal jam tiesiog trūksta mamos dėmesio.Tai normalu. O jei ir mama išsekusi,suirzusi,tai ir to dėmesio per daug neatiduoda. O tai normalu,nes nėra jėgų. Ir nereikia savęs nuvertinti ir matyti vien tobulas mamas aplink. Ir tos tobulos būna visokios,ir linksmos ir piktos,ir rėkiančios bei apatiškos. Viskas normalu-tiesiog gal pati per daug reaguoji? Vaikams reik griežtesnės dienotvarkės. Būk griežtesnė. Patinka ar ne,bet vaikams visvien reik paduot valgyti,kad ir kaip ten visi tie duok paduok užknisa (patikėk mane irgi). Bet aš su vaikais griežtai: paduodu valgyti,ir jei man pradeda maivytis,kad nevalgys,liepiu eit nuo stalo,bet ir pasakau,kad valgyt gaus tik per pietus,ir jokio lindimo į šaldytuvą.Aišku,viskam reikalinga kantrybė,o jos taip trūksta... o dėl klausinėjimo-tai juk vaikai domisi. Kodėl,kodėl,kodėl...kartai atrodo kad smegenys išsitaškys vien no to žodžio. Bet stengiuosi vaikams paaiškinti. Juk jie vaikai. Jiems viskas įdomu. Ir jie visai nekati,kad mama nesugeba susitvarkyti su savim mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Safyrinė: 04 rugpjūčio 2012 - 14:19
na,vyresnėlį galima motyvuoti laikytis tam tikrų taisyklių,tarmin padaryt tokią ale lentelę ar kaip čia pavadint, su pasiekimais.antipasiekimais ir savaitės diemom,tarkim pirmadienį jis pasiklojo lovą,tai dedat ant šito pliusiuką,pavalgė ir bent jau nunešė lėkštę į kriauklę-vėl pliusiukas,bet jeigu tarkim išmėtė žaislųs ir nesitvarkė-minusiukas ir tas minusas suėda pliusiuką. Taip dienos pabaigos susimavus pliusus galimas koks prizeliukas,galima sumuot savaitės,mėnesio pliusus. Už atitinkamą kiekį,atitinkami prizai. Tik pačiai reiks susigalvot ką nori,kad vaikas darytų ir ko nenori.
Atsakyti
QUOTE(mėnulis @ 2012 08 02, 12:51)
Nežinau net nuo ko čia pradėti. Nes rašyti yra labai labai daug. Nuosavi vaikai mane varo iš proto. Visiškai nemoku suderinti laiko ir jų. Namuose ištisas klykimas. Nors vienam apie 2,5 kitam 5 metukai, jie ir valgo net daugiau už mane. Toks jausmas, kad abu geria mano syvus. Atsikelia ryte abu, nė minutės ramybės. Nesirengia, nieko nedaro ko paprašau. Lenda į šaldytuvą, verdu košę - iš pradžių sako, kad tą, poto ne tą. Išverdu kiaušinį - tas mažiukas (o vyresnysis kiek atmenu buvo labai panašus) nepatinka kažkas, pavyzdžiui, kad aš jį praskėliau, nes nori pats gi nusilupti (nors dar negali) sviedžia ant žemės, arba pats griūna, raitosi. Kai valgau pati ima prašyti, kad nori ir jie:) Noriu, kad viskas būtų gerai, pakloti lovą, sutvarkyti kambarį, tai jie užsilipa ir abu dūksta. Gal tai toks dėmesio prašymas?Bet kuo jo daugiau skiriu tuo daugiau reikia, atrodo, jo yra užtektinai. Į jokius pamokymus, prašymus žodinius nereaguoja. Visiškai. Jei nekreipiu dėmesio būna dar blogiau. Vėl gi - šaldytuvas - įlys ten, užsilips ant kėdės ir viską išvers, ieškos saldainių arba stovės pusvalandį atidarę, išbjauros sviestą peiliu, nes jį labai mėgsta. Man visą dieną reikia daryti valgyti, tvarkytis, plauti indus, migdyti. Ir to aš nepadarau. Nes nesugebu visko apimti. Ekstra atveju įkeliu mažių į grotuotą lovą kad lėkščių neišdaužytų, arba bandau auklėjimo tikslais, ir jis ten verkia, kol užmiega, nes negali išlipti. Triusikai ant lempų kabo, tokia tvarka namie ir nešvara. Nuolat jaučiuosi emociškai išsekusi. Dabar vėl gi, atrodo, pabėgiojo valandą po kiemą, praploviau indus, gal kažką galima nuveikti...Ateina vaikas ir sako, mama, betgi dar šašlyko yra smile.gif Ir turėčiau eiti, dėti ir t.t. Poto vėl kalnas nešvarių indų. Jei neinu, tada ilgai labai zyzia, sėdasi ant kelių ir taip, kad išprotėti galima! (O smurtauti prieš vaikus negalima. Nei rėkti, nei lupti, tik gražiai paaiškinti, viską kantriai... )O tada ateina vakaras, besisukant tame pačiame kaip voverės rate.
... ...Arba vakar miegu, ateina žadina (kokia valanda - dvi po pietų) duok dar valgyti  blink.gif Ir niekur nuo jų negaliu pabėgti. Ir vyras ištisai burba, kad netvarka ir t.t. Ir nieko negaliu pasakyti, nes atseit jis uždirba pinigus, o aš ne. Tai aš turiu dėl to plauti indus ir pan. smile.gif Na, jis tikrai juos uždirba, dar valgyt padaro. Bet tikrai nuo to nelengviau.
Vienu žodžiu man labai sunku susitvarkyti su motinos vaidmeniu. Atrodo, kad kitom moterim tikrai lengviau, kiek pastebiu, kažkaip sugeba ir apsitvarkyti namus, tvarka ideali ir valgyt padaryti, vaikai linksmi, laimingi, švariai aprengti....O jos linksmos, dirbančios, vairuojančios. Bet gal taip tik atrodo...?
Tai nežinau kodėl čia parašiau, gal ir kitoms taip, ne tik man.


buvo kai ir aš nebesusitvarkiau su savaisiais- nesielgė jie taip kaip norėjau. Svarsčiau ką galėčiau padaryti, nes tai ką dariau nedavė norimų rezultų- panaršiusi po internetą nusprendžiau pirma paskaityti knygas apie vaikų auklėjimą ir pan. patraukiau į biblioteką šviestis smile.gif ....
Ir kas įdomiausia pradėjau išgirsti ką jie man sako, neprimesti savo diktatūros, kad tu šiandien turi pasikloti lovą ar susitvarkyti kambarį. Pavyzdžiui, vaikai netvarkė savo kambario neregavo į mano prašymus. Sugalvojau kokios bus pasekmės jei jie nesitvarkys- negali ateiti svečiai (t.y. jų draugai) į namus, nes yra netvarka, mėtosi žaislai. Po to, pakasyti nugarytės negalėsiu ateiti, nes visos grindys nuklotos žaislais. Kai penkis kartus draugai negalėjo ateiti pas juos į namus žaisti ir mama du tris kartus nepakasė nugarytės prieš miegą (nes kartą ėjau ir užlipau ant žaislo ir pasakiau neisiu pas tave į kambarį), po truputį ledai pajudėjo. Dabar rezultatas yra pasiektas- kambarys nuolat tvarkomas smile.gif. To padaryti man nepavyko per savaitę. Reikėjo kantrybės nenusileisti ir į maldavimus nereguoti, bet ramus ir tvirtas balso tonas (nei šaukiau nei liepiau) jiems sakė, tai, kad yra tokia taisyklė ir turime laikytis.
Paskaitykite Rudolfo Dreikurs knygą Laimingi vaikai. Joje yra nemažai praktiškų patarimų, kuriuos gal ir jūs galėsite panaudoti.
Papildyta:
QUOTE(Ramunita @ 2012 08 04, 16:00)
na,vyresnėlį galima motyvuoti laikytis tam tikrų taisyklių,tarmin padaryt tokią ale lentelę ar kaip čia pavadint, su pasiekimais.antipasiekimais ir savaitės diemom,tarkim pirmadienį jis pasiklojo lovą,tai dedat ant šito pliusiuką,pavalgė ir bent jau nunešė lėkštę į kriauklę-vėl pliusiukas,bet jeigu tarkim išmėtė žaislųs ir nesitvarkė-minusiukas ir tas minusas suėda pliusiuką. Taip dienos pabaigos susimavus pliusus galimas koks prizeliukas,galima sumuot savaitės,mėnesio pliusus. Už atitinkamą kiekį,atitinkami prizai. Tik pačiai reiks susigalvot ką nori,kad vaikas darytų ir ko nenori.



aš skaičiau kad šis metodas tinka didesniems vaikams (kažkur nuo 7-8 metų), maži dar to nesupranta. Šitą aš bandysiu su vyresniuoju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vike: 30 rugpjūčio 2012 - 11:16
QUOTE(Vike @ 2012 08 30, 12:15)
buvo kai ir aš nebesusitvarkiau su savaisiais- nesielgė jie taip kaip norėjau. Svarsčiau ką galėčiau padaryti, nes tai ką dariau nedavė norimų rezultų- panaršiusi po internetą nusprendžiau pirma paskaityti knygas apie vaikų auklėjimą ir pan. patraukiau į biblioteką šviestis smile.gif ....
Ir kas įdomiausia pradėjau išgirsti ką jie man sako, neprimesti savo diktatūros, kad tu šiandien turi pasikloti lovą ar susitvarkyti kambarį. Pavyzdžiui, vaikai netvarkė savo kambario neregavo į mano prašymus. Sugalvojau kokios bus pasekmės jei jie nesitvarkys- negali ateiti svečiai (t.y. jų draugai) į namus, nes yra netvarka, mėtosi žaislai. Po to, pakasyti nugarytės negalėsiu ateiti, nes visos grindys nuklotos žaislais. Kai penkis kartus draugai negalėjo ateiti pas juos į namus žaisti ir mama du tris kartus nepakasė nugarytės prieš miegą (nes kartą ėjau ir užlipau ant žaislo ir pasakiau neisiu pas tave į kambarį), po truputį ledai pajudėjo. Dabar rezultatas yra pasiektas- kambarys nuolat tvarkomas smile.gif. To padaryti man nepavyko per savaitę. Reikėjo kantrybės nenusileisti ir į maldavimus nereguoti,  bet ramus ir tvirtas balso tonas (nei šaukiau nei liepiau) jiems sakė, tai, kad yra tokia taisyklė ir turime laikytis.
Paskaitykite Rudolfo Dreikurs knygą Laimingi vaikai. Joje yra nemažai praktiškų patarimų, kuriuos gal ir jūs galėsite panaudoti.
Papildyta:
aš skaičiau kad šis metodas tinka didesniems vaikams (kažkur nuo 7-8 metų), maži dar to nesupranta. Šitą aš bandysiu su vyresniuoju.

Aciu, butinai paieskosiu knygos, siaip skaiciau, bet nebaigiau Z.ir N. Nekrasovu knyga apie vaikus, bet neuzkabino. Dar "Mazylio tramdymas", bet nezinau ar dave kokios naudos blush2.gif
Siaip eina ne tik apie tvarkymasi, ir apie apranga - jokiu budu nenori rengtis- negeri jam rubai smile.gif arba labai salta, sako man nesalta, eina laukan pusnuogis. tongue.gif Ir daryk ka nori. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mėnulis: 30 rugpjūčio 2012 - 11:41
QUOTE(mėnulis @ 2012 08 30, 11:40)
Aciu, butinai paieskosiu knygos, siaip skaiciau, bet nebaigiau Z.ir N. Nekrasovu knyga apie vaikus, bet neuzkabino. Dar "Mazylio tramdymas", bet nezinau ar dave kokios naudos  blush2.gif
Siaip eina ne tik apie tvarkymasi, ir apie apranga - jokiu budu nenori rengtis- negeri jam rubai  smile.gif arba labai salta, sako man nesalta, eina laukan pusnuogis.  tongue.gif Ir daryk ka nori.  doh.gif



Šita knyga man lengvai skaitėsi. Eina ir mano neapsirengę į lauką, su valgymu irgi visko būna. Bet ir valgymui taikome taisyklę essen.gif - visa šeima valgo dabar, jei jie neateis valgyti ar nevalgys tai kas yra paruošta gaus laukti pietų/vakarienės arba pasitenkinti sumuštiniais, kuriuos darys patys, nes mama skaitys knygą, skalbs, lygins ir t.t. Dabar sėdame visi kartu valgyti ir vaikai valgo, o tai kas nebetelpa ar nebenori palieka lėkštėje (nebėra lėkščių stumdymo ir pykčių- valgyk!).
Dukra nesiplaudavo dantų, tai vėl pradėjome taikyti sąlygą, kad negalėsiu pakasyti nugarytės prieš miegą, nes ji neišsiplovė dantų ir smirdi iš burnos...rezultate, ji nori, kad pakasyčiau nugarytę- eina plautis dantis nors ir paburba, kad jau miego nori.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vike: 30 rugpjūčio 2012 - 12:38
QUOTE(Vike @ 2012 08 30, 13:16)
Šita knyga man lengvai skaitėsi. Eina ir mano neapsirengę į lauką, su valgymu irgi visko būna. Bet ir valgymui taikome taisyklę essen.gif - visa šiema valgo dabar, jei jie neateis valgyti ar nevalgys tai kas yra paruošta gaus laukti pietų/vakarienės arba pasitenkinti sumuštiniais, kuriuos darys patys, nes mama skaitys knygą, skalbs, lygins ir t.t. Dabar sėdame visi kartu valgyti ir vaikai valgo, o tai kas nebetelpa ar nebenori palieka lėkštėje (nebėra lėkščių stumdymo ir pykčių- valgyk!).
Dukra nesiplaudavo dantų, tai vėl pradėjome taikyti sąlygą, kad negalėsiu pakasyti nugarytės prieš miegą, nes ji neišsiplovė dantų ir smirdi iš burnos...rezultate, ji nori, kad pakasyčiau nugarytę- eina plautis dantis nors ir paburba, kad jau miego nori.

thumbup.gif nu super, reiks griezciau taikyt. vaka isejo pas kaimynus, sakiau po valandos gryzt, gryzo po 2,5 doh.gif h, 5 metu vaikas. I laikroduka" pamirsom "paziureti. Na, tai pasakiau, kad dabar pas drauge ilgai neleisiu, nes nebegalima juo pasitiketi...
Atsakyti