Įkraunama...
Įkraunama...

Nemaitinančios krūtimi

Sveikos,
Mačiau, kad jau tokios temos buvo, bet jau uždarytos. Galvoju, reikia pratęsti.
Manau, kad tikrai yra tokių mamyčių, kurios savo noru atsisakė žindyti savo vaikiukus. Ne dėl to, kad nesuprastų MP naudos ar joms trūktų informacijos, o todėl, kad joms taip patogiau.
Galiu papasakoti savo istorijas. Laukiantis pirmo vaikelio, niekada negalvodavau, kad nemaitinsiu. Visada save įsivaizdavau, kaip maitinančią mama - juoba, kad visi mammos skirti žurnalai, svetainės, visi straipsniai šaukte šaukė, KAIP svarbu yra žindyti, KOKIA nepataisoma žala gali būti padaryta kūdikiui, jei jis negaus motinos pieno, KAIP nukentės jo imunitetas ir netgi intelektas! Kokia save gera motina laikanti moteris gali nemaitinti?? Taip ir aš manaiu, ir netgi savotiškai smerkiau tas moteris, drauges, kurios atsisakė žindyti, arba norėjo nutraukti žindymą.
Gimus vaikeliui, ligoninnėje jis nemokėjo žįsti, aš nemokėjau paduoti, patirtas stresas ligoninėje, įžeidžiantys medikų komentarai, kam nemaitinu savo vaiko, galų gale depresija ir ašaros, kaltės jausmas, kad taip ir neišmokau žindyti ir mano vaikas tikriausiai dabar augs silpnas, paliegęs ir bus atsilikęs nuo visų kitų. O kur dar aplinkinių spaudimas ir klausimai? Jie visi privesdavo mane prie ašarų. Laikui bėgant išmokau nebereaguoti, galiausiai netgi džiaugiausi, kad maitinu iš buteliuko.
Vaikui dabar trys metai. Gydytojai stebisi, koks geras vaiko imunitetas, kokie idealūs kraujo tyrimai, klausia, ar žvėrieną valgom, kad tokie sveiki esam. Tuo tarpu, draugės vaikas, maitintas krūtimi, neišbrenda iš mažakraujystės.. Nedarau prielaidos, kad mišinukas sveikiau nei MP, bet ir netvirtinu, kad yra atvirkščiai. Tiesiog, dabar turiu savo nuomonę, kad visi tie straipsniai ir žurnalai gerokai perspausti ir suvokiu, kad MP tikrai ne panacėja.
Neseniai susilaukėm antro vaikelio. Laukiantis, mąsčiau, jei pavyks maitinti - maitinsiu, jei ne - tai ne. Iš to tragedijos nedariau. Nedarau ir dabar, nes nusprendžiau visgi...nemaitinti. O į gydytojos klausimą, kodėl, atsakiau, kad tiesiog taip nusprendžiau. Neaiškinau, kas kaip ir kodėl ir nesijaučiau dėl to kalta, nors kaltinimo toną girdėjau balse. Atsibodo tie kaltinimai ir smerkimai.
Abu savo vaikus myliu iki išprotėjimo, auga guvūs, sveiki ir laimingi. Jei tikėčiau visais tais straipsniais, tai mano antras vaikelis visai neturės normalaus gyvenimo - nežindytas ir dar gimęs per CP!
Ar yra mamyčių bendraminčių?
Atsakyti
Savo pirmagimį buvau priversta nežindyt nuo 2 mėn-iki šiol gaila, nes viskas sekėsi. Dabar su dukryte pradžia buvo sunki-bet kaip ir jūs vietoj realios pagalbos sulaukiau tik litanijų apie MP gėrį ir kad reikia taisyklingai pridėt ir tt ir tt, žodžiu spaudimas nesveikas, ir pilnai Jus suprantu ir palaikau. O kai jau pamačiau kad konsultavimas nieko nepadės o ir kraujas pasirodė iš (.) spjoviau ir išvijau vyrą į vaistinę antspenių. Pavargom apie savaitę bet iki šiol maitinu-bet irgi ne dėl to kad tikiu antgamtine MP galia o kad tai man atrodo praktiška ir patogu, juo labiau kad amžinai noriu miego tai nebereikia keltis daryt mišinius ir tt. Ačiū jau prisikankinau su pirmu doh.gif ir dabar turiu ką palyginti. Plius-esu skrudžas suvalkas ir man tikrai gaila mest pinigus kažkam ką gali gaut už dyką lotuliukas.gif bet tai čia tik mano patirtis. Pirmagimiui jau 15-pirmūnas, fainas sveikas vaikas, tad maisto nesureikšminu. O mažiukė-nu ką žinau, turėjo slogų kelias bet tai ir tiek, dičkis nesirgo iki pusantrų metų anė kiek. Sunku pasakyt. Protą įvertinsiu kai užaugs pana g.gif šiaip intelektą lemia toli gražu ne vien maistas, juk ir mišinuką gali sukišt vaiką ant lovos numetus rankšluostuku parėmus o gali jį šiltai apkabint priglaust ir sumaitint. Arba tą gali daryti tėtis. Žodžiu abu atvejai yra normalūs, žmonės taip auga ir užauga ne viena karta tiek dabar tiek anais laikais tiek ateity niekas kitaip nebus manau, kas maitins kas ne. Ir tai normalu. Spaudimas-nenormalu.
O Jums asmeniškai aš sakyčiau pabandykit-juk jei pirmas vaikelis nesisekė žindyt nereiškia kad taip bus dabar. Už pabandymą per galvą negausit-o patogumo tikrai daugiau, juo labiau jei kažkas nepatiks tai nu ir kas mesit ir tiek. Aš turiu ką lygint. Pirmagimiui nieko nežinojau viskas buvo čiki dabar viską žinau ir buvo bėdų. Pirmagimį pagimdžiau dzin metodu per 15 minučių šitai prireikė ekstra CP. Nu ir kas-aš tai laikau ne savo kaip tobulos motinos pralaimėjimu o medicinos pergale prieš gamtą, nes prieš daug metų per NATŪRALŲ gimdymą būtume abi mirusios. Va taip žiūriu į gyvenimą. O jūs šaunuolė vien dėl to kad nebijot pasakyti savo nuomonės-tai yra super (šiame puslapyje jūs įmetėt save vilkams lotuliukas.gif ) žodžiu sėkmės 4u.gif
Atsakyti
As irgi pritariu, kad kalbos apie zindymo nauda gerokai perdetos, bet vistiek as uz zindyma, jei imanoma, na bent jau pameginima to daryti 4u.gif Kaip sakant nuo jo blogiau nebus tikrai, galbut ir geriau.
Atsakyti
QUOTE(RSTT @ 2012 08 23, 13:20)
Savo pirmagimį buvau priversta nežindyt nuo 2 mėn-iki šiol gaila, nes viskas sekėsi. Dabar su dukryte pradžia buvo sunki-bet kaip ir jūs vietoj realios pagalbos sulaukiau tik litanijų apie MP gėrį ir kad reikia taisyklingai pridėt ir tt ir tt, žodžiu spaudimas nesveikas, ir pilnai Jus suprantu ir palaikau. O kai jau pamačiau kad konsultavimas nieko nepadės o ir kraujas pasirodė iš (.) spjoviau ir išvijau vyrą į vaistinę antspenių. Pavargom apie savaitę bet iki šiol maitinu-bet irgi ne dėl to kad tikiu antgamtine MP galia o kad tai man atrodo praktiška ir patogu, juo labiau kad amžinai noriu miego tai nebereikia keltis daryt mišinius ir tt. Ačiū jau prisikankinau su pirmu  doh.gif  ir dabar turiu ką palyginti. Plius-esu skrudžas suvalkas ir man tikrai gaila mest pinigus kažkam ką gali gaut už dyką  lotuliukas.gif bet tai čia tik mano patirtis. Pirmagimiui jau 15-pirmūnas, fainas sveikas vaikas, tad maisto nesureikšminu. O mažiukė-nu ką žinau, turėjo slogų kelias bet tai ir tiek, dičkis nesirgo iki pusantrų metų anė kiek. Sunku pasakyt. Protą įvertinsiu kai užaugs pana  g.gif šiaip intelektą lemia toli gražu ne vien maistas, juk ir mišinuką gali sukišt vaiką ant lovos numetus rankšluostuku parėmus o gali jį šiltai apkabint priglaust ir sumaitint. Arba tą gali daryti tėtis. Žodžiu abu atvejai yra normalūs, žmonės taip auga ir užauga ne viena karta tiek dabar tiek anais laikais tiek ateity niekas kitaip nebus manau, kas maitins kas ne. Ir tai normalu. Spaudimas-nenormalu.
O Jums asmeniškai aš sakyčiau pabandykit-juk jei pirmas vaikelis nesisekė žindyt nereiškia kad taip bus dabar. Už pabandymą per galvą negausit-o patogumo tikrai daugiau, juo labiau jei kažkas nepatiks tai nu ir kas mesit ir tiek. Aš turiu ką lygint. Pirmagimiui nieko nežinojau viskas buvo čiki dabar viską žinau ir buvo bėdų. Pirmagimį pagimdžiau dzin metodu per 15 minučių šitai prireikė ekstra CP. Nu ir kas-aš tai laikau ne savo kaip tobulos motinos pralaimėjimu o medicinos pergale prieš gamtą, nes prieš daug metų per NATŪRALŲ gimdymą būtume abi mirusios. Va taip žiūriu į gyvenimą. O jūs šaunuolė vien dėl to kad nebijot pasakyti savo nuomonės-tai yra super (šiame puslapyje jūs įmetėt save vilkams  lotuliukas.gif ) žodžiu sėkmės  4u.gif


Kad vilkams įmečiau, tai žinau - visgi įdomu ar moterys tik gali smerkti ir moralizuoti, ar gali ir tolerantiškai pažvelgti į įvairias situacijas. Į pirmąsias tiesiog nekreipiu dėmesio - per daug jau laiko praėjo ir išmokau nereaguoti, antraip jau būčiau užsigraužus. Ir išvis, į klausimą "ar maitini?", atsakau, kad maitinu (juk badu nemarinu vaiko) - o kas kaip nori, tegu taip ir supranta.
Antrąjį maitinti mėginau, lyg ir geriau buvo nei su pirmuoju vaiku, bet dėl tam tikrų priežasčių, visgi nusprendžiau nežindyti.
Žinau, drąsiai aš čia - bet noriu pasisakyti ir už tas, kurios lygiai kaip pradžioj ir aš jautėsi kaltos ir smerkiamos, vien dėl to, kad nežindo, tik nedrįsta garsiai to pasakyti, kad eilinįkart nebūtų išpeiktos, išvadintos netikusiomis motinomis, negalvojančiomis apie savo vaikus.
Atsakyti
QUOTE(Huba Buba @ 2012 08 22, 18:42)
Sveikos,
Mačiau, kad jau tokios temos buvo, bet jau uždarytos. Galvoju, reikia pratęsti.
Manau, kad tikrai yra tokių mamyčių, kurios savo noru atsisakė žindyti savo vaikiukus. Ne dėl to, kad nesuprastų MP naudos ar joms trūktų informacijos, o todėl, kad joms taip patogiau.
Galiu papasakoti savo istorijas. Laukiantis pirmo vaikelio, niekada negalvodavau, kad nemaitinsiu. Visada save įsivaizdavau, kaip maitinančią mama - juoba, kad visi mammos skirti žurnalai, svetainės, visi straipsniai šaukte šaukė, KAIP svarbu yra žindyti, KOKIA nepataisoma žala gali būti padaryta kūdikiui, jei jis negaus motinos pieno, KAIP nukentės jo imunitetas ir netgi intelektas! Kokia save gera motina laikanti moteris gali nemaitinti?? Taip ir aš manaiu, ir netgi savotiškai smerkiau tas moteris, drauges, kurios atsisakė žindyti, arba norėjo nutraukti žindymą.
Gimus vaikeliui, ligoninnėje jis nemokėjo žįsti, aš nemokėjau paduoti, patirtas stresas ligoninėje, įžeidžiantys medikų komentarai, kam nemaitinu savo vaiko, galų gale depresija ir ašaros, kaltės jausmas, kad taip ir neišmokau žindyti ir mano vaikas tikriausiai dabar augs silpnas, paliegęs ir bus atsilikęs nuo visų kitų. O kur dar aplinkinių spaudimas ir klausimai? Jie visi privesdavo mane prie ašarų. Laikui bėgant išmokau nebereaguoti, galiausiai netgi džiaugiausi, kad maitinu iš buteliuko.
Vaikui dabar trys metai. Gydytojai stebisi, koks geras vaiko imunitetas, kokie idealūs kraujo tyrimai, klausia, ar žvėrieną valgom, kad tokie sveiki esam. Tuo tarpu, draugės vaikas, maitintas krūtimi, neišbrenda iš mažakraujystės.. Nedarau prielaidos, kad mišinukas sveikiau nei MP, bet ir netvirtinu, kad yra atvirkščiai. Tiesiog, dabar turiu savo nuomonę, kad visi tie straipsniai ir žurnalai gerokai perspausti ir suvokiu, kad MP tikrai ne panacėja.
Neseniai susilaukėm antro vaikelio. Laukiantis, mąsčiau, jei pavyks maitinti - maitinsiu, jei ne - tai ne. Iš to tragedijos nedariau. Nedarau ir dabar, nes nusprendžiau visgi...nemaitinti. O į gydytojos klausimą, kodėl, atsakiau, kad tiesiog taip nusprendžiau. Neaiškinau, kas kaip ir kodėl ir nesijaučiau dėl to kalta, nors kaltinimo toną girdėjau balse. Atsibodo tie kaltinimai ir smerkimai.
Abu savo vaikus myliu iki išprotėjimo, auga guvūs, sveiki ir laimingi. Jei tikėčiau visais tais straipsniais, tai mano antras vaikelis visai neturės normalaus gyvenimo - nežindytas ir dar gimęs per CP!
Ar yra mamyčių bendraminčių?

Labas.Yra. Ne viena Jus tokia silpnavale, neapsiskaiciusi, nesistengusi ir neidejusi darbo i zindyma biggrin.gif (supraskit kaip juoka). Siais laikais, kai moterys yra tiesiog psichologiniu spaudimu verciamos zindyti, galinti ir nezindanti mama yra verta duju kameros. Kam gimdyti, jei nezindysi??? Kas tu per motina? Girdejau ir as tokiu repliku, netgi gimdymo namuose, kai kategoriskai atsisakiau zindyti, nors ta mano daktare zinojo per visa nestuma. Mama atveze misinelio ir valge mano mazius patenkintas. O jau reikejo pamatyt tuos sovietiniu seseliu-kankintoju veidus!!! Pirmiausia Jus esat moteris, nusprendusi turet vaika, nusprendusi, kaip ji gimysit, kaip matinsit ir auklesit. Jusu sprendimas yra galutinis ir pats geriausias. Nebijokit sakyt savo nuomones. Nenoriu- nezindau. As irgi nebijau pasakyti, kad vaiko virs 2 metu zindymas yra kazkas sveiku protu nesuvokiama. Nepatinka mano nuomome? Nereikia ir savos garsiai reiksti. Taip eikit per gyvenima ir viskas bus puiku. Sekmes.
p.s. mano maziui siandien pusantru.niekad nezindytas. Artumas ir rysys tarp musu zodziais nenupasakojamas. Mama jam yra VISKAS. Niekada dar nera sirges ir visi tyrimai tiesiog auksiniai. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Huba Buba @ 2012 08 22, 20:42)
Sveikos,
Mačiau, kad jau tokios temos buvo, bet jau uždarytos. Galvoju, reikia pratęsti.
Manau, kad tikrai yra tokių mamyčių, kurios savo noru atsisakė žindyti savo vaikiukus. Ne dėl to, kad nesuprastų MP naudos ar joms trūktų informacijos, o todėl, kad joms taip patogiau.
Galiu papasakoti savo istorijas. Laukiantis pirmo vaikelio, niekada negalvodavau, kad nemaitinsiu. Visada save įsivaizdavau, kaip maitinančią mama - juoba, kad visi mammos skirti žurnalai, svetainės, visi straipsniai šaukte šaukė, KAIP svarbu yra žindyti, KOKIA nepataisoma žala gali būti padaryta kūdikiui, jei jis negaus motinos pieno, KAIP nukentės jo imunitetas ir netgi intelektas! Kokia save gera motina laikanti moteris gali nemaitinti?? Taip ir aš manaiu, ir netgi savotiškai smerkiau tas moteris, drauges, kurios atsisakė žindyti, arba norėjo nutraukti žindymą.
Gimus vaikeliui, ligoninnėje jis nemokėjo žįsti, aš nemokėjau paduoti, patirtas stresas ligoninėje, įžeidžiantys medikų komentarai, kam nemaitinu savo vaiko, galų gale depresija ir ašaros, kaltės jausmas, kad taip ir neišmokau žindyti ir mano vaikas tikriausiai dabar augs silpnas, paliegęs ir bus atsilikęs nuo visų kitų. O kur dar aplinkinių spaudimas ir klausimai? Jie visi privesdavo mane prie ašarų. Laikui bėgant išmokau nebereaguoti, galiausiai netgi džiaugiausi, kad maitinu iš buteliuko.
Vaikui dabar trys metai. Gydytojai stebisi, koks geras vaiko imunitetas, kokie idealūs kraujo tyrimai, klausia, ar žvėrieną valgom, kad tokie sveiki esam. Tuo tarpu, draugės vaikas, maitintas krūtimi, neišbrenda iš mažakraujystės.. Nedarau prielaidos, kad mišinukas sveikiau nei MP, bet ir netvirtinu, kad yra atvirkščiai. Tiesiog, dabar turiu savo nuomonę, kad visi tie straipsniai ir žurnalai gerokai perspausti ir suvokiu, kad MP tikrai ne panacėja.
Neseniai susilaukėm antro vaikelio. Laukiantis, mąsčiau, jei pavyks maitinti - maitinsiu, jei ne - tai ne. Iš to tragedijos nedariau. Nedarau ir dabar, nes nusprendžiau visgi...nemaitinti. O į gydytojos klausimą, kodėl, atsakiau, kad tiesiog taip nusprendžiau. Neaiškinau, kas kaip ir kodėl ir nesijaučiau dėl to kalta, nors kaltinimo toną girdėjau balse. Atsibodo tie kaltinimai ir smerkimai.
Abu savo vaikus myliu iki išprotėjimo, auga guvūs, sveiki ir laimingi. Jei tikėčiau visais tais straipsniais, tai mano antras vaikelis visai neturės normalaus gyvenimo - nežindytas ir dar gimęs per CP!
Ar yra mamyčių bendraminčių?


Mano situacija identiška ir su jūsų nuomone aš irgi pilnai sutinku. O kad "MP tai geriausia ką mama gali duoti vaikui" ar tikrai? Manau kad kartais galima duoti ir geresnių dalykų gyvenime.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilka_vagilka: 25 rugpjūčio 2012 - 16:37
QUOTE(vaidukas.vd @ 2012 08 25, 17:20)
Labas.Yra. Ne viena Jus tokia silpnavale, neapsiskaiciusi, nesistengusi ir neidejusi darbo i zindyma  biggrin.gif  (supraskit kaip juoka). Siais laikais, kai moterys yra tiesiog psichologiniu spaudimu verciamos zindyti, galinti ir nezindanti mama yra verta duju kameros. Kam gimdyti, jei nezindysi??? Kas tu per motina? Girdejau ir as tokiu repliku, netgi gimdymo namuose, kai kategoriskai atsisakiau zindyti, nors ta mano daktare zinojo per visa nestuma. Mama atveze misinelio ir valge mano mazius patenkintas. O jau reikejo pamatyt tuos sovietiniu seseliu-kankintoju veidus!!! Pirmiausia Jus esat moteris, nusprendusi turet vaika, nusprendusi, kaip ji gimysit, kaip matinsit ir auklesit. Jusu sprendimas yra galutinis ir pats geriausias. Nebijokit sakyt savo nuomones. Nenoriu- nezindau. As irgi nebijau pasakyti, kad vaiko virs 2 metu zindymas yra kazkas sveiku protu nesuvokiama. Nepatinka mano nuomome? Nereikia ir savos garsiai reiksti. Taip eikit per gyvenima ir viskas bus puiku. Sekmes.
p.s. mano maziui siandien pusantru.niekad nezindytas. Artumas ir rysys tarp musu zodziais nenupasakojamas. Mama jam yra VISKAS. Niekada dar nera sirges ir visi tyrimai tiesiog auksiniai.  mirksiukas.gif


Visgi radau mamų bendraminčių. Žinojau, kad esu ne viena.
Jei jau moteris nusprendžia nežindyti, tai jai vaikų jau turėti negalima? Draudžiama? Come on! Yra puikių būdų parodyti savo atsidavimą (ne egoizmą) vaikams. Jei jau žindei, vadinas padarei viską ką galėjai ir auklėjime jau nedarysi klaidų?
Svarbiausia, manau, vaiką užauginti doru žmogumi - o tai visumoj MP mažai ką lemia...
Atsakyti
Sitame skyrelyje labai mazai pasisakanciu uz samoninga nemaitinima krutimi. Matyt, tokiu is tikruju yra vienetai.
Pirmojo vaiko nemaitinau, nes nesigavo. Numojau ranka, ai bus lengviau-maitinsiu misinuku. Ir viskas per neismanyma, per mamos kalbas, kad kam cia to reikia, bla bla bla ir pan.
Pries gimstant antrajam, domejausi apie zindyma, kad nepadaryti klaidos kaip pirmuoju atveju. Nes visgi manau, kad maitinti kudiki MP reikia, nes juk taip gamtos suredyta. Pirma menesi labai vargau, nes didelis darbas ismokinti kudiki paimti kruti.Neisvengem nugrauzimu. Buvo skausmo, asaru ir net rankos jau buvo nusvirusios, kad man nesiseka ir maitinsiu misinuku. Bet dziaugiuosi, kad atlaikiau ta sunku laikotarpi ir dabar tik dziaugiuosi, kad pati maitinu. Kaip turiu su kuo lyginti, tai paciai maitinti daugiau pliusu.
Bet nezindanciu irgi nesmerkiu, nes toks zmogaus pasirinkimas ir reikia ji gerbti. Na galima tik patarti, bet smerkti niekados.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 08 26, 10:14)
Bet sunku suprasti, kai mama pasirenka ne galima geriausia varianta ir tiek.

jeigu tai yra geriausias variantas tau, tai toli grazu nereiskia, kad tai yra geriausias variantas ir visam likusiam pasauliui.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 10 20, 19:54)
jeigu tai yra geriausias variantas tau, tai toli grazu nereiskia, kad tai yra geriausias variantas ir visam likusiam pasauliui.

TAi faktas, kad nereiskia. biggrin.gif
Atsakyti
sveiki, as dar tik laukiu savo mazojo 4u.gif
bet noreciau pazymeti, kad mano mama pieno neturejo ir as, ir brolis uzaugom su misinukais.
nei vienas is musu neturi jokiu alergiju, nesergam, esam sveiki, grazus, baige mokslus ir sukure seimas 4u.gif tai tiek.
Atsakyti
puiku! bet problemos su svoriu, rukymas, nesvarbu, kad metet, bet..tai labiau kamuoja misinukais maitinamus vaikus..nekalbant apie tai, kad sveikatos problemos labiau isryskeja bunant vyresnio amziaus..jei 50-60 metu busit sveika kaip ridikas..neabejotinai..slove misinukams..ir jusu geriems genams ir ,mamai, kad taip sauniai augino..


del ko ir noretusi zindyti, tai motyvuoja.. kad ir veliau, budami vyresni kiek galima maziau turetu problemu su sveikata..ir priklausomybesmis..


QUOTE(miss_ @ 2012 10 23, 20:55)
sveiki, as dar tik laukiu savo mazojo 4u.gif
bet noreciau pazymeti, kad mano mama pieno neturejo ir as, ir brolis uzaugom su misinukais.
nei vienas is musu neturi jokiu alergiju, nesergam, esam sveiki, grazus, baige mokslus ir sukure seimas 4u.gif  tai tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolia: 24 spalio 2012 - 11:18