Įkraunama...
Įkraunama...

Veterinarai - 4

Apsilankymas pas veterinarą gali būti morališkai sunkus tiek Jums, tiek Jūsų augintiniui. Pabandysiu pateikti kelis užsienietiškus patarimus, kaip palengvinti tokį vizitą ir kaip užsitikrinti, kad Jūsų augintinis gautų pačią geriausią priežiūrą.

Apsilankymas pas veterinarą gali būti nemalonus visoms pusėms. Tačiau Jūsų augintinio sveikata yra svarbiausia.

Žinokite, kad Jūsų, kaip šeimininko, dėmesys ir aktyvus vaidmuo yra labai svarbus ar lankotės klinikoje įprastoms procedūroms, ar ten patekote dėl kažkokio priverstinio atvejo.
Be visa ko, per Jūsų ausis per trumpą laiką praslysta gana daug informacijos, o medicininiai terminai neretai glumina... Ir netgi protingiausieji gali užmiršti smulkias detales, klaidingai suprasti nurodymus arba paprasčiausiai tuo momentu galvoti apie visai ką kita.

Todėl pasiruoškite. Pilnai įmanoma iš vizito pas veterinarą išgauti visą įmanomą informaciją. Tai galima padaryti planuojant (skamba senoviškai, bet...), nebijant uždavinėti klausimų ir garsiai išreiškiant savo abejones (jei Jūsų ir veterinaro nuomonė nesutampa) arba, kaip geroje golfo partijoje, papasakojant veterinarui, kaip baigėsi gydymas.

Valdykite stresą
Supažindinkite savo augintinį su veterinarijos gydykla. Jei jis jautraus charakterio, kartkartėmis užvežkite jį pas veterinarą šiaip sau, draugiškam paglostymui ar gardėsiui, o ne privalomoms adatoms, dūriams ir skausmingoms procedūroms. Jei Jūsų augintinis jaunas, pratinkite jį prie apžiūros namie, tvirtai prilaikydami jo galvą ir apžiūrinėdami ausis, akis bei burną.

Kontroliuokite situaciją
Norint išvengti netikėtumų, kates bei kitus gyvūnus patartina laikyti tinkamuose transporteriuose (boksuose, užsegamuose krepšiuose), kad jie nepabėgtų ir neatsitiktų nelaimių. Veterinarai labiau mėgsta boksus, atsidarančius iš viršaus, nes iš jų gyvūną lengviau išimti ir apžiūrėti.

Laukiamasis
Apribokite savo gyvūno socializaciją laukiamajame. Kai kurie ten esantys gyvūnai gali sirgti užkrečiamosiomis ligomis, kiti gali būti agresyvūs. O juk niekam nereikia papildomo jaudulio ar susierzinimo.
Vykdami pas veterinarą, mažus vaikus geriau palikite namie. Juk kartais gali tekti priimti sunkius sprendimus dėl gydymo ar net eutanazijos, tuomet nenustygstantis vietoje vaikas tik pridės sumaišties. Jei jau vaikus atsivežėte, būkit geri, padarykit taip, kad jie elgtųsi ramiai. Be to, tėvai turėtų suprasti, kad veterinarijos klinika nėra naminių gyvūnėlių zoologijos sodas.

Susidarykite sąrašą
Jei Jūsų gyvūnas negaluoja, sugaiškite minutėlę savo brangaus laiko ir užsirašykite kuo smulkiau, negalavimo chronologiją ir simptomų pasireiškimo dažnumą. Veterinarai neretai klausia: „Ar gyvūnas pradėjo vemti prieš tai, kai atsirado išskyrų iš nosies ir akių?“, „Ar viduriuoti šuo pradėjo prieš ar po to, kai išgirdote gurgiant jo pilvą?“. Popieriuje išdėstyti Jūsų pastebėjimai sutaupys laiko ir leis veterinarui geriau nuspręsti, į kurias problemas dėmesį kreipti pirmiausiai.

Ką atsivežti?
Jei lankotės pas naują veterinarą, būtų gerai turėti žinių apie ankstesnių gydymų užrašus. Jei turite bet kokių užrašų ar tyrimų kopijas, būtina jas atsivežkite.

Namie paimkite išmatų ėminį, kad būtų galima ištirti jas dėl kirminų, jei atsivežate gyvūną skiepytis, jei Jūsų gyvūnas dar mažas (1–2 mėn. amžiaus) ar jei gyvūnas vemia ar viduriuoja.

Jei įtariate, kad gyvūnas galėtų būti pririjęs nuodingų medžiagų, pvz., žiurknuodžių ar vaistų, jei įmanoma, atsivežkite jų pakuotę ar etiketę, arba netgi jų pavyzdį, kad veterinaras galėtų greitai sužinoti visą reikalingą informaciją ir greitai bei tinkamai pasirūpinti Jūsų augintiniu.

Jei Jūsų gyvūnas jau gauna kokių nors vaistų, žinokite jų pavadinimą ir gyvūnui duodamą dozę (kiek miligramų ir kaip dažnai). Dėl viso pikto galite atsivežti ir visą vaistų pakuotę.

Aktyviai dalyvaukite
Gana dažnai gydykloje gyvūnas, apsuptas svetimų žmonių, tampa nebe toks mieguistas ar nustoja šlubuoti – veterinarui sunku atspėti, dėl ko Jūs susirūpinote ir atvažiavote. Tai Jūsų pareiga papasakoti visus požymius, kuriuos pastebėjote namie ir kuo smulkiau.
Nesivaržykite paklausti savo veterinaro pakartoti, jei ko nesupratote ar žmoniška kalba paaiškinti termino reikšmę. Klausinėjimas – tai kertinis Jūsų vizito dalykas. Prisiminkite, kad kvailų klausimų nebūna, jei jau klausiate, vadinasi Jums rūpi augintinio sveikata ir Jūs norite jam geriausio.

Pinigai yra svarbu
Nesivaržydami ir tiesiai kalbėkite apie savo finansinius reikalus. Jei gydymo kaina kelia susirūpinimą, veterinaras gali į tai atsižvelgti ir pagal tai skirti vienokį ar kitokį gydymą. Dauguma veterinarų iš anksto gali pateikti galutinę kainą. Jei jie to nepadaro, klauskite. Tai padės Jums apsispręsti dėl gydymo ir užkirsti kelią galimai didžiulei sąskaitai. Klientai turi pagalvoti apie tai, kiek jiems kainuos gydymas, kokia bus gyvūno būklė po gydymo ir kiek jis pragyvens, kaip tai sunku būtų nuspręsti.

Turėkite planą
Išsivežti iš klinikos sveikstantį gyvūną galite tik būdami įsitikinę, kad tikrai žinote, ką Jums reikia daryti toliau. Pvz., turite žinoti, kada ir kiek tablečių gyvūnui reikia duoti, kada reikia pasirodyti pakartotinei apžiūrai, tolimesniems tyrimams ar rentgeno nuotraukoms. Jei bijote, kad neprisiminsite, paprašykite veterinaro Jums tai užrašyti.

Vėlesni apsilankymai
Tiksliai klausykitės veterinaro nurodymų. Antibiotikus reikia duoti tiek laiko, kiek prirašė gydytojas. Jei gyvūnui reikia riboti judėjimą, taip ir turite daryti. Pakartotinai pasirodykite veterinarui tada, kai jis to prašė arba jei problema nepranyksta.

Galų gale, jei po gydymo Jūsų augintinis jaučiasi puikiai, leiskite tuo pasidžiaugti ir gydžiusiam veterinarui bei gydyklos personalui. Neretai jie irgi prisiriša prie Jūsų gyvūno ir tikrai nori žinoti, kaip jam sekasi. Geriausi skambučiai, kurių laukia kiekvienas veterinaras yra apie tai, kad viskas yra puiku.******************

Veterinarų paieška.

******************
Pirma tema čia - Veterinarai.
Antra tema čia - Veterinarai. II dalis.
Trečia tema čia - Veterinarai. III dalis.
Atsakyti
Truputis apie veterinarus
Deja, Lietuvoje yra labai nedaug veterinarų - specialistų, kurie specializuojasi ( ne tik skaito patys,bet vazinėja i stazuotes, keiciasi insformacija su kitu saliu vetais) vienoje srityje. Todėl Vaitkus, Margarita, Evaldas ( akis gydo:)) tikrai geri vetai. jie paminėti kaip pavyzdžiai. tikrai yra ir dar geru,jei kam idomu Grigonis Kaune i sirdi gilinasi ir siaip jis geras vetas,Orestas ( TOTO)gerai sirdies echo daro bei nustato sirdies ligas,bet del vaistu paskyrimo siaip sau kaip ir traumatologo titulas schmoll.gif
odos specialiste sako gera Renata ( jakovas) ir Pavelas.
o ka daryti jei suserga vidaus ligomis? visi turi žiniu,aisku nevienoda kieki. todel reik ziuret ar is vis patinka vetas,ir jo kompetencija jei po keliu dienu vaistu kurso negereja, aiskintis ir galbut keisti kita veta. jei nepatinka tai geriau is karto keisti.
del senu veterinaru ir jaunu..cia kykute minejo konkreciai,as nesigilinsiu. bet nueini i vardine jau su patirtimi nemaza vete,o ten ir dirba nelabai daug patirties turincios vetes,tai koks skirtumas ar is kart eit pas jaunas,ar varyt pas sena i rpapult pas jauna. beje , del ziniu kieko tai ir galiu gincyti kita vertus kaip ji pamatuosi?
cia jau tik nuo veto priklauso. smile.gif
Atsakyti
Sveiki,
Gal kas galite rekomenduoti gerą veterinarą vilniuje? Šuo turi skrandžio problemų
Atsakyti
QUOTE(auslinda @ 2012 08 29, 14:53)
del senu veterinaru ir jaunu..cia kykute minejo konkreciai,as nesigilinsiu. bet nueini i vardine jau su patirtimi nemaza vete,o ten ir dirba nelabai daug patirties turincios vetes,tai koks skirtumas ar is kart eit pas jaunas,ar varyt pas sena i rpapult pas jauna. beje , del ziniu kieko tai ir galiu gincyti kita vertus kaip ji pamatuosi?

Toku atveju yra dar viena medalio pusė: ten, kur dirba ir vyresni, ir jauni gydytojai, jaunimui visuomet yra galimybė pasiskambinti, pasikonsultuoti ir šiaip pamatyti, kaip gydo vyresnieji. Tuo tarpu jauname kolektyve dažniausiai nėra vyresnių, su kuriais pasikonsultuoti mirksiukas.gif Bet smagu, kad jaunimas neretai savo patirties stoką kompensuoja jaunatvišku entuziazmu ir energija. Tik rimtiems atvejams, deja, be patirties neapsieisi ax.gif
Atsakyti
labas vakaras, patarkite kur geriau kreiptis su problema? Mūsų katinui atsirado kažkokia odos ir kailio liga unsure.gif Gal galite kas nors pasiūlyti gerą veterinarą-dermatologą Vilniuje, tik ne Siesikų g. 15, nes ten nenutuokia apie odos ligas. Labai ačiū.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Saulyte: 05 spalio 2012 - 20:52
QUOTE(*Saulyte @ 2012 10 05, 21:51)
labas vakaras, patarkite kur geriau kreiptis su problema? Mūsų katinui atsirado kažkokia odos ir kailio liga  unsure.gif Gal galite kas nors pasiūlyti gerą veterinarą-dermatologą Vilniuje, tik ne Siesikų g. 15, nes ten nenutuokia apie odos ligas. Labai ačiū.

Pas Jakovą gal kreipkitės į kliniką g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2012 10 05, 20:51)
Gal galite kas nors pasiūlyti gerą veterinarą-dermatologą Vilniuje, tik ne Siesikų g. 15, nes ten nenutuokia apie odos ligas. Labai ačiū.


Dėl Siesikų turiu labai prastą patirtį - viena kartą ten nuvažiavus nustatė, kad mano katė laukiasi, nors ji tikrai nesilaukė, o kitą kartą gydytoją radom gerokai padauginusią. blink.gif

Mes visais susirgimo atvėjais lankomės Jeruzalės vet. smile.gif išskyrus mano vok. aviganės sunkia klubo sąnario displazija - dėl jos lekiam į Kauną pas V. Vaitkų, kitur net minčių nėra. smile.gif
Atsakyti
Ačiū už jūsų nuomones. Jaučiu teks kreiptis į Jakovo kliniką. Geriau brangiau sumokėsiu, bet pagydys katiną.
Atsakyti
Reikia klaipėdiečių konsultacijos. Šuo be perstojo kasosi akis, įtariu, kad jau ne dėl maisto, o kažkas žymiai rimčiau. Noriu nuvesti šunelį apžiūrėti, gal kas kokių rekomendacijų? smile.gif
Atsakyti
O aš į kaunietes kreipiuosi, nors šiuo metu jokių bėdų neturiu, bet karti patirtis liepia kreiptis. kokie yra geriausi iš jūsų pačių patirties vetai Kaune, gydantys smulkius gyvūnus? per kelis metus teko lankytis pas 4 skirtingus, ir nė vienas jų nepaliko gero įspūdžio. tiksliau - buvo visai be kompetencijos ir specializavosi ne su mažais gyvūnais. Kalbu apie tokius mažus, kaip jūrų kiauliukai ax.gif
Pas kuriuos rekomenduotumėt kreiptis, ištikus bėdai, o pas kuriuos - ne..?
Atsakyti
O ką vilnietės galėtų patart dėl akių ligų specialisto ? Mano maltukui akies kraštelyje atsirado juoda dėmytė. Noriu parodyt tikrai geram akių ligų specialistui Vilniuje 4u.gif Dėkinga už patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Champagne Diamond: 18 spalio 2012 - 08:28
Norime sterilizuoti savo kate, gal galit parekomenduoti gera specialista Vilniuje 4u.gif . Mums rekomendavo Aurima Kvikli g.gif kazin kaip jis
Atsakyti