QUOTE(Victorious @ 2013 01 30, 13:38)
Man tiesiog įdomu - gal ir pati per didelį baubą įžvelgiu.

Man nepatinka, kad gali sausinti.
Kiek pamenu, AH tonikas irgi su alkoholiu.
idedu vertima per google , yra klaidu bet tingiu taisyt
Alkoholis kosmetikoje. Mitai ir faktai
Alkoholis yra žinomas žmogus tūkstančius metų. Jis buvo naudojamas įvairiems tikslams, gėrimų, medicinos, namų ūkio ir pramonės. Antiseptinės savybės, dėl alkoholio tapo svarbus komponentas gaminant ekologišką kosmetiką. Tačiau kai kurie vartotojai yra susirūpinęs dėl to, kad alkoholis džiovina ir dirgina odą. Ar tai tiesa?
Kas yra alkoholis?
Natūralių augalų alkoholio, taip pat vadinamas etanolio, maisto alkoholis, grynu alkoholiu, grūdų alkoholis yra bespalvis lakus sprendimas su silpno kvapo. Latvijoje, alkoholis gaminamas fermentuojant cukrų iš maistinių kultūrų (kviečių arba rugių). Kitose šalyse, alkoholis taip pat gaunamas iš kukurūzų ir cukranendrių.
Dažniausiai žodis "alkoholis" mes naudojame, nuoroda į etanolį. Chemijos, tačiau, "alkoholis" arba "alkoholis" - didelė grupė junginių, kurių molekulės yra hidroksilo grupę (OH). Metilo, butilo ir izopropilo alkoholio priklauso tai pačiai grupei, alkoholio ir etanolio, bet maistas yra tik etilo alkoholis. Cetearilo ir stearilo alkoholis priklauso grupės į kitą alkoholio - yra vaško medžiaga, gauti iš augalinių aliejų. Glicerinas ir mentolis cheminės struktūros taip pat yra alkoholis.
Taip pat yra sintetinis etilo alkoholis, dirbtinai gautas iš naftos, o ne augalai, o denatūruotas alkoholis - natūralus etanolis, kuris netinkamas naudoti maisto produktuose Be toksinių medžiagų, pavyzdžiui, metanolio.
Dažniausiai pasitaikančios kasdieniame gyvenime alkoholio fermentuotų alkoholinių gėrimų - vyno, alaus, brendžio yra skirtingos koncentracijos alkoholio. Medicinoje, savo ruožtu, natūralus alkoholis naudojamas kaip tirpiklis, antiseptikas ir dezinfekcijos, kaip veiksmingai naikina bakterijas, grybelius ir virusus. Alkoholis yra svarbus komponentas įvairių vaistų, tinktūros, losjonai.
Kodėl alkoholis naudojamas ekologišką kosmetiką?
Dėl savo antiseptinių savybių kaip natūralus ir saugus konservantas kosmetikos gaminiuose, su alkoholio vartojimu, ir kaip įvairių veikliųjų medžiagų tirpiklis. Sertifikuoti natūrali kosmetika gali būti tik natūralu, alkoholio, gauti iš augalų, jūs negalite naudoti sintetinių arba denatūruotas alkoholis.
Dvidešimtajame amžiuje, į išbandyti su žodžiu ir odos (oda) toksinį poveikį, dauguma konservantų išbandytos su gyvūnais in vivo, ty, kad tiriamoji medžiaga buvo taikomas triušio odą, ir jos reakcija buvo nustatomas, kaip medžiaga yra toksiška. Diagrama rodo konservantų, kuriuos leidžiama naudoti ekologišką kosmetiką, odos LD50 RBT bandymo rezultatus, ir butilparabenas ir fenoksietanolis, kurie yra bendri sintetinių konservantų. Tai galima pastebėti, kad pagal koncentruotos natūralios alkoholio bandymų rezultatus labiausiai švelnus odos. Jo toksiškumas yra 10 kartų mažesnis nei kad butilparabenas, ir 4 kartus mažesnis nei fenoksietanolio ir daug organinių rūgščių.
Taigi galima daryti išvadą, kad tarp šių konservuojamais ir antiseptinių medžiagų, patvirtintų naudoti natūralios kosmetikos, tenkantį vienam sertifikatui ECOCERT, Gamtos alkoholis yra pati jautriausia. Jis ypač tinka naudoti produktus, kurie lieka ant odos (produktai, kurie neplauti), pavyzdžiui, veido ir kūno kremai.
Organinių rūgščių ir benzilo alkoholio galimo odos dirginimo daug daugiau, todėl jie labiau tinka gaminių, kurie nevartoja lieka ant odos, pavyzdžiui, muilais ir šampūnais. Turi nemažai antiseptinėmis savybėmis, tik tada, kai jie yra naudojami didelės koncentracijos eteriniai aliejai, tačiau ji suteikia produktui stiprų skonį ir aukštą odos sudirginimo potencialą.
Alkoholis gali būti toksiški, kai kreipėsi į odą?
Apsinuodijimų ir vėlesni Pagirios - intoksikacijos alkoholiu, teikimą poveikis yra gerai žinomas reiškinys istorinės ir šiuolaikinės visuomenės. Išgėrus alkoholio organizme paverčiami acetaldehidais, ir tada - acto rūgšties. Acetaldehido yra labiau toksiškas nei etanolio ir labiausiai neigiamo poveikio. Koncentruotas etanolis dideliais kiekiais, tapybos ant odos, gali sukelti apsinuodijimą. Tačiau studijavo bandymai su gyvūnais in vivo rodo, kad ūmus toksiškumas per odą, alkoholio yra gana mažas, palyginti su kitomis medžiagomis, dažniausiai naudojamas kosmetikoje. Turi būti atsižvelgiama į tai, kad alkoholis - yra nepastovi, o kai ji taikoma į odą nedideliais kiekiais, ji išgaruoja, todėl apsinuodijimo potencialas vietinio taikymo yra nereikšmingas.
Džiūsta ir dirgina odą, jei kartu vartojamas alkoholis?
Koncentruotas alkoholis (30-40%) gali sukelti dirginimą ir sausa oda, ypač gleivinei. Tipiškas dirginimas burnoje atsiranda, kai gėrimas, alkoholio tirpalais, kurių sudėtyje, pavyzdžiui, brendžio, romo ar degtinės. Koncentracija yra mažiau nei 15-20% (alkoholio koncentracija vietinius dermatologinių preparatų) dirginimas šiek tiek.
, Į natūralios kosmetikos alkoholio gamyba yra naudojamas net ir mažesnio dydžio, ir tokios mažos koncentracijos vietoje taikoma alkoholio tirpale neturi sukelti dirginimą ir sausumas. Todėl kosmetika, turintys tokį nedidelį alkoholio kiekį gali būti naudojamas, ir žmonės, turintys labai sausai ir jautriai odai. Be to, mišriai ir riebiai odos alkoholio yra ypač palanki, nes ji padeda valyti ir dezinfekuoti odą ir naikina bakterijas, o taip pat reguliuoja riebalinių liaukų.