Įkraunama...
Įkraunama...

Ar verčiate vaiką užsiimti nemėgstama veikla?

Ar verčiate vaikus šokti,sportuoti,muzikuoti dėl to,kad tai jam sveika laikysenai,kad kažkada jūs muzikavot ar aktyviai sportavot,dabar tai turi daryti ir jūsų vaikas.
O vaikas nenori...
Kur yra riba tarp reikia ir vaiko kaprizų?
Kiek vaiko būrelius lemia jūsų neišsipildžiusios svajonės,o dabar tai norit įgyvendinti per vaiką?
Suprantu,kad vaikai dažnai tai nori tai nenori,kad kažkur reikia pastumti,bet esu mačius daugybę pavyzdžių kai tėvai bestumdami persistengia,užtat ir iškilo toks klausimas,kada pasakyt sau stop?smile.gif
Atsakyti
Savotiškai verčiu sūnų lankyti Muzikos mokyklą, dėl bendro išsilavinimo. Bet nereikalauju, kad namie ilgai grotų, gautų gerus pažymius. Man užtenka kad susipažintų su muzika, pramoktų valdyti instrumentą, o muziko iš jo nedarau. Tiesiog ten kur gyvename, daugiau nėra jokios kitos veiklos (pav. sporto, apart mokyklinių būrelių, kuriuos jis lanko), o tikrai nesinori, kad vaikas grįžęs iš mokyklos vien filmukus per teliką žiūrėtų. Tiesiog tokiu būdu noriu jį įpratint turėt užsiėmimą, įpratint dirbt. Be to matau, kad vaikui tai įdomu, tik baisiai tingu į tas pamokas eit, ir va neleidžiu tinguliui jo nugalėt ir verčiu lankyti tas pamokas.
Atsakyti
Neverčiu ir net taip nesugalvočiau, ypač dėl savo asmeninių kaprizų.
Atsakyti
Gal, jei vaikas kazkam gabus ir pradeda lankyti kazka,, jeei buna kazkoks tarpas ,kai tingisi, reiktu pastumt truputi , bet svelniai, motyvuojant. O prievarta is vis jei vaikui net neidomu ir nenori nieko gero is to nematau....
Tik vieninteliu atveju, kur paminejot, pvz del sveikatos, laikysenos jei kazka reikia daryti, bet ir tai galiam su vaiku pasikalbeti kas is galimu variantu jam priimtiniausia. Siaip labai retai,kad vaikai nieko nenoretu, tai lai renkasi kazka ko nori.... smile.gif
Pas mus dabar tiek noru, kad tik ziurim kiek cia bus galimybiu doh.gif
Atsakyti
Verčiu vykdyti susitarimus, kurie buvo aptarti ir susitarti rugsėjo pradžioje. Dabar turim susitarimą septynetai metų - muzikos mokykla. Teks vykdyti...
Atsakyti
num kolkas mano kleckikai dar mazi, bet kai ateis laikas rinktis koki bureli, tai bandysiu pirmiau atsizvelgti i vaiko pomegius, ziureti kas jam sekasi ir bandyt sudominti bureliu smile.gif kartais pagalvoju, kad ir i gimnastika ir plaukima ir muzikos bureli noreciau leist, bet tiek daug ngl reikalauti, tai bandysiu dominti ivairia veikla ir ziuresim kas sulauks didziausio susidomejimo..

mano tevliai mane ir broli lb mylejo, bet i burelius kazkaip nlb buvom skatinami eiti, o tuo labiau verciami..aisku iki kazkurios klases lankem tuometinius pvz sokiu bureli,kompiuterini bureli, baseina, tai vat siektiek ir gaila to, kad kazkaip labiau nepaskatino lankyt burelius, tai db pvz gal grociau kokiu muzikiniu instrumentu, dainuociau ar sokciau..
Atsakyti
QUOTE(maukis2 @ 2012 09 09, 11:47)
num kolkas mano kleckikai dar mazi, bet kai ateis laikas rinktis koki bureli, tai bandysiu pirmiau atsizvelgti i vaiko pomegius, ziureti kas jam sekasi ir bandyt sudominti bureliu smile.gif kartais pagalvoju, kad ir i gimnastika ir plaukima ir muzikos bureli noreciau leist, bet tiek daug ngl reikalauti, tai bandysiu dominti ivairia veikla ir ziuresim kas sulauks didziausio susidomejimo..

mano tevliai mane ir broli lb mylejo, bet i burelius kazkaip nlb buvom skatinami eiti, o tuo labiau verciami..aisku iki kazkurios klases lankem tuometinius pvz sokiu bureli,kompiuterini bureli, baseina, tai vat siektiek ir gaila to, kad kazkaip labiau nepaskatino lankyt burelius, tai db pvz gal grociau kokiu muzikiniu instrumentu, dainuociau ar sokciau..

Labai sutinku su postu 4u.gif Pacios mergica dar irgi nera tokio amziaus, kad lankytu burelius, taciau tikrai stengsiuos nukreipti ja pagal jos pomegius. O versti kazka daryti isvis ne mintis nekyla schmoll.gif
Atsakyti
Mano vertimas kol kas yra toks:
1. Bent vienas būrelis "galvai" ir bent vienas būrelis "kūnui". Pačius būrelius vaikai renkasi patys. Manau, kad užklasinė veikla vaikams būtina. Ir dėl platesnio akiračio, ir dėl mėgstamo užsiėmimo paieškos (jis tikrai nedažnai būna tiesiogiai susijęs su mokslu), ir dėl laiko planavimo įgūdžių.

2. Pradėjus lankyti kažkokį būrelį tariamės dėl laiko, kiek tas lankymas turėtų trukti. Dažniausiai po teigiamų įspūdžių iš pirmo užsiėmimo tariamės dėl lankymo mėnesį, o po pirmo mėnesio dėl lankymo metus. Vienas iš berniukų įstojo į Meno mokyklą - tuomet tarėmės dėl lankymo visą mokymosi ciklą, kuris trunka 2-3 metus (šiemet jau pradėjo antrąjį iš ciklų). (Reikalauti, kad vaikas tęsėtų pradinėse klasėse duotą pažadą 7 metus laiko mokytis muzikos man atrodo per žiauru - galbūt paauglystėje jis atras, kad ne muzika, o kokia biochemija ar robotų konstravimas yra jo aistra. Muzika jam tada reikš tik prarastą laiką...)
Atsakyti
QUOTE(Baltike @ 2012 09 13, 09:39)
Mano vertimas kol kas yra toks:
1. Bent vienas būrelis "galvai" ir bent vienas būrelis "kūnui". Pačius būrelius vaikai renkasi patys. Manau, kad užklasinė veikla vaikams būtina. Ir dėl platesnio akiračio, ir dėl mėgstamo užsiėmimo paieškos (jis tikrai nedažnai būna tiesiogiai susijęs su mokslu), ir dėl laiko planavimo įgūdžių.

2. Pradėjus lankyti kažkokį būrelį tariamės dėl laiko, kiek tas lankymas turėtų trukti. Dažniausiai po teigiamų įspūdžių  iš pirmo užsiėmimo tariamės dėl lankymo mėnesį, o po pirmo mėnesio dėl lankymo metus. Vienas iš berniukų įstojo į Meno mokyklą - tuomet tarėmės dėl lankymo visą mokymosi ciklą, kuris trunka 2-3 metus (šiemet jau pradėjo antrąjį iš ciklų). (Reikalauti, kad vaikas tęsėtų pradinėse klasėse duotą pažadą 7 metus laiko mokytis muzikos man atrodo per žiauru - galbūt paauglystėje jis atras, kad ne muzika, o kokia biochemija ar robotų konstravimas yra jo aistra. Muzika jam tada reikš tik prarastą laiką...)

Muzika biochemijai ar konstravimui tik padeda ir negali tapti veltui praleistu laiku. Labai susirūpinčiau, jei muzika taptų gyvenimo kelio paieškomis. Stengčiausi pagal galimybes to išvengti. Bėda ta, kad bendrojo lavinimo programos visai nesuteikia jokio meninio ugymo (dailė ir muzika - disciplinos kurioms suteikrtas juokdario vaidmuo). Be kūrybiškumo analitinis ir konstruktyvus mąstymas tampa beviltišku.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 13 rugsėjo 2012 - 12:38
o ka daryti jei vaikas nenori NIEKO lankyti ??? jam niekas neidomu.. 12 metu nelabai isivaizduoju kaip galima butu ji priversti ...
Atsakyti
manęs nevertė ir aš neversiu. suprantu tėvus kurie verčia - galbūt nori vaiko atsikratyti porai valandų kad nereiktų leisti laiko su juo (tokių tėvų keletą pažįstų, varo vaikus į visokias muzikos mokyklas ir džiaugiasi kad 'gali pailsėti'), galbūt nori kad vaikas pateisintų jų neišsipildžiusius lūkesčius, galbūt šiaip vaikų nemyli, visko būna, bet pati turėjau mylintį tėtį o ir savo sūnaus kankinti nesiruošiu rolleyes.gif
Atsakyti
Mane maza verte, tiksliau ikalbinejo visais imanomais budais, viska zadejo ir t.t., kad tik eiciau i muzikos mokykla. Metus ejau, po to jau net ir grasinimai nepadejo, pasakiau griezta ne. Ir net dabar po daugybes metu nupurto nuo minties groti bet kokiu muzikos instrumentu, vos ne vaikystes trauma buvo, net nenoreciau kad mano vaikas grotu.

Taigi niekada gyvenime savo vaiku neversciau ar per daug neikalbineciau lankyti bureliu, is dalies sutinku su l'eau. Jei vaikas nenori niekur eiti, galima sugalvoti prasmingos veiklos namuose. Na aisku tas negalioja atvejams kaip pvz plaukimas del stuburo tiesinimo.
Atsakyti