Įkraunama...
Įkraunama...

Auklėjimas be bausmių, pozityvus auklėjimas.

PIRMA TEMA

Tęsiam 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Įdomu ir naudinga 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Limcamca @ 2012 09 17, 19:03)
Prisiauklejo  hihihi.gif  hihihi.gif


aha. Prisiauklėjo. Va situacija- vienas iš vaikų šokinėjo ant kaimynų mašinos stogo, kaip išspręsti situaciją be bausmių- ta prasme taip, kad niekaip nenukentėtų kito vaiko interesai. O kartu ir visos šeimos.
Atsakyti
o, va, nauja temele biggrin.gif
as tai turiu toki pasakyma vaikui, nuu vsiooo, tai jau zino kad tuoj nutrauksiu jos veikla, tai kad reiksia jau viskas tikrai nezaidimai, neverkia net, nes jau zino kad cia vsio biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 17, 20:52)
aha. Prisiauklėjo. Va situacija- vienas iš vaikų šokinėjo ant kaimynų mašinos stogo, kaip išspręsti situaciją be bausmių- ta prasme taip, kad niekaip nenukentėtų kito vaiko interesai. O kartu ir visos šeimos.


O koks vaiko amžius? Kas tas "kitas vaikas"? Ir kieno šeima turima omeny? Šokinėjusio vaiko? Kodėl turėtų tokioj situacijoj apskritai nukentėti šeimos interesai?
Atsakyti
Man, tai daug svarbiau: o tai kaip masina? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 09 17, 21:03)
O koks vaiko amžius? Kas tas "kitas vaikas"? Ir kieno šeima turima omeny? Šokinėjusio vaiko? Kodėl turėtų tokioj situacijoj apskritai nukentėti šeimos interesai?


devinti metai. auginanti šeima, be jokios abejonės. Kitas vaikas- tai suvestinis brolis. Šiaip ar taip nuostolius teks padengti, o tai reiškia jog automatiškai sumažinti išlaidas pramogoms ir kitiems maloniems dalykams. Vat tokiu išsiauklėjau- niekaip nepasakysi. Jis 10 mėnesių tik pas mane gyvena.
Tai va, kaip padaryti taip, jog finansiškai, o kartu ir emociškai nenukentėtų ir kitas vaikas.
Papildyta:
QUOTE(Limcamca @ 2012 09 17, 21:26)
Man, tai daug svarbiau: o tai kaip masina? g.gif


stogas įlaužtas, subraižyta. Žodžiu stogą keisti reikia- man reik mokėti tūkstančiais.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 17, 21:35)
devinti metai. auginanti šeima, be jokios abejonės.  Kitas vaikas- tai suvestinis brolis. Šiaip ar taip nuostolius teks padengti, o tai reiškia jog automatiškai sumažinti išlaidas pramogoms ir kitiems maloniems dalykams. Vat tokiu išsiauklėjau- niekaip nepasakysi. Jis 10 mėnesių tik pas mane gyvena.
Tai va, kaip padaryti taip, jog finansiškai, o kartu ir emociškai nenukentėtų ir kitas vaikas.


Ta prasme kitas vaikas, tai to globotinio brolis? Na aš manau, pašokinėjusiam reiktų visiškai apriboti pramogas kuriam laikui, bet labai svarbu argumentacija. Jei pasakysi "nu va, šmiki, prisidirbai, dabar nieko negausi", tai vaikas greičiausiai pyks ant nubaudusio ir nesupras savo kaltės. Reikėtų sakyti maždaug "man labai gaila, bet dabar reikės mokėti už sugadintą mašiną, todėl negalėsiu tau pirkti, leisti to ar ano, kol neišsimokėsiu". O kitam vaikui visų pramogų apriboti gal nereikėtų, galbūt dalinai iš solidarumo ir kad jei kada ateity kiltų noras taip daryti, prieš darant pamąstytų. Argumentuočiau tiesiai šviesiai "reikia mokėti už sugadintą mašiną, todėl dabar turėsim apriboti pramogas". Nors dabar rašau ir mąstau, kad gal visgi nereiktų diskriminacijos, nes gali kilti konkurencija tarp šeimos narių, o juos juk turėtų vienyti bendrystės jausmas. Gal visgi teisingiausia visiems apriboti pramogas argumentuojant tuo, kad taip greičiau bus išsimokėta už sugadintą mašiną. Prasikaltęs nesijaus atstumtas ir matydamas, kad visi dėl to kenčia, ir kitą kartą nenorės užtraukti visiems tokios bėdos. O jei kitiems vaikams kils klausimų, kodėl ne jie padarė, bet jie turi dėl to kentėti, manau, atsakymas turėtų būti paprastas - todėl, kad mes esam šeima.

Va tokie mano brainstormai būtų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2012 09 17, 21:46)
Ta prasme kitas vaikas, tai to globotinio brolis? Na aš manau, pašokinėjusiam reiktų visiškai apriboti pramogas kuriam laikui, bet labai svarbu argumentacija. Jei pasakysi "nu va, šmiki, prisidirbai, dabar nieko negausi", tai vaikas greičiausiai pyks ant nubaudusio ir nesupras savo kaltės. Reikėtų sakyti maždaug "man labai gaila, bet dabar reikės mokėti už sugadintą mašiną, todėl negalėsiu tau pirkti, leisti to ar ano, kol neišsimokėsiu". O kitam vaikui visų pramogų apriboti gal nereikėtų, galbūt dalinai iš solidarumo ir kad jei kada ateity kiltų noras taip daryti, prieš darant pamąstytų. Argumentuočiau tiesiai šviesiai "reikia mokėti už sugadintą mašiną, todėl dabar turėsim apriboti pramogas". Nors dabar rašau ir mąstau, kad gal visgi nereiktų diskriminacijos, nes gali kilti konkurencija tarp šeimos narių, o juos juk turėtų vienyti bendrystės jausmas. Gal visgi teisingiausia visiems apriboti pramogas argumentuojant tuo, kad taip greičiau bus išsimokėta už sugadintą mašiną. Prasikaltęs nesijaus atstumtas ir matydamas, kad visi dėl to kenčia, ir kitą kartą nenorės užtraukti visiems tokios bėdos. O jei kitiems vaikams kils klausimų, kodėl ne jie padarė, bet jie turi dėl to kentėti, manau, atsakymas turėtų būti paprastas - todėl, kad mes esam šeima.

Va tokie mano brainstormai būtų smile.gif


taip. Bet kaip tai bevardinsi tai yra svetimo turto gadinimas laisva valia ir niekam neverčiant. Tiesiog taip norėjo pasilinksminti ir tiek. Kitaip sakant- nusikaltimas. Kuris kainuoja pinigus. Ir labai rimtus pinigus. Neapriboti pramogų- neįmanoma, aš tiek neuždirbu jog galėčiau mokėti sumas ir nejausti jog jas moku. Likę ne idiotai ir puikiai irgi supranta, kad ne nelaimė kam atsitiko, jie puikiai supranta, kad vienas nusikalto, ir labai gerai žino- kas nusikalto, o kas kartu turi tą bausmę atbūti. Tie kiti jau nuskriausti. Iš karto. Apie jų gerovę, ir kad jie šeima- apie tai šokinėjęs negalvojo. Puikiai suvokė ką daro- kad daro negerai, kad reiks mokėti pinigus- vis tai jis suprato. Jis tiesiog norėjo ie tiek. Ir šokinėjo.
Atsakyti
o ka pasake vaikas, kodel lipo ant tos masinos stogo? ir kas ten per masina kad iluzo stogas....
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 17, 22:08)
Apie jų gerovę, ir kad jie šeima- apie tai šokinėjęs negalvojo. Puikiai suvokė ką daro- kad daro negerai, kad reiks mokėti pinigus- vis tai jis suprato. Jis tiesiog norėjo ie tiek. Ir šokinėjo.


Na jei jis tik 10 mėn. pas jus, tai matyt buvo visa virtinė priežasčių atvedusių jį iki tokio elgesio. Nors aišku gali ir labai puikiai augintas vaikas išbandyti ribas, tiesiog vedamas smalsumo ir klausimo "o kas bus?". Bet greičiausiai taip elgtųsi mažesnis, kokių 4-6 m. vaikas.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 17, 22:08)
taip. Bet kaip tai bevardinsi tai yra svetimo turto gadinimas laisva valia ir niekam neverčiant. Tiesiog taip norėjo pasilinksminti ir tiek. Kitaip sakant- nusikaltimas. Kuris kainuoja pinigus. Ir labai rimtus pinigus. Neapriboti pramogų- neįmanoma, aš tiek neuždirbu jog galėčiau mokėti sumas ir nejausti jog jas moku. Likę ne idiotai ir puikiai irgi supranta, kad ne nelaimė kam atsitiko, jie puikiai supranta, kad vienas nusikalto, ir labai gerai žino- kas nusikalto, o kas kartu turi tą bausmę atbūti. Tie kiti jau nuskriausti. Iš karto. Apie jų gerovę, ir kad jie šeima- apie tai šokinėjęs negalvojo. Puikiai suvokė ką daro- kad daro negerai, kad reiks mokėti pinigus- vis tai jis suprato. Jis tiesiog norėjo ie tiek. Ir šokinėjo.


cia taip gaunasi bantode irodyti, kad sitoj situacijoj be bausmes neimanoma, kad irodyti jog tema "auklejimas be bausmiu" neimanomas. cia griztama prie bausmiu savokos. mano supratimu, tai, kad kentes visi, tai nera bausme, tai yra nemaloni pasekme. o pasekme juk ne visada bausme yra.
Atsakyti
Man rodos neverta grįžti prie ginčų, kas yra kas smile.gif Nes vėl bus puse temos veltui... Daug įdomiau padiskutuoti, kaip iš tiesų reiktų elgtis tokioj situacijoj, kad rezultatas būtų maksimaliai efektingas. T.y., kad vaikas pats sau padarytų išvadas, kodėl taip elgtis negalima (ne iš baimės ar dar kažko, o sąmoningai tai suvoktų).
Atsakyti