Įkraunama...
Įkraunama...

Epidūrinė nejautra

Apklausa: Ar be epidūrinės nejautros gimdymo metu patyrėte kitų intervencijų? (95 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
Sveikos 4u.gif

esu būsima mama. Pradėjau galvoti apie tai, ar noriu gimdymo metu nuskausminimo. Labiausiai baugina tai, kad epidūras gali būti tik viena iš virtinės intervencijų, kurios seks po šio nuskausminimo.

Pasidalinkite patirtimi, kokiomis aplinkybėmis jus nuskaismino. Kiek truko sarėmiai, stangos. Ką jautėt stangų metu? Ar buvo po to kokių pasekmių Jums ir kūdikėliui?

Ačiū 4u.gif

P.S. apklausoje minimas cezario pjūvis turimos omenyje kaip neplanuotas, bet atliktas dėl tam tikrų aplinkybių, iškilusių gimdymo metu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skraido: 27 rugsėjo 2012 - 19:31
as irgi norejau be jokiu nuskausminimu gimdyt, bet ... du kart gimdziau, ir abu su epiduru. ir abi patirtys skirtingos. pirma karta kaklelis neatsidarinejo labai ilgai. be vandenu isbuvau 24 val. tada jau pradejo skatinti , o po skatinamuju jau maldavau epiduro. nes pora naktu jau be miego buvo, nebegalejau kentet (nors skausmas stiprus prasidejo tik po skatinamuju), bet buvau pavargus. per si gimdyma plysau, bet ne daug. beje, man ten kazkas nelabai gerai buvo, nes is pradziu skausmo nejutau, bet pasisukus ant sono, epiduras pradejo vekti tik viena puse, tai viska jutau su kita puse. o kol atejo laikas stangintis, viska puikiai jutau.
antras gimdymas kazkuo panasus, kad kaklelis velgi nenorejo darytis, uzstrigo ties 4 cm. nors skausmas jau buvo stiprus. sake, kol nebus 6 cm neduos epiduro, bet as jau nebegalejau, verkiau i pagalve ir prasiau. tai nusprende duoti. o sprendimas kaip veliau paaiskejo buvo labai geras, nes vos po keliu valandu nuo epiduro gime mano mergyte. 6 cm per pora valandu! si karta jokiu skatinamuju nebuvo ir neplysau smile.gif
stangas jutau ir pats vaikeloio isstumimas truko neilgai. bet cia gal ir patyrusios akuseres deka neplysau, nes sake, kad nestumti, nors labai norejosi. reikia klausyti ka sako, tada bus gerai.
Atsakyti
QUOTE(Skraido @ 2012 09 27, 19:12)
Sveikos  4u.gif

esu būsima mama. Pradėjau galvoti apie tai, ar noriu gimdymo metu nuskausminimo. Labiausiai baugina tai, kad epidūras gali būti tik viena iš virtinės intervencijų, kurios seks po šio nuskausminimo.

Pasidalinkite patirtimi, kokiomis aplinkybėmis jus nuskaismino. Kiek truko sarėmiai, stangos. Ką jautėt stangų metu? Ar buvo po to kokių pasekmių Jums ir kūdikėliui?

Ačiū  4u.gif

P.S. apklausoje minimas cezario pjūvis turimos omenyje kaip neplanuotas, bet atliktas dėl tam tikrų aplinkybių, iškilusių gimdymo metu.


Bent jau man, manau, epidūras padėjo pagimdyti pačiai, t. y. be CP. Nevyko veikla, prieš prakerpant vandenis pusantros paros skatino prostaglandinais, tačiau nesuveikė jie. Gimdymas prasidėjo prakirpus vandenis, jie buvo tiršti žali. Nuolat turėjau gulėt ant stalo su tonusų matuokliais, nes labai kilo mano kraujospūdis, į tai reagavo ir leliuko širdelė, tonai kildavo iki 200. Prie 5 cm jau paruošė neplaniniam CP, nes leliuko tonai labai didėjo. Paprašiau dar pamėgint epidūrą (ginekologė, pas kurią lankiausi priežiūrai, buvo minėjusi, kad jo šalutinis poveikis - spaudimo mažėjimas). Tai jis, kaip patys daktarai po to sakė, labai teigiamai man suveikė - susinormalizavo mano spaudimas, susinormalizavo leliuko tonai, pradėjo vykti veikla.

Vis paprašydavau karts nuo karto suleist dar papildomai. Į patį galą nebeleido, nes turėjau jaust, kas vyksta. Bet nieko labai skausmingo (palyginus su prieš iki epidūro buvusiais sąrėmiais nejutau). Stangų metu tik spaudimą jaučiau. Bet tai truko 12 minučių, nes sukirpo, kadangi pamatė virkštelę apsivyniojusią aplink kakliuką, tai viskas įvyko greičiau..








Atsakyti
Man atrodo, kad tokia apklausa nebus informatyvi, nes galima pasirinkti tik vieną atsakymo variantą, o jeigu jų - keli? g.gif
Aš pirmąkart gimdžiau su epidūru, pati jo prašiau..
Dėl to lėtėjo gimdymo veikla, šokinėjo dukrytės tonai, aš buvau pradėjusi panikuoti..Sarėmiai su epidūru nuo poros centimetrų atsidarymo iki pilno truko maždaug 3 valandas, bet tada jau nebejutau gimdos susitraukimų, todėl stumti teko su gydytojo pagalba (jis perspėdavo, kada sąrėmis, tada tik stumdavau), paskutinė gimdymo fazė užtruko ilgiau nei valandą, šiek tiek kirpo, bet ir šiek tiek plyšo tarpvietė..Pasekmių nei man, nei vaikeliui nuo epidūro nebuvo..Kitus du kartus gimdžiau be nuskausminimo, žymiai lengviau ir greičiau, ir labai tuo džiaugiuosi, todėl ir dabar manau, kad epidūras - tik visai visai kraštutiniu atveju.. blush2.gif Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Cansado @ 2012 09 28, 11:21)

Aš pirmąkart gimdžiau su epidūru, pati jo prašiau..
Dėl to lėtėjo gimdymo veikla, šokinėjo dukrytės tonai, aš buvau pradėjusi panikuoti..


Man atrodo, kad labiausiai temos autorei reik pagal save žiūrėt ir šnekėt su ją prižiūrinčiu ginekologu, atkreipt dėmesį į kraujo spaudimą (mano žiniomis, epidūras mažina spaudimą, tai yra rizika, jei mažas spaudimas, kad dar labiau sumažės). Nes va Jūsų patirtis vienokia su tonais, mano priešingai - be epidūro dukrytės tonai kilo iki 200, o su epidūru susinormalizavo.. Labai individualu viskas.. Aišku, jei tik yra galimybė, kuo natūraliau, tuo geriau smile.gif Tai patarsiu temos autorei palikt viską gimdymo eigoje spręst (nes ne visada viskas vyksta taip, kaip suplanuoji, deja..). Bent jau su antru neplanuoju nieko kol kas. Planuoju lengviau, sklandžiau biggrin.gif bet, antras leliukas tai ne pirmas - jau kažkiek vis tiek įsivaizduoji, kas kaip vyksta, ko reikalaut ir kaip kovot už savo teises biggrin.gif

Atsakyti
Tai faktas, kad tik gimdymo eigoje spręsiu biggrin.gif nesiruošiu jokių gimdymo planų ir nemojuosiu jais gimdymą priimančiam prieš nosį...

Man tiesiog įdomu sužinoti, ar epidūras paskui neįsuka į kitų intervencijų ratą ir atvirkščiai. Šiaip ruošiuosi kentėt kiek galėsiu, bet jeigu nebegalėsiu tai nebekentėsiu smile.gif
Atsakyti
As gimdziau su epiduru.Tik atvykus i ligonine seselei pasakiau, kad jos noresiu, bet ar reikes nezinau, kaip sakoma - apsidraudziau, nes kaimyne kai gimde, atvykus i ligonine, pasake, kad be epiduro gimdys, o kai nebegalejo kenteti skausmo, pradejo prasytis kad nuskausmintu, bet jau buvo per velu, tad teko kenteti iki galo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raselija: 29 rugsėjo 2012 - 13:01
QUOTE(Skraido @ 2012 09 27, 21:12)
Sveikos  4u.gif

esu būsima mama. Pradėjau galvoti apie tai, ar noriu gimdymo metu nuskausminimo. Labiausiai baugina tai, kad epidūras gali būti tik viena iš virtinės intervencijų, kurios seks po šio nuskausminimo.

Pasidalinkite patirtimi, kokiomis aplinkybėmis jus nuskaismino. Kiek truko sarėmiai, stangos. Ką jautėt stangų metu? Ar buvo po to kokių pasekmių Jums ir kūdikėliui?

Ačiū  4u.gif

P.S. apklausoje minimas cezario pjūvis turimos omenyje kaip neplanuotas, bet atliktas dėl tam tikrų aplinkybių, iškilusių gimdymo metu.


Sveikutė smile.gif

Aš daugiau nesirinkčiau epidūro. Po jo sustojo gimdymo veikla, krito leliuko tonai ir teko daryti ekstra CP. Negalima, aišku, 100 proc. tvirtinti, bet gali būti, kad dėl epidūro vaikelis "pakakojo" mekonijum, ir vandenukai po jo tapo žali.. (iki tol buvo idealūs). Tad vis tik tavo vietoj pasvarstyčiau, ar tikrai niekaip be jo..
Bet kokiu atveju - sėkmės!! 4u.gif 4u.gif

P.S. Parašius paskaičiau apie kitų mamyčių patirtį.. Ji tookia skirtinga!! Kažin, ar temos autorei bus lengviau apsispręsti smile.gif Turbūt tikrai reikėtų tartis su prižiūrinčiu, vėliau gimdymo gydytoju ir darytis jį tik tada, kai tai būtų mediciniškai pagrįsta/būtina.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo d'ville: 02 spalio 2012 - 07:48
QUOTE(d'ville @ 2012 10 02, 08:45)
Sveikutė smile.gif

Aš daugiau nesirinkčiau epidūro. Po jo sustojo gimdymo veikla, krito leliuko tonai ir teko daryti ekstra CP. Negalima, aišku, 100 proc. tvirtinti, bet gali būti, kad dėl epidūro vaikelis "pakakojo" mekonijum, ir vandenukai po jo tapo žali.. (iki tol buvo idealūs). Tad vis tik tavo vietoj pasvarstyčiau, ar tikrai niekaip be jo..
Bet kokiu atveju - sėkmės!!  4u.gif  4u.gif

P.S. Parašius paskaičiau apie kitų mamyčių patirtį.. Ji tookia skirtinga!! Kažin, ar temos autorei bus lengviau apsispręsti smile.gif Turbūt tikrai reikėtų tartis su prižiūrinčiu, vėliau gimdymo gydytoju ir darytis jį tik tada, kai tai būtų mediciniškai pagrįsta/būtina.



Aš tiesą pasakius epidūro (pačios procedūros, kad paskui reik vaikščiot su kateteriu, kad galiu nejausti savo kūno normaliai) bijau labiau nei skausmo. Ir labai tikiuosi, kad man pavyks jį ištverti. Tam ir vyras ruošiasi - man padėt sąrėmių metu.
Bet niekada negali žinoti, kas bus. Gal sąrėmiai labai stipriai nuvargins, gal dar kas.. Tai vat ir įdomi kitų mamų patirtis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Skraido @ 2012 10 02, 10:10)
Aš tiesą pasakius epidūro (pačios procedūros, kad paskui reik vaikščiot su kateteriu, kad galiu nejausti savo kūno normaliai) bijau labiau nei skausmo. Ir labai tikiuosi, kad man pavyks jį ištverti. Tam ir vyras ruošiasi - man padėt sąrėmių metu.
Bet niekada negali žinoti, kas bus. Gal sąrėmiai labai stipriai nuvargins, gal dar kas.. Tai vat ir įdomi kitų mamų patirtis  4u.gif


Na, vaikščioti po epidūro kažin ar kam nors leidžia.. Nes nelabai valdai savo kojų, tad neteko girdėti, kad leistų. Žinoma, domėkis, ruoškitės abu, nusiteikimas labai svarbu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(d'ville @ 2012 10 02, 09:52)
Na, vaikščioti po epidūro kažin ar kam nors leidžia.. Nes nelabai valdai savo kojų, tad neteko girdėti, kad leistų. Žinoma, domėkis, ruoškitės abu, nusiteikimas labai svarbu  4u.gif


leidzia. man suleido epidura ir po kokio pusvalandzio liepe atsistoti ir siubuoti klubais. ko pasekoje labai greitai atsidare kaklelis thumbup.gif (as gimdziau norvegijoj)
Atsakyti
Kaip ir kiekvienas nestumas- gimdymas yra visoms skirtingas. Neimanoma suzinoti, kaip bus man, to nepatyrus. Siuo atveju, tik galima susidaryti nuomone, ko tiketis. Man pirmas CP neplaninis, antra planavau pati gimdyti, nes norejau tai pajust, nors gal labai bijojau epiduro, vien nuo minties apie adata i nugara, mane purte. Bet buvo taip, kaip ir pirma kart, jokio progreso, kirpo vandenis, skatino, nors mano GP sake to niekas man nedarys, del buvusio rando. Po skatinimo, jokio progreso tik su 4 cm as jau stumiau, nes man rodesi nuo skausmo, kad jau gimdau. Likau stipri, nors sesute primygtinai siule nuskausminamuosius, todel, kad ji tvirtino, kad man bus laaabai skaudu del skatinamuju. Po 8 val, man dare epidura, o dar po 30 min isveze CP, jokio progreso ir vaikeliui sirdele silpo. Tai va, planuoji viena, o buna kitaip. Manau yra normalu tureti kazkoki plana, bet reikia nenusiminti jeigu ivyko kitaip, svarbiausia, kad po visko, ant ranku sveikas kudikelis. Visoms lengvo ir nuostabaus gimdymo;)
Atsakyti