Įkraunama...
Įkraunama...

Ar anksčiau pradėję kalbėti vaikai gabesni?

Sveiki, ar yra kokia nors vaiko gabumų priklausomybė nuo to, kada jis pradėjo kalbėti? Ar anksčiau pradėję kalbėti vaikai yra gabesni?
Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2006 05 08, 17:12)
Sveiki, ar yra kokia nors vaiko gabumų priklausomybė nuo to, kada jis pradėjo kalbėti? Ar anksčiau pradėję kalbėti vaikai yra gabesni?

Iš tikrųjų tai nežinau kaip čia su gabumu.Bet jei vaikas pradėjo anksti kalbėti,tai jau jis yra gabus biggrin.gif
Atsakyti
sakyčiau,kad gal ir taip g.gif Maniškis kalbėt pradėjo anksti,o po to jau sekė visa raida-anksti pradėjo skaityti,rašyti,skaičiuoti ir dabar jam viskas sekas šiek tiek geriau blush2.gif Bet realiai tai nežinau,ar tai turi kokį ryšį 4u.gif
Atsakyti
Turiu ir aš pavyzdį,tai savo brolį.Labai anksti pradėjo kalbėti,dviejų jau skyrė mašinų markes.Nepradėjęs dar lankyt mokyklos jau domėjosi geografija.Dabar ir mokslai sekasi gerai,o jei dar ir namie pasimokintų,tai iš vis įrodytų ką sugeba.Taip kad kol kas peršasi išvada,kad gal ir yra kažkoks ryšys.
Atsakyti
lotuliukas.gif nu dar ko nesugalvojote lotuliukas.gif
kalba ir mastymas,žinios ir įgūdžiai nieko tarpusavyje bendro neturi.
mano pirmagimis ėmė normaliai kalbėti 3 metų,o 4 pažinojo visas raides,skaičiavo
ir skaičius pažino .mažajam-greit du ,bet moka vos keleta žodžių ir sakiniais dar toli gražu kol prabils.bet jis-itin gudrus vaikas-jau seniai be sauskelnių ir prašosi ant puodo,pasiima arba parodo ko nori,atneša bet koki daiktą kurio nemato.
o jei vaikas net anksti išmoks kalbėti ,bet jam stokos pavizdžių,darbinių įgūdžių,jo mąstymas gali sulėtėti-esu mačiusi mamų ,kurios deda pastangas ,kad vaikas kalbėti išmoktų,o kai prabyla,nebeskaito knygų,nebediskutuoja su juo ,žodžiu apleidžia.tai kaip lavės mąstymas?
o kalbant apie kalbėjimą,faktas tik tas ,jog mergaitės anksčiau ima kalbėti už berniukus.
Atsakyti
nu jo, nebepradėkit tokių teorijų kurt. Aš pradėjau kalbėt trejų su trupučiu, skaityt išmokau mokykloj pirmoj klasėj ir esu gabi daug kam. Pagal jūsų klausimą ir ne kai kuriuos pasisakymus turėčiau būt debilė laugh.gif laugh.gif
Atsakyti
aš taip pat manau,kad koks gabumo lygis bus ateitį visiškai nepriklauso nuo to kada pradėjo kalbėti..be to mergaitės daug ankščiau pradeda beveik viską daryti,tai tada išeina kad vyrai.....geriau nerašysiu,kas norės supras lotuliukas.gif
Atsakyti
Musu mergyte irgi anksti ismoko kalbeti neturi dar 2-ju metuku o moka kelis eilerastukus ir skaiciuoja iki 10 biggrin.gif As pastebiu kad jinai yra gabi nes labai greitai viska ismoksta, isimena,supranta tikrai gabesne nei kiti jos bendraamziai.Bet galvoju kad ne vien tik gabumas prie to prisidejo bet ir mano bendravimas su ja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(VILGRA @ 2006 05 09, 09:13)
aš taip pat manau,kad koks gabumo lygis bus ateitį visiškai nepriklauso nuo to kada pradėjo kalbėti..be to mergaitės daug ankščiau pradeda beveik viską daryti,tai tada išeina kad vyrai.....geriau nerašysiu,kas norės supras lotuliukas.gif


thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(VILGRA @ 2006 05 09, 09:13)
aš taip pat manau,kad koks gabumo lygis bus ateitį visiškai nepriklauso nuo to kada pradėjo kalbėti..be to mergaitės daug ankščiau pradeda beveik viską daryti,tai tada išeina kad vyrai.....geriau nerašysiu,kas norės supras lotuliukas.gif



Nu bet pažiūrėkime į faktus. Mokyklose geriau mokosi mergaitės. Į aukštąsias mokyklas stodamos geresnius balsu surenka mergaitės. Todėl galima būtų daryti išvadas, kad mergaitės gabesnės yra.
Bet vat karjeras paprastai padaro vyrai ir daugiau pinigų uždirba vyrai. Tai galbūt nulemia visuomenė, kad vyrais labiau pasitiki, bet faktas akivaizdus, kad gabesnės yra mergaitės? Tai gal logiška, kad jos ir kalbėti anksčiau pradeda?
Ar jūs pažįstate vaikų, kurie vėlai pradėjo kalbėti, bet išaiškėjo, kad labai gabūs?
Atsakyti
QUOTE(skruzdeda @ 2006 05 10, 13:10)
Ar jūs pažįstate vaikų, kurie vėlai pradėjo kalbėti, bet išaiškėjo, kad labai gabūs?

taip skruzdeda pažystu ir tikrai ne vieną.Aš pati pradėjau labai vėlai kalbėti,bet tikrai esu ir labai gabi blush2.gif
Atsakyti
Mano nuomone, jei vaikas anksti ismoko kalbeti, tai galbut jis turi verbalini sugebejima, t.y. kalbini sugebejima, bet tai nereiskia kad mokykloje gerai skaiciuos ir bus gabus matematikai, chemijai ar fizikai ir t.t. Galbut, mamytes, kuriu vaikiukai ismoko anksti kalbeti, noretu girdeti, kad ju vaikai gabus biggrin.gif , tai noreciau pasakyti, kad kalbiniu gabumu tikriausiai turi cool.gif clap.gif
Atsakyti