Įkraunama...
Įkraunama...

Ekonomiškas garderobas

Sena tema

Šioje temoje diskutuojame apie ekonomišką požiūrį į garderobo formavimą, vadinamas rūbų kapsules, spalvinius tipus, bazinius rūbus ir pan.

Trumpai: rūbų kapsulė - tai 5 - 10 rūbų rinkinys, visi kapsulės rūbai yra to pačio stiliaus ir dera tarpusavy spalviškai. Priklausomai nuo gyvenimo būdo gali būti darbo rūbų, laisvalaikio, vakarinių/proginių rūbų, sportinių rūbų ir tt kapsulės. Nereikia maišyti skirtingų kapsulių rūbus. Kiekvienam sezonui sudaromos atskiros kapsulės. Kapsulę pradedame sudarinėti nuo bazinių daiktų ir gausiai papildome aksesuarais. Tuomet iš minimumo daiktų ir maksimumo aksesuarų galima kasdien kurti vis naują drabužių derinį smile.gif

Žingsniai naujojo garderobo link:
1. nustatome savo spalvinį tipą
2. atsižvelgiant į spalvinį tipą, keičiame šukuoseną ir parenkame keletą makiažo variantų
3. be gailesčio išmetame daiktus, kurie: netinka pagal spalvinį tipa, netinka pagal dydį, net jei jie nauji, ilgai užsigulėjo spintoje ir nesinešioja (išsykrus vakarinius apdarus), „moraliai pasenę“
4. sudarome komplektus iš likusių rūbų, įskaitant avalynę ir aksesuarus
5. sudarome trūkstamų daiktų sąrašą
6. tvarkome rūbų spintą prieš kiekvieną sezoną
7. prieš einant apsipirkti apgalvojame kiekvieną pirkinį iki smulkmenų, o ne griebiame bet ką, kas patiko
8. visada prisimename, kad kiekvienas naujas daiktas turi derėti bent su 3 – 4 turimais daiktais
Papildyta:

Pagrindinės nuorodos:

Paletės kiekvienam tipui ir potipiui

Apie tipus anglų k
Geriausias straipsnis apie kapsulės metodą rusų k
Keli straipsniai apie bazinį garderobą ir figūros tipus rusų k
Spalviniai tipai, pati esmė:

user posted image

Atsakyti
Zyma zyma, xoloda xoloda biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 10 25, 18:09)
Na aš žinoma galiu klysti, bet aš jus tik kaip cool summer matau, ir  kiekvienoje žinutėje randu tarsi patvirtinimą šitai prielaidai, ir tiesa, nei vienoje foto nematau nei kiek šiltumo  unsure.gif

nu bet galiu būt tokia ant ribos su žiema? na truputį.
Atsakyti
Ačiū Dontstop už naujus namučius 4u.gif registruojuosi ir aš, kad nepamirštumėt, nes parašyt daug nerašau ax.gif
Shana gal turi kokių derinukų ir deep ziemoms? tai kaip turėtum laiko įkeltum ax.gif
Atsakyti
user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 10 25, 18:38)
O kokia vasara pati spalvočiausia? biggrin.gif

Visos gali būti tiek pat spalvotos, ir ne tik vasaros, čia jau nuo skonio priklauso, bet kurio tipo ir potipio žmogus gali rengtis kaip labai spalvotai, ryškiai, taip ir labai neutraliai, nuosaikiai rolleyes.gif

QUOTE(Be-bop-a-lula @ 2012 10 25, 18:40)
donstop, o gal galėtumėt kokį žodį ir apie mane tarti?  ax.gif Būčiau labai labai dėkinga!

Chmm, gal vasara? Su tokia neutraliai universalia išvaizda, iš kurios būtų galima pereiti ir į pavasarį, ir į rudenį g.gif Man labai patiko tos nuotraukos, kur su raudonais plaukais thumbup.gif (nei labai tamsūs, nei labai šviesūs plaukai IMHO netinka, geriau laikytis viduriuko pagal tamsumą, o ryškumą rinktis savo nuožiūra)

QUOTE(Noa @ 2012 10 25, 19:01)
Ir aš noriu donstop žodžiu. Einu, įsidėsiu nuotraukas su mėlynu golfu, ir tada bus juridinis pagrindas tam žodžiui biggrin.gif

Noa, man jūs pavasaris, light. Labiausiai tai matosi nuotraukoje su vyresniu sūnum, kuris, matyt, yra vasaros tipo. Čia kaip tik tas atvejis, kai žmogus ant ribos tarp 2 tipų ir pastebėti tuos niuansus sunku, iš kai kurių nuotraukų būčiau nustačius tipą light vasara blush2.gif Bet va sugretinus su akivaizdžia vasara ir išlindo skirtumai. Ir akis man jūsų labai pavasariška biggrin.gif

QUOTE(Teka @ 2012 10 25, 19:53)
nu bet galiu būt tokia ant ribos su žiema? na truputį.

Teka, cool vasara ir yra vasara ant ribos su žiema, kitais žodžiais, vasara su žiemos įtaka. Aš iš tikrųjų nežinau ką naujo pridurti prie to, ką rašiau anksčiau unsure.gif Lieku prie nuomonės, kad jums reikia imti vasaros ir žiemos paletes ir rankioti iš jų klaidų ir bandymu metodu tinkamas spalvas, derinius, ieškoti savo kontrasto lygį, tinkamus raštus ir tt. Kam jum tas tikslus potipio pavadinimas? Vis tiek ne visos spalvos iš paletės tiks. Nes, kartojuosi, visos spalvos tiktų tik jei paletė būtų sudaryta individualiai. Man atrodo, jūs ir taip daugmaž "jaučiau" savo spalvas, bent iš nuotraukų taip atrodo, nėra didelių nusigrybavimų 4u.gif Tai gal jau eikit toliau kapsulių sudarymo keliu, spalvos tai tik labai maža dalis viso to "reikalo" biggrin.gif Neverta tiek ilgai tie šiuo klausimu užstrigti blush2.gif
Atsakyti
Vilmuke, pasistengsiu.
QUOTE(dontstop @ 2012 10 25, 20:38)

Chmm, gal vasara? Su tokia neutraliai universalia išvaizda, iš kurios būtų galima pereiti ir į pavasarį, ir į rudenį  g.gif

Noa, man jūs pavasaris, light. .... Ir akis man jūsų labai pavasariška  biggrin.gif


Nesutiksiu del pavasario, grynai del akiu, man perejimas toks su labai jau dideliu pritempimu atrodytu, netraukia akis.

hihihi.gif Noa visgi niekur neissisuks, niekam jokiu abejoniu nera.
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 10 25, 20:38)
Chmm, gal vasara? Su tokia neutraliai universalia išvaizda, iš kurios būtų galima pereiti ir į pavasarį, ir į rudenį  g.gif Man labai patiko tos nuotraukos, kur su raudonais plaukais  thumbup.gif (nei labai tamsūs, nei labai šviesūs plaukai IMHO netinka, geriau laikytis viduriuko pagal tamsumą, o ryškumą rinktis savo nuožiūra)

Ačiū labai labai 4u.gif
Dabar jau tikrai nebesvarstydama pradėsiu vėl "ryžėt", ne taip kardinaliai kaip tada, bet bandysiu išlaikyti vidutinį tamsumą smile.gif o tada ir žiūrėsiu, ar link pavasario, ar rudens pakrypt, žodžiu būsiu vasara su saujele šiltumo smile.gif

Iš tikro man net akys atsivėrė dabar. Aš gi labai labai mylėjau save raudonais plaukais, turėjau visą garderobą prie jų prisitaikius, o kai sugalvojau nutamsėt, tai nei tipo bežinau, nei tinka kas, nei kas gražu... Jau Shana sakė, kad raudonais plaukais aš gražiausiai atrodžiau, bet matyt kažkas smegenyse užstrigę buvo, kad nedaėjo man iki galvelės kas man čia manyje nepatinka blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(dontstop @ 2012 10 25, 21:38)
Noa, man jūs pavasaris, light. Labiausiai tai matosi nuotraukoje su vyresniu sūnum, kuris, matyt, yra vasaros tipo. Čia kaip tik tas atvejis, kai žmogus ant ribos tarp 2 tipų ir pastebėti tuos niuansus sunku, iš kai kurių nuotraukų būčiau nustačius tipą light vasara blush2.gif  Bet va sugretinus su akivaizdžia vasara ir išlindo skirtumai. Ir akis man jūsų labai pavasariška  biggrin.gif

Tai aš dabar nesuprantu, ar tu skaitei ankstesnes temas, tik nerašei, ar tu ragana biggrin.gif Nes ir atėjau į šitą temą, kad kas nors patvirtintų, kad aš light vasara biggrin.gif Bet paskui išlindo yla iš maišo, ir va, buvo paskutinis cvekas, šūds iš manęs ne vasara sad.gif Fu sad.gif
Nu ir gerai tada schmoll.gif

Pažėkit dar į kitas foto, kur ką tik pridėjau, ką? biggrin.gif

Dabar įdėjau savo foto su mėlynu golfu. Aplamai mano fizionomija ten labai gražiai nutaisyta niekad nebūna, nes kai pats save fotografuoji ir nenusispaudžia knopkė, tada sunku biggrin.gif Bet vieną kadrą įdėjau du kartus, specialiai, ten skiriasi antras planas ir mano žvilgsnis. Vienam prieš man tariant rusišką žodį, kitam po. Ne į kapsiulų temą, bet šiaip, juokinga biggrin.gif Fotografuojiesi žmogus ir nematai, kas už nugaros lotuliukas.gif

Dar įdėjau foto su juoda suknele. Jūs čia kaip norit, o man atrodo, kad vakariniam variante su juodu špaklium jinai visai nieko mastau.gif

Ir dar įdėjau du savo vaikus. Apie juos manau taip. Manau, kad mažiukas yra arba light pavasaris, kaip aš, ir netgi dar lightesnis, aplamai lighčiausias, koks gali būti, arba jis yra tiesiog nepapilkėjusi iki galo light vasara.
Klausimas - ar tikrai? biggrin.gif

Vyresnėlio išraiškos nuotraukose padorios tik senose foto, kol buvo mažas. O paaugliai dabar kitaip, matyt, nesifotografuoja biggrin.gif Bet nežiūrint į tai, spalvos lyg matosi. Mano suvokimu, jis yra vasara, bet ne light. O kažkokia kitokia. Klausimas - kokia? biggrin.gif

Ir beje, jei aš antakių nesipešiočiau, tai jie pas mane būtų kaip pas vyresnėlį. O visi sako - kontrasto niema dry.gif biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Be-bop-a-lula @ 2012 10 25, 22:39)
Iš tikro man net akys atsivėrė dabar. Aš gi labai labai mylėjau save raudonais plaukais, turėjau visą garderobą prie jų prisitaikius, o kai sugalvojau nutamsėt, tai nei tipo bežinau, nei tinka kas, nei  kas gražu...

Raudonais - tai čia tais bordavais? Man tai irgi visai gražu smile.gif Bet po teisybei, man iš šviesiais gražu. Tik jau juodais tai nea.
O kokie dabar? biggrin.gif




Aš kartą buvau nusidažius tikrai raudonai. Ne ryžai, bet raudonai, kaip flomasteris lotuliukas.gif Man visai buvo nieko lotuliukas.gif Bet labai greit nusiplovė.
Tiesa, tai buvo vienintelis kartas, kai mano vyras aiškiai ir nedvejodamas pastebėjo, kad aš dažiausi lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 10 26, 00:05)
O kokie dabar? biggrin.gif

Per tamsūs schmoll.gif iš manęs dažai kartais ima ir pasityčioja. aišku, nereikia ir pirkti visokio šlamšto...
O aš šiaip...tikriausiai visą vaivorykštę esu turėjus ant galvos per gyvenimą g.gif ir žalia, ir mėlyna, ir bet kokią, o dar visų atspalvių...
žinau! juodos nesu turėjus, tos tikros, juodai juodos. Tiesiog žinojau visad, kad čia būtent ta spalva, kuri man labiausiai netiktų. Bet va proto, kad ir drabužiai netinka, tai neužteko lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Be-bop-a-lula: 26 spalio 2012 - 00:34
QUOTE(Be-bop-a-lula @ 2012 10 26, 01:32)
Per tamsūs schmoll.gif iš manęs dažai kartais ima ir pasityčioja. aišku, nereikia ir pirkti visokio šlamšto...
O aš šiaip...tikriausiai visą vaivorykštę esu turėjus ant galvos per gyvenimą g.gif ir žalia, ir mėlyna, ir bet kokią, o dar visų atspalvių...
žinau! juodos nesu turėjus, tos tikros, juodai juodos. Tiesiog žinojau visad, kad čia būtent ta spalva, kuri man labiausiai netiktų. Bet va proto, kad ir drabužiai netinka, tai neužteko lotuliukas.gif

O tai jai fotoaparatas iš samaninių akių mėlynas padaro, negali būt kad oda neturi jokio rausvo atspalvio...
Ir man kažkur matyta atrodai su raudonais plaukais g.gif man irgi gražiausiai su raudonais blush2.gif labai teisingas įvaizdis "išlaužas", neatsižvelgiant iš kokio natūralaus tipo eitą... rezultatas buvo thumbup.gif
O tamsūs nekaip ... kad ir ne juodi, vis vien per tamsiai atrodo... cool.gif

Papildyta:
QUOTE(Shana @ 2012 10 25, 22:38)
Vilmuke, pasistengsiu.

Nesutiksiu del pavasario, grynai del akiu, man perejimas toks su labai jau dideliu pritempimu atrodytu, netraukia akis.

hihihi.gif Noa visgi niekur neissisuks, niekam jokiu abejoniu nera.

Jin lindzes spalvotas įsimestų cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2012 10 26, 01:05)
Dabar įdėjau savo foto su mėlynu golfu.
Dar įdėjau foto su juoda suknele. Jūs čia kaip norit, o man atrodo, kad vakariniam variante su juodu špaklium jinai visai nieko mastau.gif

Ir dar įdėjau du savo vaikus. Apie juos manau taip. Manau, kad mažiukas yra arba light pavasaris, kaip aš, ir netgi dar lightesnis, aplamai lighčiausias, koks gali būti, arba jis yra tiesiog nepapilkėjusi iki galo light vasara.
Klausimas - ar tikrai? biggrin.gif

Vyresnėlio išraiškos nuotraukose padorios tik senose foto, kol buvo mažas. O paaugliai dabar kitaip, matyt, nesifotografuoja biggrin.gif  Bet nežiūrint į tai, spalvos lyg matosi. Mano suvokimu, jis yra vasara, bet ne light. O kažkokia kitokia. Klausimas - kokia? biggrin.gif

Labai ten viskas mėlyna...

mažiukas tai light'as, bet kad vasarų tokių super ligh't irgi būna... ta prasme nebūtinai gi papilkėja. Aš savo gyvenime tokių super blondinų pažinojau... na kur peroksidiniai iš prigimties, ale visi vasariniai. Man tai toje foto abu berniukai vasariukai, tik vienas light, kitas soft blush2.gif bet galvos dėl mažojo nedėčiau, nes donstop sūnelis irgi gan vasariškas vasaros paletės spalvose atrodo blush2.gif

vyrai vasaros spalvinio tipo... na ir kuom ne lietuvaičiai?
user posted image
Papildyta:
QUOTE(dontstop @ 2012 10 25, 21:38)
Teka, cool vasara ir yra vasara ant ribos su žiema, kitais žodžiais, vasara su žiemos įtaka. Aš iš tikrųjų nežinau ką naujo pridurti prie to, ką rašiau anksčiau  unsure.gif Lieku prie nuomonės, kad jums reikia imti vasaros ir žiemos paletes ir rankioti iš jų klaidų ir bandymu metodu tinkamas spalvas, derinius, ieškoti savo kontrasto lygį, tinkamus raštus ir tt. Kam jum tas tikslus potipio pavadinimas? Vis tiek ne visos spalvos iš paletės tiks. Nes, kartojuosi, visos spalvos tiktų tik jei paletė būtų sudaryta individualiai. Man atrodo, jūs ir taip daugmaž "jaučiau" savo spalvas, bent iš nuotraukų taip atrodo, nėra didelių nusigrybavimų  4u.gif Tai gal jau eikit toliau kapsulių sudarymo keliu, spalvos tai tik labai maža dalis viso to "reikalo" biggrin.gif  Neverta tiek ilgai tie šiuo klausimu užstrigti  blush2.gif

drinks_cheers.gif ypač dėl paskutinio sakinio drinks_cheers.gif dukart. Imkit šaltas spalvas, tik nesirinkit pižaminių spalvų... ir bandykit kažką gaut... net nesiūlyčiau tiksliai spalvą kapsulės apsibrėžt, bo vargas vienas rasti tada. Laikui bėgant pradėsit vis geriau matyti kas tinka labiau, kas mažiau, o kad taip teisingai iškart be klaidų ... reik eiti į BFAS ir paletę už štukę pasiimt. Nes nu nuspręsit kad žiema... ar kad vasara... vis vien kokio ryškumo spalvos turi būt iš monitoriaus paletės nelabai matosi... tai nuėjus parduotuvėn vis vien pagal savo supratimą rinksitės. O juodos sakėt vis vien nebesinori... tai kame problemos cool.gif ?


Atsakyti