Įkraunama...
Įkraunama...

Abortai-kas tai?

Apklausa: Ar esat dariusi aborta? (121 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
QUOTE(Ajste @ 2012 11 03, 20:37)
Islygos tik su gyvybe nesuderinami apsigimimai arba pavojus motinos gyvybei?


ne, ne tik. As tikrai uz teise rinktis. Bet po antro aborto- tikrai jei butu referendumas- balsuociau UZ priverstine sterilizacija. Nepriklausomai nuo amziaus.

QUOTE
Taip, isgyvena ir visai mazi, neisnesioti, mazesni nei abortu riba kai kuriose salyse. Puiku, mokslas zengia pirmyn. Uztat visuomenes svietimas, vaiku auklejimas ir apskritai pilieciu saugumo uztikrinimas sparciai atsilieka. Kol negalima bus uztikrinti bet kurio zmogaus saugumo nuo kudikio iki senuko, teoriniai pasvarstymai kaip ziauru yra zudyti gemalus/embrionus, tera teorija. Kaip sakiau, kiekvienam savas dziaugsmas, sava tragedija ir pagal aplinkybes ir elgiasi zmones. Jei elgiasi pagal tai ka Zose "liepe" daryt, tai nezinau, tegul ta Zose ir kencia poabortini sindroma ar vaika augina.



drinks_cheers.gif cia tai pritariu. Ir "zosem" atsargiom reikia but. jei jau realiam zmogui sakai "gimdyk, gimdyk, Dievas pades"- reikia nepamirst ir ta "dieva" vaidint ir ne tik menesi-du -trys, o jei negali-nenori- patylet. Lygiai taip pat stumiant aborto link. Cia tas atvejis kada gali isklausyt, bet patart schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2012 11 03, 18:47)
ne, ne tik. As tikrai uz teise rinktis. Bet po antro aborto- tikrai jei butu referendumas- balsuociau UZ priverstine sterilizacija. Nepriklausomai nuo amziaus.
drinks_cheers.gif cia tai pritariu. Ir "zosem" atsargiom reikia but. jei jau realiam zmogui sakai "gimdyk, gimdyk, Dievas pades"- reikia nepamirst ir ta "dieva" vaidint ir ne tik menesi-du -trys, o jei negali-nenori- patylet. Lygiai taip pat stumiant aborto link. Cia tas atvejis kada gali isklausyt, bet patart  schmoll.gif

drinks_cheers.gif thumbup.gif
Zodziu su Jumis diskusija vyksta apie tai, kad kai kurios asobos aborta naudoja kaip kontraceptine priemone. O tai manau niekam is cia diskutuojanciu nepriimtina.
Atsakyti
QUOTE(Neta& @ 2012 11 03, 20:02)
Va butent,neturi. O kai kurios cia bando irodineti,kad net ir vienos d. embrionas jau viska turi,jaucia skausma.


apie vieną dieną nebuvo kalbos,atvirkščiai,bandėm pasakyt,kad apvaisintas kiaušinėlis iki implantacijos,kai tarkim abortuojančiai veikia spiralė,nejaučia skausmo,perskaitykit visą temą.
Atsakyti
QUOTE(Soled @ 2012 11 03, 20:37)
Jei faktas reiškiasi kažkur tai yra patvirtinta. Iš kur čia tokie duomenys? bigsmile.gif Vien šioje temoje viena moteris rašė, kad pasidarė abortą ir tuo visai nesigaili kaip tik jis jai buvo į naudą, nes jau turėjo vaikučių. Tai koks dar faktas? bigsmile.gif

Nu kadangi apie kuna prisidiskutavom, galim ir dvasia siek tiek paliesti.
Duomenys is Visatos informacijos bazes biggrin.gif
Tai as ir sakiau gi,kad laikinai gali buti iliuzija, kad geriau.
Desnis labai paprastas, jei kazka nuzudai, tai Visata irgi tave sunaikins, arba kitaip pats susinaikinsi. Automatiskai ta pacia sekunde, kai kaza zudai isijungia pas zmogu sisinaikinimo programa. Tai zmzones vadina bumerago principu, kaina, uzmokesciu ir pan. Nieko nevyskta siaip sau gyvenime ir niekas nedingsta be pedsaku, nei vienas veiksmas, mintis.
KAIp tai vyks labai daug variantu: nuo ligu iki nelaimingu atsitikimu, priklausomybiu ir t.t.
Esme tame, kad zmogaus kunas tik kaip rubas jo Sielai, jo Subtiliajai Esybei. TAigi mama pasirenka nuzudyti kuna, sielos tai nesunaikina, ji pasilieka moters biolauke, bent jau taip sako daugelis, kurie mato situos dalykus. TAigi ir dabar tas vaikas zudys ta moteri. O paskui vel atvirksciai iki tol kol kazkuris atsiprasys ir nutrauks tai. LAbai gerai Zydryne anksciau buvo parasiusi,kad reikia atsiprasyti. Pirmiausia, ka reikia padaryti, tai pirpazinti sau, kad nuzudziau zmogu, paskui jo atsiprasyti, tada tiketina ta siela atleis ir gales skristi tolyn savo keliu.
Tai va iseikim is savo dezutiniu mastymu, pazvelkim truputi placiau i zmogu -begalini -amzina 4u.gif

Papildyta:
Vis ta teise rinktis doh.gif TAip pabreziama, o kas ta teise atima ?Net jei abortai legaliai butu uzdrausti, nejau manot ginekologai juos nustotu daryti? Be to yra kitu saliu kur daro, o jei tu mazai plaukioja laivai ,kuri taip humaniskai priplaukia prie tu saliu,kur draudziami ir juos daro. GAlu gale zmogus turi laisva valia ir jei jau nores kazka nuzudyti ar nusizudyti tai ir zudys, leidzia tai istaymai ar neleidzia .
Ir ta teise rinkits niekaip nesurista su tuo,kad tai ne zmogus, tik tokiai visuomenei atitinkami istatymai. Kaip su alkoholiu ir cigaretem , pripazinta jau senai,kad narkotikai ,kad sukelia priklausomybe, nu bet pabandyk uzdrausti, juk vis tiek gaus doh.gif unsure.gif Taigi istatymai ziuri ne teisingiausiu moraliniu sprendimu , o kad kazkas turetu geru galimybiu uzsidirbti ir kazkas legaliai trucintis biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 11 03, 20:29)
TAigi, kad ir kokia numanaomai gali buti ziauri baisi vaikyste, tai to zmogaus kelias, jo patirtis, jo pamokos ir jos matyt jam reikalingos, nesvarbu,akd ne visi aplinkiniai tai gali suprasti. Nuzudant ta zmogu atimamas jam tas sansas tobuleti, gyventi ir t.t. O mamai vis tiek nieko gero nebus, vis tiek jau reiks uz ta savo poelgi uzmoketi. FAktas,kad abortas niekam niekada napdarys nieko gero. GAl tik laikina iliucija daugaiu laiko,pinigu, kazkokia karjera, tai tik laikina ir vissikai nesvarbu jei ziuresim is amzinybes perspektyvos ir zmogaus esmes. 4u.gif



nu žinot.. čia jau labai prie religinių pamokymų tinka - nešti savo kryžių kas bebūtų, matyt, taip reikia. Tai reikalinga. Ai, ir nekvestionuot nieko.

Jei jau žiūrėsim iš amžinybės perspektyvos, tai amžinybei visiškai vienodai šviečia, ar gimė, ar negimė vienas ar kitas vabalėlis. O ir žmogaus esmė yra labai jau ginčytinas dalykas.
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2012 11 03, 20:55)
drinks_cheers.gif  thumbup.gif
Zodziu su Jumis diskusija vyksta apie tai, kad kai kurios asobos aborta naudoja kaip kontraceptine priemone. O tai manau niekam is cia diskutuojanciu nepriimtina.


as zinau kiek nykstamai maza tikimybe pastot jei tikrai saugaisi. Del to man skaudu kad abortu tiek daug, tai reikskia tukstanciai ir tukstanciai nesisaugo verysad.gif Zusta vaikai (man apsivaisinusi kiausialaste=vaikas). Ir as tikrai matau skirtuma tarp moters kuri priversta darytis aborta nes vaikui kazkas negerai ar kazkokia kritine situacija (pazistu net viena kuri po dirbtinio apvaisinimo ir ilgu metu nevaisingumo padare aborta nes vos pastojus jos vyras ir pirmas vaikas pateko i avarija, abu buvo komoje, ji atidave vyrui inksta, tt)- ir "ai, gal "pronesiot" ir uuups, vaikas doh.gif As uz moters teise rinktis, bet nesuvokiu, kodel tiek daug ju nepasirenka paprasciausio dalyko: kontracepcijos. BET taip pat matau ir valstybes kalte: KT (beja, isvarvinau akis ieskodama ju abortyvinio poveikio: neradau), prezervatyvai- daug kam neikandami doh.gif Paaugliams gauti apsaugos priemones irgi problema, ne kiekviena panele isdris mamai prisipazint ar pas gine eit, turi buti labiau pasiekiama kontracepcija jaunimui. Jei 15mete apsisprende pradeti lytini gyvenima- draudimai jos nesustabdys, o vat laiku pakystas prezikas - gali isgelbeti gyvybe ir jai, ir jos vaikams.
Papildyta:
Nzn kaip ikelti kaip nuotrauka, tai idesiu nuoroda

http://afinabul.blog...narodenym-detom

Paminklas nepagimdytiems vaikams. Noreciau kad ir LT kazkas panasaus butu.
Atsakyti
QUOTE(Iriz @ 2012 11 03, 21:34)
nu žinot.. čia jau labai prie religinių pamokymų tinka - nešti savo kryžių kas bebūtų, matyt, taip reikia. Tai reikalinga. Ai, ir nekvestionuot nieko.
Jei jau žiūrėsim iš amžinybės perspektyvos, tai amžinybei visiškai vienodai šviečia, ar gimė, ar negimė vienas ar kitas vabalėlis. O ir žmogaus esmė yra labai jau ginčytinas dalykas.

Nu kaip tik as uz tai,kad zmogus bet kada gali pakeisti savo gyvenima, aisku vaikystej tai sunkiau, bet suaugus tam visos galimybes 4u.gif Tik sakiau,kad ir kokios ten kancios is sono nebutinai mes ghalim suprasti ar zinoti,kodle tai vyksta. Bet niekas be reikalo irgi nevyksta. 4u.gif
Oi ir dar kaip nevienodai,kiekvienas esame labai svarbus, tik daznai labai save nuvertinam 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Mergiona @ 2012 11 03, 21:51)
(beja, isvarvinau akis ieskodama ju abortyvinio poveikio: neradau),

Daugelis žmonių net nežino, kad cheminiai kontraceptikai yra abortatyvinės priemonės. Ką tai reiškia? Norplant, Depo-Provera tabletės ir pleistrai yra cheminiai kontraceptikai. Per juos į moters organizmą patenka sintetinės formos tų hormonų, kurie natūraliai gaminasi jai esant nėščiai. Taigi moteris, naudojanti cheminius kontraceptikus, yra pseudonėštumo būsenoje. Jos kūnas „galvoja,“ kad tai nėštumas. O nėštumo metu juk nevyksta ovuliacija – tam nebėra jokios prasmės.
Moters kūnas užprogramuotas pastoti. Mėnesių mėnesiais jis funkcionuoja, ruošdamasis tam įvykiui. Jeigu moteris jau nėščia, tai nebėra jokios prasmės vykti ovuliacijai. Nėščiai moteriai gaminasi hormonai, padedantys jau esančiam embrionui vystytis ir maitintis. Tada apie naujos žmogiškos gyvybės kūrimą negalvojama. Pirmasis poveikis, kuris patiriamas išgėrus tabletę ar panaudojus kitą cheminės kontracepcijos priemonę, vadinamas anovuliaciniu, kadangi sustabdoma moters ovuliacija. O jei nėra kiaušinėlio, tai nėra galimybės ir pastoti.
Bet kartais moterims, vartojančioms kontraceptikus, ovuliacija vis tiek įvyksta. Sveikai moteriai tai normalu, kadangi jos kūnas tam užprogramuotas. Jeigu ji vartoja kontraceptikus ir nepastoja, joje tarsi prasideda kova: kūnas pats stengiasi pagaminti hormonų, sukeliančių ovuliaciją, bet sintetiniai hormonai tą gamybą stabdo ir slopina. Kartais vis dėlto kovą laimi natūralieji, pačios moters kūne gaminami hormonai.
......................Spermotozoidui susitikus su kiaušinėliu įvyksta apvaisinimas. Susiformuoja embrionas – mažytė nauja gyvybė. Embrionas bando keliauti kiaušintakiu link gimdos ir jos sienelėje implantuotis. Bet mama gali nepajėgti išsaugoti vaikelio, kadangi jos kūne per mažai pasigamino progesterono, reikalingo embrionui implantuotis. Tie patys hormonai, kurie turi įtakos ovuliacijai ir vaisingoms gleivėms gamintis, veikia ir gimdos gleivinę – padeda jos sienelėms išvešėti ir pasirengti priimti naują gyvybę. Kadangi moteris slopino savo natūralius hormonus, jos endometriumas (gimdos gleivinė) tapo plonesnis negu turėtų būti – neužteko hormonų kiekio gimdos sienelei išbujoti. Todėl, užuot implantavusis, maža gyvybė išmetama lauk. Farmacininkų terminais kalbant, cheminiai kontraceptikai „sutrukdo implantuotis apvaisintam kiaušinėliui“ t.y. mažam žmogučiui patekti į savo pirmąjį lopšį.


http://www.zmogausgy...cija-kodl-gi-ne

Remiantis naujausiais mūsų duomenimis, spiralės sumažina spermatozoidų gebėjimą apvaisinti, be to, apvaisintam kiaušinėliui neleidžia implantuotis gimdoje.
http://www.vaistai.l...tandart-n1.html

Ji penkerius metus kasdien moters gimdoje išskiria 20 mikrogramų hormono, kuris, beveik nepatekdamas į kraujotaką ir dažniausiai neslopindamas ovuliacijos, veikia tik gimdos ertmėje.

http://www_hormonala...hormonin-spiral

Levonorgestrelis tirština gimdos kaklelio gleives, todėl infekcijos ir spermatozoidai sunkiau patenka į gimdą. Be to, hormonas slopina spermatozoidų judrumą ir veikia gimdos gleivinę – ji ne taip veša, todėl apvaisintas kiaušinėlis (jeigu vis dėlto taip nutiko) negali prisitvirtinti prie gimdos sienelės ir žūsta

http://www_hormonala...odami-klausimai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 03 lapkričio 2012 - 21:28
QUOTE(ada21lt @ 2012 11 03, 22:12)
Spermotozoidui susitikus su kiaušinėliu įvyksta apvaisinimas. Susiformuoja embrionas – mažytė nauja gyvybė. Embrionas bando keliauti kiaušintakiu link gimdos ir jos sienelėje implantuotis. Bet mama gali nepajėgti išsaugoti vaikelio, kadangi jos kūne per mažai pasigamino progesterono, reikalingo embrionui implantuotis. Tie patys hormonai, kurie turi įtakos ovuliacijai ir vaisingoms gleivėms gamintis, veikia ir gimdos gleivinę – padeda jos sienelėms išvešėti ir pasirengti priimti naują gyvybę. Kadangi moteris slopino savo natūralius hormonus, jos endometriumas (gimdos gleivinė) tapo plonesnis negu turėtų būti – neužteko hormonų kiekio gimdos sienelei išbujoti. Todėl, užuot implantavusis, maža gyvybė išmetama lauk. Farmacininkų terminais kalbant, cheminiai kontraceptikai „sutrukdo implantuotis apvaisintam kiaušinėliui“ t.y. mažam žmogučiui patekti į savo pirmąjį lopšį.http://www.zmogausgyvybe.lt/kontracepcija/kontracepcija-kodl-gi-ne


kas per terminai blink.gif "kiausinelis", "embrionas bando keliauti", "isbujoti". wow doh.gif

progesteronas reikalingas ne embrionui implantuotis, jis palaiko jau implantuoto embriono raida doh.gif

zodziu, sorry, briedas. Beto, geriant KT ovuliacija nevyksta is kur tas "kiausinelis" kuris taip graudziai "bando keliauti"?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 03 lapkričio 2012 - 21:21
QUOTE(Mergiona @ 2012 11 03, 19:51)
as zinau kiek nykstamai maza tikimybe pastot jei tikrai saugaisi. Del to man skaudu kad abortu tiek daug, tai reikskia tukstanciai ir tukstanciai nesisaugo  verysad.gif Zusta vaikai (man apsivaisinusi kiausialaste=vaikas). Ir as tikrai matau skirtuma tarp moters kuri priversta darytis aborta nes vaikui kazkas negerai ar kazkokia kritine situacija (pazistu net viena kuri po dirbtinio apvaisinimo ir ilgu metu nevaisingumo padare aborta nes vos pastojus jos vyras ir pirmas vaikas pateko i avarija, abu buvo komoje, ji atidave vyrui inksta, tt)- ir "ai, gal "pronesiot" ir uuups, vaikas  doh.gif As uz moters teise rinktis, bet nesuvokiu, kodel tiek daug ju nepasirenka paprasciausio dalyko: kontracepcijos. BET taip pat matau ir valstybes kalte: KT (beja, isvarvinau akis ieskodama ju abortyvinio poveikio: neradau), prezervatyvai- daug kam neikandami  doh.gif Paaugliams gauti apsaugos priemones irgi problema, ne kiekviena panele isdris mamai prisipazint ar pas gine eit, turi buti labiau pasiekiama kontracepcija jaunimui. Jei 15mete apsisprende pradeti lytini gyvenima- draudimai jos nesustabdys, o vat laiku pakystas prezikas - gali isgelbeti gyvybe ir jai, ir jos vaikams.

Didziaja dalimi sutinku su Jusu mintimis. Taip, kontracepcijos prieinamumas yra svarbus aspektas drinks_cheers.gif Bet manau svarbiausia uz viska yra tai, kaip auklejam vaikus, koki poziuri i lytinius santykius jie turi. Na pavyzdziui yra beproto sunku vaikui aiskinti, kad renkis padoriai, kai pilna pusplikiu dievaiciu ratosi ant scenu, arba kai dabar kiekviena preke reklamuojama sekso pagalba doh.gif Taigi tada seksas yra taip svarbu, taip idomu, taip jo reikia bigsmile.gif Tos pacios reklamos tai nesako, kad tai reikia daryti atsakingai, saugotis nestumo ir LPL, kad tai turetu buti artimas zmogus, o ne eilinis nuo gatves.... na zodziu daug lytinio svietimo dalyku. Tas labai akivaizdu JK, nes kontracepcija cia lengvai prieinama ir nemokama. Yra seimos planavimo klinikos, kur gali israsyt kontraceptiku, kokiu tik nori nuo tableciu iki implantu, taip pat duoda prezervatyvu, ekstrine kontracepcija, tikrina ar neuzsikretus. Zodziu visos galimybes, tik norek. Obet taciau, vaikai yra vaikai ir jei tevai su jais nekalba tikedamiesi, kad pakalbes mokykloj, tie vaikai prisigaudo info is draugu, informacines agenturos viena bobute sake, neaiskiu internetiniu psl... ir pilnametystes sulaukia su iskreiptom ziniom, dar gerai jei su tokiu supratimu praslysta vaikais neapsikrove doh.gif Va ir lietuvoj girdejau dare paaugliu apklausa, tai daug kas (paaugliai) tiki, kad negalima pastoti pirmuju santykiu metu! Zodziu, JK galimybes isvengti nepageidaujamo nestumo puikios, bet truksta supratimo jomis pasinaudoti verysad.gif
Atsakyti
visas tas "straipsnis" ir jo tonas primena kazkada vienoje VLN "naujojoje relygineje bendruomeneje" girdeta pamoksla "kodel evoliucija yra neimanoma"
Papildyta:
QUOTE(Ajste @ 2012 11 03, 22:23)


viskas turi buti daroma kompleksiskai" ir svietimas, ir kontraceptines priemones, is seimos poziuris, tt
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2012 11 03, 22:18)
kas per terminai  blink.gif "kiausinelis", "embrionas bando keliauti", "isbujoti". wow  doh.gif
progesteronas reikalingas ne embrionui implantuotis, jis palaiko jau implantuoto embriono raida  doh.gif
zodziu, sorry, briedas. Beto, geriant KT ovuliacija nevyksta is kur tas "kiausinelis" kuris taip graudziai "bando keliauti"?

Nu pridejau daugiau nuorodu tiesiai is vaistu anotaciju , jie itikinami?
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 11 03, 22:12)


Ada, apie spirale radau, tikrai nezinojau nes niekad neturejau ir neturesiu. Kur tas pats parasyta apie KT?
Atsakyti