Įkraunama...
Įkraunama...

Buto pirkimo etapai ir sumos

Sveiki!
Tęsiame temą http://www.supermama...howtopic=435121.

Dabar labai aktualu, nes perkame būstą. Patyrusios mamytės, dalinkitės patirtimi! 4u.gif
Laukiame smile.gif
Atsakyti
Aktualu ir man thumbup.gif kaip tik šiandien susitinkam su turto vertintoju, o tik gavę ataskaitą lėksim į banką prašyti paskolos cool.gif
Kadangi perkam su paskola, tai ir etapų bus daugiau, ir sumos didesnės, nei perkant be jos doh.gif
Atsakyti
Mes jau einame į pabaigą su visais įforminimo etapais, kai viską baigsime, būtinai viską surašysiu. Sukūriau naują temą, nes pačiai teko labai daug laiko ieškoti informacijos šiuo klausimu, tai gal pagelbėsime čia dar kam nors smile.gif
Atsakyti
Galit ir nelaukti, kol viską baigsit, o dalintis patirtimi jau dabar, nesvarbu, kuriame etape bebūtumėt biggrin.gif
Nors dauguma bankų savo internetiniuose puslapiuose pateikia pakankamai daug informacijos apie visus būsto pirkimo etapus, bet vistiek baisu ką nors praleisti, sumaišyti, ar padaryti kažką ne taip blush2.gif
Atsakyti
Gal kas pasidalinks kai ikeitinejamas hipotekos lakstas pas notara, kokios sumos ten eina? smile.gif
Atsakyti
vakar ikeitinejau sodo namo lakstus hipotekoje, pas notara teko susimoketi apie 650lt, pirkau taip pat per banka
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~*Besisypsanti*~: 14 lapkričio 2012 - 22:35
Tai ką, pabandysiu trumpai parašyti kiek mums kainavo toks malonumas, kaip būsto pirkimas. Nupirkome kotedžą, tikslingai tai parašiau, nes daug kur sumos priklauso nuo būsto vertės.
Taigi,
1. Vertinimo daryti nereikėjo, nes buvo susitarimas tarp banko ir pardavėjo, kad pardavimo kaina ir bus turto vertė, nors šitoj vietoj sutaupėme. g.gif
2. Kai gavome sprendimą iš banko, mes norėjome pasirašyti sutartį su pardavėjais, bet namas dar buvo statomas ir nebuvo 80% baigtumo, tai teko palaukti. Galų gale, mes iš pradžių pasirašėme kredito sutartį su banku - 560lt (čia jau su didžiule nuolaida unsure.gif ).
3. Pasirašėme pirkimo-pardavimo sutartį pas notarą - viso kainavo 2450lt, mokėjome per pusę, tai gavosi 1200lt.
4. Nuėjome į Registrų centrą įregistruoti nuosavybę, pažymą padarė per 3 d.d. - 230lt.
5. Pateikėme prašymą teismui, kad suteiktų leidimą įkeisti būstą (turime mažą vaiką) - nemokamai, padarė per 1 d.d.
6. Nuėjome vėl į banką, įforminome turto draudimą - 260lt ir gyvybės draudimą - 145 lt.
7. Nuėjome pas norarą įforminti hipoteką - hipotekos registrui sumokėjome 108lt ir 625lt notarui.
8. Paskolą paėmem EUR, o su pardavėjais atsiskaitėme LTL, susidarė valiutos konvertavimo skirtumas, kurį turėjome sumokėti - 300lt.
9. Reikia, kad pardavėjas parašytų raštą, kad mes su juo visiškai atsiskaitėme, pirmadienį einame pas notarą atsiimti pakvitavimą, tikiuosi jau nereikės mokėti.
10. Vėl reikės nueiti į registrų centrą su pakvitavimu, kad nuimtų apribojimus nuosavybei, irgi nežinau ar reikės mokėti.
11. Mes 2 m. fiksuojame palūkanas, todėl nuo kredito sutarties pasirašymo iki išmokėjimo turėjome mokėti įsipareigojimo mokestį, kuris sudarė beveik 900lt.
Tokia mūsų ilga istorija 4u.gif bendrai įforminimui išleidome 4100lt blink.gif nerealiai gaila pinigėlių verysad.gif visiems, kas tik pradeda eiti šį ilgą kelią, linkiu sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(taniuffka @ 2012 11 15, 02:21)

....
Tokia mūsų ilga istorija  4u.gif bendrai įforminimui išleidome 4100lt  blink.gif nerealiai gaila pinigėlių  verysad.gif visiems, kas tik pradeda eiti šį ilgą kelią, linkiu sėkmės  4u.gif


Oi oi, tikrai, kad gaila tokių pinigėlių doh.gif
Man tik dėl 11 punkto kažkaip neaišku pasidarė. Tą įsipareigojimo mokestį visi moka, ar čia tik jūsų situacijoj dėl kažkokių priežasčių reikėjo jį mokėti? g.gif
Atsakyti
sveiki,

Šiandien buvau surašyti pirkimo-pardavimo ir į Registrų centrą.
Tai dabar kur man reikės eiti?
"5. Pateikėme prašymą teismui, kad suteiktų leidimą įkeisti būstą (turime mažą vaiką) - nemokamai, padarė per 1 d.d." Aš neturiu vaikų g.gif
Atsakyti
QUOTE(xernesta @ 2012 11 15, 11:12)
sveiki,

Šiandien buvau surašyti pirkimo-pardavimo ir į Registrų centrą.
Tai dabar kur man reikės eiti?
"5. Pateikėme prašymą teismui, kad suteiktų leidimą įkeisti būstą (turime mažą vaiką) - nemokamai, padarė per 1 d.d." Aš neturiu vaikų  g.gif


Mano supratimu, jei dar įgyjamas būstas neapdraustas, tai reikia tą padaryti. o tada jau pas notarą forminti hipotekos, prieš tai sumokant centrinei hipotekos įstaigai 108 lt. man iki šių žingsnių dar toloka, tai galiu ir klysti unsure.gif
Tiesa, pas mus vaikų taip pat nėra. Bet randu tokią info, kad notarui reikia pateikti pažymą apie šeimos sudėtį. Gal čia nuo notaro priklauso, ar reikia jos ar ne... Tai kai jūs praeisite šį etapą, gal parašytumėt, kaip ten su ta pažyma iš gyventojų registrų centro blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wixi: 15 lapkričio 2012 - 11:51
QUOTE(wixi @ 2012 11 15, 08:47)
Oi oi, tikrai, kad gaila tokių pinigėlių  doh.gif
Man tik dėl 11 punkto kažkaip neaišku pasidarė. Tą įsipareigojimo mokestį visi moka, ar čia tik jūsų situacijoj dėl kažkokių priežasčių reikėjo jį mokėti?  g.gif

Dėl tam tikrų priežasčių mes pasirašėme iš pradžių kredito sutartį, o tik po to - pirkimo-pardavimo sutartį. Jeigu jus pasirašote atvirkščiai, jokio mokesčio nebus, nes jus iš karto gaunate paskolą po sutarties pasirašymo. Mūsų atvėju, mes pasirašėme kredito sutartį ir tik po mėnesio paprašėme išmokėti paskolą, kai kiti dokumentai buvo įforminti.
Papildyta:
QUOTE(xernesta @ 2012 11 15, 10:12)
sveiki,

Šiandien buvau surašyti pirkimo-pardavimo ir į Registrų centrą.
Tai dabar kur man reikės eiti?
"5. Pateikėme prašymą teismui, kad suteiktų leidimą įkeisti būstą (turime mažą vaiką) - nemokamai, padarė per 1 d.d." Aš neturiu vaikų  g.gif

Dabar reikia pasirašyti kredito sutartį, įforminti turto draudimą, sumokėti už hipoteką ir eiti pas notarą forminti įkeitimą.
Dėl pažymos apie šeimos sudėtį - mums banke pasakė, kad jos nereikia, tai mes ir neteikėme.
Atsakyti
QUOTE(taniuffka @ 2012 11 15, 17:57)
Dėl tam tikrų priežasčių mes pasirašėme iš pradžių kredito sutartį, o tik po to - pirkimo-pardavimo sutartį. Jeigu jus pasirašote atvirkščiai, jokio mokesčio nebus, nes jus iš karto gaunate paskolą po sutarties pasirašymo. Mūsų atvėju, mes pasirašėme kredito sutartį ir tik po mėnesio paprašėme išmokėti paskolą, kai kiti dokumentai buvo įforminti.
Papildyta:

Dabar reikia pasirašyti kredito sutartį, įforminti turto draudimą, sumokėti už hipoteką ir eiti pas notarą forminti įkeitimą.
Dėl pažymos apie šeimos sudėtį - mums banke pasakė, kad jos nereikia, tai mes ir neteikėme.

o uz hipoteka kur reikia moketi?registru centre pries einant pas notara?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wiliwy: 15 lapkričio 2012 - 17:07