Įkraunama...
Įkraunama...

Ką seneliai veikia su anūkais?

Sveikos visos,

peržiūrėjau, lyg neradau tokios temos.
Noriu paklaust, ką jūsų tėvai (jūsų vaikų seneliai) veikia su jūsų vaikais?

Na, kai į svečius nuvažiuoji, palieki keliom valandom, savaitgaliui ar kai kur išvažiuoji.
Ar jie užsiima su anūkais? Jei taip, tai kuo?

Noriu kažkaip savo tėvus paraginti labiau su anūkais kažką kartu veikti, galvoju, visų pirma, kaip gražiau tai pasakius smile.gif, visų antra - o ką jie galėtų veikti??

Na, stalo žaidimai, pasakos - ok, bet atsibosta, ką dar žaidžia, veikia jūsų tėvai?? Ar tiesiog eina į kiną, žaidimų kambarį, akropolį ir per daug nesuka galvos?

ačiū!!
Atsakyti
QUOTE(Tess @ 2012 11 21, 17:37)
Sveikos visos,

peržiūrėjau, lyg neradau tokios temos.
Noriu paklaust, ką jūsų tėvai (jūsų vaikų seneliai) veikia su jūsų vaikais?


Jei kaime, tai grynai kaimo darbai. O tai yra nerealus geris po miesto. Darzai, malkos, vistos, triusiai. Tik spek morkas rauti, vistai per diena 100-aji karta grudu nunesti ax.gif Gaidi pakalbinti, kiausinius surinkti, piena iskosti, siltnami palaistyti, balose issivolioti.
Seneliai dirba, vaikai padeda ir nori dar. Pagal sezona ir darbai smile.gif Maze ravi kartu, zoles palieka, morkytes rauna tongue.gif
Namie tai zaidzia kartu. Buna leliu darzelis, mociute - aukletoja, migdo, vysto ir t.t. Ligonine - seneli gydo ir gydo. Piesia, lipdo, karpo, tvarko viska kartu. Eina kartu i biblioteka ir renkasi knygas. Tada valandu valandas skaito smile.gif
Zaidzia gaudyniu, slepyniu, seneliai ropoja sustoje i eile ir apsimeta kokiais gyvunais. Vieni kitus gasdina.
Mociute moke siuti lelems pagalveles, pirma karta adatas i rankas dave.
Na, o siaip viska daro tiesiog kartu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tess @ 2012 11 21, 18:37)
Sveikos visos,

peržiūrėjau, lyg neradau tokios temos.
Noriu paklaust, ką jūsų tėvai (jūsų vaikų seneliai) veikia su jūsų vaikais?

Na, kai į svečius nuvažiuoji, palieki keliom valandom, savaitgaliui ar kai kur išvažiuoji.
Ar jie užsiima su anūkais? Jei taip, tai kuo?



o kodel turetum raginti? As suprantu, kad patogu, kai gali vaikus palikti kazkam, bet seneliai tikrai neturi prievoles su jais kazka veikti. Ka nori, kiek nori tiek ir daro ir tas noras raginti atrodo negraziai.

Siaip pagalvojus, net negaleciau pasakyti tiksliai ka mano tevai su mano vaikais veikia - as tame gi dazniausiai nedalyvauju. Zinau, kad vaikai patenkinti vizitais pas senelius ir man to uztenka.
Atsakyti
QUOTE(Tess @ 2012 11 21, 18:37)
Sveikos visos,

peržiūrėjau, lyg neradau tokios temos.
Noriu paklaust, ką jūsų tėvai (jūsų vaikų seneliai) veikia su jūsų vaikais?

Na, kai į svečius nuvažiuoji, palieki keliom valandom, savaitgaliui ar kai kur išvažiuoji.
Ar jie užsiima su anūkais? Jei taip, tai kuo?



Vaikai viską daro kartu. Labai svarbu, kad patys vaikai rodytų iniciatyvą. Tarkim, mano tėtis kiekvieną dieną groja (muzikos mokytojas), tai vaikai visuomet kartu būna - tai barškalais barškina, tai šoka ir dainuoja, tai piešia šalia ir pan. Dirba kartu darbus: tiek namus padeda tvarkyti, tiek lauke šluoja, grėbia lapus (turi vaikišką grėbliuką ir šluotą), pagal galimybes padeda gaminti valgį (maišo blynams tešlą ir pan). Būna, kad žiūri filmukus, būna, kad valandų valandas skaito knygutes ir pan.
Atsakyti
Aš irgi iš tų, kur dažniausiai tiksliai nežinau, ką seneliai veikia su mano vaikais. Iš vaikų įspūdžių sužinau, kad pvz. važinėjosi dviračiais, žaidė krepšinį stadione, buvo miške, žaidimų aikštelėje ar prie jūros (viena močiutė gyvena Klaipėdoje), bet dažnai tiesiog leidžia laiką namie ar kieme. Man taip pat užtenka to, kad vaikai veržte veržiasi pas senelius ir nenori važiuoti namo.

Labai puikiai atsimenu savo vaikystės dienas pas senelius. Ten turėjau savo "daržą", kur pati sėjau ir sodinau, ką norėjau, ten irgi pirmąkart gavau adatą, kaip kažkas čia rašė, ir vąšelį, seneliai leido pačiai išbandyti daugybę dalykų, kurių dar neleisdavo tėvai. Mėgau kartu su kuria iš močiučių vartyti senus atvirukus, albumus ir klausytis istorijų apie savo tėvų ar net jų pačių vaikystę, gimines. Abi močiutės turėjo "savo" patiekalų, kurių negamindavo niekas kitas - mielai leisdavau laiką virtuvėje, kai jos gamindavo. Kadangi abieji seneliai gyveno kaime, turėjo ūkius, tai tekdavo ir jiems patalkininkauti, ir vienoms kažkuo užsiimti, kol seneliai darbuojasi. Vistiek laikas pas senelius niekada neprailgdavo.
Atsakyti
Jei buna pas miesto senelius tai daznai eina i muziejus,zoo soda,ar siaip kur i parka thumbup.gif o jei kaime tai vaikas padeda mociutei,pats pirmas lekia paserti gyvulius,ar nupjauta zole rinkti,o jei ruduo ir sodas pilnas obuoliu,tai gali ten per nakti tupeti rankiodamas juos lotuliukas.gif
Atsakyti
Mums lb retai tenka tokia galimybe palikti vaikus su kuria is mociuciu,nes gyvenam uzsienyje,bet jei griztam,ar mociute atlekia pas mus,aisku pasinaujoma keliu valandu poilsio nuo rutinos. Tiksliai nzn,ka veikia,bet didzioji be proto myli mano mociute (taip ji vadina mano mama) sedi kiauras dienas prie skypo,gyvai,mociute skaito jai pasakas,saip kalba,nes vyresnele pas mane tokia meniska,kad man kartais tikrai sunku su ja rasti kalba,ji tokia idomaus mastymo vaikas,o va mociute - tokia pat,tad issikalba,daug piesia,ziadzia loginius zaidimus,raso zodelius (tik mokosi),mokosi skaiciuosi ivairiausiu ziadimu pagalba,kuriuos pacios ir susigalvoja,taip pat,kiek 5-mete gali,padeda ka namu ruosoje. Pas vyro mama nera teke palikti,tad nzn,ka ji veiktu kaime,na gal eitu pabraskaiuti vasara,ar dar ka darze. Siaip lb nesigilinu,kaip uzsiima,svarbu,kad dicke sako,jog jai patinka buti su mociute,mazoji kol kas dar negali nieko dorai isreiksti,bet jei isgirdus mociutes balsa per skype nudizunga,vadinasi viska gerai smile.gif o siaip kazkaip nurodineti,ka veikti,nemanau,kad grazu,tuom ir yra seneliai kitokie,kad jie veikia tai,ka nori jie ir vaikas,ir visai nesvarbu kiek laiko,svarbu,kad vaikas butu patenkintas,aisku va jei matyciau,kad vaikas nebuna laimingas,tai domeciausi,bet jei viskas ok,palikit viska taip,kaip yra smile.gif
Atsakyti
retai tenka palikti dukryte pas senelius, taciau prireikus visada zinau, kad dukryte bus turiningai uzimta smile.gif mociute ir senutis dukryte ismoko daineliu, eilerasciu. prisigalvoja visokiausiu zaidimu, kurie lavina logini mastyma, susikaupima, atiduma. stengiasi kuo daugiau laiko praleisti gryname ore (kaip mano mamyte sako, nera blogo oro, yra tik netinkami rubai biggrin.gif).

kol dukryte buvo maza ir nejo i darzeli, tai mociute is darbelio (dirba darzelyje) grizdavo su naujom idejom ir jau skambindavo, kad atkeliautume, nes zino nauja dainele, eilerastuka ar zaidima. is tikro net neabejoju, kad seneliu deka dukryte anksti pradejo deklamuoti eilerascius wub.gif
Atsakyti
Mano mama savo anūkėlius tai moko visko, ką tik pati moka. Pvz., gaminti maistą, prižiūrėti augalus. Žinoma yra ir tokia dalis kaip stalo žaidimai ir pasakos arba realios istorijos, kurios labai vaikams patinka. bendravimas su seneliais vaikams labai daug ką duoda, pavyzdžiui aš pati iki šiol dar prisimenu istorijas, kurias man močiutė pasakojo, kai buvau maža, prisimenu, tai, ko mane mokė. Tai lieka visam gyvenimui tikriausiai.
Atsakyti
Och, kaip norėčiau turėti močiutes, kurioms galėčiau palikti vaiką ir nesukčiau galvos, ką jie darys, kol kelias valandas galėčiau skirti tik sau. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2012 11 22, 11:03)
o kodel turetum raginti?


butent...
man labiausiai patiko kai vyro mama skaitydavo pasakas vyresnelei anukei o jaunesne stumdavo atseit "per maza knygutes pleso" dukrai tada buvo 2m, arba uzsidaro miegoti su vyresnele anuke o dukra musu uz duru palieka... o dabar stebisi ko jinai atsainiai taip i bobute- nu pamiega kartais, nori (bet labiau katino nei bobutes) ir kai dabar knyga paima jinai saukia sneka bet neleidzia skaitytio...

kitas atvejis mano mama- skaito jai knygas senelis kol gyvas buvo sekdavo pasakas- jinai ir uzmigdavo su jais paskui persinesdavau- dabar senelio nebeturime verysad.gif tai su mociute kai jinai buna ir miega- meile begaline- ir dazosi jos ten kartu- ir puosiasi... bendrauja- leles visas susinesa trumpiau meile begaline.

o su seneliu is vyro puses tai zaidzia- kilnoja jis juos, keturiom ropoja- joja vaikai- irgi meile begaline... is viso musu vaikai tuos artimuosius labai retai mato ir pasiilgsta... kitas reikalas kaip paaiskinti mazam vaikui kad senelio neber? nors vaikas kazkaip gal uzsimirso? nors didele jau buvo 5m buvo sueje... as vis paaiskinu kad mociute viena atvaziuos ir kazkaip vaikui klausimu neiskildavo o dabar net nezinau... arteja vasara... net nezinau... unsure.gif
Atsakyti
turim nuostabia mociute be problemu galiu palikti vaikus,kadangi mociute labai veikli,tai ko jie tik neprisigalvoja,ivairus pasivaiksciojimai prie upes,pasivazinejimas dviraciais,picerijos,kinoteatrai veiklos daug susigalvoja thumbup.gif
Atsakyti