Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikis ir tvarka namuose

Mano kūdikiui 2 mėnesiai. Jis vis daugiau ir daugiau domisi aplinka, kaip sakant vis mažiau lieka laiko sau pačiai ir namams. Vyras išvažiuoja anksti ryte į darbą ir grįžta vėlai vakare. Taip, kad pagalbos iš jo jokios. Paskaičius, pvz:. Vingro knygą, kaip namus reikia kas dieną siurbliuoti ir drėgnai plauti, dulkes valyti, kas antrą dieną siurbliuoti užuolaidas, savo rankšluosčius, patalynę keisti kas tris dienas, vaiką imant užsidėti švarią prijuostę, o tai reiškia kas dieną ją reikia skalbti, pasiruošti maitinimui (ten dar begalė procedūrų) ir dar daugybė daugybė kitų darbų. Jau nekalbu apie pačio kūdikio higieną, kuri savaime suprantama yra privaloma. O dar reikia su vaiku ir žaisti, ir į lauką eiti, ir pačiai pavalgyti, išsimaudyti, galų gale pailsėti.
Mes su vyru esam labai tvarkingi, ir aš tikrai palaikau tokią tvarką namuose, kokia buvo prieš vaiko gimimą, bet to nepakanka. Pagal aprašymus jaučiuosi labai apsileidusi (na, tikrai nesidedu švarios prijuostės imant vaiką, tik rankas nusiplaunu). Pagalbos neturiu absoliučiai jokios. Kaip sakant 24 valandos non-stop.
Įdomu, kaip Jūs mamytės tvarkotės? Ar viską spėjate? O gal samdote aukles kelioms valandoms? Namu seimininkes? Ar mažiau tvarkotės?
Atsakyti
niekur neskaičiau tokių dalykų ir tikrai taip nesielgiu. jeigu šitaip tvarkytis kadien, tai kada su vaiku būt? Arba kada visa tai daryt, kai mano mažius praklykė iki 3 mėn ir ramus būdavo tik ant rankų doh.gif doh.gif

namie idealios švaros nėra, bandau bent elementariai apsitvarkyt, nes tikrai nespėju. Kai mažulis miega, norisi ir pačiai pailsėti, ramiai pagulėt, paskaityt knygą ar pabendraut su kitom mamom.

namuose būnu viena, ko vyras nepareina iš darbo. Neturim nei auklės, nei namų šeimininkės. Sukuosi be jų - kaip moku ir kaip galiu.

Ir aš kartais jaučiuosi apsileidus, ypač pirmuosius mėnesius tai buvo ryšku. Dabar lengviau.
Atsakyti
Pagal knygą negyvensi.O apsitvarkyt visada galima,kad ir tuo metu-kai tik mažas užmiega.Visada spėju viską. tongue.gif Aišku jei sedėsi SM -tai jau bus nekas cool.gif kartais ir man tada laiko - jau pritrūksta ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eveneir: 14 gegužės 2006 - 15:20
Nereikia tokių dalykų skaityti tongue.gif Atsimenu ir aš tas frazes, bet girdėjau ir kitokių nuomonių - kad steriliai auginami vaikai labiau linksta į alergijas, astmas ir pan. Aišku, pas mus namie dulkės neskraido - prasiurbiu grindis, baldus nuvalau, bet tik kas antrą-trečią dieną, grindų tikrai neplaunu kasdien ir užuolaidų nesiurbliuoju. Guldydama vaikus į savo lovą, patiesdavau vystyklą ir guldydavau ant jo, dar to betrūko keisti savo patalynę kas 3 dienos. O kam ta prijuostė imant vaiką? Dar man pasirodė labai juokinga, kad reikia sterilizuoti puodą, kuriame gaminamas maistas kūdikiui - lyg verdant jis neišsisterilizuoja savaime.
Tik įdomu, kaip elgtis lauke? Papūs nesterilus vėjas, užneš kokią nesterilią dulkelę į nosytę, vaje vaje kas bus lotuliukas.gif
Aš taip įtariu, kad gerb. autorius apie tvarkymąsi namie nusimano tik teoriškai. Tskant, moteriškės gi vis tiek namie nieko neveikia, kodėl gi neliepus joms susitvarkyti?
Atsakyti
Na, sedejimas supermamoj, tai kaip poilsis gaunasi. Juk jo irgi reikia, nes nelaiminga mama - nelaimingas vaikas. O po to - vel i trasa. Namuose pas mus netgi atsiradus kudikiui islieka ta pati tvarka, bet tipo kudikiui reikia daugiau.
As irgi tokios pacios nuomones, kad vaikui reikia demesio ir laimingos mamos, o ne rupestingos, bet piktos namu seimininkes. Cia tipo tokio sterilumo reikia, kad vaikas negautu kokios infekcijos, alergijos ir t.t. Bet kaip tuomet susiformuos jo imunitetas?
Be to, mes dar ir kate turime. Ir ja leidziu pas vaika i kambari (proto ribose). Ar del to jam gali atsirasti alergija katems?
Kazkokia nesamone.
Atsakyti
QUOTE(Augustina @ 2006 05 14, 16:31)
Na, sedejimas supermamoj, tai kaip poilsis gaunasi. Juk jo irgi reikia, nes nelaiminga mama - nelaimingas vaikas. O po to - vel i trasa. Namuose pas mus netgi atsiradus kudikiui islieka ta pati tvarka, bet tipo kudikiui reikia daugiau.
As irgi tokios pacios nuomones, kad vaikui reikia demesio ir laimingos mamos, o ne rupestingos, bet piktos namu seimininkes. Cia tipo tokio sterilumo reikia, kad vaikas negautu kokios infekcijos, alergijos ir t.t. Bet kaip tuomet susiformuos jo imunitetas?
Be to, mes dar ir kate turime. Ir ja leidziu pas vaika i kambari (proto ribose). Ar del to jam gali atsirasti alergija katems?
Kazkokia nesamone.


pas mus namie šuo yra. ir nieko. ateina, vaiką pauosto, vaikas dar šunį kartais ir paglosto. užtat laimingas būna. negi tą vaiką vakuume augint? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovvita @ 2006 05 14, 16:24)
Nereikia tokių dalykų skaityti  tongue.gif Atsimenu ir aš tas frazes, bet girdėjau ir kitokių nuomonių - kad steriliai auginami vaikai labiau linksta į alergijas, astmas ir pan. Aišku, pas mus namie dulkės neskraido - prasiurbiu grindis, baldus nuvalau, bet tik kas antrą-trečią dieną, grindų tikrai neplaunu kasdien ir užuolaidų nesiurbliuoju. Guldydama vaikus į savo lovą, patiesdavau vystyklą ir guldydavau ant jo, dar to betrūko keisti savo patalynę kas 3 dienos. O kam ta prijuostė imant vaiką? Dar man pasirodė labai juokinga, kad reikia sterilizuoti puodą, kuriame gaminamas maistas kūdikiui - lyg verdant jis neišsisterilizuoja savaime.
Tik įdomu, kaip elgtis lauke? Papūs nesterilus vėjas, užneš kokią nesterilią dulkelę į nosytę, vaje vaje kas bus  lotuliukas.gif
Aš taip įtariu, kad gerb. autorius apie tvarkymąsi namie nusimano tik teoriškai. Tskant, moteriškės gi vis tiek namie nieko neveikia, kodėl gi neliepus joms susitvarkyti?


Sutinku biggrin.gif
Atsakyti
As ir tokios nuomones, jei jau taip sterialiai gyventi, tai kaip vystyti imuniteta g.gif As tai tvarkausi, kaip speju. dabar turiu 5men. 2.gif visas beveik demesys jam ir dar vyresnelis kaip naujagimis(su visiska negalia) nors persiplesk. O man poilsio irgi reik. Tai kartais tvarka esu uzmetusi doh.gif
Atsakyti
palaukit kol vaikiai pradės vaikščiot..tada nekils tokių klausimų, kaip namų tvarkymas..stengiuosi apsimėtyt kiek įmanoma ir kai tik gražus oras varom į lauką....arba viską atidedam savaitgaliui, kai teukas namie bigsmile.gif
Atsakyti
Gerai, kad neskaičiau tos Vingro knygos... doh.gif Tvarkausi dažniausiai savaitgaliais, nes dienas leidžiam lauke, o vakarais ir be namų tvarkymo yra ką veikt tongue.gif
Atsakyti
As neskaitau tokiu knygu, ia tikrai reikia namu seimininke tureti norint taip gyventi. As suspeju susitvarkyti ryte, kai vaikas pabunda ir ramiai paguli pavalges (o kartais ir neramiai, visko buna). Be to, as turi vyresni suneli (3 metai), su kuriuo taip pat reikia zaisti, dirbti, aukleti. O jis nelabai linkes pedantiskai viska i savo vieta deti. Kartais ir paskui ji pavaikstau, viska surenku. Mazylis taip pat nenuorama, mazai miega, nori daug demesio, bet kazkaip susitvarkau.
Atsakyti
QUOTE(liucinka @ 2006 05 14, 22:15)
As neskaitau tokiu knygu, ia tikrai reikia namu seimininke tureti norint taip gyventi. As suspeju susitvarkyti ryte, kai vaikas pabunda ir ramiai paguli pavalges (o kartais ir neramiai, visko buna). Be to, as turi vyresni suneli (3 metai), su kuriuo taip pat reikia zaisti, dirbti, aukleti. O jis nelabai linkes pedantiskai viska i savo vieta deti. Kartais ir paskui ji pavaikstau, viska surenku. Mazylis taip pat nenuorama, mazai miega, nori daug demesio, bet kazkaip susitvarkau.


Tai va butent, kad namu seimininkes reikia. Save visa laika laikiau pedantiskai tvarkinga (bijau net pagalvoti, kas bus, kai vaikas paaugs ir viska ciupines. Teks mastyma keisti), na bet ne liguistai. Dabar paskaicius knygu ir straipsniu apie visokias alergijas, mane siurpas krecia. Negi jeigu kambarius siurbliuoji kas trecia diena, o dulkes valai kas antra, vaikas gali gauti alergija? Ar cia daugiau lemia genai? Gal kas daugiau ismanote apie tokius dalykus?
Atsakyti