Įkraunama...
Įkraunama...

Giminaičiai neatsiklausę valgydina mano kūdikį

Sveikos, Supermamos, reikia jūsų patarimo.
Sūnui greit devyni mėnesiai. Dar maitinu pati, bet jau neblogai valgo ir taip vadinamą kietą maistą. Švenčių metas, nusimato bendravimas su giminaičiais, tai smagu, o kartu ir neramu, nes keletas jų jau kelis kartus vaikui bandė sumaitinti kieto maisto neatsiklausę nei manęs, nei tėčio.
Gal esu kiek paranojiška, bet turbūt dauguma sutiksit, kad nehigieniška, kai žmogus prakanda vaisių ir tokį, prakąstą, siūlo graužt kūdikiui. Jei kokią bacilą užneš? Be to, turbūt ir nelabai logiška dar beveik bedančiui siūlyti, kišti į burną bulvės gabalą- kramtyt tai nėr su kuo, o jei pasprings? Be to, vaikas yra tikrai sotus, tai kas čia per keistas įprotis, mano manymu, vaikui lyg kokiam augintiniui vis kaišiot gabalėlį to, gabalėlį ano.
Žodžiu, kiekvieną kartą pasakiau, kad negalima taip ir neleidau. Pirmą kartą kai įspėjau, maniau, kad nebežino, pamiršo, kaip savo vaikus augino. Bet neleisti teko dar sykį ir dar sykį. Apima jausmas, kad arba žmonės manęs negirdi, arba nesupranta. Patarkit, ką daryti, kaip pasakyti, nes dabar yra taip, kad, kai pas juos nuvažiuosim ar jie pas mus, nuo mažiaus nenuleisiu akių, nes bijau, kad vėl sumanys pavaišint kuo nors iš savo burnos schmoll.gif .
Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2012 12 15, 19:12)
Sveikos, Supermamos, reikia jūsų patarimo.
Sūnui greit devyni mėnesiai. Dar maitinu pati, bet jau neblogai valgo ir taip vadinamą kietą maistą. Švenčių metas, nusimato bendravimas su giminaičiais, tai smagu, o kartu ir neramu, nes keletas jų jau kelis kartus vaikui bandė sumaitinti kieto maisto neatsiklausę nei manęs, nei tėčio.
Gal esu kiek paranojiška, bet turbūt dauguma sutiksit, kad nehigieniška, kai žmogus prakanda vaisių ir tokį, prakąstą, siūlo graužt kūdikiui. Jei kokią bacilą užneš? Be to, turbūt ir nelabai logiška dar beveik bedančiui siūlyti, kišti į burną bulvės gabalą- kramtyt tai nėr su kuo, o jei pasprings? Be to, vaikas yra tikrai sotus, tai kas čia per keistas įprotis, mano manymu, vaikui lyg kokiam augintiniui vis kaišiot gabalėlį to, gabalėlį ano.
Žodžiu, kiekvieną kartą pasakiau, kad negalima taip ir neleidau. Pirmą kartą kai įspėjau, maniau, kad nebežino, pamiršo, kaip savo vaikus augino. Bet neleisti teko dar sykį ir dar sykį. Apima jausmas, kad arba žmonės manęs negirdi, arba nesupranta. Patarkit, ką daryti, kaip pasakyti, nes dabar yra taip, kad, kai pas juos nuvažiuosim ar jie pas mus, nuo mažiaus nenuleisiu akių, nes bijau, kad vėl sumanys pavaišint kuo nors iš savo burnos schmoll.gif .

Sveika 4u.gif Giminės tikrai negerai elgiasi schmoll.gif aš taip pat reaguočiau kaip ir tu, juk tai tavo vaikas, tu jo mama, savaime suprantama kad saugai nuo visko, 4u.gif Pasakyk tiesiai šviesiai ka galvoji, pasakyk, kad nekištu vaikui nieko valgyt. Mano mama vis norėdavo kanors ikišt, bet mes su vyru aiškiai pasakėme, kad savo vaikus užsiaugino, kaip norėjo, kaip manė kad yra geriausia, o aš savo auginu kaip aš manau, kad yra geriausia, lai nesikiša. Nėr čia ko schmoll.gif Vienas dalykas yra patarti, o kitas savo daryti doh.gif
Kitas dalykas svetimas žmogus (ne tėtis ir ne mama) duoda atkasta maista schmoll.gif Tam tikrai nepritariu schmoll.gif Nors ir žmogus neserga, bet tai yra nehigieniška (net nežinau kaip kitaip pavadint) blush2.gif
Jei bijai kad gali isižeist, pabandyk pasakyt jiems atsargiai bet aiškiai, kad nekištu maisto, galu gale vaikas gali ir užspringti doh.gif Ir neklausyk tokiu pasakymu kaip ''aš taip užauginau savo vaikus ir nieko nenutiko'' Šitas pasakymaslabai netinkamas, kiti duoda ir saldainiu palaižyt nuo 3 mėn. ir džiaugiasi kad nieko nenutiko ir siulo kad kitos duotu savo vaikams doh.gif
Tau palinkėčiau kantrybės 4u.gif Labai jau sunku tokiems žmonėms išaiškinti doh.gif dažniausiai viskas gaunasi su didžiausiais pykčiais unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Doremina @ 2012 12 15, 20:12)
Sveikos, Supermamos, reikia jūsų patarimo.
Sūnui greit devyni mėnesiai. Dar maitinu pati, bet jau neblogai valgo ir taip vadinamą kietą maistą. Švenčių metas, nusimato bendravimas su giminaičiais, tai smagu, o kartu ir neramu, nes keletas jų jau kelis kartus vaikui bandė sumaitinti kieto maisto neatsiklausę nei manęs, nei tėčio.
Gal esu kiek paranojiška, bet turbūt dauguma sutiksit, kad nehigieniška, kai žmogus prakanda vaisių ir tokį, prakąstą, siūlo graužt kūdikiui. Jei kokią bacilą užneš? Be to, turbūt ir nelabai logiška dar beveik bedančiui siūlyti, kišti į burną bulvės gabalą- kramtyt tai nėr su kuo, o jei pasprings? Be to, vaikas yra tikrai sotus, tai kas čia per keistas įprotis, mano manymu, vaikui lyg kokiam augintiniui vis kaišiot gabalėlį to, gabalėlį ano.
Žodžiu, kiekvieną kartą pasakiau, kad negalima taip ir neleidau. Pirmą kartą kai įspėjau, maniau, kad nebežino, pamiršo, kaip savo vaikus augino. Bet neleisti teko dar sykį ir dar sykį. Apima jausmas, kad arba žmonės manęs negirdi, arba nesupranta. Patarkit, ką daryti, kaip pasakyti, nes dabar yra taip, kad, kai pas juos nuvažiuosim ar jie pas mus, nuo mažiaus nenuleisiu akių, nes bijau, kad vėl sumanys pavaišint kuo nors iš savo burnos schmoll.gif .


sveika, pazystama situacija, va mums 4.5 menesio ir visi siulo jau ivest pilna maitinima kose, jau ir mesa sako ivesk ar manu kose, o as neskubu ivedinet, jau ragaujam bulvyte, morkyte bet po nedaug vos 30-40gr. nepasiduodu kitu auginimui mano vaiko, jau negana pirmus menesius pridirbo;/ o del davimo maisto is savo burnos tai grieztai laikykis, neseniai skaiciau kad taip eduoni perduot galima ir buna su dantukais problemos;/ as tai isvis pakolkas jei tik galeciau nevaziuociau pas gimines ir su jais nesvesciau, gaila tik kad anyta su seima gyvena su mumis ;/ laikykites mamos;)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristtule: 16 gruodžio 2012 - 11:49
Pažįstama situacija ir man, turbūt daugelis mamų su tuo susiduria. Bet aš kažkaip "išsiauklėjau" visus, kad reikia atsiklausti mamos. Tik anyta auklėjimui nepasidavė biggrin.gif Bet kadangi maniškė jau nemaža, valgo mūsų maistą, tai tik žiūriu, kad neduotų ko kuo galėtų užspringti arba kokių neleistinų produktų, pvz grybų...

O sakyti ir reikia tiesiai šviesiai kaip tu galvoji, ir nenusileisti. Aš kartą net paėmiau vaiką iš anytos glėbio, kai manęs neklausė ir toliau savo darė. Isterijų tokiu atveju nereikia, bet turi parodyti, kad tu to netoleruosi ir kad tavo žodis paskutinis.

P.S. kad dantukų neturi, nereiškia, kad nesugebės bulvės gabaliuko sutrinti dantenytėm. Maniškė kramtomųjų dantų pvz neturi, bet puikiai net ir mėsytę nekietą suvalgo wink.gif
Atsakyti
QUOTE(kristtule @ 2012 12 16, 11:47)
sveika, pazystama situacija, va mums 4.5 menesio ir visi siulo jau ivest pilna maitinima kose, jau ir mesa sako ivesk ar manu kose, o as neskubu ivedinet, jau ragaujam bulvyte, morkyte bet po nedaug vos 30-40gr. nepasiduodu kitu auginimui mano vaiko, jau negana pirmus menesius pridirbo;/ o del davimo maisto is savo burnos tai grieztai laikykis, neseniai skaiciau kad taip eduoni perduot galima ir buna su dantukais problemos;/ as tai isvis pakolkas jei tik galeciau nevaziuociau pas gimines ir su jais nesvesciau, gaila tik kad anyta su seima gyvena su mumis ;/ laikykites mamos;)

Ir nepasiduokit aiškinimams mirksiukas.gif
O ka pridirbo jei nepaslaptis? 4u.gif


QUOTE(Simuute @ 2012 12 16, 14:42)
O sakyti ir reikia tiesiai šviesiai kaip tu galvoji, ir nenusileisti. Aš kartą net paėmiau vaiką iš anytos glėbio, kai manęs neklausė ir toliau savo darė. Isterijų tokiu atveju nereikia, bet turi parodyti, kad tu to netoleruosi ir kad tavo žodis paskutinis.

drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Majoga @ 2012 12 16, 16:02)
Ir nepasiduokit aiškinimams  mirksiukas.gif 
O ka pridirbo jei nepaslaptis?  4u.gif



na zinot pirmasias dienas kai norisi pabut vienom tik su savo mazyliu:) o cia sast ir laksto vos tik isgirsta verksma anyta ir griebia is ranku ramint;/
arba dar nescia isivaizdavau kaip maudysiu mazyle pirma karta ir vel anyta isikisa per pirmasias ir dar kelias maudynes pakol netrenkiau durim isejau is kambario pries maudynes ir pasakiau: prauskit, tai vyrui dasuto kad cia mano darbas o ne anytos,
tai va per tokius patampymus katino uz usu, nervu issiliejimo i visus kampusir panasiai net pienas dingo;( nu taip skaudu dar kad negaliu pati matint savo pupos;( ir dar pradzioj anyta kiso papildomus skysciu, ale prakakint;( nu zdz nenoriu daugiau plestis

laikykites nuo tokiu zmoniu toliau pakol maziai nepaaugo:)
Atsakyti
QUOTE(kristtule @ 2012 12 16, 16:13)
na zinot pirmasias dienas kai norisi pabut vienom tik su savo mazyliu:) o cia sast ir laksto vos tik isgirsta verksma anyta ir griebia is ranku ramint;/
arba dar nescia isivaizdavau kaip maudysiu mazyle pirma karta ir vel anyta isikisa per pirmasias ir dar kelias maudynes pakol netrenkiau durim isejau is kambario pries maudynes ir pasakiau: prauskit, tai vyrui dasuto kad cia mano darbas o ne anytos,
tai va per tokius patampymus katino uz usu, nervu issiliejimo i visus kampusir panasiai net pienas dingo;( nu taip skaudu dar kad negaliu pati matint savo pupos;( ir dar pradzioj anyta kiso papildomus skysciu, ale prakakint;( nu zdz nenoriu daugiau plestis

laikykites nuo tokiu zmoniu toliau pakol maziai nepaaugo:)


tikrai nepavydetina situacija ir be galo gaila del pienelio... verysad.gif zinant, kad pienelis be galo vertingas tokiems maziems vakuciams verysad.gif tik gerai, kad susiprato ir gal ateity situacija keisis 4u.gif

o nepabegant nuo pagrindines temos, tai manau reikia tiesiai sviesiai sakyti, kad nenori, jog tavo vaika maitintu neatsiklause. as visada tiesiai sviesiai sakydavau (kol dukryte buvo visai mazute). aisku buvo kam labai nepatikto, net saipydavosi del namo tokio paziurio, bet stengiausi nekreipti demesio ir ziureti tik vaiko geroves 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kristtule @ 2012 12 16, 16:13)
na zinot pirmasias dienas kai norisi pabut vienom tik su savo mazyliu:) o cia sast ir laksto vos tik isgirsta verksma anyta ir griebia is ranku ramint;/
arba dar nescia isivaizdavau kaip maudysiu mazyle pirma karta ir vel anyta isikisa per pirmasias ir dar kelias maudynes pakol netrenkiau durim isejau is kambario pries maudynes ir pasakiau: prauskit, tai vyrui dasuto kad cia mano darbas o ne anytos,
tai va per tokius patampymus katino uz usu, nervu issiliejimo i visus kampusir panasiai net pienas dingo;( nu taip skaudu dar kad negaliu pati matint savo pupos;( ir dar pradzioj anyta kiso papildomus skysciu, ale prakakint;( nu zdz nenoriu daugiau plestis

laikykites nuo tokiu zmoniu toliau pakol maziai nepaaugo:)

Užuojauta, o ypač dėl pieniuko bei ištampytu nervu console.gif

Mamytės, reik netylėt, sakyt ir nieko nelaukt, tylėti ir sukandus dantis kentėti neišeitis schmoll.gif

pas mane kai gimė Mažylė atsirado perdėtas saugojimas, kad niekam neduodavau paimt ant ranku (nebent tikrai pasitikėdavau, kaip kad vyras ar mano tėtis), butu kasnors kitas pabande kanors duot valgyt, imti Mažyle butu geruoju nesibaige schmoll.gif Mažylei metukai, bet dar jaučiasi toks perdėtas saugojimas. doh.gif Nors žinoma jau daug mažiau. unsure.gif blush2.gif

QUOTE(*Mamis* @ 2012 12 16, 17:44)
o nepabegant nuo pagrindines temos, tai manau reikia tiesiai sviesiai sakyti, kad nenori, jog tavo vaika maitintu neatsiklause. as visada tiesiai sviesiai sakydavau (kol dukryte buvo visai mazute). aisku buvo kam labai nepatikto, net saipydavosi del mano tokio paziurio, bet stengiausi nekreipti demesio ir ziureti tik vaiko geroves  4u.gif

drinks_cheers.gif
Nematau iš ko čia reiktu šaipytis blink.gif doh.gif
Atsakyti
Matot, aš tikrai netylėjau. Mandagiai, aiškiai pasakiau: "Neduok vaikui ragauti prakąsto obuolio". Kitąsyk irgi panašiai pasakiau. Bėda ta, kad reakcijos nėr, kad nors ginčytųsi, tik pažiūrėjo į mane ir nuėjo, o apsisukę vėl tą patį. Atrodo, kad nerandu tinkamų žodžių, užtat ir kreipiuos patarimo į jus, nes čia, forume, radau vieną tokią frazę, pasiutusiai tinkančią, kai išgėrę nori paimti panešioti mažių. Na, žmonės tai tikrai ne asocialūs, nepagalvokit, bet tiesiog nepagalvojantys. Tai va, kai vienas dėdė per gimtadienį užragavo velnio lašų ir pajuto nenusakomą norą pasibovyti su mūsų sūneliu, paklausiau, ar jis galėtų dabar saugiai vairuoti. Ne? Vadinasi, ir vaiko nešioti negali. Suveikė thumbup.gif . Dabar niekas niekad net nelenda, žino, kad negalima. Bais esu dėkinga tai mamytei, kuri kažkada kažkam pamėtėjo tokią mintį. Va, kad rasčiau, sugalvočiau ką pasakyti dėl to lindimo maitinti. Nesinori toną kelti, palieku kaip kraštutinę priemonę.
Kristtule, užuojauta tau dėl tokios anytos, smarkiai turėjo nervint, kad net pienukas dingo verysad.gif Manoji šiaip normali moteriškė, bet pradžioj irgi kasdien vis skambino paklausti, ar užtenka vaikui pieno, nes tas vis neramus buvo. Kai jau užerzino visai, pasakiau, kad pieno stoka vaikinas nesiskundžia, tik pilvu skaudamu. Matyt, suprato ironiją ir pasibaigė tokie klausinėjimai ir mišinio siūlymai.
Atsakyti
QUOTE(Majoga @ 2012 12 16, 19:02)

drinks_cheers.gif 
Nematau iš ko  čia reiktu šaipytis  blink.gif  doh.gif


ai buvo tokiu, kai pradejo saipytis, kad as dukrytei (tada jai buvo tik apie 1.5 m) balandzio pradzioj neleidau duoti braskiu doh.gif man protu nesuvokiama, kaip tokiam mazam vaikui galima duoti dirbtinai prisirpintas braskes doh.gif oj pamenu tada kiek komentaru sulaukiau, koks buvo issisaipymas doh.gif
Atsakyti
mano mazaja turbut jei galetu tai ir varskytem pamaitintu ir viskuo ka valgo patys, nors as atsargiai labai i primaitinima ziuriu;) o gal pabandytu autore pasakyti kad atpjautu obuolio gabaliuka ir tada duotu o ne prakasta? arba kad jei nori mazyli palepint tai tegul nuperka jo megstamu vaisiu ar zaisliuka butent jam g.gif
Atsakyti
Man irgi teko su tuo susidurti,kazkaip be problemu dauguma klause,tik brolienei karta teko grieztu balsu pasakyti,kai mano klecka bande "maitinti" maistu pries tai ji sukramcius savo burnoje blink.gif blink.gif kad ir kaip nemalonu buvo ir sirdis drebeje,bet aiskiai,grieztai pasakiau "kad daugiau to nematyciau" ax.gif dar kazka atgal suburbejo,kad atseit meslo i burna neisidejus,bet as atsikirtau,kad net as,mama,taip nedarau del elementariu higienos sumetimu, ir neleisiu to kitiems daryti mano vaikui - daugiau tokiu bajeriu nebuvo 4u.gif
Atsakyti