Įkraunama...
Įkraunama...

"Geros pradžios" grupės darželyje

Gal este vede (vedat)savo vaikus i "geros pradzios" grupes darzelyje. Ka galetumete apie jas pasakyti ? Kas teigiama ir kas neigiama sioje metodikoje. Is anksto dekoju wink.gif
Atsakyti
Zinom, vedem - pati geriausia metodika is visu, as buvau visiskai suzaveta rolleyes.gif bet kiek zinau daugelyje darzeliu taiko misrias metodikas, ta prasme su geros pradzios elementais.

Zodziu nei vieno neigiamo zodelio as pasakyti negaliu, jeigu butu galima ir i mokykla tik tokia vesciau, kazkada paskaiteles tokioj skaiciau thumbup.gif
Atsakyti
Papasakok, Iva, daugiau. Yra galimybė leisti mažiuką į lopšelį, dirbantį pagal geros pradžios metodiką arba į elementarią grupę. Nežinau ką rinktis. Vyresnio vaiko auklėtoja sakė, kad toj lopšelio grupėj, kur dirba pagal geros pradžios metodiką labai didelės rinkliavos.
Atsakyti
na biski jau primirsusi sad.gif mokykloje reikalas vyksta taip - pamokos vyksta atsizvelgiant i vaiku nora. Pvz. siandien yra trys pamokos matematika,gamtos pazinimas ir gimtoji kb, tai per matematoka mokosi skaiciuot kates, per pazinima apie jas sneka, arba ateina kas pasneket ( as buvau syki rolleyes.gif ) o per gimtaja mokosi rasyti tai ka isgirdo per paskaitele thumbup.gif kada nori padaro pertrauka, ir tiek kiek reikia pamokeles trunka, tarkim siandien vaikai labiau nori skaiciuoti - pamokele uztrunka ilgiau, o rasyt nelabai - sita apmokele trumpiau, pertraukos trukme ir laikas labai mobilus ir nuo vaiku priklausantis, kiekviena diena kazkurie vaikai yra uz kazka atsakingi, jie turi korteles su pareigom.
o paskaitele kuria vedziau atrode taip - susedom ant kilimo ir snekejom, vaikai klausinejo, as paveiksliukus rodziau thumbup.gif pasirodo daugelis pamokeliu taip buna kad va ant kilimo, net suolai pas juos klaseje sustatyti visai ne taip kaip normalioj mokykloje.

Darzelyje viskas vyksta labai panasiai, kiekvienas vaikas turi korteles su savo nuotrauka, yra zaidimo kampeliai, prie kiekvieno yra kisenytes, t.y. vaiku skaicius, galinciu zaisti kiekvienam kampelyje ribotas, nes vaikas ateina ir ideda savo kortele i kisenyte ir jeiug ateina kas ir visos kisenytes uzimtos- arba eik i kita kampeli arba tarkis su kuo nors kad uzleistu vieta rolleyes.gif

del rinkliavu- tai manau cia nuo darzelio priklauso, ivairiai turetu buti.
Atsakyti
Gal as cia ne i tema isikisiu, bet smile.gif

Paciai neteko susidurt, bet mano sesuo ten mokytojavo - t.y. geros pradzios mokykloje. Jai paciai net gi labai nepatiko. Jos nuomone, nors gal ir siekiama priesingai, vaikai isugdomi individualistais ir egoistais. Labai didele konkurencija tarp vaiku. Nors vaikai mokomi bendrauti, bendradarbiauti (siulomi tokie grupiniai zaidimai), is tiesu toks priverstinis draugu rinkimas atima galimybe laisvai pasirinkti, trukdo tikrosioms dragystems uzsimegzti. Va, nezinau, kiek tame tiesos, bet siaip mano sese patirusi ir vaiku labai mylima mokytoja, tad manyciau verta isiklausyti.
Papildyta @ [mergetime]1090496792[/mergetime]
Ir bendrai ten kazkokia nefaina atmosfera, na, nesmagu tiesiog sad.gif
Atsakyti
g.gif pasirodo kaip buna, man ten labai patiko, ir atmosfera ir vaikuciai ir tai kaip jie bendrauja wink.gif
Atsakyti

kur yra susidomejau? kiek kainuoja ,kaip paprastam darzelyje?
Atsakyti
Iskilo apsisprendimo klausimelis. Ar vaika vesti i "geros pradzios", ar i valdorfo grupes? Gal kas susiduret ir su viena ir su kita metodika.

Kiek zinau sis darzelis seskyneje wink.gif
Atsakyti
as i valdorfo neleisciau net jeigu primoketu, jie jokiu plastmasiniu zaislu nepripazysta, o is maniskes jeigu kas pabandytu barbes atimt butu sakes sad.gif o ten nieko dirbtino, tik naturalus daiktai
Atsakyti
uola, man irgi aktuali problema tapo ivairios metodika, nes gi, kaip savam, norisi, kur geriausia.... rolleyes.gif
tai man labiua geros pradzios patiko kiek domejausi. ten viskas orientuota i vaiko poreikius: jeigu jis nenori sokti, kai visi eina sokti, tai ir neina, arba gali vienas piesti jei tuo metu jam to norisi, nors kiti kitokia veikla vykdo. bet man pagrindinis iziuretas minusas- tos grupes paprastai buna perpildytos, nes dauguma nori i tokia o ne i paprasta vesti kai tame paciame darzelyje yra pasirinkimo galimybe.
Ai, dar drauge pasakojo, kad jie ryte ten pasisiveikinimo daineles dainuoja, kiekvienam individualiai po stulpeli skiria, mazdaug " labas rytas Agnute, mums tave labai smagu matyti tra lia lia" smile.gif smile.gif smile.gif sake, vaikai buna suzaveti....
del rinkliavu: bent jau ten kur as domejausi, tai mokestis oficialus vienodas tiek i paprasta vedant tiek i geros pradzios. gal tiesiog nuo darzelio priklauso, arba cia su daugiau visokiu priemoniu dirba...

ir valdorfo darZelyje vilniuje buvau ir snekejausi ir ziurinejau.
buvo kas labai patiko, buvo kas visai nepatiko, ir po to nusprendziau visi nevesti. dry.gif
izvelgti minusai: nera fizines veiklos, judejimo, aktyviu zaidimu
nera meninio ugdymo ( dainos sokiai, daile) arba nuo mane tai nuslepe g.gif
rekomenduociau labai vaikams, kurie yra labai jautrus, ramus, nedrasus ir pan.

oi, kiek pripyliau, bi jei kam idomu, galiu ir pliusus pavardinti rolleyes.gif
Papildyta @ [mergetime]1090507174[/mergetime]
............oijojojoj, persiprasau, tiek pripyliau, ir tik dabar ziuriu kad cia gi as apie montesori darzeli. doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
busiu atidesne.. smartass.gif
Atsakyti
QUOTE (mamkinas @ 2004 07 22, 16:34)
uola, man irgi aktuali problema tapo ivairios metodika, nes gi, kaip savam, norisi, kur geriausia.... rolleyes.gif
tai man labiua geros pradzios patiko kiek domejausi. ten viskas orientuota i vaiko poreikius: jeigu jis nenori sokti, kai visi eina sokti, tai ir neina, arba gali vienas piesti jei tuo metu jam to norisi, nors kiti kitokia veikla vykdo. bet man pagrindinis iziuretas minusas- tos grupes paprastai buna perpildytos, nes dauguma nori i tokia o ne i paprasta vesti kai tame paciame darzelyje yra pasirinkimo galimybe.
Ai, dar drauge pasakojo, kad jie ryte ten pasisiveikinimo daineles dainuoja, kiekvienam individualiai po stulpeli skiria, mazdaug " labas rytas Agnute, mums tave labai smagu matyti tra lia lia" smile.gif smile.gif smile.gif sake, vaikai buna suzaveti....
del rinkliavu: bent jau ten kur as domejausi, tai mokestis oficialus vienodas tiek i paprasta vedant tiek i geros pradzios. gal tiesiog nuo darzelio priklauso, arba cia su daugiau visokiu priemoniu dirba...

ir valdorfo darZelyje vilniuje buvau ir snekejausi ir ziurinejau.
buvo kas labai patiko, buvo kas visai nepatiko, ir po to nusprendziau visi nevesti. dry.gif
izvelgti minusai: nera fizines veiklos, judejimo, aktyviu zaidimu
nera meninio ugdymo ( dainos sokiai, daile) arba nuo mane tai nuslepe g.gif
rekomenduociau labai vaikams, kurie yra labai jautrus, ramus, nedrasus ir pan.

oi, kiek pripyliau, bi jei kam idomu, galiu ir pliusus pavardinti rolleyes.gif
Papildyta @ [mergetime]1090507174[[b]*uola rgetime] [/b]
............oijojojoj, persiprasau, tiek pripyliau, ir tik dabar ziuriu kad cia gi as apie montesori darzeli. doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
busiu atidesne.. smartass.gif

Ar nemaisai valdorfo su montesori. Kiek zinau, tai vaiko ugdymas butent grozi, muzika , mena ir kt.

Dekui, uz papasakojima apie gera pradzia wink.gif
Papildyta @ [mergetime]1090507473[/mergetime]
Na va ir issiaiskinom wink.gif biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutes,

As auginu penkiameti ir leidziu i geros pradzios darzelio grupe. Del mokescio: mes mokame tik tiek, kiek ir paprastoje grupeje + metinis mokestelis del ivairiu buitiniu dalyku, taip vadinamas grupes fondas.

Sios grupes veikla patinka todel, kad cia nesijaucia tokiu dideliu krastutinumu kaip valdorfo ar montesori grupeje (tik naturalus zaislai ir t.t.). Bet to propaguojami seimos principai bei mokoma ivardinti vaiko jausmai. Man irgi labai patinka tie ju ivairus pasisveikinimai :Dziaugiusi, kad siandien esi su mumis ir t.t. Pastebejau, kad sunus pradejo atviriau bendrauti, ismoko ivardinti savo busena (as dziaugiuosi, man labai taves gaila, man liudna - kalbejau su psichologe, ir ji patvirtino, kad tai labai gerai - mes visi turime moketi ivardinti savo busena tam, kad galetume zinoti, kaip is jos iseiti). Dar i sios grupes gyvenima labai itraukiami tevai: prasoma, kad tevai atrastu laiko kartais sudalyvauti pamokeleje ar kokiame nors renginelyje. Aisku, sunku atrasti laiko, juk dauguma dirbam, bet esu pati kelis kartus prabuvusi grupeje puse dienos: valgem mano kepta pyraga, skaitem knygeles, diskutavome su vaikais, valgem pietus (visai neblogas tas ju maistelis); kiti teveliai vedesi i savo darbovietes (i kavine, ciuozykla...). Rudeni, kai iseisiu i dekreta butinai dazniau lankysiuosi grupeje.
Atsakyti