Įkraunama...
Įkraunama...

Quorn

Ar vartojate si produkta ir ka manote?
Atsakyti
Mes kartais nusiperkame. Vakar kaiptik su ju "farsu" gaminome cili troskini. Tiesa maisem per puse su liesu kiaulienos farsu, nes pirmakart gaminom, tai pabugom naudot gryna ax.gif Siaip ketinu pasidometi daugiau apie mikoproteinus ir jei nieko neigiamo nerasiu, tikrai pirksim dazniau, nes labai imponuoja tai ka siulo 4u.gif Roadkill, o Jus bandete? Gal receptais ar patarimais pasidalinsite? wink.gif
Atsakyti
Pirmiausia - ačiū už naują produktą. Matyt labai atsilikau nuo gyvenimo, nebuvau tokio girdėjus nei naudojus, todėl pasidomėjau truputį. Tiek kiek radau noro jį pirkti nesukėlė. Jei reikia praturtinti mitybą, kažkuo pakeisti mėsą, man atrodo kad yra iš ko rinktis ir be šito naujo daikto. Informacija neigiama. Naujas stiprus alergenas, ypač tiems kurie yra alergiški pelėsiams, kitiems grybeliams, žemės riešutams, jūros gėrybėms. Čia pasiskaitykit kam įdomu:
http://www.foodsafet...y-fungus-foods/
Kam skanu, tinka ir patinka, kiekvieno asmeninis reikalas ką valgyti. Tik kur pardavėjai ir gamintojai "piarina" kaip supermaistą, toli gražu ne visada atitinka realybę. Tiesiog aš galvoju taip, kartu - nuo vienos dėžutės nieko blogo nenutiks, man nemalonu gąsdinti tuos kurie jį valgo. 4u.gif Atleiskit...

Gal negerai kad kartojasi šaltiniai. Čia CSPI laiškas FDA su duomenimis apie reakcijas į Fusarium. Skaičiai, procentai, kokios reakcijos buvo, detalūs aprašymai gale. Kad uždraustų naudoti maistui.
http://cspinet.org/n...nov-15-2011.pdf
Mediko blogas, paciantas su alergine reakcija mykoproteinams
http://allergycases....umption-of.html

Yra kas valgo ir džiaugiasi, galima pririnkti daug daugiau gerų atsiliepimų. Na bet pasikartosiu, kam grybeliai ne draugai, ragaukit atsargiai. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 14 sausio 2013 - 10:59
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2013 01 14, 09:40)
Informacija neigiama. Naujas stiprus alergenas, ypač tiems kurie yra alergiški pelėsiams, kitiems grybeliams, žemės riešutams, jūros gėrybėms. Čia pasiskaitykit kam įdomu:
Kam skanu, tinka ir patinka, kiekvieno asmeninis reikalas ką valgyti. Tik kur pardavėjai ir gamintojai "piarina" kaip supermaistą, toli gražu ne visada atitinka realybę.
Gal negerai kad kartojasi šaltiniai. Čia CSPI laiškas FDA su duomenimis apie reakcijas į Fusarium. Skaičiai, procentai, kokios reakcijos buvo, detalūs aprašymai gale. Kad uždraustų naudoti maistui.

Kodėl iškart informacija neigiama? Pirmiasia tai turbūt matėte, kad didžiausi nesutarimai ir priekaištai gamintojui yra dėl žymėjimo kaip "grybū kilmės", nes tai nėra toks grybas apie kurį pagalvoja pirkėjas perskaitęs etiketę, todėl gaunasi pirkėjų klaidinimas. Ieškojau to fusarium, tai pati dabar nebežinau ar jis grybas (grybelis) ar pelėsis doh.gif Dėl alergiškumo, tai CSPI tai manau bando sukelt audrą stiklinėje vandens. Aišku, reikia atsargiai, bet su bet kuriuo naujai naudojamu produktu reikia atsargiau. Ta pati soja, taip pat dažnai naudojama kaip mėsos pakaitalas/baltymų šaltinis, tokias alergines reakcijas sukelia unsure.gif Beje, Jums neužkliuvo įtariami ryšiai tarp CSPI ir pagrindinio Quorn konkurento Valstijose Gardenburger? ax.gif Dar užkliuvo, kad laiške Nestle rašo apiie 284 Quorn vartotojus, kurie susirgo jo pavartoję, o nuorodoje, kuri daugiau kaip 6 metais senesnė 550 nukentėjusiųjų ir niekur nematau, kad ta info būtų atnaujinta g.gif Gal ir smulkena, bet man asmeniškai kelia nepasitikėjimą duomenimis ir pačiu tų duomenų pateikėju schmoll.gif Galiausiai 166 nukentėjusiųjų skirtumas (jei jie atsirado, o ne dingo) per 6+ metus, kažkaip neatrodo kaip daugiau nei bet kurio kito produkto, tai nematau ko čia taip kovoti už išėmimą iš apyvartos g.gif Vadina tai nebūtinu produktu, bet jei žmonės perka, reiškias jiems reikia tongue.gif Tegul aiškinasi su FDA dėl jų apibrėžimų kas yra GRAS (generally ecognized as safe) ar šiaip šviečia vartotojus apie mykoproteino kilmę ir GALIMAS reakcijas. Jau nekalbu apie telefoninę apklausą kai paskambino 1 000 JK gyventojų ir apklausė apie mitybą bei alergines reakcijas. Tokias apklausas galima lengvai nukreipti norima linkme atitinkamai užduodant klausima, sureguliuojant klausimų eiliškumą ir t.t.t.t. Be to žmonių nuomonė apie tai į ką organizmas sureagavo neigiamai nebūtinai yra 100 proc teisinga. Pvz mus darželyje dažnai maitindavo pieniška sriuba, o ji taip neskaniai buvo pagaminta doh.gif Turbut ir dabar 90 proc grupės sakytų, kad jiems alergija pieniškai sriubai tongue.gif
Kito gamintojo reklamuojamos savybės nebuvo nei paneigtos, nei iškritikuotos - didelis procentas baltymų ir mažas sočiųjų riebalų kiekis.
Gausu ir rėmėjų šio produkto, įvairios vegetarų draugijos, mokslininkai ir t.t.
Visgi dėl atsargumo sutinku, reikia atsargiai pabandyti ir jei nėra jokių neigiamų reakcijų galma vartoti thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ajste: 14 sausio 2013 - 12:07
QUOTE(Ajste @ 2013 01 13, 22:05)
Mes kartais nusiperkame. Vakar kaiptik su ju "farsu" gaminome cili troskini. Tiesa maisem per puse su liesu kiaulienos farsu, nes pirmakart gaminom, tai pabugom naudot gryna ax.gif Siaip ketinu pasidometi daugiau apie mikoproteinus ir jei nieko neigiamo nerasiu, tikrai pirksim dazniau, nes labai imponuoja tai ka siulo 4u.gif Roadkill, o Jus bandete? Gal receptais ar patarimais pasidalinsite? wink.gif

Meciau valgyt mesa, bet kartais knieti suvalgyti koki nors "tradicini" patiekala perdaug nesukant galvos kuo pakeist pagrindini komponenta -- mesgali. Skonis man patinka.
Bet nuolat kazkas gasdina, kad cia yra GMO ir panasus velniai, su kuriais geriau neprasidet.
Atsakyti
Ajste, sutinku su tavim. Atsiprašau už tą neigiamą informaciją dar kartą, jei mano tonas atrodo netinkamas... Kai žinau koks malonumas alergija, man norisi žinoti kur gali būti paslėptų kaltininkų. Kita vertus, žemės riešutams daugybė alergiškų, bet prekiauti niekas nedraudžia. Tačiau kad išvengtų tie kuriems pavojinga, visur žymima net jei vos pėdsakų gali būti likę.4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 14 sausio 2013 - 16:29
QUOTE(Roadkill @ 2013 01 14, 14:54)
Meciau valgyt mesa, bet kartais knieti suvalgyti koki nors "tradicini" patiekala perdaug nesukant galvos kuo pakeist pagrindini komponenta -- mesgali. Skonis man patinka.
Bet nuolat kazkas gasdina, kad cia yra GMO ir panasus velniai, su kuriais geriau neprasidet.

Kad būtų GMO tikrai neteko girdėti g.gif Regis natūraliai toj grybienoj-pelesienoj užtenka baltymo, kad nereikėtų tobulint. O ir gamybos procesas iš pirmo žvilgsnio pakankamai efektyvus, kad nereikėtų saugot nuo ligų ar pan.
Kuriuos produktus naudojat? Mes tai kolkas bandėm tik "faršą", kažkaip lengviau pritaikyti ax.gif
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2013 01 14, 15:03)
Ajste, sutinku su tavim. Atsiprašau už tą neigiamą informaciją dar kartą, jei mano tonas atrodo netinkamas... Kai žinau koks malonumas alergija, man norisi žinoti kur gali būti paslėptų kaltininkų. Kita vertus, žemės riešutams daugybė alergiškų, bet prekiauti niekas nedraudžia. Tačiau kad išvengtų tie kuriems pavojinga, visur žymima net jei vos pėdsakų gali būti likę.4u.gif

Nieko tokio, gi pateikėt naudingą informaciją 4u.gif Tik mane pačią nervina tokie rėkiantys, kad kažkas negerai, o pakapsčius paaiškėja, kad gal jie visai ne tavo sveikata rūpinas, gal jų duomenys nėra visai tikslūs ir t.t. Taip pagalvoju, kodėl "blogiečiai" sugeba visus galus suslėpt, informaciją pateikti įtikinamai ir be klaidų, o "geriečiai" tai kokį skaičių praleidžia, tai kur nugrybauja, tai dar kas doh.gif
Tokie žemės riešutai gerokai labiau pažįstama alergija, žinomas procentas sergančiųjų ir labai dažnas ingridientas įvairių produktų gamyboje, tai ir žymi. Vat dabar pagalvojau, kad Quorn tai jau keli dešimtmečiai JK gamina ir prekiauja, tai per itek laiko jau būtų išlindę didesni baubai g.gif Kaip suprantu kolkas tik kiaušinius pakeitė į free range nežinau kaip čia lietuviškai? Laisvai besiganančių vištų (o ne laikomų uždarose patalpose) g.gif
Atsakyti
Dazniausiai perku "vistienos" gabaliukus. lotuliukas.gif
Bet stengiuos nepiktnaudziaut.
Atsakyti
QUOTE(Roadkill @ 2013 01 14, 17:01)
Dazniausiai perku "vistienos" gabaliukus. lotuliukas.gif
Bet stengiuos nepiktnaudziaut.

O kaip gaminat? Kaip skonis? Galvoju reiktų ir mums pamėginti, baisiai jau aktualus tas riebalų sumažinimas racione ax.gif
Atsakyti
Skonis neblogas, puikiai pakeicia vistos krutinele, ten kur receptas jos "reikalauja". Gaminu paprastai - apkepinu keptuvej su svogunais, grybais, darzovem, kokiu nors padazu, o tada pasirinktinai su makaronais, ryziais ar bulvem.
Kulinarinio talento daug nereikia. Uncle Ben's tipo gamybos uztenka.
Atsakyti
Pabandėm ir mes "vištos krūtinėlių". Visai patiko, jokio specifinio skonio nepajautėm, bet gal todėl, kad vėl padažas su grybais buvo doh.gif: Kadangi dabar šaldytų Quornų išpardavimas mūsų vietinėj parduotuvėj, reikės įsigyti daugiau ir įvairesnių produktų (dešrelių, kotletų), kad būtų atsargai šaldiklyje thumbup.gif:
Atsakyti
Man kas neramu, kad nors sakoma kad cia naturalus produktas, bet jis gi neauga ant medziu. O laboratorijose gi biesas zino kas gali but isdarinejama.
Atsakyti