QUOTE(LaWita @ 2014 01 07, 22:11)
Prie karsto vandens recirkuliacijos mums jau gyvatuko jungti neina,nes pas mus kolektorine vandentiekio sistema,kuri jau isvedziota.O vonioje nuo grindinio sildymo kolektoriaus gyvatuko vietoje yra atvesta vamdziai jam pajungti.Tai galvojam,ar tuos vamdzius visai uzaklinti(nes nesinori uz kombinuota gyvatuka moketi apie 1000lt,kai nebutu is jo realios naudos).Ir dabar svarstymai,gal tiesiog sienoje paraizgyti grindinio sildymo vamdzio,kad siltu siena,ant kurios butu pritvirtinta pakaba kabinti ranksluosciam.Ar tiesiog nedaryti nieko,o ateityje jei reiketu tiesiog pakabinti elektrini gyvatuka?
Nelabai suprantu kam reikia draskyti sieną, bandant į ją sukišti šildymo vamzdžius ir kokia iš to nauda. Paprasčiau už 100-200 Lt nusipirkti gatavą daiktą ir tiesiog prisukti prie sienos.
Vonioje sunkų apsieiti be šildomo gyvatuko. Juk, rankšluosčiai turi ne tik kabėti, bet ir džiūti. Aišku, jei grindiniam šildymui naudojamas vanduo yra gaminamas ŠS pagalba, jo temperatūra yra kiek žemesnė nei reikia - tik 35-40С, tačiau tai žymiai geriau nei iš vis nešildyti. O jei į grindinį kolektorių paduodamas karštesnis vanduo (pvz. nuo dujinio katilo) - tai, aplamai nėra jokių problemų - reikiama temperatūra pasiekiama, kolektoriuje reguliuojant srautą šiame vamzdyje.
Dažniausia, šildymo sistemos suprojektuotos taip, kad jos įsijungia tik žiema. Tokių atveju, būtinai turi būti numatyti kranai, atjungiantis vonios gyvatuką nuo šildymo sistemos ir elektrinis tenas gyvatuke. Kitaip, vasara vonioje neturėsite aplamai jokio šilumos šaltinio. Tai reiškia ne tik tai, kad ten bus vėsiau nei norėtųsi, bet ir tai, kad ten bus per didelis drėgnumas (niekas nedžius, rankšluosčiai akimirksnių pelys). Jei naudojate natūralia ventiliaciją - jį neveiks.
P.S. Kalbant apie centrinį šildymą (ypač Vilniuje), aš nejungčiau gyvatuko prie šildymo vandentiekio, o montuočiau autonominį, elektrinį.