QUOTE(AnaDeizy @ 2013 01 23, 15:38)
Viliene, Jus rimtas vyras, tai tiesiai Jusu klausiu, ne del popierelio, yra skirtumas ar NEPS25 ar NEPS30 sienoms.?
Į rimtą klausimą - rimtas atsakymas.

Neabejoju, kad pats su aukštaja matematika draugavai ne per seniausiai, tai suprasi

Šilumos nuostoliai yra tiesiogiai (ta prasme jei nagrinėjame tik nuostolius per sieną su NEPS) priklauso nuo šiluminio medžiagos laidumo, kuris skaičiuojamas U=lambda/d, kur d - medžiagos sluoksnis. Laidumas yra dalis nuostolių formulėje: Q=U x A x (t1-t2), A - plotas, t - vidaus ir laiko temperatūros. Arba Q= A x (t1-t2) x lambda / d. Tai atvirkštinio proporcingumo funkcija, jos grafikas -
hiperbolė
Taigi, net norint nepavyks nuostolių suvesti į nulį - tuomet d sluoksnio storis artės į begalybę, ką ten 30cm

todėl turi būti protinga riba, kur sluoksnio storinimas praranda bet kokią prasmę: padidinus d kad ir 100% nuostoliai tesumažės gal tik 1%.
Tavo lauko sienų kažkur ~200m2, todėl papildomi 5cm NEPS tai tik 10m3 neoporo, kas tur būt <2kLt - lyginant su namo verte tik ašara jūroj

gal būt smeigės truputi pabrangs, bet tai manau max šimto-dviejų ribose. Nelabai kuo rizikuoji storindamas iki 30cm, finansiškai labai nenukentėsi. Dar du skaičiukai, šilumos nuostoliai abiems atvejams, tavo arko paimsiu R1, apdailų nevertinsiu:
1. 200m2 x (20 - (-23)) x (1+0,032 / 0,25m) = 9700W
2. 200m2 x (20- (-23)) x (1 + 0,032 / 0,30) = 9517W
Kaip matai skirtumas nė 200W nesudaro, čia prie -23C projektinės temperatūros, o jei pagalvosime apie vidutinę šildymo sezono temperatūrą -1C tai beliks tik ~100W. Ką reiškia 100W: per sezoną, ~150d x 24val x 0,1kW x 0,3Lt (kažkur kWh kaina dujoms) litinė išraiška gaunasi ~108Lt per žiemą ir dar galime pridėti ~30Lt per vasarą, kai NEPS tave gins ne nuo šalčio, bet nuo karščio, finale ~135Lt per metus.
Tu tikrai geresnis ekonomistas nei aš, ar verta įkišti ~2000Lt kad per metus taupytum ~135? Ir išlaidos, ir efektas palyginti "monkės biznis"
Na dar gal vertėtų atsižvelgti į pastato vertę - anuš sugalvosi dvarą parduoti, tai 30cm tikrai badys akis pirkėjui
Papildyta:
QUOTE(LokysL @ 2013 01 23, 16:22)
Siaip yra formules pasiskaiciavimui koks efektyvumas dedant 25 cm ir dedant 30 cm, bet ten neisgeres nesuprasi
AD, greit įkalk brendžiuko nes aukščiau išdėstyta su tomis formulėmis
Papildyta:
QUOTE(*** @ 2013 01 23, 16:26)
labiausiai neramina zvyro kasinejimas (su karuciu per duris?)...
1. Žemsiurbė
2. Betono siurblys - pridedant "truputi" vandens
3. Transporterio juosta per langus.
4. Kur buvote, kai dar nebuvo sienų, perdangos?
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2013 01 23, 16:36)
Viliene, rimtas vyre

noriu pasiguosti, kad pas mane tokių tempų saulės kolektorius nepadaro...

Nesuprantu kodėl... Kolbų 30, tikrai neapsnigusios. Cirkuliacinis ant minimalaus greičio paleidžiamas, bet nuėmus pirminę šilumą (nu kai atvažiuoji jau saulei šviečiant kelias val) tolimesnis šilimas labai vangus... Nesuprantu kame reikalas...
1. Saulės intensyvumas - diena dienai nelygi.
2. Kolektorių kampas (man reikėjo dar stačiau statyti; PV kabinsiu ant pietinės sienos)
3. Cirkuliacinio debitas
4. Norima glikolio temperatūra
Gal būt be 18vnt kolbų skirtumo kas vos ne 1,5 karto daugiau mūsų cirkuliacinis duoda mažesnį debitą, o temperatūrinis režimas tik start +38C, stop +28C. Gal lyginame ne vienodom sąlygom?
Papildyta:
AD, kiek m2 tavo lauko sienų? *** tie 9,7kW ir 9,5kW labai dx atrodo, gal kur klaidą padariau, nu negali būti tiek daug...iš myto lyg 55m rostverko buvo tai grubiai x 3,7