QUOTE(zikas1970 @ 2013 01 17, 11:24)
o skiedziat kaip? kokiu santykiu?
Ir kada jau tuos poomidoru daigelius laistyti sitaip rekomenduojama, kai jau siltnamy sedi, ar kai dar indeliuose auginami?
Papildyta:
aš tai laistau kai jau išleidžia šakneles, nes tas užpilas skatina šaknų sistemos augimą. Laistau į pora savaičių kartą, gerai praskiestu, šiaip tai dažnai tikrai nereikia naudot, o tuo labiau gausiai. Naudoju tik kol gerai įsišaknyja, po persodinimo ypač patiko man jis- ar gėlės, ar daržovės- jei turi geras šaknis- visai kitai atrodo ir auga. gal kas kitaip naudoja- papasakokit, gal aš ką pražiūrėjus beskaitinėdama apie šiuos stebuklus. Yra tema apie tai, man atrodo

va, radau
http://www.supermama...?...439721&st=0
ka stingit ieškot- keli patarimai
Pvz.:Jokių purškalų, nebent seniai pripažintu Bordo skysčiu nupurškiamos trečiametės braškės, kai po derliaus nupjaunami jų lapai.
Nuo morkinės musės jos pridengiamos agroplėvele, o šliužai, kuriuos tenka gaudyti net naktį, lengvai sulipa į arbūzų ar melionų žieves arba indelius su alumi
Paprasčiausios priemonės - visai po ranka. Tai taukės lapai arba taukės, dilgėlių ir asiūklių mirkalas, kuriuo sulaistomas besiformuojantis kompostas. Labai tinka kraujažolių, bitkrėslių mirkalai. Ir kitos žolės, paraugintos apie 7-10 dienų vandenyje kartu su kibiru karvių ir arklių mėšlo, tampa puikia skysta trąša šiltnamio augalams, tik ją būtina atskiesti (1 : 50). Augalai gauna ne tik skysto azoto, bet ir kalio (jo daug asiūkliuose) bei mikroelementų. R. Štainerio pasekėjai mano, kad tokie bioaktyvatoriai augalus veikia panašiai kaip homeopatiniai vaistai žmogų. (www.sodospalvos.lt)
Papildyta:
Žalingus vabzdžius galima naikinti augaliniais preparatais. Jie ne tokie efektyvūs, kaip cheminiai, bet neretai labai nuodingi ir pavojingi. Paruoštus preparatus, koncentruotus nuovirus ir ištraukas laikyti lygiai taip kaip ir pavojingiausius nuodus, neleisti prie jų vaikų, dirbant su jais reikia laikytis atsargumo priemonių.
Tabako dulkės ir machorka vartojamos augalams dulkinti arba rūkinti nuo amarų ir blakučių. Dažniausiai vartojamas tabako arba machorkos nuoviras arba ištrauka.
Ištrauka
Norint pagaminti 10 1 ištraukos, imama 300-400 g tabako dulkių arba machorkos, užpilama 5 1 šilto vandens ir paliekama nusistoti vieną dvi paras retkarčiais pamaišant. Ištrauka nupilama, nukošiama, per dvigubą marlę ir praskiedžiama vandeniu iki 10 l. Į šį kiekį prieš purškiant įdedama 40 g smulkiai sutarkuoto muilo.
Nuoviras
Norint pagaminti -10 1 nuoviro, imama 250 g tabako dulkių arba machorkos, užpilama 2,5 1 vandens ir verdama 30 min., vis įpilant vandens. Nuoviras paliekamas nusistoti 24 val., nupilamas, nufiltruojamas, praskiedžiamas vandeniu iki 10 1, įdedama 40 g muilo.
Papildyta:
Galima pasiruošti organinių trąšų. Pvz., svogūnų ir česnakų ištrauka neleis plisti grybeliams. Tokiam antpilui paruošti imkite 500 g svogūnų ir česnakų, užpilkite juos 10 l vandens ir kurį laiką palikite, kad prisitrauktų. Po to paruoštą ištrauką praskieskite 10 dalių vandens ir palaistykite dirvą. Veiksminga priemonė nuo grybelinių ligų yra dirvinių asiūklių nuoviras.
Alijosius.(alavijas) Vandeniu skiestomis (1:1) jo sultimis dezinfekuojamos darzoviu seklos - nuo ivairiu ligu. Siame tirpale jos mirkomos 6 val., paskui nuplaunamos, gerai apdziovinamos ir sejamos.
Alijosiaus uzpilas naikina voratinklines erkutes. I emaliuota inda dedama 150 g alijosiaus lapu, uzpilama litru vandens ir uzdengus laikoma 7 val. Po to nukosiama. Pries purskiant idedama 5 g skysto muilo ir gerai ismaisoma.
Baltalksnis. Vandeninis uzpilas (1 kg mases - 10 l vandens) naikina voratinklines ir saknines erkes.
Nuoviru purskiami vaismedziai nuo amaru bei voratinkliniu erkuciu. Kilograma sausu 92 kg zaliu) susmulkintu lapu uzpilame 10 l vandens, palaikome 24 val., paviriname 30-40 min., atvesiname, po 6-12 val nukosiame ir nupurskiame. Noredami is darzoviu lysviu isbaidyti kurklius, lysveje kas 1,5 m prismaigstome zaliu alksnio sakuciu. Kai jos sudziusta prismaigstome nauju
Didzioji varnalesa. Uzpilui svieziai nuskintus susmulkintus lapus (1/3 kibiro) uzpilame 10 l vandens, palaikome 3 paras ir nukosiame. Purskiame kopustus, ridikelius, ridikus ir kitas darzoves nuo ivairiu lapus griauzianciu kenkeju (viksru)
Paprastoji bitkresle. Nuovirui tinka visos augalo dalys. 700-800 g dziovintos susmulkintos mases arba 2-2,5 kg zalios zoles uzpilame 10 l vandens. Palaikome 1-2 dienas, paviriname 25-30 min., nukosiame ir atskiedziame saltu vandeniu (1:2)Purksti geriau vakare kas 5-6 dienas. Naikina amarus, vaisedzius, ziedgrauzius ir blakutes
Bulves. Bulvienoju uzpilu purskiami vaismedziai nuo amaru ir erkiu bei darzoves nuo kopustiniu baltuku, peledgalviu ir kandziu.
1,2 kg zaliu arba 1,6-1,8 kg dziovintu bulvienoju (ju galima pasiruosti rudeni:nupjaunami, isdziovinami ir laikomi sausoje patalpoje)uzpilame 10 l silto vandens ir palaikome 3-4 val., nukosiame, pridedame 10 g skysto muilo ir purskiame. Sis uzpilas tinka nuo agurku amaru.
Cesnakas. Ruosiami skilteliu, sausu laisku ir skilteliu likstu uzpilai.Cesnako uzpilas naikina amarus, pievines blakutes, ivairius peledgalvius, voratinklines bei pumpurines erkutes ir kt.
0,5 kg smulkintu cesnaku lukstu uzpilame 3 l vandens, palaikome 5 paras tamsioje siltoje patalpoje ir nukosiame. Gauname koncentruota tirpala. 10 l vandens imame 60 ml uzpilo, 50 g ukinio muilo ir purskiame.
nupurske sprogstant serbentu pumpurams arba iskart po zydejimo, sunaikinsime pumpurines erkutes200 g ka tik susmulkintu (sutrintu) skilteliu reikia uzpilti 10 l vandens).
10 % cesnako uzpilas naudojamasnuo pomidoru fitoftoros
Nuo vaismedziu ir darzoviu lapus grauzianciu viksru bei amaru gelbsti cesnako skilteliu, tabako atlieku ir svogunu lukstu nuoviras. Imame 200 g tabako atlieku, 150 - 200g svogunu lukstu ir 200 g sumaltu cesnako skilteliu, uzpilame 10l vandens, dar pridedame 30g muilo ir murskiame augalus.
Cesnakais naikinami aruodiniai striaubliukai. i centneri grudu imaisome 200g cesnaku. Kai vabalai isropoja i pavirsiu, juos surenkame ir sunaikiname
Paprastoji kraujazole. Uzpilus bei nuovirus verdame is visos antzemines augalo dalies su pasaknio lapu skriotelemis zydejimo pradzioje. Zole susmulkiname ir isdzioviname.Paprastosios kraujazoles uzpilai ir nuovirai naikina ciulpianciuosius zalingus vabzdzius(amarus,tripsus,blakes bei voratinklines erkutes)
uzpilui 0,8 kg sausos susmulkintos zoles uzpilame verdanciu vandeniu, palaikome 36-48 val., nukosiame, pripilame vandens iki 10 l, pridedame 40 g muilo, gerai ismaisome ir purskiame.
Nuovirui reikia tiek pat zoliu kaip ir uzpilui.Palaike 36-48 val., dar 30 min paviriname, paskui nukosiame, pripilame vandens iki 10 l, pridedame muilo ir purskiame
[Kurpele Zole renkama pries zydejima. Uzpilai naikina obelinius zaliuosius amarus, paprastuosius avietinuku, smulkius lapus griauziancius viksrus, pjukleliu lervas.
kilograma antzemines dalies ,ilteliu uzpilame 10 l vandens ir pridedame 30ml sarmo. Laikome 48 val., nukosiame, pres purskiant dar ipilame 5 l vandens, idedame 40-50 g muilo.
Demetoji mauda Jos uzpilai naudojami nuo jaunu viksru, smulkiu lapus grauzianciu lervu, vabalu ir pjukleliu. Lapai skinami pavasari iki birzelio, o likusi antzemine augalo dalis pjaunama brestant sekloms. Uzpilas ruosiamas is lapu, ziedynu, subrendusiu vaisiu ir smulkiu stiebu. 1 kd zaliu augalu uzpilame 2 l salto vandens ir sutriname. skysti nusunkiame, o isspaudas uzpilame 15 l vandens. Po 6-12 val. skysti nupilame ir sumaisome su anksciau nusunktu.
Vienmete paprikaJos nuoviru purskiami vaismedziai ir darzoves pries zydejima bei po jo (zali lapai) nuo amaru, smulkiu kopustinio baltuko viksru, lervu ir sliuzu. Purskiant pries zydejima, imama 0,5 l nuoviro, o po zydejimo - 0,1l nuoviro skiedziama 9,5 litro vandens ir pridedama 40 g muilo. Nuovirui reikia kg smulkintos vienmetes paprikos vaisiu, stiebu ir lapu. Mase uzpilame 10 l vandens, mirkome 2 paras, balanda paviriname emaliuotame inde ir vel laikome 2 val. Po to nuovira nukosiame ir laikome tamsioje patalpoje.
Uzpila paruosiame is kg zaliu arba 0,5 kg sausu dziovintu vaisiu uzpyle 10 l vandens. Valanda verdame uzdarame emaliuotame inde, paskui laikome 2 paras, tada vaisius sutriname ir nusunkiame. Koncentrata skiedziame vandeniu (1:7) ir pridedame 40 g muilo. Naudojame nuo amaru, tripsu ir kitu kenkeju.
Vaistine medetka. Jos seklu uzpilu (200 g seklu - 10 l vandens) darzoves purskiamos nuo kenkeju.
Paseje medetku tarp braskiu ir darzoviu, apsiginsime nuo erkiu bei fuzarinio saknies puvinio
Nasturta. Sejama eilemis tarp ratiliu, nes apsaugo juos nuo fuziarozes
Petrazole. Braskiu uogas nuo sraigiu apsaugo lysviu pakrasciuose pasetos petrazoles.
Melynasis palemonas. 10% sausu saknu uzpilas naikina voratinklines erkutes.
Vaistinis oziarutis.
. Uzpila ruosiame is sausu sumaltu augalu (900 - 1kg - 10 l vandens). Palaike para nukosiame ir purskiame augalus nuo[B] voratinkliniu erkuciu.
[B]Nuodingoji nuokana. Uzpilui naudojamos visos augalo dalys. 1 kg sausos smulkintos zoles uzpilame 10 l vandens, nusunkiame ir purskiame augalus nuo pjukleliu.
Didysis pentinius. Jo užpilais bei nuovirais purškiami nuo kopūstiniu kandžiu, kopūstiniu ir ropiniu baltuku, pelėdgalviu, ugniuko vikšrų, lapgraužiu lervu, netikruju pjūkleliu viksru.
Užpilams bei nuovirams pjaunama visa antžemine augalo dalis, kai jie krauna ziedus ar pradeda žydėti. Žolę susmulkinama ir išdžiovinama. Sėklos renkamos ir šakniastiebiai kasami rudeni.
Užpilui reikia 1 kg stambios susmulkintos žolės arba 400 g seklu, arba 100 g šaknų. Užpilame 10 l vandens ir laikome 2 paras, paskui nukošiame ir naudojame.
Nuovirui kg sausos žolės užpilame 10 l vandens, palaikome 10-12 val., paviriname1-2 val ir nukošiame. Nuoviras gerai išsilaiko visa mėnesį.
Dirvine piene. Šviežiu jos užpilu 3-4 kartus kas 4-6 dienas augalai gausiai purškiami nuo miltliges. 330-350 g smulkintu stiebu ir lapu užpilami litru vandens, palaikoma 7-8 val ir idedama 5 g skysto muilo.
Didysis serentis. Pjaunami ir džiovinami žydintis augalai. Emaliuota kibirą prikrauname sausos smulkintos žolės ir užpilame šiltu vandeniu, palaikome 2 paras, nukošiame, pridedame 40 g ūkinio muilo. Juo vaiskrūmiai purškiami nuo amaru, kol uogos nesunokusios, ir nuskynus derliu.
Siame užpile pamirkę kardeliu gumbus, sustipriname jų atsparumą grybinėms ligoms (mirkoma 8-10 val. prie sodinimą), pamirkyti ratilius ir leikoniju sėklojai bus atsparesni juodajai kojelei (daigu šakneles 8-10 val mirkomos užpile).
Juodasis šeivamedis. Svieziu lapu ir ziedu užpilas naikina amarus. Šeivamedis atbaido agrastinius ugniukus, slyvinius bei obuolinius vaisedzius, juoduju serbentu purpurines erkutes, agrastu ziemsprindzius bei graužikus.
Šviežiu (žaliu)šakučiu prismaigstome i žemę įvairiose sodo ir daržo vietose.
Vaistine ramune. Renkami žydinčio augalo lapai ir žiedynu graižtai. Jie sudžiovinami, smulkiai supjaustomi. Užpilu purškiami vaismedžiai nuo amaru, erkių, pjūkleliu lervų ir kt.
Kg susmulkintu lapu bei žiedų užpilame 10 l pašildyto( 60-700C0 vandens, palaikome 12 val. ir nukošiame. Prieš purškiant praskiedžiame vandeniu(1:3), i 10 l vandens dedame 40 g skysto muilo. Ramunių užpilas puikiai naikina kopūstinius pelėdgalvius. Kg susmulkintu ramunių suberiame i emaliuota indą ir užpilame 10 l vandens. Laikome 12-15 val. nukošiame, atskiedžiame vandeniu (1:3), įdedame skysto muilo 5g litrui užpilo).
Keturlape vilkauoge. Kg sausu smulkintu šio augalu šaknų ir uogų užpilame 10 l vandens, palaikome 24 val., nukošiame ir purškiame avietes nuo paprastųjų avietinuku bei obelis nuo amaru.
Pomidoras. Naudojami nugenėti lapai, nuėmus derliu ir šaknys. Užpilais ir nuovirais purškiame augalus nuo obuoliniu, rapsiniu vaisedziu, lapus griaužiančiu kenkėju bei kopūstiniu pelėdgalviu vikšrų, taip pat daržoves nuo amaru, kopūstiniu baltuku, pieviniu drugeliu viksru, erkiu.
Nuovirui 4 kg žaliosios mases užpilame 10 l vandens, palaikome 3-4 val., paskui 30 min paviriname ant silpnos ugnies. Atvėsiname, nukošiame, o mase išspaudžiame. Supilame i sandaru inda ir laikome saltoje patalpoje. Nuoviras išlieka veiksmingas beveik metus. Prieš naudojimą praskiedžiame vandeniu (1:2) ir i 10 l paruosto tirpalo įdedame 40 g muilo.
Pasodinus pomidoru tarp agrastu, šiuos mažiau puola agrastiniai pjūkleliai ir ugniukai.
Spygliuočiu ekstraktas. Juo atbaidomi obuoliniai ir slyviniai vaisedziai. 100 g svieziu pusu arba egliu kankoreziu užpilame 10 l vandens, 6 val palaikome ir nukose purskiame vaismedžius. Pusu arba egliu spygliu užpilai naudojami nuo amaru ir lervu. 2 kg pusu ar egliu spygliu (vienmečiu pusu ugliu) užpilame 9 l vandens ir laikome tamsioje vietoje 5-8 dienas. Kasdien pamaisome. Pries purskima koncentrata praskiedžiame (1:10).
Pievine vingiorykšte. Ziedai ir virsunines augalo dalys atbaido vamzdžius.
Rudeninis vėlyvis. Užpilams naudojami jo gumbasvogūniai, kasami rugpjūti prie augalo zydejima. 1,5 kg sausu susmulkintu gumbasvogūniu užpilame 10 l vandens ir laikome para. Užpilame nukosiame ir purskiame vaismedžius nuo lapus grauzianciu viksru.
Noredami apsaugoti svogūnus nuo svogūnines muse, lysve pabarstykite pelenais, kalkiu ir tabako (1:1) misiniais. Barstoma ant drėgnu augalu rytais arba po laistymo. Pradejus laiskams gelsti, pazeisti augalai laistomi karstu pelenu sarmu (0,6-1 kg pelenu 1 kibirui vandens). Patartina greta sodinti svogūnu ir morku eilutes. Specifinio morku kvapo nemegsta svogūnine muse, o svogūnu fotincidai nubaido morkine muse.(Sodo spalvos)
[B]
ir dar ten keli šimtai patarimų