Įkraunama...
Įkraunama...

Reikia patarimo dėl mitybos

Kuriu naują temą, kadangi reikia skubių patarimų, o bendrose temose žinutė greitai „paskęs“ tarp kitų. Tikiuosi, leisite temai gyvuoti atskirai 1-2 savaites.

Situacija tokia - slaugau namuose seną šunį, neseniai po narkozės ir operacijos. Namie jis dažniausiai būna maitinamas košėmis (makaronais, kruopom su visokiom skurom ir pan.), bei taip sakant „leftover'iais“ (tuo, kas lieka nuo stalo). Kartais kaulų gaudavo. Bet įtariu, kad toks maistas nelabai jam naudingas, ypač šiuo metu, norėtusi palepinti.

Problemos:
1) Kadangi visą laiką valgė košes, tai nežinau ar raw food jam tiktų, gal sunkiai virškintų žalią mėsą. Be to, namie neveikia šaldytuvo kamera, neišeitų šaldyt mėsos. Ar iš virtos būtų bent kokios naudos?
2) Sauso maisto nevalgo.
3) Pripirkau visokių Hill's konservų, bet veterinaras sakė, kad vien konservais negerai šerti.
4) Nežinau kiek drastiškai verta keisti mitybą, nes grįžęs namo vėl turės grįžti prie senos mitybos. Žinau, kad ilgiau nei 2 savaitės negalėsiu pas save laikyti.

Kokių turėtumėte patarimų šiuo atveju, kaip, kuo rekomenduotumėte maitinti?

Iš anksto ačiū.
Atsakyti
Manau, šerkite tuo, ką jis įpratęs ėsti, tik gal šiek tiek pakoreguokite, kad būtų mažiau beverčių produktų, ir daugiau naudingų.
Atsakyti
Tokią mitybą tuomet bent papildais reiktų papildyti. Gal jūs nupirkite kokių geresnių. Būna tokių, kur patys šunys ima noriai, o jei neims, tai įsukti į maistą. Gal senieji šeimininkai sutiks bent su tokiu variantu. Argumentuokite, kad šuo pagyvenęs, sirgęs ir t.t. smile.gif
Atsakyti
Aš siūlyčiau ir toliau duoti košių, bet į jas įmaišyti žalios mėsos gabaliukų (kaulingos mėsos - vištienos nugarėlių pasmulkintų, kitokios mėsos), jautienos širdžių ir pan. Žinoma tą mėsą sumaišyti jau su išvirta koše, nevirti kartu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mildred_ @ 2013 01 17, 01:59)
Aš siūlyčiau ir toliau duoti košių, bet į jas įmaišyti žalios mėsos gabaliukų (kaulingos mėsos - vištienos nugarėlių pasmulkintų, kitokios mėsos), jautienos širdžių ir pan. Žinoma tą mėsą sumaišyti jau su išvirta koše, nevirti kartu  4u.gif


Jokių vištienos nugarėlių ir žalios mėsos. Suviduriuos, nusivems ir ate...Neduokdie.
Virti ryžiai, paskaninti mažais mažais gabaliukais virtos jautienos arba, kad pigiau jaučio širdim. Košę praskiesti bulijonu, kuriame virė širdis, tik jokios druskos ar kubelių. Ir pabarstyti vieną-pusantro sriubinio šaukšto avižų selenėlių, vidurių peristaltikai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alice Su: 17 sausio 2013 - 13:36
QUOTE(Alice Su @ 2013 01 17, 13:35)
Jokių vištienos nugarėlių ir žalios mėsos. Suviduriuos, nusivems ir ate...Neduokdie.
Virti ryžiai, paskaninti mažais mažais gabaliukais virtos jautienos arba, kad pigiau jaučio širdim. Košę praskiesti bulijonu, kuriame virė širdis, tik jokios druskos ar kubelių. Ir pabarstyti vieną-pusantro sriubinio šaukšto avižų selenėlių, vidurių peristaltikai.


O kam ta virta mesa reikalinga?
Nebent, tą mėsa nuplikyti tik, tia bent kažkiek liks tų naudingų medžiagų...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mildred_: 17 sausio 2013 - 13:44
QUOTE(mildred_ @ 2013 01 17, 13:42)
O kam ta virta mesa reikalinga?
Nebent, tą mėsa nuplikyti tik, tia bent kažkiek liks tų naudingų medžiagų...

Tam, kad šuo nepratęs prie žalios mėsos, o jo būklė ne tokia, kad galima būtų staigiai keisti mitybą.
Atsakyti
Labai ačiū už naudingus patarimus.
Žalios mėsos iš tiesų nesinori duoti, nes nepripratęs...
Atsakyti
Aš taip nesibaidyčiau žalios mėsos, aišku šio šuns atveju nekeisčiau mitybos, bet pridėčiau palepinčiau žalia. Tikrai nėra tikimybė didelė kad jis nusitries, juk jei žmogus visą gyvenimą burgerius valgė, kad suvalgęs salotų labai sunegaluos tikimybė yra, bet....Aš prieš poragerų mėnesių paėmiau sergant 12 metų šunį kuris gyvenime mėsos negavęs, pirma jo vakarienė buvo pas mane jautienos skrandis, po tomažas viščiukas broileris....puikiai, jokios ten trydos, vėmimo ir panašiai.
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2013 01 18, 00:07)
Aš taip nesibaidyčiau žalios mėsos, aišku šio šuns atveju nekeisčiau mitybos, bet pridėčiau palepinčiau žalia. Tikrai nėra tikimybė didelė kad jis nusitries, juk jei žmogus visą gyvenimą burgerius valgė, kad suvalgęs salotų labai sunegaluos tikimybė yra, bet....Aš prieš poragerų mėnesių paėmiau sergant 12 metų šunį kuris gyvenime mėsos negavęs, pirma jo vakarienė buvo pas mane jautienos skrandis, po tomažas viščiukas broileris....puikiai, jokios ten trydos, vėmimo ir panašiai.


Aš dar daug ko nežinau, daug ko mokausi, tačiau vieną dalyką išmokau visiems laikams-niekada nelyginti gyvūnų su žmogum. Nei dėl elgesio ir jo korekcijos, nei dėl raciono, nei dėl grumingo, nei dėl ligų.... blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Alice Su @ 2013 01 18, 14:42)
Aš dar daug ko nežinau, daug ko mokausi, tačiau vieną dalyką išmokau visiems laikams-niekada nelyginti gyvūnų su žmogum. Nei dėl elgesio ir jo korekcijos, nei dėl raciono, nei dėl grumingo, nei dėl ligų....  blush2.gif



Lyginimas dėl vaizdumo, net rimčiausiuose moksluose toki lyginimai daromi ir šitas postas, tiems kas mane skaito kitose temose, manau kelia šypseną, nes aš visur ir jau daug metų prašau gyvūnų neaugint, neauklėt kaip žmonių, visur rašau-lėeiskit šuniui būt šunim. Bet ten paskutinis sakinys, jei pastebėjot iš gyvenimo smile.gif, ir tokį pavyzdį turiu ne vieną, nes jaučiu silpnybę seniems šunims ir laikas nuo laiko kokį bėdulį globoju. Tad jūsų aprašyta reakcija būtų galima tik šunims turintiems labai rimtų virškinimo sistemos sutrikimų, kasos nepakankamumui esant-kitu atveju nieko nenutiktų, na nebent šuo nežinotų ką jam duodat čia ir neėstų tos mėsos.
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2013 01 18, 03:51)
Lyginimas dėl vaizdumo, net rimčiausiuose moksluose toki lyginimai daromi ir šitas postas, tiems kas mane skaito kitose temose, manau kelia šypseną, nes aš visur ir jau daug metų prašau gyvūnų neaugint, neauklėt kaip žmonių, visur rašau-lėeiskit šuniui būt šunim. Bet ten paskutinis sakinys, jei pastebėjot iš gyvenimo smile.gif, ir tokį pavyzdį turiu ne vieną, nes jaučiu silpnybę seniems šunims ir laikas nuo laiko kokį bėdulį globoju. Tad jūsų aprašyta reakcija būtų galima tik šunims turintiems labai rimtų virškinimo sistemos sutrikimų, kasos nepakankamumui esant-kitu atveju nieko nenutiktų, na nebent šuo nežinotų ką jam duodat čia ir neėstų tos mėsos.

Zay, mes gi nežinome kokia ten situacija. Gydytojas čia epikrizės nepaskelbė. Žinom nedaug, todėl ir parašiau, kad neduokdie pratrys ar nusivems....Kam eksperimentuoti su ta mėsa. A ne?
O kas dėl ,,leiskit šuniui būti šunimi,, , tai milijoną kartų Jus palaikau. Ir lenkiu galvą dėl senų bėdulių globos. Maladiec! drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti