Įkraunama...
Įkraunama...

Tėvų susirinkimai

Pasidalinkite nuomonėmis apie jūsų vaikučių klasėse vykstančius tėvelių susirinkimus: Kaip dažnai jie vyksta?Kokia forma gaunate pranešimą apie įvyksiantį susirinkimą? Ar kalba mokytoja,auklėtoja atvirai apie vaikus ar tai tik pusmečio apibendrinimas?
Mano vaikų susirinkimuose kažkaip viskas labai abstrakčiai g.gif Jei nori sužinoti ką konkrečiau turi eiti šiaip kurią dieną arba pasilikti po susirinkimo.O tų pasiliekančių būna vėl vos ne visos doh.gif Taip kad gažnai išeinu nelabai supratus ko atėjau schmoll.gif
Atsakyti
Susirinkimų nuo Augustės darželio nekęsdavau. Pirmoj klasėj kai ji buvo, irgi kažkokie "ne į temą" būdavo - daug erzelio ir pinigų kaulijimas.
Kai pervedėm pas kitą mokytoją, susirinkimai vyksta kas mėnesį. Negana to, mokytoja visada turi ką pasakyti: kas vyko, ką jie mokėsi, kokius projektus vykdo ar norėtų vykdyti - dėl to, kad pas juos visada veikla verda, o mokytoja turi nepaprastai daug žinių apie savo pradinukus.
Kai nevertingi susirinkimai būna (kaip darželyje ar pirmoj klasėj), tuomet mano pozicija paprasta: su bendrais sprendimais sutinku, pinigus atnešiu. Neturiu laiko ir nervų tuštiems šnekėjimams.
Atsakyti
Pas mus susirinkimai ,kokie ten susirinkimai susirinkimas bendras metuose vienas klasės susirinkimų išvis nebūna.Jei nori ką sužinoti apie vaiką turi eiti šeip į mokyklą ,bet kaip ten eisi juk nesinori trukdyti pamokų, o pertraukos juk neuštenka,po pamokų mokytojos skuba namo.Tai va šitai jau pradeda nervinti kitais metais reikia kažką daryt nes jokio bendravimo tarp tėvų ir mokytoju nėra.Sugalvojom daryti ketvirtokams išleistuves ,nuėjau pasitarti su mokytoja dėl laiko ,tai ji sako ar čia reikia ar verta.Nesuprantu ar čia tokie laikai kad tik padariau savo darbą ,išmokiau skaityti, rašyti ir viskas ,ar aš perdaug noriu. Man patiko viena mintis kalbėjau su kitos mokyklos mama.Jie rugsėjo pirmą palieka auklėtojei penkis vokus su užrašytais adresais ir mokytoja kas du mėnesiai juos prirašius apie vaiką atsiunčia.Ir sako mokytoja patenkinta kai kas nepatinka tuoj į laiškeli ir surašo,o kai būna susirinkimas klasės analizuoja. Tai tiek.
Atsakyti
Na gal mintis ir gera tačiau vėlgi priklausys nuo mokytojos,jei ji neturi laiko susirinkimams tai kažin ar laiškams suras g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
4u.gif Pavydu turintiems geras pradinukų mokytojas. Pirmoji mokytoja padeda pamatus mokslams ir ne tik. Nuo jos požiūrio į vaikus priklauso ir vaiko požiūris į mokyklą ir visuomenę.
Aš manau, kad labai svarbu ir kontaktas su tėvais, o jei viskas atliekama valdiškai ir paskubomis, tai ir susirinkimų tokie mokytojai nedaro. Patys išmokėme mokytojus tik aimanuoti, dėl sunkaus darbo krūvio ir "mažų " atlyginimų. O visų pirma reikia reikalauti, kad gerai atliktų savo darbą. Prieš 15 -20 metų klasėse būdavo iki 40 mokinių, tačiau visus suspėdavo išmokinti ir prižiūrėti. O dabar dažnai nesusitvarko su 20. Susirinkimai turėtų būti, skirti ne tik mokinių mokslo analizei, bet ir mokytojo veiklos apibūdinimui. Ir juos reikėtų daryti ne rečiau kaip kas pora mėnesių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jurevaga: 26 gegužės 2006 - 14:43
Mano sūnus mokosi Valdorfo mokykloje. Man patinka ten tėvų susirinkimai. Jie prasideda...žaidimais. Tokiais, kokius žaidžia vaikai. Po to visi susėda ratu ir per rankas leidžiamas kamuoliukas. Kiekviena mama ir tėtis pasako, kas jį labiausiai džiugina ir liūdina jo vaike. Paskutinė kamuoliuką paima mokytoja ir kalba apie tai, kas ją džiugina klasėje ir kas liūdina. Tada nusprendžiama, kokios didžiausios problemos yra klasėje, jos surašomos lentoje. Tėvai pasirenka vieną, apie kurią plačiau kalbam.
Per susirinkimą daigiau kalba tėvai, o ne mokytoja.
Paskutinį kartą persusirinkimą buvo iškelta problema- mergaitės ir berniukai tarpusavyje nesutaria. Už dviejų savaičių tėvams buvo organizuotas švedės Iris Johanson seminaras. Ji atsakinėjo į rūpimus klausimus.
Apie vaikų mokymąsi per susirinkimus kalbama minimaliai. Jei nori apie vaiką rimčiau pakalbėti, turi ateiti atskirai. Tam yra paskirtas laikas.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2006 05 27, 20:44)
<...> Po to visi susėda ratu ir per rankas leidžiamas kamuoliukas. Kiekviena mama ir tėtis pasako, kas jį labiausiai džiugina ir liūdina jo vaike. Paskutinė kamuoliuką paima mokytoja ir kalba apie tai, kas ją džiugina klasėje ir kas liūdina. <...>

Įdomiai doh.gif Šiaip kiek žinau, tai dabar net per susirinkimus yra draudžiama mokytojoms viešai kalbėti apie kiekvieną vaiką, nesvarbu ar jis pirmūnas, ar neklaužada, tai čia dar geriau, tipo nieko nepažeidžia mokytoja ar kaip suprasti?

Mūsų susirinkimai daromi kas porą mėnesių, kartais dažniau, priklausomai kokia šventė būna. Tačiau tuos susirinkimus galėčiau pavadinti ne griežtais mokykliniais susiėjimais, bet gal draugiškais tėvų ir mokytojos susiėjimais. Su mokytoja kiekvienas tėvas pakalba individualiai ar prieš pamokas, ar po pamokų, susirinkimo metu atskirai, o konkret susirinkimų metu kalbam kas tuo metu aktualu klasėje: ar šventės, ar išvykos... , nėr jokio viešo linčiavimo mokinių. Džiugina tai, kad per tokius susirinkimus mes tikrai maloniai leidžiame laiką, nėr kažkokio spaudimo, baimės, nenoro eiti į kitą susirinkimą, dabar visi jie laukiami, neveltui į tokius susirinkimus eina ir tėvelis, ir mamytė. Prieš susirinkimą vyksta vaikų pasirodymas, kuris būna l. superinis, tada visi einam į klasę ar valgyklėlę gerti kavos/arbatos, būna paruoštas saldus stalas tėvams/vaikams ir visi jaukiai, vos ne šeimyniškai kalbam apie ką norim tuo metu, apie aktualijas, vos ne kaip geri draugai. Klasėje labai šilti santykiai, su kai kuriais tėvais ir šiaip laisvalaikiu susitinkam, ko pvz. lankant darželį nepasakyčiau, nes pvz. iki šiol nežinau katro vaiko kuri mama buvo, labai jau nekokie grupės tėvų santykiai buvo. O čia visai kas kitas ir būtent va tokių susirinkimų metu, mes pažinome vieni kitus, jei iškyla pvz kokios problemos tarp mano vaiko ir kito vaiko, tai drąsiai, be baimės galiu pasakyti to vaiko tėvams.

Kai dukra nuėjo mokytis, atsiminiau savo mokslo metus ir tuos tėvų susirinkimus, ypač tėčio žodžius, kad jam pakako per visus mano mokslo metus poros tėvų susirinkimų, po kurių nusprendė niekados nekelti kojos į mokyklą, tai darės šiurpoka, bijojau ir aš to, tačiau kolkas aš matau ką kitą ir tuo džiaugiuos, tikiuos, kad tai išliks ilgai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gosh @ 2006 05 27, 22:36)
Įdomiai doh.gif  Šiaip kiek žinau, tai dabar net per susirinkimus yra draudžiama mokytojoms viešai kalbėti apie kiekvieną vaiką, nesvarbu ar jis pirmūnas, ar neklaužada, tai čia dar geriau, tipo nieko nepažeidžia mokytoja ar kaip suprasti?

Mūsų susirinkimai daromi kas porą mėnesių, kartais dažniau, priklausomai kokia šventė būna. Tačiau tuos susirinkimus galėčiau pavadinti ne griežtais mokykliniais susiėjimais, bet gal draugiškais tėvų ir mokytojos susiėjimais. Su mokytoja kiekvienas tėvas pakalba individualiai ar prieš pamokas, ar po pamokų, susirinkimo metu atskirai, o konkret susirinkimų metu kalbam kas tuo metu aktualu klasėje: ar šventės, ar išvykos... , nėr jokio viešo linčiavimo mokinių. Džiugina tai, kad per tokius susirinkimus mes tikrai maloniai leidžiame laiką, nėr kažkokio spaudimo, baimės, nenoro eiti į kitą susirinkimą, dabar visi jie laukiami, neveltui į tokius susirinkimus eina ir tėvelis, ir mamytė. Prieš susirinkimą vyksta vaikų pasirodymas, kuris būna l. superinis, tada visi einam į klasę ar valgyklėlę gerti kavos/arbatos, būna paruoštas saldus stalas  tėvams/vaikams ir visi jaukiai, vos ne šeimyniškai kalbam apie ką norim tuo metu, apie aktualijas, vos ne kaip geri draugai. Klasėje labai šilti santykiai, su kai kuriais tėvais ir šiaip laisvalaikiu susitinkam, ko pvz. lankant darželį nepasakyčiau, nes pvz. iki šiol nežinau katro vaiko kuri mama buvo, labai jau nekokie grupės tėvų santykiai buvo. O čia visai kas kitas ir būtent va tokių susirinkimų metu, mes pažinome vieni kitus, jei iškyla pvz kokios problemos tarp mano vaiko ir kito vaiko, tai drąsiai, be baimės galiu pasakyti to vaiko tėvams.

Kai dukra nuėjo mokytis, atsiminiau savo mokslo metus ir tuos tėvų susirinkimus, ypač tėčio žodžius, kad jam pakako per visus mano mokslo metus poros tėvų susirinkimų, po kurių nusprendė niekados nekelti kojos į mokyklą, tai darės šiurpoka, bijojau ir aš to, tačiau kolkas aš matau ką kitą ir tuo džiaugiuos, tikiuos, kad tai išliks ilgai smile.gif


Didelę pagarbą jaučiu tokioms mokytojoms. Jums tikrai pasisekė. Aš tikėjausi, kad ir pas mus bus kažkas panašaus, bet.........
Atsakyti
Pas mus mokykloj aplamai paskutinius metus susirinkimai kazkokie nesuprantami-mokytoja teveliams grynai skaito paskaita apie paauglystes problemas.I paskutinius susirinkimus jau net nejau.Visi tevai iseina is susirinkimo pikti ir ispudziai buna-daugiau i tokius renginius neiti.Anksciau buvo kaip pas visus zmones-rinkdavo pinigus,vaikus girdavo garsiai,o jei kokios problemos pas ka-paprasydavo tevelius pasilikti,ir paaiskindavo,kad garsiai kalbeti kazka neigiamo apie vaikus jie neturi teises.Bet kuriuo atveju,anksciau man tie susirinkimai budavo idomus,ir apie savo vaikus ka nors naujo suzinodavau,ir apie kitus vaikus idomu budavo pasiklausyti.
Atsakyti
QUOTE(Dileta @ 2006 06 03, 15:01)
Pas mus mokykloj aplamai paskutinius metus susirinkimai kazkokie nesuprantami-mokytoja teveliams grynai skaito paskaita apie paauglystes problemas.I paskutinius susirinkimus jau net nejau.Visi tevai iseina is susirinkimo pikti ir ispudziai buna-daugiau i tokius renginius neiti.Anksciau buvo kaip pas visus zmones-rinkdavo pinigus,vaikus girdavo garsiai,o jei kokios problemos pas ka-paprasydavo tevelius pasilikti,ir paaiskindavo,kad garsiai kalbeti kazka neigiamo apie vaikus jie neturi teises.Bet kuriuo atveju,anksciau man tie susirinkimai budavo idomus,ir apie savo vaikus ka nors naujo suzinodavau,ir apie kitus vaikus idomu budavo pasiklausyti.


Mes, turbūt, į tuos pačius susirinkimus vaikštom...? mirksiukas.gif
Atsakyti
Susirinikmai vyksta 1-2 i pusmeti thumbup.gif
Kartais ateina kitu dalyku destytojos-pasako labai trumpai ir tiek.

Pagrindine mokytoja irgi trumpai.Jei ka galima bet kada paskambinti ir pakalbeti.
Visi patenkinti thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Gulia @ 2006 06 12, 17:18)
Susirinikmai vyksta 1-2 i pusmeti thumbup.gif
Kartais ateina kitu dalyku destytojos-pasako labai trumpai ir tiek.

Pagrindine mokytoja irgi trumpai.Jei ka galima bet kada paskambinti ir pakalbeti.
Visi patenkinti thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif


Pas mus situacija tokia pati. Ir abiejose kalsėse tėvai labai draugiški, bendraujantys tarpusavyje. drinks_cheers.gif Kartą per metus susiorganizuojam išvyką tėvai+ vaikai su auklėtoja. thumbup.gif Kai į mūsų susirinkimus ateina kitų dalykų mokytojos, jos stebisi, kaip čia tiek daug tėvų susirinko doh.gif Man labai patinka, kad tėvai bendrauja, tai drausmina vaikus, mes nebijom paskambinti vienas kitam ir pasakyti, jei matėm vieno ar kito vaiką darantį kažką negero. O ta tvarka, kad negalima per susirinkimą "viešai linčiuoti" vaikų, man yra visiškai nesuprantama. Juk vaikai patys gerai žino, kas blogai mokosi, kas neklauso ir t.t. tai jei jau esame kolektyvas, tai situaciją klasėje turi žinoti ir tėvai.
Atsakyti