Įkraunama...
Įkraunama...

Baimė pastoti, gimdyti, būti mama

Laba diena mielosios,


Visai neseniai atradau si puiku tinklalapi, skirta busimoms ir jau esancioms mamytems bei teveliams. thumbup.gif

Labai smagu skaityti jusu mintis, isgyvenimus ir gimdymu istorijas rolleyes.gif

Perskaiciusi jusu gimdymo istorijas suprantu, kad gimdymas ir nestumas anaiptol nera teikinatys dziaugsmo, lengi ir t.t. sad.gif

Man eina 26 metai, turiu drauga 31 metu. Draugajam jau 3 metus, mylime vienas kita ir kitais metais ketiname susituokti clap.gif, na ir ko gero pagal pilna programa -susilaukti vaiku. Bet ... man net baisu apie tai pagalvoti. Nestumo nebijau, bet bijau pacio gimdymo. Klaikiai bijau. Manau, kad daugeliui busimu mamyciu irgi neramu apie tai pagalvojus, bet visos gi tikimes pacio geriausio.
Vaikysteje buvau patekusi i nelaime ir labai prisikentejau, teko reanimacijoje guleti. Aisku dabar to patirto skausmo tikrai negaleciau prisiminti, bet vien nuo minties, kad gali labai skaudeti gimdymo metu, man darosi bloga sad.gif . Draugas mane supranta. Bet kai suzino, kad kuri nors is musu pazystamu ar draugiu laukiasi, jam dingsta nuotaika. As netgi jauciu, kad jis pavydi dry.gif . Jis labai myli vaikus, noretu tureti savu ir tikrai zinau, kad butu nuostabus tetis.


Abu turim gerus darbus, problemu del islaikymo tikrai neturetu kilti. Ir noras yra, tik kol kas vienpusis. Ka galetumet man patarti, mielosios ir savo patirties:). Gal tai psichologine problema? Gal reiketu daugiau informacijos ar paziureti filmu apie nestuma ir gimdyma. Vistiek anksciau ar veliau teks apsispresti g.gif.


Lauksiu jusu atsiliepimu. Aciu:)

Palma
Atsakyti
Palma, taigi yra nuskausminimas. Tas epiduras, as vis pasisakau UZ, nors ir neteko isbandyti sad.gif laugh.gif

Jeigu tavo baime tikrai yra labai stipri, gali susitarti del cezario be indikaciju. Cia pliusu ir minusu dabar nesvarstysim, tiesiog tokia galimybe yra. Sakykim,m kad baime yra indikacija smile.gif t.y. medicicninis butinumas.

Jei gimdymas nesunkus, skausmas nera didelis.

O galu gale, kai pastosi- tavo poziuris gali labai pasikeisti.

Miau
Atsakyti
Jei atvirai, as irgi l. bijua gimdyti... Ne karta sapnavau kaip kosmara, kad man jau laikas gimdyti, o as be proto bijau sad.gif

Bet norim vaikelio, ir stengiames, kad kuo greiciau ji turet tongue.gif
Planuoju gimdyt tik su epiduru, tada tikrai skausmas zymiai mazesnis. Be to, palankysiu kursus nesciosioms, manau psichologiskai tada labiau pasiruosiu.

save raminu, kad kaip nors. Juk visos pagimdo wink.gif
Atsakyti
As bijojau gimdymo bet baime dingo kai labai labai uzsinorejau vaikelio wub.gif
Juk del sito mazo stebuklo galima viska istveti wink.gif
O gal tu paprasciausiai dar nepasiruosus buti mama? g.gif Gal kai pati labai panoresi vaiko dings visos baimes g.gif
Atsakyti
As laukdamasi savo leliuko gimdymo visai nebijojau, nes nezinojau kas ten toks per skausmas unsure.gif O visi mane, tik gasdino, kad labai skauda, akys gali ant kaktos islisti ohmy.gif ohmy.gif . Kai prasidejo saremiai as vis laukiau, kada cia prades nezmoniskai skaudet g.gif g.gif Ir nepradejo clap.gif Aisku skaudejo, bet kenteti tikrai buvo galima rolleyes.gif Jei gimdyciau antra karta, tai turbut labiau bijociau pogimdyvinio periodo, nes man buvo sunkiausias pats isgimdymas, o ne saremiai (bivau kirpta ir siuta). Taigi pagimdziusi sunkiai galejau vaikscioti, nes visur skaudejo. mad.gif

Patariu nieko nebijoti, nes kuo daugiau bijosi, tuo daugiau gali skaudeti smile.gif
Atsakyti
Nėra ko bijoti. Dar net nepastojai, net nežinai to jausmo, kai lėliukas spardosi tavyje. Kai tai atsitiks, o to ir linkiu, pajusi ne baimę o laukimą. Nerimas aišku yra, tai normalu. Bet dėl skausmų bijoti gimdyti tai tikrai neverta. Nėra tai toks nežmoniškas skusmas, kad negalėtum kentėti. O jei tikrai esi jautri skausmui, tai dabar yra toks gimdymas su epidūrine nejautra. Nieko nejausi, tai kaip dantį gydant, kai suleidžia nuskausminamųjų, tai tik jauti, kad krapšto, bet neskauda.
Pirmą vaiką gimdžiau natūraliai, o antrą su nejautra ir gyva sveika.
Atsakyti
QUOTE (Raudonplaukė @ 2004 07 23, 10:40)
...Be to, palankysiu kursus nesciosioms, manau psichologiskai tada labiau pasiruosiu.

save raminu, kad kaip nors. Juk visos pagimdo wink.gif

Vat tuo ir as raminuosi.
Viliuosi, kad gruodis dar toli ir man tos baimes isgaruos.
Tik siaip stengiuosi nesidometi kokios buna komplikacijos, nelaimes ir t.t. amoningai vengiu tokiu temu, laidu ir t.t. Jei kazkas bus tai bus, o jei ne - kam gazdintis is anksto ir nervintis.
Rugsejo men. varysim su vyru i kursus mokytis gimdyt (drauges sake, kad labai verta pasimokyt is anksto) biggrin.gif biggrin.gif
Viena labai jau lepi gera pazystama pakankamai sunkiai gimde savo pypliuka, bet ir ji pasakojo, kad skausma iskest galima... Tai galvoju, o kuo as prastesne rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE (Palma @ 2004 07 23, 10:34)
Laba diena mielosios,


Visai neseniai atradau si puiku tinklalapi, skirta busimoms ir jau esancioms mamytems bei teveliams. thumbup.gif

Labai smagu skaityti jusu mintis, isgyvenimus ir gimdymu istorijas rolleyes.gif

Perskaiciusi jusu gimdymo istorijas suprantu, kad gimdymas ir nestumas anaiptol nera teikinatys dziaugsmo, lengi ir t.t. sad.gif

Man eina 26 metai, turiu drauga 31 metu. Draugajam jau 3 metus, mylime vienas kita ir kitais metais ketiname susituokti clap.gif, na ir ko gero pagal pilna programa -susilaukti vaiku. Bet ... man net baisu apie tai pagalvoti. Nestumo nebijau, bet bijau pacio gimdymo. Klaikiai bijau. Manau, kad daugeliui busimu mamyciu irgi neramu apie tai pagalvojus, bet visos gi tikimes pacio geriausio.
Vaikysteje buvau patekusi i nelaime ir labai prisikentejau, teko reanimacijoje guleti. Aisku dabar to patirto skausmo tikrai negaleciau prisiminti, bet vien nuo minties, kad gali labai skaudeti gimdymo metu, man darosi bloga sad.gif . Draugas mane supranta. Bet kai suzino, kad kuri nors is musu pazystamu ar draugiu laukiasi, jam dingsta nuotaika. As netgi jauciu, kad jis pavydi dry.gif . Jis labai myli vaikus, noretu tureti savu ir tikrai zinau, kad butu nuostabus tetis.


Abu turim gerus darbus, problemu del islaikymo tikrai neturetu kilti. Ir noras yra, tik kol kas vienpusis. Ka galetumet man patarti, mielosios ir savo patirties:). Gal tai psichologine problema? Gal reiketu daugiau informacijos ar paziureti filmu apie nestuma ir gimdyma. Vistiek anksciau ar veliau teks apsispresti g.gif.


Lauksiu jusu atsiliepimu. Aciu:)

Palma

Sveika, tik perskaicius, nutariau is karto atrasyti. man taip pat eina 26, tiksliau suejo siendien biggrin.gif . Taiva turiu jau du 2.gif 2.gif vienam bus 2 kitam puse metuku. Apie gimdyma buvau prisiklausius ivairiausiu kalbu, kam kosmaras kam skauda o kam viskas normalu. Patys su vyru labai norejom vaikeliu, kai pastojau su pirmu, visa gyvenima norejau buti nescia, malonumas buvo neapsakomas dziaugiausi kiekviena akimirka kai vaikelis buvo pilvelyje, jo judejimas, pats buvimas suteike man ramybes ir subrandino, gimdymas buvo, ne toks jau skausmingas, kaip visi ten kalbejo, antras vaikas i mano sirdi atnese dvigubai daugiau laimes ir kai zinojau ko laukti pasiruosiau gimdymui psichologiskai, jokiu nuskausminamuju man neprireike. IKi tol kol neturejau vaikuciu situacija buvo panasi, ziurejau i vaikucius ir i mamas su baltu pavydu, nezinau kaip gyvenciau be savo angeliuku. O gimdymo patarciau nebijoti, vakar drauge pagimde, taip pat bijojo, kai prasidejo skausmai, jai atrode per dideli, paprase ji nuskausminamuju ir nieko ji nejaute jokiu skausmu, tai yra epiduras, pagimde sveika berniuka, ir jokios baimes bei skausmo, kita pries gimdyma norejo cezario, baisiai bijojo gimdymo, jai buvo visai neskausminga, kaip ji sako tas pats kas i toleta nueiti, tai va patarciau pasikonsultuiopti su gydytoju, ir be baimes gimdyti 2.gif sekmes.
Kero.
Atsakyti
QUOTE (Jolyta @ 2004 07 23, 10:56)
QUOTE (Raudonplaukė @ 2004 07 23, 10:40)
...Be to, palankysiu kursus nesciosioms, manau psichologiskai tada labiau pasiruosiu.

save raminu, kad kaip nors. Juk visos pagimdo wink.gif

Vat tuo ir as raminuosi.
Viliuosi, kad gruodis dar toli ir man tos baimes isgaruos.
Tik siaip stengiuosi nesidometi kokios buna komplikacijos, nelaimes ir t.t. amoningai vengiu tokiu temu, laidu ir t.t. Jei kazkas bus tai bus, o jei ne - kam gazdintis is anksto ir nervintis.
Rugsejo men. varysim su vyru i kursus mokytis gimdyt (drauges sake, kad labai verta pasimokyt is anksto) biggrin.gif biggrin.gif
Viena labai jau lepi gera pazystama pakankamai sunkiai gimde savo pypliuka, bet ir ji pasakojo, kad skausma iskest galima... Tai galvoju, o kuo as prastesne rolleyes.gif

Labux, apie komplikacijas is vis neverta nei svarstyti, medicina pazengus taip toli, kad ju mazai pasitaiko ir beje patys medikai suinteresuoti, kad kuo maziau rupesciu butu, tu tikrai neprastesne, susikaupsi ir viskas bus lengviau nei tu galvoji, o beje skausmas is kart nurimsta kai vaikelis atsiduria ant tavo ranku, atrodo kad niekad ir negimdei. Sekmes., nestuke.gif nestuke.gif
Atsakyti
KAi neturejau jokio noro tureti vaikuciu...as bijojau gimdymo kaip kokio bieso...taciau leliuko uzsimaniau ir pakeiciau nuomone. Tas mintis apie skausma stumi i sali visus 9men....nes jei pastoviai galvosi apie gimdymo procesa...sunku bus psichologiskai! Mieloji, tu neesi tam pasiruosusi todel ir gimdymo procesas atrodo labai baisiai! Negalvok dabar apie tai...tegul gyvenimas teka sava vaga, o del vyro tavo uzjauciu jauciu kaip tau skaudu... wink.gif
Atsakyti
QUOTE (Palma @ 2004 07 23, 10:34)
Perskaiciusi jusu gimdymo istorijas suprantu, kad gimdymas ir nestumas anaiptol nera teikinatys dziaugsmo, lengi ir t.t. sad.gif

na ir ko gero pagal pilna programa -susilaukti vaiku. Bet ... man net baisu apie tai pagalvoti. Nestumo nebijau, bet bijau pacio gimdymo. Klaikiai bijau. Manau, kad daugeliui busimu mamyciu irgi neramu apie tai pagalvojus, bet visos gi tikimes pacio geriausio.




Palma

Sveikutė, aš pagimdžiau prieš pusę metų ir kol kas prisimenu savo nėštumą ir gimdymą kaip vieną nuostabiausių gyvenimo periodų. Iš visos širdies linkiu ir Tau tai patirti.
Gimdžiau be jokio nuskausminimo, na truputį skaudėjo, bet žinok čia tas skausmas ne toks, kaip Tau buvo, kai gulėjai reanimacijoje, kai galbūt atlikinėjo skaudžias ir nemalonias procedūras. Tai visai kas kita.
Būtinai lankyk kursus, žinosi kas vyksta Tavo organizme kiekvienu gimdymo etapu, ir gimdant Tu lauksi su didžiausiu dižuagsmu savo stebuklėlio, kol pasirodys jo galvytė, petukai,kol visą tokį šiltutį, šlapią ir verkiantį padės Tau ant pilvo, kai jį galėsi paliesti, pabučiuoti, pasakyti labas, aš tavo mamytė.
Akušerės žodžius per patį "piką", kaip dabar prisimenu: JAU matosi plaukučiai , geresnės naujienos gyvenime nesu girdėjus. Ir jei Tavo draugas nori vaikučių, tikriausiai padės gimdyti, galėsi spausti jam ranką, jis galės Tau tarti raminančius žodžius.

O jei tikrai baimė labai didelė, kad manai jog niekaip neištversi, tikrai yra nuskausminimas.
Atsakyti
O aš nebijojau gimdyt. Žinoma, kai jau artėjo ta diena, ėmė nerimukas biški ir tai manau naturalu, nes tu gi nežinai kas tavęs laukia wink.gif
Aš ir dabar noriu antro ir apie gimdymą visai dar negalvoju wink.gif
Atsakyti