Įkraunama...
Įkraunama...

Kalėdų eglutė - dirbtinė ar natūrali?

Pas mus tik natūrali, gyva eglutė. Paprastai perkam ne mažesnę kaip 1,5 m. Ir puošiam anksti, nes nesulaukiam Kūčių, kaip paprastai buvom įpratę puošt pas tėvus. Kartais vis kas nors apibamba, kad va medžius kerta, o mes perkam, tad geriau jau dirbtinės, bet man kalėdos ne kalėdos su dirbtiniu medžiu. Medžio kvapas kuria šventinę atmosferą, nors parduotuvėj mačiau aerozolius su eglutės kvapais  :o, gal kas bandėt? Gal tik kad spygliai byra tai minusas, bet geriau pagalvojus, visai į naudą pasišlavinėt po namus, o ne tik suktis aplink maistą  ;D
Pasidalinkit savo nuomonėm apie tai, gal iš tiesų dirbtinės praktiškiau, juolab turint mažų vaikų, tik kainos gražių dirbtinių eglučių tokios užmušančios  :-X

Atsakyti
Va dar įdomu ne Lietuvoj esančių mamų pasiklaust, kokios ten tradicijos?
Atsakyti
O as siamet puosiu pusi lauke, kuria pasisodinau kaip tik taip, kad pro svetaines langus matytusi ;D Va 8) Ir "zalia" (nuo zodzio "zalieji"), ir grazu, ir ekonomiska ;D ;D ;D
Atsakyti
Kol buvau neistekejus, pas tevus visada puosdavome gyva eglute Kuciu vakara. Siemet musu pirmosios Kaledos atskirai nuo tevu, bet manau, kad eglute taip pat puosime naturalia. Juk tai tokia grazi tradicija.
Atsakyti
  Nu dabar tai pasisakysiu  [smiley=umn.gif].
 Iki šiol mes viasada puošdavom tikrą eglute. Ai, tiesa, turim ir mazulyte dirbtine. Tai stai, mums kazkodel taip susiklosto, kad nedaug truktu, kad Kaledos is vis be  [smiley=000059.gif], nu nebent su ta mazulyte, kuria nusipirkom kuciu vakara nebegave tikros. Pernai tai isvis - uz keliu dieneliu jau gimdyt, o kartu su sunum per visa beveik miesta nesem 2metrine egle ( [smiley=stupid.gif]). Irgi buvo kuciu vakaras. Kur vyras buvo? Jis buvo pas anyta pyragu nuvaziaves. O kadangi jo mobilus issikrove, jam negalejau, pasakyt, kad cia prie namu egles nenupirkau. Sedom su sunum i mikriuka ir isvaziavom eglutes ieskot. Radom kitam gale miesto.
 Kai galu gale parejom, oi oi gavau bart  [smiley=smiley6.gif] nuo vyro. Sako, turi metu, turek ir proto. Sitaip salta, pilva vos panesi - eglute gi mat dar tempia. O as isdidziai - man Benas padejo. Tai va, ka galima isdarinet 38sav nestume.
 O dabar tai gal dirbtine  [smiley=000059.gif] nusipirksim. Nes jei tikra pastatysim, tai pradejus spygliam byret mazute juos suvalgys.
Atsakyti
Tikros kaledos tik su tikra eglute-pas mus nuo vaikystes toks sukis ;D Juk tokia nuostabi svente viena karta metuose, tai tegul tikra eglute dziugina savo kvapu ir spygliukais (nors musu mazius irgi pernai bande isanalizuoti ju sudeti ;D) O apie dovanas, rasta po tikra eglute, tai visai.... :smile.gif :smile.gif ech greiciau tos kaledos wink.gif wink.gif
Atsakyti
Pas mus dirbtine, jau keleri metai taip.  8)Patinka man, naturaliu tokiu graziu nebuna, nieko valyt nereikia, sliuot ir t.t.   [smiley=elka.gif] Nors siaip nusipirkom sita eglute kai maniske gime, t.y kai jau vaiksciojo, naturalia nuverte su visais zaislais, viena laime kad ne sau ant galvos.
O del kvapo tai as dar naturaliu saku partempiu ir kompozicijas padarau ;D
Atsakyti
Pas mus jau antri ar treti metai buna dirbtine. Pirkom nedidele, ir mokejom tik 30lt   ohmy.gif bet labai grazi. Naturaliu egliu tokiu graziu, proporcingai issidesciusiom sakom nebuna. O ir tie spygliai nervina, kol paskui visa buta isliuobi. Man kazkaip liudna buna labai, kai po nauju metu visu svenciu pilni kiemai kruvom primetyta egluciu  :'(
Atsakyti
Siemet pirma karta teks statyti egle ir kaip tik susiduriau su tokiu klausimu kokia statyti. Praktiskumo poziuriu - patogiau dirbtina. Bet ka jus Maximoj grazi dirbtine egle kainuoja 200 lt. Truputi slishkom. Nu jau ne galvoju, as tiek nemokesiu, todel pirksim tikra sviezia kvepiancia eglute.
Atsakyti
O mūsų visa šeimyna tik už natūralią, kad ir kokio dydžio bebūtų.
Pernai aš pirkau eglutę, nu man prie visko dar ir alergija spygliams, tai, pažiūrėjus tokia visai nieko atrodė, o kai parnešiau namo, dar biskį kotą patrumpinom - papuošėm gražiai, tai, kai ant stalo pastatėm, už monitoriaus "pasislėpė", teko "podiumą" eglei daryti ;D
Atsakyti
Mes tai irgi naturalia perkam.
As kazkada buvau labai uzsimanius dirbtines. Is kilniu paskatu - kad nereiktu kirsti gyvos eglutes ir jinai galetu sau zaliuoti miske... :smile.gif Bet diedas grieztai uzprotestavo. Tau ka, sako, stogas pavaziavo?! Mat as visada pries imitacijas, jau ko nemegstu, tai nemegstu. Nuo kisenes imitaciju palte iki plokstes su medzio rastu... As aiskinu, kad cia mano auka zmonijai ir musu planetos ekologijai. Tai diedas taip issipeizavojo, sako, nu gal zmonijai ir auka, bet greiciau tai zmonijos daliai, kur Vilniaus prekyboj sedi, o mano, sako,  kisenei tai is viso nuostolis biggrin.gif Dar jis sake, kad ta tikra eglute medelyne vis tiek amziais nezaliuos, jei mes jos nepirksim, tai ismes vis tiek, ir pinigu negaus medelynas, kuris kilnu darba dirba - medelius augina, o ismesta plastmasine uztersia ekologija ir gimtaja planeta iki pat gelmiu, o medine supuva ir tiek ziniu, amen...
Todel perkam paprastas ;D
Atsakyti
visą gyvenimą puošiau tik gyvą, tikrą eglutę. Vyras vis bando įkalbint , kad apsiribotume kokia šakele, ar dirbtine, tai atsakau, kad plasmasinė eglė- tik per mano lavoną. I vsio :-X nu nieko nėr bjauriau už ta čežančią susiglamžiusiais  spyglais ...fe...Kai meistrai pas mus statė spintą slankiojančiomis durimis, tai apskaičiavo ir vietą tai plasmasinei eglutei, vos neapsivėmiau, ir aišku puoliau rėkti. Bet va kai paskaitinėjau tai susimasčiau kaip čia reiks su tais spygliais daryti. Teisingai kuzia parašė, aš net nesusimasčiau, kad spygliai byrės, o mažoji juos godžiai valgys. Pas mus dabar pats šiukšlių nuo grindų valgymo bumas. Tad ką daryti? Gal kuo tą eglę nupurkšti, kad nebyrėtų?
Atsakyti