Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepas tik nuo stabligės

Sveikos, mamos, 4u.gif
kaip ir daugelis mamu, neskiepijusiu savo vaikuciu, sutikciau paskiepyti savo vaika tik nuo vieninteles ligos - stabliges. Taciau pasirinkimu cia nera... Mano ziniomis, vienintelis variantas - penkiavalente "Pentaxim" vakcina (norint apsisaugoti nuo tetanus (stabliges), reikia "privalomai" pasiskiepyti papildomai nuo dar keturiu ligu).
Gal kas zinote dar kokiu variantu skiepu? Pries Lietuvoje atsirandant " Pentaxim", buvo naudojama trivalente vakcina (cia berods iki 1998/2000)... Kazi, ar jos dar yra Lietuvoje? Ar ji saugi (nors cia sunku ivertinti).
Gal kas zinote kokiu profilaktiniu, homeopatiniu ar pan. priemoniu, jei susizeidus butu stabliges pavojus? O gal tokiu net ir nera?
Beje, mano vaikuciui jau greitai 3 metai, tad nuo skiepu kalendoriaus mes bet kokiu atveju atsiliekam. Bet daznai pamastau, kad gal ir tuo "Pentaxim" reiketu paskiepyti, jei kitu variantu nera g.gif
Atsakyti
Mane irgi labai domina ši tema. Galvoju, gal būtų galima užsisakyti vakciną tik nuo stabligės, kad atvežtų į Lietuvą? Ypač jei atsirastų daugiau norinčių, tai gal ir tikimybė didesnė, kad įmanoma tokią vienvalentę vakciną gauti. O gal žinote, kaip elgiamasi tuo atveju, jei vaikas neskiepytas nuo stabligės ir rimtai susižeidė? Suaugusius juk iškart traumpunkte skiepija, jeigu susižeidžia, o kaip su vaikais?
Atsakyti
Dabar kazkaip isiskaiciau, kad yra D.T.vax vakcina, kuri yra dvivalente - stablige, difterija. Jos anotacijoje rasoma, kad skirta kudikiams nuo 2 men. ir vaikams 7 metu. Viskas labai panasiai, kaip ir dabartine penkiavalente "Pentaxim". Taciau jos niekas nesiulo, o kazkur dar radau, kad ji leidziama tik nuo 16 metu... g.gif
Gal kas zinote, ar dar yra tokia vakcina naudojama Lietuvoje? O gal ji jau pasenusi?
Atsakyti
QUOTE(Vasarė27 @ 2013 03 10, 13:06)
Dabar kazkaip isiskaiciau, kad yra D.T.vax vakcina, kuri yra dvivalente - stablige, difterija. Jos anotacijoje rasoma, kad skirta kudikiams nuo 2 men. ir vaikams 7 metu. Viskas labai panasiai, kaip ir dabartine penkiavalente "Pentaxim". Taciau jos niekas nesiulo, o kazkur dar radau, kad ji leidziama tik nuo 16 metu... g.gif
Gal kas zinote, ar dar yra tokia vakcina naudojama Lietuvoje? O gal ji jau pasenusi?


jei aš gerai prisimenu, penkiavalentė susidaro iš dviejų vienu metų leidžiamų vakcinų, pasidomėkit 4u.gif tai viena iš jų ir būtų tie du komponentai.
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2013 03 10, 17:15)
jei aš gerai prisimenu, penkiavalentė susidaro iš dviejų vienu metų leidžiamų vakcinų, pasidomėkit  4u.gif tai viena iš jų ir būtų tie du komponentai.


Reikes paklauti skiepu kabinete, bet kaip suprantu, visgi ta penkiavalente "Pentaxim" yra suleidziama viena doze - t.y., vienu duriu nuo visu 5 ligu. Vat anksciau, kai skaitau knygas isleistas apie 1995-1999 m., randu, kad buvo atskirai - dvivalente ir trivalente vakcina ( tad jas leisdavo abi, kad apsaugoti nuo tu penkiu ligu).
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2013 03 10, 16:15)
jei aš gerai prisimenu, penkiavalentė susidaro iš dviejų vienu metų leidžiamų vakcinų, pasidomėkit  4u.gif tai viena iš jų ir būtų tie du komponentai.

kiek as supratau, viena sudedamoji dalis - Haemophilus influenzae, o kita dalis - visa kitka.
Atsakyti
1998 tai buvo trivalentė-kokliušas,difterija,stabligė plius vienas-poliomielitas atskirai,to penkto haemophilus nebuvo išvis
Atsakyti
QUOTE(žydrynė @ 2013 03 10, 21:08)
1998 tai buvo trivalentė-kokliušas,difterija,stabligė plius vienas-poliomielitas atskirai,to penkto haemophilus nebuvo išvis

Taip, teisingai. Tos penktos ligos vakcinacijos nebuvo, atsirado gerokai po 2000 m.

Tai ar kas nors zino ka nors apie ta D.T.WAX vakcina? ax.gif
http://www_sos03_lt/...i/D.T.VAX-48466
Atsakyti
QUOTE(Vasarė27 @ 2013 03 10, 21:02)
Tai ar kas nors zino ka nors apie ta D.T.WAX vakcina?  ax.gif


Kaip pagalbinė medžiaga naudojamas tiomersalis sad.gif

Atsakyti
Taip, maciau, kad D.T.WAx vakcinos sudetyje yra tiomersalis. Bet man jau norisi kiek "uzmerkti" akis pries si fakta ir patiketi gyd. Usoniu, kad tas tiomersalio kiekis yra labai labai mazas ir realiai pakenkti negali. Na, tiesiog kitos iseities nera g.gif
Kazkaip ir pati pradedu itiketi, kad tas kiekis tiomersalio tikrai neturetu pakenkti. Juk visokio svino ir gyvsidabrio pilna zuvyse (pvz., lasisoje), ore... Zinoma, kai skiepijama visais skiepais ir dar papildomai (erkinis encefalitas, rotovirusas ir kt.), tai tikrai susidaro didelis kiekis tu konservantiniu medziagu. Na, bet cia issisakiau tik savo nuomone mirksiukas.gif
ESme ta, kad dar neradau jokios info apie ta D.T.WAx vakcina kudikiams ir vaikams. Skambinau i SKiepu kabineta VIlniuje, tai jie tokios neturi. Gal reiketu i TAMRO vaistine pasiskambinti ir pakalbeti apie galimybe uzsakyti sia vakcina? Nors esu pries metus ten skambinusi, sake, kad uzsakyti bet koki preparata galima, taciau tai turi padaryti poliklinika arba gydymo istaiga. Tad reiketu gal su gydytoja tartis...? Nes fiziniam zmogui tokiu preparatu kaip vakcinos tikrai neparduoda. Nors su apmokejimu, kad ir tu pats susiksii apmoketi, tikiu, kad vistiek butu problemu.
Atsakyti
Radau dar kelis variantus:
keturvalente "Tetraxim" vakcina arba trivalente "Tripacel".
Gal dar kas kokiu nuomoniu turite??? blink.gif
Atsakyti
ES yra aprobuota Td vakcina (tetanus ir difterija), tetanus didesne doze, difterijos tik booster'is
Pavadinimo neatsimenu tikrai, bet tokia yra ir turetu but prieinama.
Tikrai zinau kad LT yra prieinama trivalente TD+polio (Dultavax)
Atsakyti