Įkraunama...
Įkraunama...

Sanatorinis gydymas vaikams

Sveikos mielos mamos,

Tikiuosi ne aš viena susidūriau su šia problema. Norėčiau,kad padiskutuotume kur kreiptis del sanatorinio gydymo mūsų vaikučiams,kai pagal diagnozę ir sveikatos ministro įsakymą sanatorinis gydymas priklauso,bet gydytoja sako,kad nera pinigu. Klausimas,kur kreiptis aukščiau,kad gautum tai ka turi gauti.Gal kas su tuo susidūrėte,turite patirties kovoje dėl savo vaiko gerovės.

Įmetu nuoroda,kad žinotumėt kokiomis ligomis sergantiems vaikams reabilitacija priklauso.

http://www.vlk.lt/vl...isakymasV50.pdf

Atsakyti
Tikrai jus neviena tokia kuriai atsake nepriklauso arba nera pinigu. Tokie jau tie Lietuvos gydytojai kartais atrodo kad is savo atliginimo siuncia i sanatorija. doh.gif
Atsakyti
cia jau nuo gyditojos priklauso gausit ar ne. mano vaikas turi sunku neigaluma ir pagal ta diagnoze jam priklauso sanatorija, deja gyditoja tiesiai sviesiai pasake kad jai svarbesni diabetikai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ingulite @ 2013 02 12, 00:31)
Tikrai jus neviena tokia kuriai atsake nepriklauso arba nera pinigu. Tokie jau tie Lietuvos gydytojai kartais atrodo kad is savo atliginimo siuncia i sanatorija.  doh.gif

Atsakyti
QUOTE(veiducka @ 2013 02 12, 00:36)
cia jau nuo gyditojos priklauso gausit ar ne. mano vaikas turi sunku neigaluma ir pagal ta diagnoze jam priklauso sanatorija, deja gyditoja tiesiai sviesiai pasake kad jai svarbesni diabetikai  doh.gif



Mes sanatorija gavom thumbup.gif Bet tik del to,kad aš nenuleidau rankų. Labai reikia kovoti,išklausyti ne vieną moralą,kad tai pasiektum. Skambinau ne kartą į ligonių kasas,nes ir pernai teko dukrai sanatorija išsikovot. Pirmadieni paskambinus man į ligonių kasas buvo pasakyta,kad vaikams turi užtekti pinigų,ir jei nepavyksta susitarti su gydytoja,tada einat pas klinikos direktore,ir reikalaujat,kad jei negali dabar,tegul stato į eilę,ir gal gausit po meneseio ar pusmečio.
Atsakyti
Vilmux, pritariu, iš tikro, kai sako, kad nėra pinigų, o vaikui reikia, tai tenka pareikalauti labiau... mums užteko to, kad pasakiau, kad rašykite vis tiek, jei nebus, tai neduos Ligonių kasose, "pabandom laimę". kasose aišku buvo tų vietų kiek nori smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2013 02 14, 01:19)
Vilmux, pritariu, iš tikro, kai sako, kad nėra pinigų, o vaikui reikia, tai tenka pareikalauti labiau... mums užteko to, kad pasakiau, kad rašykite vis tiek, jei nebus, tai neduos Ligonių kasose, "pabandom laimę". kasose aišku buvo tų vietų kiek nori smile.gif


Tai va,tas ir keisčiausia,kad jie sako,kad pinigų nėra,bet ligoniu kasose pasirodo kažkaip jų yra. Man pernai taip nutiko,kai dėl sanatorijos dukrai teko pakovoti. Jai gyd. ortopedas traumatologas diagnozavo šlaunikaulio galvutes uždegimą,nepasakysiu tiksliai kaip ta liga mediciniškai vadinasi,bet jis pasakė,kad jai priklauso sanatorinis gydymas su šia liga. Na,kaip visada "nėra pinigų" buvo gydytojos žodžiai,bet aš tada jos paklausiau,jei ji nesius dukros į sanatorija,tai kokį gydymą gali pasiūlyti mano dukrai? Tada nusiuntė pas reabilitologę,ta ten norėjo keletą šildymų išrašyti,ir viskas,o aš jai sakau: ne,mes norim važiuot į sanatoriją ir aš žinau,kad vaikams nekvotuojama ( bent jau taip buvo pernai ) Nu tai žinoma,ji mane apkaltino,kad per mano dukra,neišvažiuos rimtesnis ligonis ir panašiai. Nu bet nieko,paraše viska,ir dar papildomai parašė ligoniu kasom prašymą,ant atskiro lapo,kad išleistu,nes neva jie neturi jau resursu. Ir ka jūs manot,man nuvykus į ligonių kasas,padavus man prie visko ir ta lapa,jį man iškart atidavė atgal,sako: čia mums tokio nereikia... Tai kaip suprast? g.gif
Žodžiu, nesuprasi kaip ten kas yra,jie pinigu neturi,bet kaip išreikalauji,tai ligoniu kasos visada išleidžia,čia kalbu apie vaikus. Ir dar kai duodi kyšį,visada sanatorija atsiranda,žinoma,aš neduodu,nes žinau tikrai,kad mano vaikui jei priklauso,tai priklauso,aš ne šiaip paatostogaut važiuoju,o vaika gydyt. Bet va mano pusesere,kurios sunelis du metus ištisai prakosejo,irgi nedave sanatorijos,tik padavus 100 litu,sanatorija atsirado.... doh.gif Va tokia realybė...

Šią temą užvedžiau,nes man įdomu,jei negali iš savo poliklinikos,reabilitologo išreikalauti,kur kreiptis,gal kur skunda rašyti,gal kam teko su tuo susidurti? Mamos,parašykit savo praktika reikalaujant vaikui sanatorijos,kad kitom būtų aiškiau ir drąsiau mirksiukas.gif
Atsakyti
bet ar iseitis susibarti su savo vaiko gyditoja del tokio dalyko kuri ji net pasiulyti turetu. gi ne visos mes turim prieigas pasiziuret su kokiom ligom priklauso sanatorinis gydymas. as pilnai tikiu kad ir ligoniu kasos spaudzia nedalint kelialapiu i kaire ir i desine. va noretusi to aiskumo. mano vaiko liga nemirtina, bet jinai ji lydes visa gyvenima, va gyditoja ir tare kad negi manot kad ta sanatorija pades? na gal ir nepades labai, bet ar jai tai spresti?
Atsakyti
Tai va,butent,klausimas ar kuri pasiulo g.gif Kažkas su ta sistema yra ne taip,ministro įsakyme yra konkrečiai nurodytos ligos,pvz: bronchų astma,į metus kartą vaikui priklauso sanatorinis gydymas. Gydytoja sako,kad nera pinigu. O mama žino,kad jos vaikui priklauso,tai čia kažkas iki galo neužbaigta. Va,man todėl ir kyla klausimas,kai susikerta du dalykai: PRIKLAUSO ir NĖRA PINIGU. Tai kur tada kreiptis? Valdžia,ligonių kasos,ir gydytojai privalo rast kitoki sprendima,sutarima,kad nebutu tokių dalykų. Galbut tikrai sergantis vaikas niekada nenuvaziuos,o tam kam nereikia atsiduria sanatorijoj kas metus,vasaros atostogas praleist,panašiai kaip Palangos Ginatre vasarą.
O kad sanatorija gelbėja vaikams sveikatos atžvilgiu tai tikrai. Mes buvo su sunum praeita sausį,tai žinokit nesirgom iki pat rudens,nei slogų,nieko. Čia net kalbos nera,kad jei sanatorijos yra,vadinasi jos reikalingos ir padeda smile.gif
Atsakyti
vilmux va tame ir esme kad buvau nuvaziavus i ligoniu kasas pernai rudeni ir sake jog vaikam neribojami kelialapiai. nuo siu metu kazkas pasikeite, reiktu pasiskambint ir susizinot kas ir kaip, nes tuose sarasuose tai musu poliklinika jokiu kelialapiu negauna siais metais
Atsakyti
QUOTE(veiducka @ 2013 02 14, 13:43)
vilmux va tame ir esme kad buvau nuvaziavus i ligoniu kasas pernai rudeni ir sake jog vaikam neribojami kelialapiai. nuo siu metu kazkas pasikeite, reiktu pasiskambint ir susizinot kas ir kaip, nes tuose sarasuose tai musu poliklinika jokiu kelialapiu negauna siais metais


Kaip ir rašiau,aš šiais metais,tiksliau vasario 11 diena skambinau į ligonių kasas Kaune,ir paklausiau kaip čia yra su vaiku kelialapiais šiais metais,tai man nepasakė, kad nera kaip pernai,kad nekvotuojama,tiesiog buvo pasakyta,kad čia jau klinikos kurioje lankausi vidaus reikalas,jei nesiunčia gydytoja,eikit pas klinikos direktore,ir reikalaukite,jei negali išleist ši menesi,lai stato į eilę kitam mėnesiui,ar kitam pusmečiui,bet vaikams turi pinigų užtekt. Va taip va.
Na,kadangi mano vaikas turi ne vieną problemą ir lengvą neįgalumą,tai matyt tas suveikė,ir nebuvo didelių bėdų dė sanatorijos,nors aš jau buvau karingai nusiteikus eiti iki galo,ir gauti savo vaikui reabiliatcija.
Papildyta:
Veiducka,jus kaip supratau Klaipėdoje, o jums čia gydytoja taip sakė,kad jiokiu kelialapiu negauna? Manau,kad čia grynas melas,nes juolabiau,kad metų pradžia. Jums butu tikslingiausia paskambint į Klaipėdos ligonių kasas,ir paklaust,ar taip gali būti,kad klinika visai negavo pinigu. Na nebent ji pernai viršijo limita,tai gal ir nedavė,bet labai abejoju.
Atsakyti
QUOTE(vilmux x @ 2013 02 14, 12:25)
Kaip ir rašiau,aš šiais metais,tiksliau vasario 11 diena skambinau į ligonių kasas Kaune,ir paklausiau kaip čia yra su vaiku kelialapiais šiais metais,tai man nepasakė, kad nera kaip pernai,kad nekvotuojama,tiesiog buvo pasakyta,kad čia jau klinikos kurioje lankausi vidaus reikalas,jei nesiunčia gydytoja,eikit pas klinikos direktore,ir reikalaukite,jei negali išleist ši menesi,lai stato į eilę kitam mėnesiui,ar kitam pusmečiui,bet vaikams turi pinigų užtekt. Va taip va.
Na,kadangi mano vaikas turi ne vieną problemą ir lengvą neįgalumą,tai matyt tas suveikė,ir nebuvo didelių bėdų dė sanatorijos,nors aš jau buvau karingai nusiteikus eiti iki galo,ir gauti savo vaikui reabiliatcija.
Papildyta:
Veiducka,jus kaip supratau Klaipėdoje, o jums čia gydytoja taip sakė,kad jiokiu kelialapiu negauna? Manau,kad čia grynas melas,nes juolabiau,kad metų pradžia. Jums butu tikslingiausia paskambint į Klaipėdos ligonių kasas,ir paklaust,ar taip gali būti,kad klinika visai negavo pinigu.  Na nebent ji pernai viršijo limita,tai gal ir nedavė,bet labai abejoju.

as ziurejau kazkokia lentele kur yra surasytos gydymo istaigos ir kas kiek gave tu kelialapiu, tai musu mazute poliklinika negavus nieko, bet aisku dar sita reikala reikia ligoniu kasose pasitikslinti. pernai musu poliklinika dvigubai virsijo limita. beje mano vaikas turi sunkia negalia
Atsakyti