Įkraunama...
Įkraunama...

ES parama stogui keisti

Kadangi asbestas kenksmingas mūsų sveikatai, tai jau pavieniai asmenys pradėjo ja rūpintis.
Viena ausim girdėjau, kad bus teikiama ES parama šiferiniam stogui pasikeiti. Tik kur? kas? kada? Niekur nieko nerandu.
Gal kas iš jūsų apie tai girdėjote???
Atsakyti
QUOTE(Verbgo @ 2006 05 25, 15:29)
Kadangi asbestas kenksmingas mūsų sveikatai, tai jau pavieniai asmenys pradėjo ja rūpintis.
Viena ausim girdėjau, kad bus teikiama ES parama šiferiniam stogui pasikeiti. Tik kur? kas? kada? Niekur nieko nerandu.
Gal kas iš jūsų apie tai girdėjote???


Liberalcentristas siūlo panaudoti ES paramą kenksmingų šiferinių stogų keitimui
Seimo aplinkos apsaugos komiteto narys liberalcentristas Rimantas Remeika kreipėsi į Finansų, Aplinkos, Sveikatos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijas siūlydamas, kad Vyriausybė planuodama šalies prioritetus 2007-2013 m. ES finansinei paramai gauti, į juos įtrauktų ir programas skirtas ypač kenksmingos, bet buityje labai paplitusios medžiagos - asbesto likvidavimui.

Nors nuo 2004 m. į Lietuvą uždrausta įvežti ir gaminti bet kokią produkciją turinčią asbesto, toks draudimas nepanaikino jau egzistuojančios grėsmės žmonių sveikatai, mano R.Remeika. Viena iš didžiausių problemų yra tai, kad beveik 70 proc. individualių gyvenamųjų namų, kaimo vaikų ugdymo ir net sveikatos priežiūros įstaigų yra padengta banguotais asbesto arba vadinamaisiais šiferio lakštais. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra yra įrodžiusi, kad asbestas – labai kenksminga, vėžį sukelianti medžiaga. Pagal kenksmingumą asbestas yra prilygintas arsenui ir gyvsidabriui. Taip pat yra nustatyta, kad asbesto neigiamas poveikis yra ilgalaikis – pasireiškia po 20-30 metų, todėl jo rezultatus, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, realiai bus galima pajausti artimiausiais metais.

Liberalcentristas siūlo Vyriausybei atkreipti į dėmesį į šią problemą, juolab, kad Europos sąjunga skiria ypač didelį dėmesį žmogaus sveikatos ir gerovės klausimams.

“Lietuva tiesiog privalo pasinaudoti ES siūlomomis galimybėmis ir padėti šalies gyventojams atsikratyti pavojų jų sveikatai keliančiomis medžiagomis. Tam labai pasitarnautų jei Vyriausybė parengtų atitinkamas kenksmingų medžiagų utilizavimo, praeities taršos likvidavimo ir kitas programas ir jas paskelbtų prioritetinėmis ES paramai gauti”, - teigia Seimo narys Rimantas Remeika.

Liberalcentristo įsitikinimu, 20 amžiaus viduryje prasidėjęs platus asbesto naudojimas statybos pramonėje paliko didžiulę ekologinę ir sveikatos grėsmę dabar gyvenančioms kartoms, todėl Lietuvos valdžia neturėtų nusišalinti nuo šios problemos sprendimo.


Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas

Kontaktinis asmuo:

Rimantas Remeika

8698 42185


Ir sekantis straipsniukas

Liberalcentristai: Valdančiajai daugumai nerūpi šalies gyventojų sveikata




Europos Sąjungos paramos lėšas “saviems projektams” pasirengusi skirti valdančioji dauguma abejingai atsuko nugarą daugumai šalies, ypač kaimo gyventojams. Taip, vakarykštį Seimo daugumos sprendimą atmesti rezoliucijos projektą “Dėl asbesto šalinimo programos bei jos finansavimo”, įvertino vienas iš jos rengėjų, Aplinkos apsaugos komiteto narys liberalcentristas Rimantas Remeika.

Šia rezoliucija liberalcentristai ragino Vyriausybę atkreipti dėmesį į žmonių gyvenamosios aplinkos ir gyvenimo kokybės problemas ir nedelsiant imtis spręsti asbesto bei jo turinčių gaminių naudojimo, taršos poveikio ir kontrolės klausimus bei parengti teisės aktų pataisas, reikalingas veiksmingam asbesto šalinimo iš gyvenamosios aplinkos įgyvendinimui.

“Atmesdama rezoliuciją, t.y. tik formalų priminimą Vyriausybei, kad Lietuvoje egzistuoja labai pavojingo žmonių sveikatai asbesto problema, valdantieji parodė savo tikrąjį požiūrį į rinkėjus. Akivaizdu, kad apsimetant, kad problemos, nereikia jos ir spręsti, nors tam yra sudarytos puikios sąlygos t.y. kenksmingą žmogui asbestą galima šalinti panaudojant Europos struktūrinių fondų paramą. Tačiau vieša paslaptis, kad milijardinę ES paramą valdantiesiems svarbiau išdalinti saviems, o ne galvoti apie kažkokių paprastų mirtingųjų Lietuvos žmonių sveikatą” – piktinasi R.Remeika.

Liberalcentristams susirūpinimą kelia faktas, kad neatsižvelgdama į tarptautinę patirtį, Vyriausybė iki šiol nepripažįsta asbesto keliančia grėsmę žmonių sveikatai medžiaga ir nesiima jokių priemonių, kad ji būtų inventorizuota, juo labiau, pašalinta iš gyvenamosios ir darbo aplinkos.

Iki 2004 m. kasmet į Lietuvą buvo įvežama apie 3-4 tūkst. tonų asbesto. Asbestcemenčio šiferio ir vamzdžių gamybai Lietuvoje buvo sunaudojama 95% asbesto; katilinių, vamzdynų, sklendžių dūmtraukių angų sandarinimui – 4%, stabdžių trinkelių gamybai – 0,7%.

Naujausių tyrimų duomenimis, apie 12% visų plaučių vėžio atvejų ir apie 80% pleuros mezoteliomos atvejų tarp vyrų yra sukeliama dėl asbesto poveikio darbe. Šiuo metu didžiausiame pavojuje yra statybų pramonės darbininkai, atliekantys pastatų, šiluminių tinklų, elektrinių, katilinių priežiūros, remonto ir griovimo darbus.



Liberalų ir centro sąjungos frakcijos sekretoriatas

Daugiau informacijos:

Rimantas Remeika

8 658 42185



http://www.delfi.lt/....php?id=9506881
Atsakyti
o tas naujas kazkoks siferis, ar jis irgi su asbestu?
Atsakyti
QUOTE(mėėta @ 2006 05 25, 16:03)
o tas naujas kazkoks siferis, ar jis irgi su asbestu?


Nea, vietoj asbesto kaip risamoji medziaga jame naudojamas berods fazeris ar kazkas tokio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2006 05 25, 16:24)
Nea, vietoj asbesto kaip risamoji medziaga jame naudojamas berods fazeris ar kazkas tokio 4u.gif


aciu, nes mes neapsisprendziam kaip perdengti, keisim stoga, ar siferiu, ar renilu ar plastikinem cerpem?
Atsakyti
O tai tas naujas siferis nuo kada jis gaminamas? Turbut pries koki 10 metu, tai dar buvo gaminamas su tuo asbestu?
Atsakyti
ctrl c ctrl v 4u.gif

Asbestas (gr. asbestos - neužgesinamas) – pluoštinis mineralas, atsparus ugniai, rūgštims, šarmams, blogas šilumos, garso, elektros laidininkas.

Asbestas dėl savo techninių savybių (tvirtumo, lankstumo, atsparumo karščiui) bei nesudėtingos ir nebrangios gavybos anksčiau plačiai naudotas statyboje, pramonėje ir buityje, todėl jo galima rasti stoguose ir sienose, šilumos ir vamzdynų šilumos izoliacijoje (taip pat ir gyvenamųjų namų rūsiuose), vėdinimo įrenginiuose ir vamzdynuose, elektros skirstymo spintose, elektros įrenginiuose, įrankiuose, prietaisuose, ugniai atspariose sienose ir duryse, dažuose ir klijuose (pvz., koklių ir grindų plytelių), karščiui ir ugniai atspariuose tekstilės bei kituose gaminiuose. Asbesto yra beveik visų senesnių transporto priemonių, kranų, liftų ir kitų įrenginių stabdžių bei sankabų detalėse.

Kol asbesto turintys statiniai, konstrukcijos ar gaminiai neliečiami, ši medžiaga didesnio pavojaus nekelia. Jis atsiranda tuos statinius, konstrukcijas ir gaminius laužant, ardant ar apdorojant, kai aplinkoje pasklinda labai smulkios, akimi nematomos skaidulos. Žmogui įkvepiant asbesto skaidulas, jos lyg adatėlės susminga į kvėpavimo takų audinį, tapdamos įvairių nepagydomų vėžinių susirgimų priežastimi. Dėl asbesto poveikio per metus Europos šalyse apytiksliai užregistruojama apie 20 000 mirčių nuo plaučių vėžio. Dažniausiai kenksmingas asbesto poveikis pasireiškia po 20 - 30 metų. Pagal kenksmingumą asbestas prilyginamas arsenui ir gyvsidabriui
Atsakyti
tai kazi kada bus ta parama asbesto stogu keitimui????
Atsakyti
mes dengem su beasbesciu nauju siferiu thumbup.gif labai gerai atrodo ax.gif
Atsakyti
Tai nieks ir nekeis, nei neduos nuolaidos? Čia tik gal paleista antis? blink.gif
Atsakyti
Mums irgi aktuali ši tema 4u.gif
Atsakyti
Vyriausybei nusispjauti ant musu ir ant musu vaiku:

Re­mei­ka krei­pė­si į Fi­nan­sų, Ap­lin­kos, Svei­ka­tos ap­sau­gos ir Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jas siū­ly­da­mas, kad Vy­riau­sy­bė, pla­nuo­da­ma ša­lies pri­ori­te­tus 2007–2013 m. ES fi­nan­si­nei pa­ra­mai gau­ti, į juos įtrauk­tų ir pro­gra­mas, skir­tas as­bes­to lik­vi­duo­ti. De­ja, ko­vo 30 d. Sei­mas at­si­sa­kė im­tis žy­gių prieš pa­se­nu­sius ir kenks­min­gus svei­ka­tai as­bes­ti­nius sto­gus ir pro­jek­tas „Dėl as­bes­to ša­li­ni­mo pro­gra­mos bei jos fi­nan­sa­vi­mo“ ne­bus vyk­do­mas.
„Vie­na di­džiau­sių pro­***­mų yra tai, kad dau­giau kaip pu­sė in­di­vi­du­a­lių gy­ve­na­mų­jų na­mų, ug­dy­mo ar net svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų yra pa­deng­ta ban­guo­tais as­bes­to lakš­tais. Kenks­min­gu­mu as­bes­tas yra pri­ly­gin­tas ar­se­nui ir gyv­si­dab­riui“, – tei­gė R.Re­mei­ka.


Straipsnio nuoroda
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Beauty*: 30 rugpjūčio 2007 - 21:57