Įkraunama...
Įkraunama...

Izraelis - Jordanija

Sveiki,

svarsčiau ar rašyti šį reoprtažą. Yra puikus Jūržolės reportažas apie Jordaniją - labai išsamus ir informatyvus. Aš tokio neparašysiu smile.gif Iš viso - nemėgstu daug faktų, labiau mėgstu jausti. Taigi šiame reportaže pamatysite nemažai nuotraukų, perskaitysite tai, ką jaučiau aš, bet vargu ar rasite istorinių ar kitokių faktų.
Pradedame nuostabią kelionę iš žiemos į vasarą.

1 diena

Ankstyvas rytas Vilniaus oro uoste. Šalta, labai šalta. Termometras rodo -8, vėjas, pūga. Bandau apsirengti, kad nenumirčiau iš šalčio, bet kartu, kad nereikėtų temptis bereikalingo balasto. Matyt man ne visai pavyksta, nes visą kelionė lydėjo tai sustiprėjantys, tai susilpnėjantys peršalimo simptomai. Nepaisant nieko - manęs laukia vasara bigsmile.gif

Rytas Vilniuje

user posted image

user posted image

Trumpas skrydis į Ryga, nelabai ilgas laukimas Rygoje ir ilgesnis skrydis į Tel Avivą. Kai kapitonas praneša, kad Tel Avive 36 laipsniai šilumos (kokios šilumos, karščio smile.gif ) suprantu, kad mano atostogos tikrai prasidėjo.
Iš oro Tel Avivo oro uostas atrodo labai mažiukas, man net kilo klausimas - kurgi čia leistis? Bet iš tiesų nusileidus paaiškėjo, kad taip nėra - oro uoste daugybė žmonių, laukiančių išskristi eilės. Atskridus procedūra labai trumpa, klausimas - kur vykstate ir viskas. Pasiėmus bagažą ir truputį paklaidžiojusi po oro uostą randu automobilių nuomos punktą. Man duoda visiškai naują Kia. Apsidžiaugiu, bet be reikalo - išvažiavus į greitkelį paaiškėja, kad mano mašiniukas visiškai netraukia. Menkiausias kalniukas reikalauja 3 bėgio doh.gif Na, bet kažkokiu būdu, patupėjusi kamštyje tarp Tel Avivo ir Jeruzalės, pasiekiu Jeruzalę. Labai džiaugiuosi, kad turiu navigaciją. Būtų buvę sudėtinga naktį susirasti savo viešbutėlį Jeruzalės centre.
Greitai palindusi po dušu išeinu paklaidžioti po naktinę Jeruzalę.
Kraudamasi daiktus labai ilgai svarsčiau ar imti stovą fotoaparatui. Net kelis kartus buvu įsidėjusi ir vėl išėmusi. Išėjusi pasivaikščioti labai pasigailėjau, kad jis vis tik liko namie. Vaizdai nerealūs. Deja, teks tenkinis keliais telefonu padarytais kadrais sad.gif
Truputį paklaidžiojusi randu miesto parką

user posted image

O paskui ir Jeruzalės senamiestį - Jaffa vartus

user posted image

user posted image

Nuostabus jausmas buvo vaikščioti po tuščias naktinio Jeruzalės senamiesčio gatveles. Tuščia, tik retkarčiais sutinki kokį susivėlinusį praeivį. Jausmas, kad patekai į senovinį filmą - turistų praktiškai nėra, vaikščioja tik vietiniai gyventojai, su savo autentiškais rūbais. Žemėlapis nepadeda - nieko nesuprantu, nei kur esu, nei kur einu, taigi, tiesiog einu ir mėgaujuosi.

user posted image

user posted image

Netyčia randu Raudų sieną. Nustebina tai, kad moterims atitverta 3-4 kartus mažiau vietos.

user posted image

user posted image

user posted image

Čia jau daugiau žmonių - ir vietinių ir turistų. Trumpai pabuvusi šioje vietoje, įkišusi savo raštelį į sieną, vėl grįžtu klaidžioti tamsiomis gatvelėmis. Norėčiau tai patirti dar kartą smile.gif Paklaidžiojusi kokią valandą suvokiu, kad jau tuoj para kaip aš nemiegojusi, taigi laikas į viešbutį. Rytoj apžiūrėsiu šias vietas dienos šviesoje 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rarity: 25 kovo 2013 - 20:28
Nebesulaukiu tęsinio !!! rolleyes.gif lens.gif
Atsakyti
QUOTE(ASTYT€ @ 2013 03 25, 22:39)
Nebesulaukiu tęsinio !!!  rolleyes.gif  lens.gif

Na, turi dar keletą dienų smile.gif

2 diena

Tęsiasi pasivaikščiojimas po Jeruzalę. Dienos šviesoje ji netenka dalies žavesio, rimties, paslapties - visur judesys, bruzdesys, pilna turistų. Ramybės nebėra, vietinių gyventojų taip pat nelabai matosi - tik turistai turistai... Ir aš - viena iš jų...
Planavau greitai pereiti per žymiausias vietas ir traukti link Negyvosios jūros, bet kažkaip užsibuvau - tos begalinės suraizgytos gatvelės įtraukė.
Miesto parkas dienos šviesoje

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Net ir pilname turistų mieste galima rasti ramių kampelių

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image





Papildyta:
Aukščiau pasilipus, geriau matyti smile.gif

user posted image

Raudų siena

user posted image

user posted image

Šios sienos amžius siekia 3000 metų

user posted image

user posted image

Turgus

user posted image

user posted image

user posted image

Dieviško skonio granatų sultys

user posted image


Papildyta:
Dar vaizdų pasilypėjus aukščiau smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Prasideda religiniai dalykai. Deja, nelabai daug žinau apie tai sad.gif Jei kas gali pakomentuoti tai ką mato, maloniai prašom 4u.gif


Papildyta:
Čia prasideda Golgotos kelias

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image



Papildyta:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
Aplankysime Viešpaties kapo baziliką - vietą, kur buvo nukryžiuotas ir palaidotas Jėzus Kristus

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Vieta, kur buvo plaunamas Kristaus kūnas

user posted image

user posted image

user posted image

Kriataus kapo aplankyti nepavyko, nes buvo tokia eilė, kad būtų joje tekę praleisti visas atostogas smile.gif





Papildyta:
Judame toliau. Patraukiau link Alyvų kalno. Nuotraukos vėl bus tik su minimaliais komentarais.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Papildyta:
Mergelės Marijos gimimo vieta

user posted image

Alyvų kalnas

user posted image

user posted image

Marijos kapo ir paėmimo į dangų bažnyčia

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Kapinės

user posted image



Papildyta:
Viešpaties ašarų bažnyčia

user posted image

Toliau kopiant į alyvų kalną

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Vakarėja, laikas judėti - šiandien turiu nuvažiuoti apie 100 km, kad pasiekčiau vietą, kur savanoriauja mano dukra.
Nuėjus į pasiimti automobilio iškyla problemėlė - mano naujutėlė Kia atsisako užsivesti, t.y. jokios reakcijos. Pakalbinu aikštelės prižiūrėtoją, jis pasitelkia į pagalbą draugą - bandome visokiomis priemonėmis įkalbėti automobilį veikti, o jis kategoriškai atsisako. Kviečiame nuomos atstovus. Po geros valandos atvyksta vyrukas ir dar kokią valandą bando taisyti automobilį. Tuomet pareiškia, kad sugedo kompiuteris ir man duos kitą automobilį. Dar užgaištame pusvalandį ir pagaliau aš riedu link Beer Shevos. Buvau apsižiūrėjusi fantastišką kelią per kalnus. deja, per automobilio išdaigas sutemo ir teko rinktis greitkelį. Keliai Izraelyje geri, greičiai dideli, tai neilgai trukus atsirandu svetingoje fermoje, kurioje susitinku su dukra.
Vakarienė ir laikas į lovas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rarity: 25 kovo 2013 - 23:12
3 diena

Ankstyvas rytas. Kaip per atostogas labai ankstyvas - dar net 6 nėra. Beje, šios atostogos buvo kažkokios keistos šiuo klausimu - nors esu pelėda, bet per visas atostogas kėliausi kaip grynakraujis vyturys bigsmile.gif
Šiandien laukia daug įdomių dalykų - melšime ožkas, ganysime karves ir važiuosime maudytis į Negyvąją jūrą.
Bet apie viską iš eilės. Atsikėlę pirmiausiai einame pasisveikinti su papūgomis, kurios į pasveikinimą mums atsako "šalom"

user posted image

Tada į sūrinę - reikia apvartyti sūrius. (Žinoma - ir paragauti)

user posted image

user posted image

Tada - pažaisti su ožiukais

user posted image

user posted image

user posted image

Jie tokie mielybės - straksi aplink, laižo rankas, vizgina uodegytes wub.gif

O čia ožkos, iš kurių pieno daromas sūris

user posted image

user posted image

Po melžimo einame girdyti veršiuko

user posted image

Tada jau pusryčiai terasoje apželdintoje pasifloromis - pirmą kartą ragavau šio vaisiaus thumbup.gif

user posted image




Papildyta:
Smagumėlis - čiauška papūgos, kvepia gėlės, auga bananai, citrinos... Ar gali būti puikesnis rytas

user posted image

Viena papūga įsigudrina ištrūkti iš narvo, bet greit sugrąžinama atgal

user posted image

Po pusryčių laikas ginti karves. 50 karvių reikia nuginti maždaug 6 km iki ganyklos.

user posted image

Yra ir bičių

user posted image

Pirmyn į kelionę smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

Įdomi patirtis. Graži gamta.

user posted image

user posted image

Atlikus dienos darbus, galima pasilepinti Negyvojoje jūroje

Papildyta:
Važiuojant link Negyvosios jūros gamta stipriai keičiasi

user posted image

user posted image

user posted image

Pasimaudę dar pabraidome po gėlo vandens upeliuką, atitekantį iš kalnų ir traukiame atgal į fermą. Ryt anksti keliausime į Jordaniją

user posted image

user posted image

Atsakyti
Kelionė netikėtu rakursu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vasariukas76 @ 2013 03 26, 07:57)
Kelionė netikėtu rakursu  4u.gif

Taip, buvo keletas niuansų, pavertusių šią kelionę ne tik turistine smile.gif

4 diena

Keliamės labai anksti - 3 val. Reikia nuvažiuoti į Tel Avivą, priduoti automobilį ir skristi į Eilatą. Dar beplanuodama kelionę ieškojau būdų patekti iš Tel Avivo į Eilatą. Vienas variantas buvo nuomotis automobilį Tel Avive, o palikti Eilate, kitas - važiuoti autobusu. Ir visai netyčia, ieškodama autobusų į Eilatą, aptikau šį puslapį http://www.elal.co.i...States/General/ Ilgai negalėjau patikėti, kad 79 Lt už skrydį yra reali kaina (palyginimui - kelionės autobusu kaina - 57 Lt). Kol neįlipom į lėktuvą vis galvojau, kad dar teks už kažką mokėti. Pasirodo ne - tai kaina su bagažu ir dar davė užkandžių thumbup.gif
Lėktuvas pilnas, skrydis trunka apie valandą. Taigi, 8 ryto mes jau Eilate. Gaudome taksi ir lekiame link Jordanijos (taksi kainuoja 30-40 ILS). Pereinant sieną, Izraelio pusėje susimokame po 105 ILS (plėšikai), pereiname į Jordanijos pusę. Čia nieko mokėti nereikia, priantspauduoja pasus ir einame toliau. Iš pasienio nuvykti į Aqabą kainuoja 11 JOD (kursas keičiant išeina maždaug 4Lt/JOD). Pirkau iš kortelės Izraelio pusėje, tai išėjo net po 4,2 (tikrai plėšikai).
Geriausia ko gero imti iš lietuviškos kortelės bankomate didesnę sumą - tada kursas palankiausias - man paskaičiavo po 3.83 ir 10 Lt išėmimo mokestis, bet tą atradau tik besibaigiant kelionei smile.gif Petroje ir dykumoje ima tik grynais. Taigi, jų turėti reikia ir nemažai. Mūsų net už viešbutį Wadi Musoje paprašė grynais.
Na, toks trumpas nukrypimas - važiuojam toliau. Važiuojant taksi vaizdai neįprasti akiai, bet puikūs - pakelės apsodintos gėlėmis, ganosi kupranugariai, geltonai rausvas smėlis, karšta...
Apsistojame viešbutyje centre miesto. Niekada nesureikšminu viešbučių ir šiuo atveju ieškojau, kad būtų netoli jūra ir miesto centras ir čia buvo mano pirmoji klaida. Klaida netgi dviguba - nereikėjo visai nakvoti Aqaboje, o jei jau nakvojome, reikėjo važiuoti į pietinį paplūdymį, t.y. ten, kur gal būt net būtų buvusi galimybė išsimaudyti Raudonojoje jūroje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rarity: 26 kovo 2013 - 11:49

Kokia puiki kelione!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faktai ir tekstai man taip pat ne prie sirdies, juk Vikipediju pilna, na o nuotraukos, atspindincios jausmus, potyrius, nuotaikas - gaivaus oro gusis!!!!!!!!!!!
Saunu, saunu, saunu 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Waau!! Viena leidotes i tokia kelione! Kokia Jus drasi 4u.gif Kaip man patinka tokios moterys thumbup.gif Nuotraukos ir vaizdai jose tiesiog fantastiski, ypac is Jeruzales wub.gif O sakykite, ar saugu savarankiskai keliauti Izraelyje?
Atsakyti
QUOTE(Gezike @ 2013 03 26, 11:52)
Kokia puiki kelione!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faktai ir tekstai man taip pat ne prie sirdies, juk Vikipediju pilna, na o nuotraukos, atspindincios jausmus, potyrius, nuotaikas - gaivaus oro gusis!!!!!!!!!!!
Saunu, saunu, saunu  4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif  wub.gif  wub.gif  wub.gif  wub.gif


Dėkui smile.gif Labai smagu, kad patinka bigsmile.gif

Viešbutyje rašo, kad įsiregistravimas nuo 14 val. Mes atvykstame 11 val. ir be jokių problemų gauname kambarį VIP aukšte smile.gif Nežinau kuo skiriasi kambariai ne VIP aukštuose, bet mūsų aukšte, kiek mačiau, gyveno tik ne vietiniai gyventojai. Tai tikrai nebrangus viešbutis ir vienai nakvynei visai neblogas pasirinkimas.
Įsikūrę ir nusiprausę einame pasivaikščioti. Skrandžiai reikalauja pietų - užsukame į Jūržolės pareklamuotą Ali Baba restoraną - visai skaniai pavalgome. Ragavau išgirtųjų citrinų sulčių su mėta - tikrai vertas pagyrų gėrimas tik man kiek per saldus.
Truputį pavaikščioję nutarėme eiti numigti - vaikščioti per karšta, be to nelabai yra kur vaikščioti.
Bemiegodamos sulaukėme siurprizo iš viešbučio - patarnautojas atnešė lėkštę vaisių. Kadangi mano dukra valgo tik vaisius ir daržoves, tai mums buvo labai į temą smile.gif
Numigę ir suvalgę vaisius vėl išėjome į miestą.
Apie dėmesį. Mes su dukra beveik blondinės, dėmesio tikrai nestigo. Išeidamos pasistengėme apsirengti, kad nebūtume per daug apsinuoginę. Bet turiu pasakyti, kad dėmesys, nors jo buvo ir labai daug, bet jis nebuvo labai įkyrus ar varginantis. Didžioji dauguma sutiktų žmonių (vyrų ir moterų) laikė savo pareiga pasakyti "Welcome to Jordan", klausinėjo iš kur mes, kokie vardai. Dukros jaunimas vis prašinėjo, kad ji leistųsi nufotografuojama, klausinėjo ar patinka Jordanija, vaišino sultimis smile.gif Sultimis pavaišino net ir prekeivis - tas kur vaikščioja ir siūlo.
Aqaboje buvome penktadienio vakarą (pas juos išeiginės penktadienis-šeštadiensi), žmonių pajūryje galybė - toks vaizdas, kad jie ten atsikraustė gyventi - su visais vaikais, maistais, triukšmu. Vyrai maudosi normaliai, o moterys su visais savo apdarais. Įdomu, kas būtų buvę, jei būtume nusirengę ir ėję maudytis biggrin.gif
Neturiu daug nuotraukų iš Aqabos - žmonių nelabai drįsau fotografuoti, o daugiau nelabai buvo ką - labai didelė nešvara, daug šiukšlių, griuvėsių...
Keletas kadrų

user posted image

user posted image

user posted image

Vakaras

user posted image

user posted image

user posted image

Pasivaikščioje einame miegoti - rytoj laukia Wadi Rum wub.gif




Papildyta:
QUOTE(ENR @ 2013 03 26, 13:20)
Waau!! Viena leidotes i tokia kelione! Kokia Jus drasi  4u.gif Kaip man patinka tokios moterys  thumbup.gif  Nuotraukos ir vaizdai jose tiesiog fantastiski, ypac is Jeruzales  wub.gif  O sakykite, ar saugu savarankiskai keliauti Izraelyje?

Na, aš viena buvau ne visą laiką - iš Jeruzalės važiavau į fermą, kur susitikau su dukra ir paskui keliavome abi. Po Jordanijos vėl išsiskyrėjžme - ji liko pakeliui, o aš išskridau namo.
Dar reikia įvertinti, kad mano anglų kalbos žinios toli gražu nėra stiprios bigsmile.gif
Bet viskas buvo gerai. Žmonės yra paslaugūs ir geri, tiek Izraelyje, tiek Jordanijoje. Įvairūs nemalonumai tik padeda geriau suprasti, kiek gerų žmonių aplinkui. Mano nuomone keliauti Izraelyje yra saugu - į Gazos ruožą nuvykę nebuvome, bet ferma, kurioje gyveno dukra yra prie pat sienos su Palestina, tai ten ganant karves galima rasti įvairių karinių dalykėlių - kulkų, granatų rolleyes.gif
Atsakyti
Labai fainas reportazasa ir grazios nuotraukos.

Atsakyti
QUOTE(ievama10 @ 2013 03 26, 14:57)
Labai fainas reportazasa ir grazios nuotraukos.


Ačiū smile.gif Tu labai padėjai, organizuojant šią kelionę 4u.gif
Atsakyti
Rarity, o jūs iki Negyvosios jūros važiavote pro palestinos pusę, ar darėt lanką? Buvot pietinej jūros pusėj, ar šiaurinėj? Dušai buvo? vėl klausimų lavina... smile.gif
Atsakyti