Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose

Ankstesnė tema:

http://www.supermama...;#entry61752589
Atsakyti
http://www.gyvybe.lt/index.php?id=14
Odenas 4u.gif

4) mokslas atskleidė rimtus gulimos padėties trūkumus gimdymo metu:

a) gulint ant nugaros gimda prispaudžia prie stuburo didžiąsias kraujagysles: nusileidžiančios aortos suspaudimas gali sumažinti arterinio kraujo pritekėjimą į gimdą ir placentą, tuo sukeldamas vaisiaus būklės pablogėjimą; tuščiosios venos, nešančios veninį kraują į širdį, suspaudimas sukelia motinos arterinio kraujo spaudimo sumažėjimą;
cool.gif gulima padėtis neišnaudoja dubens raumenų pagalbos gimdant, pvz., tupint smailu kampu per kelius sulenktos ir prie krūtinės pritrauktos kojos atidaro ir praplatina dubenį iki maksimumo. Gulint kūno svoris neleidžia uodegikauliui atsilenkti atgal ir dėl to prarandama iki 30 proc. dubens išėjimo plokštumos padidėjimo lyginant su tupėjimu;
c) gulint ant nugaros gimdos sąrėmių kryptis kerta gravitacinės jėgos kryptį. Niutono gravitacijos dėsnis teigia, kad kiekvienam objektui yra lengviau kristi link žemės paviršiaus, nei judėti paraleliai jam. Gimstančio kūdikio stūmimas link horizonto eikvoja jėgas ir energiją, sukelia papildomą skausmą ir prailgina gimdymą;
d) gulint ant nugaros tarpvietės raumenys ištempiami nevienodai, labiau pakenkiama apatinė dalis, kas padidina tarpvietės plyšimo ar epiziotomijos riziką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo srauni_upe: 29 kovo 2013 - 11:42
Dar dėl kyšių norėjau parašyti, taip, iš tiesų viskas pacientų rankose, bet reikia būti labai šaltakrauju, kad per tokį svarbų gyvenimo momentą kaip gimdymas imtumeis daryti revoliucijas. Iš tiesų aš pati nemokėjau abu kartus, nes taip išėjo, kad galiausiai gimdžiau nesusitarus. O kai jau tariesi, tai normalu, kad moki, bet va pas mus egzistuoja nerašyta taisyklė, kad mokama į kišenę, nes jei moki į kasą, gydytojui nubyra, jei neklystu, mažiau nei puse nustatytos sumos. Tai niekas labai nepyksta, į kišenę gavęs smile.gif Bet ne kartą teko girdėti, kaip ta pati akušerė, ar gydytojas, kai gerai pamoki, ir po gimdymo ateina, pasidomi, kaip sekasi, o jei nepamoki, tai tiek ir tematai... Bet tokiai "kultūrai" reikia nemažai laiko pasikeisti arba įstatymai griežtai sureguliuoti kyšių davimą. Kaip kad su policija buvo bandoma reguliuoti, kad davęs, pats gali likti nubaustas. Tiesa, nežinau, ar tai galiausiai suveikė....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Justesea: 29 kovo 2013 - 11:47
Man tokia mintis šovė dėl gimdymo šiais laikais... Na akščiau visi kaip ir gyveno bendruomenėj, dažniau gimdė, buvo mamos ir anytos, kurios turėjo gyvą patirtį ir gimdė pačios. Dabar gi dažnu atveju išvis negali remtis nei mama nei anyta, nei močiute jau net. Nes jos gimdė sistemoj. GImdymas toks tabu. Mamos patyrė tikrai daugiau streso nei mes, savu laiku, dėl tų visų ligoninių, sovietmečių, maitinimų, vaiko paėmimo, yro neleidimo ir kitų atšiaurių nesamonių. Jos užuot galėjusios pasakyt "ok, nusiramink, kaip jauties gerai? Kas kiek sąrėmiai, dar kas tiek ir tiek gerai. Pabandyk dušą, o tada jau važiuokit ir t.t." Bet jos dažniausiai jau panikuoja vien pagalvojusios apie dukros / marčios gimdymą, kad kliautis kaip ir negali... Per visą nėštumą gali spėt gauti tiek pamokymų, kam kiek kada kaip duoti. Tiek baimės dėl operacijų tiek visko. Toks jausmas jau ta moteris pati negimdė, o gimdymo paveikslas jos galvoj toks kaip komedijose rodo... Kai visa isteriška šeima veža isterišką gimdyvę į ligoninę, ten įsodina į vežimėlį ir visi rėkdami bėga ligoninės koridoriais. Aišku toks pašaržuotas vaizdinys nėra toli nuo dabartinės realybės... Bet kažkaip kitaip norėtūs.

Dėl maitinimų ir viso kito vėl tas pats... Nespėjus pagimdyti, įtaria, kad maitinsi per ilgai. Tokia pagadinta praeito šimtmečio karta, ir nežinau ar dabartinė kuo geresnė...
Atsakyti
Naujausiam "Mamos žurnalo" numeryje yra straipsnis apie gimdymą vandenyje,kurį komentuoja ši akušerė ginekologė:

http://www.imuniteta...ta-valyte-1483/

Daug teigiamų aspektų paminėta thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo klaara: 29 kovo 2013 - 12:16
Nes ji homeopatė, o tradicinių medikų požiūrį į homeopatus irgi žinau. Kažin ar ją laiko rimta ir jos nuomonę verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 03 29, 12:42)
Dar dėl kyšių norėjau parašyti, taip, iš tiesų viskas pacientų rankose, bet reikia būti labai šaltakrauju, kad per tokį svarbų gyvenimo momentą kaip gimdymas imtumeis daryti revoliucijas. Iš tiesų aš pati nemokėjau abu kartus, nes taip išėjo, kad galiausiai gimdžiau nesusitarus. O kai jau tariesi, tai normalu, kad moki, bet va pas mus egzistuoja nerašyta taisyklė, kad mokama į kišenę, nes jei moki į kasą, gydytojui nubyra, jei neklystu, mažiau nei puse nustatytos sumos. Tai niekas labai nepyksta, į kišenę gavęs smile.gif Bet ne kartą teko girdėti, kaip ta pati akušerė, ar gydytojas, kai gerai pamoki, ir po gimdymo ateina, pasidomi, kaip sekasi, o jei nepamoki, tai tiek ir tematai... Bet tokiai "kultūrai" reikia nemažai laiko pasikeisti arba įstatymai griežtai sureguliuoti kyšių davimą. Kaip kad su policija buvo bandoma reguliuoti, kad davęs, pats gali likti nubaustas. Tiesa, nežinau, ar tai galiausiai suveikė....


Na, nežinau, kam gali būti malonus pirktinis dėmesys. Nebent tiems, kas gali pirkti prostitutę/žigolo ar privilioti draugų tik vaišinimais ir brangiomis dovanomis.
Atsakyti
QUOTE(vylabusle @ 2013 03 29, 13:21)
Na, nežinau, kam gali būti malonus pirktinis dėmesys. Nebent tiems, kas gali pirkti prostitutę/žigolo ar privilioti draugų tik vaišinimais ir brangiomis dovanomis.


Man nemalonus, bet nemažai žmonių - deja taip. Neduotų, jei tokio elgesio nesitikėtų.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2013 03 29, 09:47)
(Boženos fenomenas, dar vgn'e tokia Olga buvo/yra).


Galit daugiau apie Bozena papasakot?

QUOTE(Justesea @ 2013 03 29, 11:19)

Ne stumti nėra sunku, būna net kad išlaukus reikiamo momento, pastangų nereikia visai - vaikelis ima ir išlenda bigsmile.gif


drinks_cheers.gif

QUOTE(vylabusle @ 2013 03 29, 11:32)
Ir nepradėkit vėl aiškinti, kaip lengva gimdyt,
Na, išeitų tas vaikelis pats - niekas nebūtų kirpęs, brangioji, tikrai ne. Kirpo - reiškia, nevyko viskas kaip iš Odeno paskaitų.


Saremiai yra tikrai nelengvas procesas, bet pats stumimas tikrai lengviausia dalis, man sunkaiusia buvo kai islindo puse galvos ir ten sustojo, va tada tai buvo jausmas siaubingas atrode kad suplysiu i gabalus lotuliukas.gif bet kirpt nieks nesiule nes zinojau pas ka rinktis gimdyt reikia kad kirpimo nenutiktu biggrin.gif tada kai susiemiau ir vienu stumimu visa vaika ishstumiau lotuliukas.gif
O kerpa del to kad nenori laukt, skuba, neduoda moteriai daugiau laiko, nepabando kitu budu.

QUOTE(srauni_upe @ 2013 03 29, 11:41)
Stumimas nėra skausmingas procesas ( na man nebuvo). Perpaskutinius sąrėmius dažniausiai pasišnekam su dievais, o jau stumt tai baika palyginus. TIk pats ištūmimas gulint aukštielnika yra sunkus reikalas. Tą jau irgi visi šimtą kart kalbėjo, nuorodas dalino. Apie kirpimą/pkyšimą irgi dalinom. Duodu 100 proc. kad pas kitą gydytoją RitaRazi nebūtų kirpta, galbūt būtų šiek tiek  plyšus. Jei būtų gimdžius kaip nori. pvz tupėdama. Ko gero būtų net neplyšus.
Tai nėra normalu, gamtoj taip nebūna, kad natūralūs procesai tiek žalotų.  cool.gif


drinks_cheers.gif

vylabusle, jus kazkaip paminejot kad nebusit pajegi su gydytojais jau kalebtis ka jum ir kaip reikia, tai tam tikslui ir yra vyras shalia-jis ir yra jusu "burna" jis visus jusu pageidavimus intuityviai zino ir del to kad jus visa tai aptare ir reikiamu momentu kalba uz jus, nes as irgi nebuciau pajegi pasipriesinti kad man nestatytu laselines ar pan, tiesiog neturejau jegu kalbeti. tesugebejau vandens paprasyti, gerai kad Kaune leido vandeni gert stangu metu, kitur girdejau ir to neleidzia doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Justesea @ 2013 03 29, 13:22)
Man nemalonus, bet nemažai žmonių - deja taip. Neduotų, jei tokio elgesio nesitikėtų.


Tai kas čia kaltas: medikai, kurie priima, ar žmonės, kurie kiša?

Iš viso, šioje temoje kažko labai mėgstama ignoruoti pačių gimdyvių atsakomybę už save. Gimdyt reikia pačioms, o ne verkti, kad netaip paguldė ar kirpo, kai neprašei. Ir pinigus reikia naudoti pagal paskirtį. Nenori mokėti į kasą - pati kalta. Po to verkiam krokodilo ašaromis, kad ekonomika silpna ir mentalitetas tautos blogas. O iš kur situacija keisis, jeigu jauni, pažangūs žmonės kyšininkauja išsijuosę?

Atsakyti
Na šiaip stūmimo metu būna vienas nelabai momentas, kai galvytė jau išlindus ir statosi petukai, tada labai degina, bet tuo metu reikia nestumti, prakvėpuoti, kad neplyštum. Bet iš tiesų tuo metu, kai degina, intuityviai nesinori stumti. Viską ta gamta teisingai sutvarkius smile.gif Per pirmą gimdymą to deginimo nepatyriau, nes prakirpo.
Atsakyti
QUOTE(Keretoja @ 2013 03 29, 13:25)
vylabusle, jus kazkaip paminejot kad nebusit pajegi su gydytojais jau kalebtis ka jum ir kaip reikia, tai tam tikslui ir yra vyras shalia-jis ir yra jusu "burna" jis visus jusu pageidavimus intuityviai zino ir del to kad jus visa tai aptare ir reikiamu momentu kalba uz jus, nes as irgi nebuciau pajegi pasipriesinti kad man nestatytu laselines ar pan, tiesiog neturejau jegu kalbeti. tesugebejau vandens paprasyti, gerai kad Kaune leido vandeni gert stangu metu, kitur girdejau ir to neleidzia  doh.gif


Mano vyras žino, kada aš arbatos vakare noriu ir kada aš išalkusi. O kai man skaudės - mano vyras nebent norės prasmegti po žeme, nes jam su manimi kartu skaudės. biggrin.gif

Nu kažkodėl netikiu aš, kad ten toks siaubo trileris tas gimdymas ne namuose. Naminukės pamiršta, jog problema iškelta siekiant pasirinkimo, o ne vardan kovos su kraugeriais tinginiais medikais, kurie karpo moteris iš tingėjimo. biggrin.gif
Atsakyti