Įkraunama...
Įkraunama...

Sukeičia skiemenis

Sūnui 5,5 metai, kalbėti pradėjo apie 2 metus, trumpais 2 žodžių sakiniais. Žodynas plėtesi palaipsniui, 3 metų kalbėjo sklandžiai ir suprantamai, ištarė visus garsus. Bet nuo pat kalbos pradžios yra lyg "užsifiksavę" kelis žodžius taria sukeisdamas skiemenis vietomis. Pvz: vietoj dabar taria badar, užpakalinis langas taria užkapalinis langas.
Darželyje tikrino logopedė vaikus, maniškis neužkliuvo. Kai teiravausi dėl saviškio, tai man sakė, jog yra kitų vaikų, kurie turi rimtų problemų.
Norėčiau sužinoti ar mano sūnui būtų tikslinga vesti pas logopedą? Ar jo problema tikrai nera rimta?

Dėkoju už atsakymą
Atsakyti
QUOTE
kiaune,2006 05 26, 14:52
kelis žodžius taria sukeisdamas skiemenis vietomis. Pvz: vietoj dabar taria badar, užpakalinis langas taria užkapalinis langas.
(...) Kai teiravausi dėl saviškio, tai man sakė, jog yra kitų vaikų, kurie turi rimtų problemų.
Norėčiau sužinoti ar mano sūnui būtų tikslinga vesti pas logopedą?

Jei nerimaujate, visada galite kreiptis į kitą logopedą ir Jums tiktrai neturėtų rūpėti "kiti vaikai".
Jei toks skiemenų keitimas epizodiškas, išlikęs nuo kalbos pradžios, nieko baisaus, tai tarsi savotiškas žaismingas žargonas.
Nuolatinis skiemenų kaitaliojimas - rimta problema.
Atsakyti
QUOTE(kiaune @ 2006 05 26, 14:52)
Sūnui 5,5 metai, kalbėti pradėjo apie 2 metus, trumpais 2 žodžių sakiniais. Žodynas plėtesi palaipsniui, 3 metų kalbėjo sklandžiai ir suprantamai, ištarė visus garsus. Bet nuo pat kalbos pradžios yra lyg "užsifiksavę" kelis žodžius taria sukeisdamas skiemenis vietomis. Pvz: vietoj dabar taria badar, užpakalinis langas taria užkapalinis langas.
Darželyje tikrino logopedė vaikus, maniškis neužkliuvo. Kai teiravausi dėl saviškio, tai man sakė, jog yra kitų vaikų, kurie turi rimtų problemų.
Norėčiau sužinoti ar mano sūnui būtų tikslinga vesti pas logopedą? Ar jo problema tikrai nera rimta?

Dėkoju už atsakymą

ar daug tokių žodžių yra? jei ir 7 metų taip kalbės, nebus blogiau, jei kreipsitės į logopedus, bet jei tik keletas - ne bėda. Puikiai prisimenu, kad gal iki kokių 8-9 metų niekaip nepasidavė man žodis "radiatorius", sakydavau "jadiratorius". Dabar jau ne 4u.gif
O mano vaikučiai irgi keitaliojo skiemenukus gal iki6-7 metukų. Dabar viskas OK 4u.gif
Atsakyti