Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek sunaudojate elektros 2

Sena tema čia-----> SENA TEMA


Na ką gi, mėnesis dar nesibaigė, bet jau matau rezultatus mano eksperimento.

Praeitoj temoj talpinau šeimos (2asm) elektros sąskaitas už 1 kambario butą, paskutinis mėnesis buvo naktinio 8 ir dieninio 14 (viso 22) - niekas tokiais skaičiais nepatikėjo. Nutariau mėnesį laiko naudoti elektrinį virdulį ko iki šiol nedarėme. Ir ką gi, reziume:

dar nesibaigus mėnesiui (kelios dienos liko iki to) gavosi net 2,5 kartų daugiau elektros (nors taip sutapo kad šį mėnesį nei karto nepanaudojom orkaitės, prieš tai naudodavom apie kartą į savaitę - reiškia su ja skirtumas būtų dar didesnis)!!! Na maniau kad daugiau bus, bet nemaniau kad TIEK. blink.gif Ir čia:

1) kai elektriniu virduliu naudojausi tik aš, vyras naudojosi paprastu.
2) pirmą kartą nedidelį (iki 0,8L) vandens kiekį davesdavau iki virimo, o visus sekančius įjungdavau virdulį tik 10-30iai sekundžių kad vanduo būtų drugnas (negeriu nei kavų nei arbatų, todėl davesti iki virimo nebuvo tikslo);
3) Virdulys buvo įjunginėjamas 1-3 kartus per dieną (kas antrą dieną naudojamas kad vanduo užvirtų).
4) Namuose būdavau tik ryte ir po 19h vakare, bijau ir pagalvot kokie rezultatai būtų būnant man visą dieną namuose.


O jūs sakote iš kur tokios sąskaitos.. Dabar pabandykite įsivaizduoti kad kiekvienas jūsų šeimos narys ne vienodu metu naudojasi elektriniu virduliu ( pvz. jūs ryte, vaikai po mokyklos, vyras vakare) ir po kelis kartus per dieną. Na tikrai turi daug gautis vien nuo virdulio.

Širdyje tikėjaus kad bus ne toks didelis skirtumas, nes jau pripratau prie to kad elektriniam virduly vanduo užviria daug greičiau, aišku patogu yra, o prie patogumų labai greit priprantama smile.gif
Atsakyti
Tai reziume kiek gavosi pas jus šį mėn. elektros? g.gif

Pas mus kaip visad 150 kWh doh.gif nu bet nėra ko norėt, du maži vaikai (darželinukas ir kūdikis), skalbiankė sukasi kaip karuselė, virdulys savo darbą irgi žino, vaikai serga - tenka ir inhaliatorių elektrinį jungti doh.gif o kai serga, tai ir Tv kiaurai rodo, žaidimai...
Atsakyti
QUOTE(Tomienė @ 2013 04 13, 23:22)
Tai reziume kiek gavosi pas jus šį mėn. elektros?  g.gif

Pas mus kaip visad 150 kWh  doh.gif nu bet nėra ko norėt, du maži vaikai (darželinukas ir kūdikis), skalbiankė sukasi kaip karuselė, virdulys savo darbą irgi žino, vaikai serga - tenka ir inhaliatorių elektrinį jungti  doh.gif o kai serga, tai ir Tv kiaurai rodo, žaidimai...

gavos vistiek nedaug, 55kwh. Bet vien 30kwh iš jų surijo el. virdulys, kuris buvo naudojamas galima sakyti minimaliai. Na o kitko žiūriu mes nenaudojam tiesiog, nors turim tų elektrinių prietaisų. Pvz. šiandien iš elektros dirbo tik lemputė viena 14watt-4val, porą syk įžiebiau dujinę, laptopas visą dieną (jis kaip taupoma lemputė valgo), šaldytuvas visą dieną, šviesa vonioj gal porą sykių ir viskas. Neėdrūs mes kažkokie visai, net tv retai bejungiame. Nors dabar kai naują kitą savaitę atveš tai prisijungsiu prie daug mokančių būrio, nes tikrai bus naudojamas daug ir visokiausiais režimais doh.gif Na nieko, šildymo sezonas baigėsi, galima ir paišlaidaut su elektra smile.gif
O pas jus tai šeima nemaža, natūralu kad daugiau gaunasi su vaikais. Nemanau kad čia jau kažkur ir sumažinsite tą skaičių, nebent turite gyvatuką elektrinį, mano kolegė vien jį išjungus per mėnesį sutaupė 50kwh
Atsakyti
Daug rolleyes.gif butas naujos statybos su autonominiu šildymu elektra. Vasarą zuikio baikos, bet žiemos metu... sausį už elektrą buvo 1700 litų. Reikėtų pažiūrėti, kiek tiksliai prisukta dienininės ir kiek naktinės. Kiekvienam kambaryje po du radiatorius, boileris karštam vandeniui, vonioje ir WC elektra šildomos grindys, elektrinis gyvatukas rankšluosčiams, elektrinė viryklė ir orkaitė, na ir aišku visi kiti prietaisai, kurie mažiau "valgo".
Atsakyti
mes apie 130kW, uz du kambarius doh.gif . namie skalbiankes nenaudoju, o ar bunu namie, ar ne, visvien panasiai buna. na retkarciais ijungiam dregmes surinkeja. rudeni, kai dar buvo neijungtas sildymas, isijungdavom max po pora valandu sildytuva, tai tada budavo apie 200kW. tai ir vis pasvarstau, kad gal kas prie musu "prisijunge", nors skaitliukas yra namie.
pvz pas mama, kai ji i savaite jungia kokius 3-5 kartus skalbianke (ji viena gyvena), tai buna iki 45kW
Atsakyti
radau, kad manoelektra.lt skaiciuoja vidutines sanaudas drinks_cheers.gif man rodo 101kwh dieninio ir 80kwh naktinio. butas 67kv, gyvenam dviese, visur taupios lemputes, laptopas neisjungiamas, elektrine virykle ir orkaite, virdulys, indaplove mazdaug kas antra nakti, skalbianke 4-5skalbimai savaitgaliais. man kazkaip normaliai atrodo g.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2013 04 17, 18:25)
sausį už elektrą buvo 1700 litų.

O kokio dydzio butas? Ir ar bandete skaiciuoti, koks vidutinis menesinis vidurkis? Nes suma astronomine... As esu gyvenusi bute, kur viskas buvo elektra "varoma". Tiesa, sildymas buvo grindinis vandeniu, bet vanduo buvo pasildomas elektra. Tai tuomet per menesi visus metus mokedavome apie 270lt (80eur), butas 75kv.m. Tiesa, klimatas irgi nelietuviskas.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2013 04 18, 10:25)
O kokio dydzio butas? Ir ar bandete skaiciuoti, koks vidutinis menesinis vidurkis? Nes suma astronomine... As esu gyvenusi bute, kur viskas buvo elektra "varoma". Tiesa, sildymas buvo grindinis vandeniu, bet vanduo buvo pasildomas elektra. Tai tuomet per menesi visus metus mokedavome apie 270lt (80eur), butas 75kv.m. Tiesa, klimatas irgi nelietuviskas.
na butu reikia atsikratyti ir kuo greičiau. Tiesiog pernai metų pabaigoje per dvi savaites reikėjo rasti kur gyventi, o šitas variantas atrodė ne pats blogiausias.
Šildymas elektra yra pats brangiausias iš visų įmanomų šildymo rūšių, bet užliūliavo budrumą paskutinių dvylikos mėnesių sąskaitos. 2012 metų didžiausia sąskaita už elektrą siekė 500 litų, bet savininkai nepasakė, kad jie ten jau daugiau nei metus laiko užsuka tik dulkes nušluostyti ir butą potencialiems pirkėjams aprodyti, o temperatūra palaikoma tik tokia, kad sienos ir paveikslai nepelytų. Taigi sausį atsikėlę gyventi padarėm įdomių atradimų biggrin.gif blush2.gif doh.gif
Pireja, kvadratūra daugiau nei dvigubai didesnė ir erdvių išplanavimas nedėkingas, tad net stengiantis taupyti nelabai eitų. Name yra tik elektros ir šalto vandens įvadai.
Pasižiūrėjau trijų mėnesių vidurkį iš svetainės manoelektra, tai gaunasi beveik 2000 dieninės ir truputį virš 1100 kWh naktinės vidutiniškai per mėnesį. Gaila, kad nematau ankstesnio savininko duomenų, o popierinių sąskaitų už elektrą, kurias rodė, apdairiai nepaliko bigsmile.gif
Juokaujam, kad apgavo kaip mergą su trečiu vaiku. Na bet gyveni ir mokaisi lotuliukas.gif
Atsakyti
Na jo... Tuomet linkiu kuo greiciau tuo butu atsikratyti.
Atsakyti
3 asmenų šeima. 30 kv/m. Kompiuteris - dieną naktį įjungtas, TV taip pat. Skalbenkė jungiama šeštadieniais ir sekmadieniais, kartais tenka ir darbo dienomis. Virdulio el. neturime, fenas - kasdien, siurblys - kartą/du per sav., mikrobanginė - kasdien.
Elektros būna max. 60 kw.
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2013 04 18, 13:32)
na butu reikia atsikratyti ir kuo greičiau.


Na tikrai nežmoniška sąskaita už elektrą.. čia butas senos statybos ar kaip? Pas mane kolegė gyvena naujos statybos bute kur viskas elektrinio... tai 200lt maximum mokėjus žiemą. Na butas dvigubai mažesnis, bet vistiek...
Atsakyti
QUOTE(JayJay @ 2013 04 22, 08:39)
Na tikrai nežmoniška sąskaita už elektrą.. čia butas senos statybos ar kaip? Pas mane kolegė gyvena naujos statybos bute kur viskas elektrinio... tai 200lt maximum mokėjus žiemą. Na butas dvigubai mažesnis, bet vistiek...
Tame ir problema, kad naujos, todėl pagal idėją turėtų būti ekonomiškas. O kuriam rajone koleges butas? Gal netycia laikinai kaimynes esam smile.gif
Atsakyti