Manyčiau, kad šioje situacijoje svarbiausia išsaugoti paprastumą. Vaikams viskas paprasta. Mums tik sudėtinga. Niekada nepradedu tos temos pati. Domisi tik dičkis. Nuo pat pradžių atsakinėjau į visus klausimus. (kam įdomu - paskaitykit senas temas). Dabar tik jis pradeda suprasti visą situaciją iš esmės. Klausinėjimas beveik visiškai nunyko. Truputį įsitempia, kai apie tai ima klausinėti mažius. Dičkis dabar dažnai bando pademonstruoti kaip mus myli. Man rodos, kad atsirado nenoras priimti realybę, bandymas nuo jos bėgti. Tą etapą jis eina pats. Mano netiesioginių meilės ir ryšio patikinimų paremtas.
Mažiui ši situacija dar vis pasaka apie jų atradimą. Įdomi, pilna detalių - kvepiančių obuolių, didelių medžių šnarėjimo ir kelionės namo - pasaka.
Mes šventėm
(du kartus jau. Gaila, kad tėtis darbo išvykose buvo) šeimos šventę. Anot vaikų (kaip jie teisūs) - "mūsų visų gimtadienis truputį" (kaip be torto

). Džiaugiamės, kad susitikom, "siunčiam oru" mintis pagimdžiusiai moteriai, dėkojam jai už gyvybę ir už galimybę rasti mamą ir tėtį, o mums savus vaikus. Smulkūs ir malonūs ritualiukai

.
Papildyta:
QUOTE(Karita @ 2013 06 27, 01:13)
Esu tikra, kad nėra vaiko, kuriam neaktualu (bet juk ne visus pažįstu, aišku. Na, dar galima (pasi)tikėti specialistais

). Kam neaktualu jis pats? Save vaiką verta prisiminti. O kuo labiau bijo tos temos ir ją apžaidžia iš paskutiniųjų arba kaip tik - kiekviena proga naudojasi "prisiminti", tuo didesnės išminties reikia tėvams. Kasdienybėj, šventėse, ypatingose situacijose, ligoje, atostogose - visur visada kaip oras yra ne tik buitis, bet ir būtis. Kaip kokia oda, kuri nesiformuoja atskirai nuo žmogaus. Ne apsikabinti ir raudoti (tą "nedalią"), bet sąžiningai drąsiai žvelgti į akis ir apsižiūrėti, ką sakyt, ko - ne, kada kaip, kada niekaip, kada vaikas, o kada - tu. Taigi kaip paprasta, ar ne?

Gyvenimas, baisusis ir nuostabusis. Kaip gyventi neprisimenant? Tai įmanoma tik tada, kai
labai prisimeni. Žiūrėk, ir nebereikia "prisimininėti". Gyveni, bet iš tikrųjų gyveni, be užleistų tamsių užkaborių ("vis tiek neaktualu") ir be instrukcijų, kada jau čia priminti. Bet reikia ir 'instrukcijų etapą' praeit, kad išaugtum iš jo. Sunku. Bet tampa lengviau, kai supranti, KAIP sunku; paprasčiau, kai suvoki, KAIP sudėtinga ir t.t.

Natūraliau, gyvybingiau.
Prifilosofavai

. Manyčiau, viskas taip. Tik tas "labai" toks neaiškus dydis

. Manyčiau tai tik pastovigyvenimo spalva, kurios niekaip neperdažysi ir tiek. Sureikšminam kiekvienas tiek, kiek yra poreikio ir nesaugumo tame, kad esi "Tokios spalvos". Būna, saugių etapų, būna, manyčiau, labai nesaugių.