Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas. 6dalis

Pratesiant sena temą noriu paklausti ar daug yra turinčių pavardę po santuokos, pvz. vyro Jonaitis, jūs - Jonaitė. Ar nesukelia sunkumų mūsų konservatyvioj visuomenėj?
Atsakyti
QUOTE(Vitalma @ 2013 04 15, 14:57)
Pratesiant sena temą noriu paklausti ar daug yra turinčių pavardę po santuokos, pvz. vyro Jonaitis, jūs - Jonaitė. Ar nesukelia sunkumų mūsų konservatyvioj visuomenėj?

Aš rinksiuosi -ienės pavardę, tik man šiaip įdomu dėl -aitės toks aspektas: pvz jei Jonaitis ir Jonaitienė susilaukia mergaitės, tai ji - Jonaitytė, jei Jonaitis ir Jonaitė susilaukia mergaitės, tai ji - irgi Jonaitė? g.gif
Atsakyti
teko matyti pavardziu kad ir dukros pavarde tokia pati kaip mamos su galune -e. Tai gal galima pasirinkti g.gif

as -iene, bet vis dar ranka veda rasyt senaja pavarde kai reikia kur nors pasirasyti, gerai, kad darbe turiu antspauduka su pavarde biggrin.gif . Kai daug metu gyveni su mergautine pavarde, sunku paskui priprasti
Atsakyti

QUOTE(Tendre @ 2013 04 16, 11:19)
Aš rinksiuosi -ienės pavardę, tik man šiaip įdomu dėl -aitės toks aspektas: pvz jei Jonaitis ir Jonaitienė susilaukia mergaitės, tai ji - Jonaitytė, jei Jonaitis ir Jonaitė susilaukia mergaitės, tai ji -  irgi Jonaitė?  g.gif

Tai čia nuo tėvų sprendimo priklauso, o ne nuo mamos pavardės smile.gif
Atsakyti
Aš domiuosi galimybe turėti vyro pavardę su vyriška galūne, gyvenant ir esant registruotiems užsienyje. Civilinė santuoka taip pat bus registruota užzsienyje, patvirtinta Lietuvos ambasadoje.
Man ji būtų labai patogi.
Abejonės kyla dėl vieno : jei ateityje turėsime mergytę, ji galės turėti TIK vyrišką pavardę. Ar ji vėliau mums už tai "nepadėkos" g.gif
Na bet dar turiu laiko svarstymams ir gilimuisi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Esha: 16 balandžio 2013 - 16:01
QUOTE(ader @ 2013 04 16, 11:32)
teko matyti pavardziu kad ir dukros pavarde tokia pati kaip mamos su galune -e. Tai gal galima pasirinkti  g.gif

as -iene, bet vis dar ranka veda rasyt senaja pavarde kai reikia kur nors pasirasyti, gerai, kad darbe turiu antspauduka su pavarde  biggrin.gif . Kai daug metu gyveni su mergautine pavarde, sunku paskui priprasti

Man ir buvo įdomu ar privaloma, ar galima pasirinkti.. smile.gif
Perskaičiau jūsų post'ą ir pagalvojau kaip čia nesirašo smile.gif tada pati pabandžiau ant popieriaus lapo, nu tikrai keista pasirašinėti, ir parašą naują galvoti reikės smile.gif
Atsakyti

QUOTE(Tendre @ 2013 04 16, 12:19)
Aš rinksiuosi -ienės pavardę, tik man šiaip įdomu dėl -aitės toks aspektas: pvz jei Jonaitis ir Jonaitienė susilaukia mergaitės, tai ji - Jonaitytė, jei Jonaitis ir Jonaitė susilaukia mergaitės, tai ji -  irgi Jonaitė?  g.gif


Man metrikacijos skyriuje užpasakojo, kad galima ir dukrai duoti pavarde kaip mamos -ė ar -aitė, o ne -ytė.
Atsakyti
QUOTE(Vitalma @ 2013 04 16, 16:11)
Man metrikacijos skyriuje užpasakojo, kad galima ir dukrai duoti pavarde kaip mamos -ė ar -aitė, o ne -ytė.

Tai visgi jei pasirenkama Jonaitės pavardė, dukra nebegali būti Jonaitytė.. Gaunasi kad reikia pagalvoti ne tik apie save kokią pavardę nori "nešioti", bet ir kokia būtų dukrytės pavardė jei ji gimtų smile.gif

QUOTE(Esha @ 2013 04 16, 16:00)
Aš domiuosi galimybe turėti vyro pavardę su vyriška galūne, gyvenant ir esant registruotiems užsienyje. Civilinė santuoka taip pat bus registruota užzsienyje, patvirtinta Lietuvos ambasadoje.
Man ji būtų labai patogi.
Abejonės kyla dėl vieno : jei ateityje turėsime mergytę, ji galės turėti TIK vyrišką pavardę. Ar ji vėliau mums už tai "nepadėkos"  g.gif
Na bet dar turiu laiko svarstymams ir gilimuisi.

Bet jūs abu Lietuvos respublikos piliečiai? Jei taip, tai santuoką įregistruos užsienyje, o kai nusiųs patvirtinti į Lietuvos ambasadą, jūsų pavardę "sulietuvins"... Nebent vienas iš jūsų esate ne Lietuvos pilietis, tik tuomet dar gali kilti keblumų jei nelietuvio pavardėje bus nelietuviško alfabeto raidžių, jas ir "sulietuvintų".

Apie tą pavardės neatitikimą lyčiai, aš geresnę istoriją žinau. Viena pažįstama išsiskyrė su vyru kai laukėsi jo vaiko. Veiksmas vyksta Ispanijoje, abu lietuviai, nuėjus užregistruoti vaiko, vyras sutinka duoti pavardę, pripažįsta tėvystę, bet ji nenori nieko bendro turėti su juo ir nori suteikti savo pavardę, tai jie bėdos nematę norėjo įregistruoti pvz. Tomas Linkaitytė (vardą, pavardę pakeičiau, bet principas aiškus biggrin.gif) Ji kelis kartus ėjo bandė įrodyti, kad taip negalima, o jiems atrodė savaime suprantamas dalykas suteikti tą pačią pavardę, juk visame pasaulyje pavardės vienodos tiek vyr. tiek mot. giminės. Jai teko versti įstatymą į anglų ir ispanų kalbas, gauti patvirtinimą ir tada sutiko pakeisti pavardę berniukui. Baisu biggrin.gif Atrodo, kad mes vieninteliai turime pavardę, kuri nusako ir lytį ir soc. statusą ..

Asmeniškai man mergaitė su vyr. giminės pavarde ir Lietuvoje nebūtų nieko neigiamo. Kaip tik, paskaitykit praeitą temą, daug kas vis bando ieškoti išeičių kaip gauti vyr. giminės pavardę. Jei mergaitė gyvens ne Lietuvoje, gal dar ir bus lengviau ištariama pavardė
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 16 balandžio 2013 - 16:33
QUOTE(Tendre @ 2013 04 16, 15:12)
Tai visgi jei pasirenkama Jonaitės pavardė, dukra nebegali būti Jonaitytė.. Gaunasi kad reikia pagalvoti ne tik apie save kokią pavardę nori "nešioti", bet ir kokia būtų dukrytės pavardė jei ji gimtų smile.gif

Tikrai gali būti ir Jonaitytė 4u.gif čia jau tėvai patys nusprendžia ir nieko mamos pavardė neįtakoja 4u.gif

Aš rinksiuosi vyro pavardę su -ienė ax.gif MB pavardės galūnė -aitis, tad su -ė likčiau -aitė, tokiu atveju geriau jau mergautinę pasilikčiau blush2.gif o šiaip, jei būtų galimybė, norėčiau pavardės vyriška galūne - gyvename užsienyje ir jau dabar tenka išklausyti įdomių pavardės tarimo variantų, o tas, kad sutuoktinių pavardės skirtingos, ar su galybe jiems nesuvokiamų dvibalsių -ai- ir -ie- greta vienas kito, tikrai situacijos nepalengvina rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Tendre @ 2013 04 16, 12:19)
Aš rinksiuosi -ienės pavardę, tik man šiaip įdomu dėl -aitės toks aspektas: pvz jei Jonaitis ir Jonaitienė susilaukia mergaitės, tai ji - Jonaitytė, jei Jonaitis ir Jonaitė susilaukia mergaitės, tai ji -  irgi Jonaitė?  g.gif


Viena pažįstama ištekėjo. Vyras su galune -aitis.
Pvz. Petraitis.
Ji paemė pavardę - Petraitienė.
Gimus dukrai ją užrašyti galėjo Petraitė arba Petraitytė.
Užrašė Petraitė. ax.gif
Atsakyti
as gyvenu Lietuvoj, bet daug bendrauju su uzsienieciais , tiek vakaru europieciais tiek rusais. Mano vardas ir pavarde lietuviski. Jiems sunku istarti tiek viena tiek kita. Bet as prisilaikau tos nuomones, kad nors ir nera labai patogu, tai isskiria mane is kitu. Todel viena karta prisistacisu, daugiau nebetenka aiskinti kas as biggrin.gif atsimena is puses zodzio. Visgi nesinori, kad kai kurie tautiniai momentai visiskai susiniveliuoti ir visi zmones taptu kazkokie belyciai. Visai nieko jei is pavardes skiri ar tai vyras ar moteris , kartais netgi atvirksciai labai palangvina reikalus, kai tenka skambinti telefonu ir is pavardes ar vardo zinai su kuo kalbesi, o buna juk ir kuriozu .
Atsakyti
QUOTE(avellana @ 2013 04 16, 16:54)
Tikrai gali būti ir Jonaitytė 4u.gif čia jau tėvai patys nusprendžia ir nieko mamos pavardė neįtakoja 4u.gif


QUOTE(Ntu-Kpi @ 2013 04 16, 21:33)
Viena pažįstama ištekėjo. Vyras su galune -aitis.
Pvz. Petraitis.
Ji paemė pavardę - Petraitienė.
Gimus dukrai ją užrašyti galėjo Petraitė arba Petraitytė.
Užrašė Petraitė. ax.gif


Supratau 4u.gif gerai, kad galima rinktis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tendre: 17 balandžio 2013 - 10:06