Įkraunama...
Įkraunama...

Kalifornijos sliekai

Na ką, pabaigiau seną temą, tai teko sukurti naują ax.gif

Truputis informacijos iš senos temos...

......cituoju žurnalo "Pasidaryk pats" informaciją....
"Kalifornijos sliekai yra 6–8 cm ilgio, 3–4 mm skersmens ir sveria apie 0,8–1,0 g. Jauni balti, o suaugę raudoni. Dengiamasis sluoksnis išskiria skystį, kuris valo ir drėkina kūno paviršių. Per odą pašalinamos skystos medžiagų apykaitos liekanos ir kiti nereikalingi elementai.

Sliekai kvėpuoja per odą ir angeles. Virškinimo organai išsidėstę per visą kūną: burna, ryklė, stemplė, gurklys ir raumeninis skrandis yra priekinėje dalyje (tarp 1–19 segmento), o toliau – žarna. Sukaupusios kalkių atsargų liaukos, iš kurių atsiveria angelės į stemplę, nušarmina rūgštų maistą.

Sliekai neturi dantų, todėl negali graužti, o tik įsiurbia burna pusiau skystą maistą. Per parą suvartoja tiek maisto, kiek sveria patys, t. y. 1–4 g. Organizmas jo įsisavina 40 proc., o 60 proc. perdirba ir išskiria grumstelių pavidalo, kurie vadinami kaprolitais.

Sliekų kraujotaka uždara. Kraujyje esantis hemoglobinas padeda deguoniui kraujagyslėmis patekti į įvairius organus. Nervų sistema nesudėtinga: per visą kūną pilvo pusėje eina ganglijų grandinėlė. Nervai ir jutiminės ląstelės jautriai reaguoja į aplinkos dirgiklius, ypač šviesą, kuri yra žudanti. Jos priima šviesos dirgiklius ir skatina slieką neatidėliotinai įsirausti gilyn į žemę.

Sliekas būna subrendęs tada, kai atsiranda balnelis (žiedo formos sustorėjimas). Jis yra 4–6 mm pločio. Ant 15-ojo balnelio narelio yra vyriškos, o 14-ojo – moteriškos lytinės angelės. Nors šie gyviai yra hemafroditai, jiems reikalingi partneriai. Apsivaisina kas 7 dienas.

Susidaro kapsulę primenantis kokonas. Jis būna nuo šviesiai rudos iki beveik juodos spalvos, nedidelis (apie 2–3 mm pločio ir 3–4 mm ilgio).

Kalifornijos slieko kokone būna apie 2–22 kiaušinėlius, kitų sliekų rūšių – tik 1–3. Jaunikliai užauga per 14–20 dienų. Sparčiausiai jie vystosi 25 °C temperatūroje. Tik ką išsiritę būna balti, 5–6-ąją gyvenimo dieną įgauna rožinį atspalvį, o 15–20-ąją – suaugusio individo spalvą.

Išsiritęs sliekas jau maitinasi savarankiškai. Jis minta organinėmis sultimis, mikroorganizmais, pirmuonimis. Lytiškai subręsta per 90 dienų, tuomet gali daugintis. Sulaukęs septynių mėnesių nustoja augti."
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo edinka: 30 balandžio 2013 - 19:54
QUOTE(ra @ 2013 04 30, 19:31)
Šiandien iš ryto iki alkūnių knisaus po vieną kompostinę - situacija apgailėtina..vienas kitas sliekiukas...
Ale va ką tik parlėkiu pasiknaisiojus po kitą, kuri buvo užversta papvusiais burokais, obuoliais, cukinijom, sliekų pilna..Uffffffffffffffffffffffffffffffff....

O atbėgau paršyti vienai ŠIAULIŲ mamytei, kuri pernai gan vėlai, mažu lapkritį prašė manęs sliekų per až. Tada jau buvo šalta, nenorėjau judinti lizdų, o dabar prašom, būt gerai šią savaitę, bo keliu kompostinę į kitą vietą, paskui reiks gaudyt, o daba užteks pasemt biggrin.gif
vnž skambykit 8-61147901, mielai pasidalinsiu Šiauliuose... 4u.gif



QUOTE(edinka @ 2013 04 30, 20:42)
NORIUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU  notworthy.gif


blush2.gif ir aš šiemet jau pasižadu paimti blush2.gif
pernai nepavyko susitarti,nors dežutes pusė vasaros vežiojaus blush2.gif
ra rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Atsakyti





user posted image

KALIFORNIJOS SLIEKAI
Lot. Eisenia Fetida ir Dendrobaena


Sliekai puikiai jausis Jūsų kompostinėje dėžėje, perdirbs maisto, daržovių ir vaisių atliekas ir pagamins Jums ypač vertingą papildą (trąšą) Jūsų augalams – biohumusą, kuris skatina augalų augimą, spartina ir gausina derlių, atgaivina ir prisotina mikroelementais dirvožemį. Esant labai nuskurdusiam dirvožemiui, jo derlingumą nesunku atstatyti patręšus biohumusu, įleidus sliekų. Sliekai beveik neserga, tačiau yra labai jautrūs staigiai pasikeitusiam maistui – nuo to jie gali žūti ar išnykti, todėl prie maisto pasikeitimų juos pratinkite palaipsniui. Sliekai taip pat gali žūti arba migruoti, jei jų gyvenamąja vietą užpils vanduo ar ištiks visiška sausra. Jei drėgmės per daug, šakėmis praaeruokite komposto masę, o jei per sausa, tiesiog palaistykite. Sliekai bijo tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų. Didžiausias Sliekų priešas – kurmis, kuris vienas gali sunaikinti iki 3 kg sliekų. Todėl reikia pasirūpinti, kad į komposto dėžę ar sliekų auginimo vagas kurmiai nepakliūtų. Kartais kompostines dėžes aplanko pelės, netgi įsirengia sau lizdus. Jos neišnaikina sliekų populiacijos, bet ėda sliekams skirtą maistą. Šituo atveju Jums pagelbės katinas. Jei sliekų kompostinėje dėžėje įsiveistų skruzdėlės, iškaskite tą vietą ir išpilkite su visa skruzdžių šeimyna kuo toliau nuo kompostinės dėžės. Nebijokite, jei į Jūsų kompostą atklydo „Lietuviškų mėšlinių“ sliekų. Tai – papildoma nauda, nes tarpusavyje Sliekų rūšys nesusimaišys (kaip sakoma, veislės nepagandins), o darbininkų bus daugiau!
Sliekų savybės
• Raudonos spalvos
• Kvėpuoja per odą
• Išmatavimai: nuo 6 iki 8cm ilgio ir 3 – 5mm storio
• Vidutiniškai suvalgo 1 g. per diena, pats sveria apie 1,4g.
• Temperatūra reikalinga sliekų auginimui: min. 0 °C – maks. 40 °C – optimali 20 °C
• Netoleruoja saulės šviesos, paliktas saulėje miršta per kelias minutes
• Gyvena iki 16 metų ir per savo gyvenima susilaukia iki 1500 slieku per metus
• Sliekai yra hermafroditai
• Suauga ir pradeda daugintis per 3 mėnesius
• du tūkstančiai sliekų ( apie 3kg) pagamina 1 kg biohumuso per dieną

Šaltinis


Papildyta:
QUOTE(*MONAMI* @ 2013 04 30, 21:51)
blush2.gif ir aš šiemet jau pasižadu paimti  blush2.gif
pernai nepavyko susitarti,nors dežutes pusė vasaros vežiojaus  blush2.gif
ra  rolleyes.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif






Monamiiiiiiiiiiiii, jaaaaaaaaaaaaaaaaa.. i Tu norėjai smile.gif) Būt gerai, kad savaitgalį atlėktum.. smile.gif

Edinka va matė, dabar jų - košė ir lengva paimt, tuoj visą krūvą kraustysiu kitur..


Aš irgi puoliau naujos temos kurt, ale, žiūrau, pavėlavau. Prašysiu moderatorių, kad ištrintų cool.gif






Atsakyti
QUOTE(ra @ 2013 05 02, 22:17)
Monamiiiiiiiiiiiii, jaaaaaaaaaaaaaaaaa.. i Tu norėjai smile.gif) Būt gerai, kad savaitgalį atlėktum.. smile.gif

Edinka va matė, dabar jų - košė ir lengva paimt, tuoj visą krūvą kraustysiu kitur..
Aš irgi puoliau naujos temos kurt, ale, žiūrau, pavėlavau. Prašysiu moderatorių, kad ištrintų  cool.gif

Tai cia mes su MONAMI abi jau pernai norejom, bet kad ana labai uzsiemus ukininke tapo, tai nei sau, nei man neparveze bash.gif

Nauja tema palik - jei nepamirsim, gal kada ir priplepesim mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikutės,
Situacija tokia, pavėldėjau kompostavimo dėžę ir sliekus su perkamu namu. Ji buvo įkasta į žemę, medinė, aišku medis supuvęs, ta duobė pilna kaip suprantu dar nesudorotų atliekų . Norėčiau aš tą dėžę sutvarkyti, bet gal nereikia jos įkasinėti? Niekaip nesugalvoju kaip man čia toliau su tais sliekais pasielgti, jei darysiu naują dėžę ir nebešersiu tų sliekų tai jie pabėgs doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Idda @ 2013 05 03, 09:00)
Sveikutės,
Situacija tokia, pavėldėjau kompostavimo dėžę ir sliekus su perkamu namu. Ji buvo įkasta į žemę, medinė, aišku medis supuvęs, ta duobė pilna kaip suprantu dar nesudorotų atliekų . Norėčiau aš tą dėžę sutvarkyti, bet gal nereikia jos įkasinėti? Niekaip nesugalvoju kaip man čia toliau su tais sliekais pasielgti, jei darysiu naują dėžę ir nebešersiu tų sliekų tai jie pabėgs  doh.gif


Jei padarysi kur netoli naują dėžę, kad jie per dugną galėtų ilyst tai kai baigsis maistas (arba dalis atkeliaus net nesibaigus) jie persikraustys į ją nes juk maistas biggrin.gif
Atsakyti
Pasirodome ir mes blush2.gif Pajudinome savo namuose laikyta statine su augintiniais,rezultatas stulbinantis thumbup.gif iki pat statines dugno knibzda visokio amziaus sliekuciu.nuotraukoje labai gerai matosi kur humusas,o kur mazi (balti siuliukai) ir dideli sliekai.perkelem visus i kita tara,matysime kaip jiems seksis.dabar ieskome pirkti deziu,jas bandysime subadyti ir deti viena ant kitos biggrin.gif tik siauliuose ar aplink nerandam deziu pirkti.
user posted image
Atsakyti
Kaip aš čia pražiopsojau doh.gif blush2.gif

QUOTE(ra @ 2013 05 02, 22:17)
Monamiiiiiiiiiiiii, jaaaaaaaaaaaaaaaaa.. i Tu norėjai smile.gif) Būt gerai, kad savaitgalį atlėktum.. smile.gif

Edinka va matė, dabar jų - košė ir lengva paimt, tuoj visą krūvą kraustysiu kitur..
Aš irgi puoliau naujos temos kurt, ale, žiūrau, pavėlavau. Prašysiu moderatorių, kad ištrintų  cool.gif

4u.gif

QUOTE(edinka @ 2013 05 02, 22:45)
Tai cia mes su MONAMI abi jau pernai norejom, bet kad ana labai uzsiemus ukininke tapo, tai nei sau, nei man neparveze  bash.gif

blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aurute66 @ 2013 05 07, 19:38)
Pasirodome ir mes blush2.gif Pajudinome savo namuose laikyta statine su augintiniais,rezultatas stulbinantis thumbup.gif iki pat statines dugno knibzda visokio amziaus sliekuciu.nuotraukoje labai gerai matosi kur humusas,o kur mazi (balti siuliukai) ir dideli sliekai.perkelem visus i kita tara,matysime kaip jiems seksis.dabar ieskome pirkti deziu,jas bandysime subadyti ir deti viena ant kitos biggrin.gif tik siauliuose ar aplink nerandam deziu pirkti.
user posted image

Gražuoliai. Man irgi labai pasitvirtino laikymas rūsyje žiemą, sliekiukų daug ir humuso augaliukams prigamino, kas man yra labai svarbu. Išsilaikė ir sodyboje palikti, bet žiemą jie nedirba, o tie iš rūsio dirbo intensyviai ir produktyviai smile.gif
Atsakyti
O ne paprasčiau medinė kompostinė? Ir sliekams geriau, ir priežiūra paprastesnė, ir kieme gražiau atrodys ? Čia tik šiaip, pamastymui smile.gif. O jei labai norite kažką į kažką dėti, galima naudoti kibirus.

QUOTE(aurute66 @ 2013 05 07, 20:38)
Pasirodome ir mes blush2.gif Pajudinome savo namuose laikyta statine su augintiniais,rezultatas stulbinantis thumbup.gif iki pat statines dugno knibzda visokio amziaus sliekuciu.nuotraukoje labai gerai matosi kur humusas,o kur mazi (balti siuliukai) ir dideli sliekai.perkelem visus i kita tara,matysime kaip jiems seksis.dabar ieskome pirkti deziu,jas bandysime subadyti ir deti viena ant kitos biggrin.gif tik siauliuose ar aplink nerandam deziu pirkti.
user posted image


Papildyta:
Galite pastatyti naują kompostinę į jūsų norimą vietą (įkasinėti visiškai nebūtina), perkelti dalį sliekų su nesudorotom atliekom į naująją kompostinę (15-20 cm naujos kompostinės aukščio, bet galima ir daugiau), į kompostinę pradėti dėti virtuvės, daržo, gėlyno atliekas ("žalias"), popierių (smulkintą), vejos žolę (prieš dedant į kompostinę su sliekais, būtina perkaitinti), rudenį pridėsit lapų. Kai pradėsit, pamatysit, kaip viskas paprasta smile.gif

QUOTE(Idda @ 2013 05 03, 09:00)
Sveikutės,
Situacija tokia, pavėldėjau kompostavimo dėžę ir sliekus su perkamu namu. Ji buvo įkasta į žemę, medinė, aišku medis supuvęs, ta duobė pilna kaip suprantu dar nesudorotų atliekų . Norėčiau aš tą dėžę sutvarkyti, bet gal nereikia jos įkasinėti? Niekaip nesugalvoju kaip man čia toliau su tais sliekais pasielgti, jei darysiu naują dėžę ir nebešersiu tų sliekų tai jie pabėgs  doh.gif

Atsakyti
Laba diena 4u.gif
Antri metai auginu lauke siuos grazuolius smile.gif vakar kompostine pabandem pakasineti, pasiziureti, koks veiksmas po ziemos... Sliekai nesusalo, gyvi, sveiki... Tik va klausimas man iskilo, kur tas humusas? Nes kiek skaiciau, domejausi tai jis turetu buti kazkas panasaus kaip zeme, rupus, o pas mane ant dugno kaip molis, tik kad juodas. Tai gal cia slapias humusas? Ir dar va noriu paklausti, jeigu laistyti kokius daigelius su humusu+vanduo, kokiu santykiu reikia skiesti? 1:10 ?
Atsakyti
QUOTE(Jennyfer @ 2013 05 09, 09:25)
Laba diena  4u.gif
Antri metai auginu lauke siuos grazuolius smile.gif vakar kompostine pabandem pakasineti, pasiziureti, koks veiksmas po ziemos... Sliekai nesusalo, gyvi, sveiki... Tik va klausimas man iskilo, kur tas humusas? Nes kiek skaiciau, domejausi tai jis turetu buti kazkas panasaus kaip zeme, rupus, o pas mane ant dugno kaip molis, tik kad juodas. Tai gal cia slapias humusas? Ir dar va noriu paklausti, jeigu laistyti kokius daigelius su humusu+vanduo, kokiu santykiu reikia skiesti? 1:10 ?

Dugne humusas,tik ji reikia dar džiovinti ir persijoti kad gautusi panašus i perkama 4u.gif Mes kai pajudinome dugna,tas pats buvo,bet keista kad ir dugne pilna slieku,matyt maisto pakankamai.o su skystu humusu reiktu labai atsargiai,nes parduodamam skystam humusui mačiau buvo parašyta mažas kamštelis 6litram vandens.
Atsakyti